Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Ono sto ja vidim zbog cega ljudi vecinom uzimaju iPhone naspram android sveta jeste kamera koja isto slika i na stock aplikaciji i u svim drugim aplikacijama, i mislim da je to ono na sta bi trebali da se fokusiraju a ne na super ultra maximum battery protection i ostalim nepotrebnim glupostima.

Mozda Samsung ne moze to samostalno da odradi, ali sa google-om itekako moze.
To nece nikada da bude ni na jednom androidu jer cak i Pixeli imaju problema sa tim, a njih gugl radi. U principu rec je o nacinu na koji je android pisan i koliko vuce legacy koda jos iz dana kad je bio dalvik, pa onda prelaz na ART, pa camera2 API koji je trebao kao sve to da pojednostavi i napravi laksim za app developere da polluju ta podesavanja tj tu kameru iz app-a, umesto da kao sto to i dan danas rade - skrinsotuju viewfinder (ekran) i onda tako kompresovanog 'prodaju' kao finalnu sliku. Svake godine obecanja, ja se secam jos kao Samsung hteo da resi na S10 cini mi se seriji, da je "made for instagram" ili 'made for samsung' ili sta vec su koristili od tih reklamnih slogana - da ce moci da slike iz appa budu kao sa kamerom, pa evo sad kao na S24 pokusavaju isto sa nekog widgeta istu pricu.

Od toga nema nista, ljudi kupuju ove telefone iz razlicitih pobuda i potreba, a i slazem se - meni kao korisniku mozda to najvise i smeta kod androida, jer mora da (iako je veoma brzo da se to uradi, narocito na flagovima) menjam iz appa u app da bi poslao krstenu sliku, ali eto, tu smo gde smo vec deceniju unazad.

Tek kada vidim na Pixelu da je to reseno, znacu da dolazi na ostale androide (mozda, a mozda i to bude selling point za pixele i ne pomognu drugima, mada lako se to sve reverse engineeruje tj portuje, ko gcam portovi).

Slike koje npr u Telegramu uslikam sa Pixel 6, S23U su iste kao sa npr Poco F1 ili S8, a ne bi smelo da bude, ali sisti im realno ona stvar da ikad to poprave, sigurno nece korisnici u masovni bojkot. I ti proizvodjaci su isto prefinjeni prevaranti - svako malo prozivaju Apple, ismevaju, a onda izbacuju jackove, microsd slotove, face ID nijedan osim ponekog Huaweia nema secure i krsten, sve je i dalje na otisak.
 
Smorio me IOS pa se razmisljam da se presaltam ponovo na Anroid posle 2 god.
Imam par pitanja da li je izvodljivo na s23 ultra pre nego sto presecem.

1. Dva vibera/dva WhatsApp?
2. Da li samsung ima profile kao Apple. Tipa da namestim work profil koji je od 9 do 17h, i tu je upaljenoi sve od notifkacija. Pa onda napravim perisonal koji je aktivan od 17 do 24:00h i da poslovne aplikacije (mail, drugi viber, drugi WhatsApp i sl) ne stizu nikakve notifikacije. I tipa nocni gde je sve na mute osim poziva od porodice?
3. mogustno call recording?

 
Poslednja izmena:
Verovatno zavisi od ugradjene multimedije. Na novon Tucson-u samo u najosnovnijem paketu opreme gde je infotainment iz prethodne generacije i NEMA drugih navigacija pa korisnici moraju sa kablom da se bakcu i to obicno ne moze bilo koji kabal.
Sto se tice kabla, ja u mom auto za tu svrhu koristim orig.Samsungov kabal i sve radi. Radi se o "starijem kablu" koji je usb A na usb C
 
Smorio me IOS pa se razmisljam da se presaltam ponovo na Anroid posle 2 god.
Imam par pitanja da li je izvodljivo na s23 ultra pre nego sto presecem.

1. Dva vibera/dva WhatsApp?
2. Da li samsung ima profile kao Apple. Tipa da namestim work profil koji je od 9 do 17h, i tu je upaljenoi sve od notifkacija. Pa onda napravim perisonal koji je aktivan od 17 do 24:00h i da poslovne aplikacije (mail, drugi viber, drugi WhatsApp i sl) ne stizu nikakve notifikacije. I tipa nocni gde je sve na mute osim poziva od porodice?
3. mogustno call recording?

