Šta je novo?

Nba 2k9

Pa brate i nisu bas. Seti se samo Celticsa iz najboljih dana. Ili Detroita.

Da se vratimo na temu. Evo nekih mojih saveta za vlasnike ATI grafickih kartica, u rangu 3850/3870, kako da poboljsaju performanse u igri. Kod mene je ocigledan napredak. Igra mi pre ovih mojih podesavanja dosta koci i secka a posle glatko klizi. U oba slucaja mi je fps zakucan na 60 ali animacija je posle podesavanja dosta tecnija.
Idite u Catalyst Control Center, ukljucite Advanced opcije, pa u 3D odeljak. Promenite samo ono sto navedem a ostalo ostavite kako je po defaultu. Ukljucite Adaptive Anti-Aliasing i stavite klizac skroz u levo. Catalyst A.I. klizac stavite skroz desno na Advanced. Mitmap Detail Level stavite klizac na drugu poziciju sa leve strane, na Performance. Pod All Settings na dnu iskljucite Triple Buffering.
E sad, bilo bi preporucljivo da imate instaliran Ati Tray Tools, jer vam dosta olaksava zivot sto se grafike uopste tice. Ukoliko imate, desni taster na njega u trayu pa na 3D pa Texture Preferences i ukljucite opciju Quality. Wait for vertical Sync stavite Allways on. Pod Optimizations ukljucite obe opcije.
Eto. Nadam se da ce nekome ovo pomoci. Ja licno mislim da ce svima sa ATI kartama pomoci. Meni su svakako dve razlicite igre sa i bez ovih podesavanja.
 
@NastyB
Salary Cap je po meni genijalna stvar i mislim da bi i u Evropi trebalo da se uvede. A sto se tice toga da je liga bila dosadna kada je Chicago harao, uopste se ne slazem sa tim. Meni je LICNO bila 3 puta zanimljivija nego sada. Mozda je sada neizvesnije ko ce da osvoji, ali mi je sve nekako izfabrikovano, silikonsko i vestacno. Lici mi sa ovim novim crncugama koji dolaze na utakmice sa nalepnicama sa svojim imenom na licu na neki freak show. Sve je bljestavo i nema uopste duha. A tada je bilo drugacije. Ja sam secam se navijao tada za Jutu a drugar za Chicago. Nismo propustali nijednu utakmicu, a sada gledam samo kad mi se bas ne spava i kad bas nemam sta da gledam. Uzmi ako imas gde da pogledas neku utakmicu iz finala Juta-Cikago pa da vidis sta su utakmice, ne samo zbog Djola.
 
neko ovde ocigledno nije gledao utakmice cikago-juta ? dosadno ? vazi!
najaci dueli po meni ikada! kakve su to tekme bile!
 
Uh, Karl Malone, Jeff Hornacek i John Stockton!
Kakvi su samo to bili okrsaji!

Da secam se i ja. Jos da dodam da su i utakmice Chicago - Seattle bile odlicne. ;) Shawn Kemp i drustvo protiv Rodmana i kompanije.:happy:
 
voleo bi da imam snimke tih finala, znaci melouna sam obozavao!
 
@NastyB
Salary Cap je po meni genijalna stvar i mislim da bi i u Evropi trebalo da se uvede. A sto se tice toga da je liga bila dosadna kada je Chicago harao, uopste se ne slazem sa tim. Meni je LICNO bila 3 puta zanimljivija nego sada. Mozda je sada neizvesnije ko ce da osvoji, ali mi je sve nekako izfabrikovano, silikonsko i vestacno. Lici mi sa ovim novim crncugama koji dolaze na utakmice sa nalepnicama sa svojim imenom na licu na neki freak show. Sve je bljestavo i nema uopste duha. A tada je bilo drugacije. Ja sam secam se navijao tada za Jutu a drugar za Chicago. Nismo propustali nijednu utakmicu, a sada gledam samo kad mi se bas ne spava i kad bas nemam sta da gledam. Uzmi ako imas gde da pogledas neku utakmicu iz finala Juta-Cikago pa da vidis sta su utakmice, ne samo zbog Djola.

