Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Android Auto adapter ima za 20ak e na Aliju. Nemojte da bacate pare ako vam nije hitno. Sad ih prave baš male. Kao USB memorija.
Imam Motorolu MA1, posle sam i testirao jedan od prvih sa Alija. Oba rade bez greške (prvi 70ak, drugi 20ak evra).
Inače, sad je aktuelan Android box za kola (omogućava tablet doživljaj, YT, video player, mape... podržava naravno i Android Auto i Car Play
 
Poslednja izmena:
Pa nema sta, to je uobicajeni security patch koji stize svaki mesec
 
Sarcastic Fran Healy GIF by Travis
 
Android Auto adapter ima za 20ak e na Aliju. Nemojte da bacate pare ako vam nije hitno. Sad ih prave baš male. Kao USB memorija.
Imam Motorolu MA1, posle sam i testirao jedan od prvih sa Alija. Oba rade bez greške (prvi 70ak, drugi 20ak evra).
Inače, sad je aktuelan Android box za kola (omogućava tablet doživljaj, YT, video player, mape... podržava naravno i Android Auto i Car Play
To da radi moraš imati neki iole fensi display što imaju novija kola?
Moj je iz 2009te Audi samo bluetooth pozive ima muziku sam preko upaljača dodao.
Ne verujem da mogu nekako Google maps bez promene, dodavanja tablet like display
 
Verovatno zavisi od ugradjene multimedije. Na novon Tucson-u samo u najosnovnijem paketu opreme gde je infotainment iz prethodne generacije i NEMA navigaciju imas bezicni i zicni Android auto/Car play dok u vecim paketima gde postoji navigacija i drugaciji/noviji sistem moze samo povezivanje preko kabla. Isto sam vidjao kod mnogih drugih proizvodjaca automobila.

Kad sam pitao zasto je tako, navodno proizvodjaci navigacije zbog licenci (i svojih prihoda) zahtevaju od proizvodjaca multimedija da "zakomplikuju" koriscenje drugih navigacija pa korisnici moraju sa kablom da se bakcu i to obicno ne moze bilo koji kabal.
Zanimljivo što si rekao, ali na O4 je postojala fabrička navigacija. Kod kolege, koji je imao nekoliko meseci mlađi auto i nešto niži paket opreme nije postojala navigacija. Oba auta se lagano povezuju sa AA na BT.
Kapiram da telefon pokušava automaCko povezivanje, ali se čini da auto odbacuje konekciju napiše da je veza sa telefonom prekinuta.
Skroz mi nenormalno da ta dva (nimalo jeftina) uređaja ne mogu da se direktno povežu na najlakši način i da ne moram da vadim telefon iz džepa/torbe da bih koristio bilo Gmaps, bilo Spotify, ili bilo šta drugo.
Nisam za to da kupujem bilo kakve dodatne među uređaje iz principa.
 
To da radi moraš imati neki iole fensi display što imaju novija kola?
Moj je iz 2009te Audi samo bluetooth pozive ima muziku sam preko upaljača dodao.
Ne verujem da mogu nekako Google maps bez promene, dodavanja tablet like display
Da bi to radilo moras da imas multimediju koja podrzava Android Auto i Car Play. Uredjaj omogucava samo wifi povezivanje za one multimedije koje nemaju tu opciju (isto vazi i za Android box za kola koji zeljno iscekujem sa Alija).
Evo ga Kinez od 20ak evra sa linka koji sam kacio,
Screenshot_163.png
a ovo je box,
Screenshot_165.png
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ovo se u stvari žicom veže na multimediju, a onda se telefon bežično veže za ovo čudo?
Šta biva sa BT konekcijom koju telefon svakako ima sa infotainmentom za aplikaciju Phone?
 
Sve ide kroz android auto, telefon se ne kaci vise na multimediju direktno.
 
BT nije dovoljno brz za prenos ovakvih podataka. Ovde ide preko wifi.
 
Zapravo je istovremeno povezano i jedno i drugo, s tim da ti samo mozes da utices na BT deo u smislu da li ce da se poveze ili nece 🤔
 
Drugsri pomagajte, jel imao neko tu nesreću da mu ovo go__o od Ultre padne i da ekran pobrljavi i pozeleni ? Telefon mi je ispao iz džepa od jakne dok sam čučao pored auta na asfalt, znači sa nekih 25,30cm visine maksimalno, sa maskom na sebi naravno i pukao je ćoškić u visini poslednjeg reda na tastaturi, znači gluplje nije moglo.....

Da li neko zna koliki danak da očekujem i gde da nosim telefon ? Uzet preko mt:s-a pre 10 meseci ravno.....
Prilikom preuzimanja obavezno proveriti selfi kameru. Meni su zeznuli i sada je vec dve nedelje na garanciji. Inace kad predajes napomeni da li hoces ceo set, sa okvirom ili samo ekran. Ja kao napomenuo, ali odradili bez. Razlika nekih 5-6 hiljada, ali dobijes novi okvir
 
Za AA bezicni, mora da bude ukljucen i bt i wifi...barem kod mene... Bez oba nec da radi...
 
20231213_012558.jpg
Стигла ми маска са Алија, нека тегет боја, 12 еура, иста, али иста ова моја Самсунг маска коју сам у јулу платио 4.500 рсд у домаћој продавници.
Али је закон.
 
Nazad
Vrh Dno