Sto se 1. tice, moze, na Xiaomi npr mogu sve applikacije, ne samo social/messenger aplikacije, ali konkretno znam da ova dva ima u opcijama sto si pomenuo.

Za 2. ne znam ali verovatno moze sve da se namesti preko bixby rutina.

3. Moze najlaganije, stock, samo se promeni CSC u Ukrajinski ili koji vec, indonezanski, i sve radi super.
 
Toliko su podeljena mišljenja oko oneui6 ,na yt kažu jedno,na forumu drugo,ljudi daju svoja mišljenja sve se kosi jedno sa drugim.Ostajem na 5.1 dok ne izadje ozbiljno stabilna verzija softvera .I jos jedna stvar,mislim da kada bi sredili softver kamera bi bila bar 5 puta bolja,senzori su tu,procesor ,sve na najvišem nivou ali softver ne iskorišćava pun potencijal toga.Jedino mogu da kažem da to namerno rade,nema drugog objašnjenja.Toliko imaju resursa itd mogu da naprave najbolji UI na svetu .Ista prica kao sa xiaomi,kupiš telefon i ne radiš update jer je velika mogućnost da je nova verzija softvera Gora od prethodne.
 
Ne bi trebalo ni on da radi vise lepo ko je presao na A14
 
Retko koji je precizan za bateriju. Meni AccuBattery prikazuje da je baterija over capacity i da je helath 101%, no ne treba voditi računa o tome previše. Sve je to potrošna roba.
 
Retko koji je precizan za bateriju. Meni AccuBattery prikazuje da je baterija over capacity i da je helath 101%, no ne treba voditi računa o tome previše. Sve je to potrošna roba.
Sad imam i crno na belo za raspravu sa apple fan bojevima kada tvrde da su im baterije odlicne i posle 4 godine imaju 97% heltha, i ja koji tvrdim da mi na Samsungu ide i u plusu na 101%.
 
Evo na današnji dan informacije iz ProMobi servisa, ekran oko 32.600
Zadnja strana oko 10.000
Naravno ovo su cene za Ultru, par dana ostaje telefon kod njih i ne dobija se zamenski uređaj.
 
Kad izlazi oneui 6.1 i da li planiraju da poprave kameru ?
Nece da poprave kameru zato sto je ista, ako ne i bolja nego na iphone-u i pixelu (naravno, od scene do scene zavisi, neka je negde bolja, negde losija), dok im kinezi koji su barem 3 puta bolji nisu konkurencija jer njih nema nigde van Kine.
Tako da sto nam je, to nam je, dok se Oppo i Vivo ne probiju do Evrope i Xiaomi ne uozbilji i ne lansira telefone sa 6 meseci zaostatka u odnosu na Kinu.

U medjuvremenu, gcam je spas.
 
Nece da poprave kameru zato sto je ista, ako ne i bolja nego na iphone-u i pixelu (naravno, od scene do scene zavisi, neka je negde bolja, negde losija), dok im kinezi koji su barem 3 puta bolji nisu konkurencija jer njih nema nigde van Kine.
Tako da sto nam je, to nam je, dok se Oppo i Vivo ne probiju do Evrope i Xiaomi ne uozbilji i ne lansira telefone sa 6 meseci zaostatka u odnosu na Kinu.

U medjuvremenu, gcam je spas.
Elem GCAM moze na s23 ultri ? Neki linkic , uputstvo? Bas bi se poigrao ,,lecke,,!!
 
Elem GCAM moze na s23 ultri ? Neki linkic , uputstvo? Bas bi se poigrao ,,lecke,,!!
Pročešljaj pinovane poruke



Naći ćeš koji gcam, koji config, uputstvo, koji profil je za šta itd.

Slao sam ovde već nekoliko primera i razlike između Stock i gcam aplikacije, možeš na mom profilu verovatno lako naći i videti primere iz prve ruke, mada se u telegram grupama non-stop šalje i upoređuje tako da se dosta vidi i nauči
 
Nazad
Vrh Dno