Ama, nisam mislio da je NBA nekad bila DOSADNA liga zato što je košarka bila, ne znam, loša ili šta... Napisao sam da je bila dosadna u vreme Bulsa sa Džordanom, jer se znalo ko će biti prvak, bez neizvesnosti, TO je bilo dosadno. Zato što nije bilo neizvesnosti je bilo dosadno, baš kao i sad kod nas u kupu Koraća, jer je jedino pitanje bilo koga će Partizan pobediti u finalu.
A i da nije bilo Džordana i ekipe, možda bi makar jednom Stockton i Mailman osvojili prsten, ovako je jednom od najboljih tandema NBA to ostalo neostvareno.
 
Delimicno si u pravu, ali ne u potpunosti, jer nisu bullsi bili toliko dominantni u odnosu na jazz. Da jesu dobili bi ih sa 4:0 u svakom finalu. Utah je imala dosta jaku ekipu i svako finale su se junacki kidali i bilo je dosta neizvesno, barem izmedju njih.
 
bila neizvesnost do kraj u svakoj tekmi, koliko su tada bullsi imali plate svi zajedno?
 
neko ovde ocigledno nije gledao utakmice cikago-juta ? dosadno ? vazi!
najaci dueli po meni ikada! kakve su to tekme bile!
Imam samo ovo da kazem: Čikago-Finiks, finale iz 1993. Finiks imao prednost domaćeg terena, Čikago dobio prve dve, pa od sledeče tri u Čikagu Barkli and Co. dobijaju dve (u petoj utakmici Den Majerli daje trojku+bacanje sa deset metara, i to preko Džordana koji je bio na ivici nervnog sloma i javno je rekao igračima da se u Finiks vraćaju bez njega ako Čikago izgubi petu utakmicu). Zatim se sve vraća u Finiks gde Džon Pekson daje trojku tri sekunde pre kraja za 99:98 i 4:2 u seriji... To ste svi zaboravili, a!!??

U jbte, ponela me emocija.
 
Noćas na OBN-u Phoenix-Boston bez Amarea i Garneta. Pih!
 
postoji li prerađeni 2ksports official patch za narodne verzije 2K9, konkretno za RELOADED? Ako postoji, je l' može neki link? I je l' treba neki c...k ili fix? ako neko zna molio bih da mi odgovori i da postavi linkove za sve dodatke što mi trebaju! unapred hvala!
 
e jel neko od vas igrao NBA 2K9 na Playstationu ?
 
Eto, Albys izbaci RR6 verziju rostera, slajdera, itd, odlučih da ih probam i već posle prve utakmice (probah mučnu Oklahomu zbog Krstića) vratih se na slajdere iz verzije 5, a evo i zašto. Ako je ovako sa Orlandom, mogu da zamislim šta tek rade Lejkersi ili Sansi, pa da se izbegne nerviranje...
 

Prilozi

  • Orlando.jpg
    Orlando.jpg
    298.4 KB · Pregleda: 87
The Celtics announced today that they have signed free agent guard Stephon Marbury. Per team policy, terms of the deal were not disclosed, though two NBA sources said before Marbury cleared waivers that he would sign for the prorated veteran minimum of $1.3 million for the rest of the season.


Ni ovo im nece pomoci da dobiju Lakers-e u finalu :p :D
 
Scoreboard je ocajan,a sto se patika tice kao i do sada,sjajno.
 
30 strana sam procitao...i oslep'o sam.

Racunar me ljusti sa 35 i vise razlike na allstar nivou. Na Pro dobijam suvise lako. E sad....kako napraviti balans!?

drndam se sa slajderima kao mlad majmun....


spaxon-eeeeeeee, javi seeeee.....
 
30 strana sam procitao...i oslep'o sam.

Racunar me ljusti sa 35 i vise razlike na allstar nivou. Na Pro dobijam suvise lako. E sad....kako napraviti balans!?

drndam se sa slajderima kao mlad majmun....


spaxon-eeeeeeee, javi seeeee.....

Moj savjet nauci igrat.

Ili mozda nemoj , jer meni vise nije zabavno ni igrat protiv CPU jer ih i na Hall of Fame dobivam sa 30 razlike i sa slabijim ekipama.

P.S. Ipak uzmi neki osrednji tim i probaj pobediti Lakerse u gostima , tada ces znati koliko si dobar/los.
 
Poslednja izmena:
Moj savjet nauci igrat.

Ili mozda nemoj , jer meni vise nije zabavno ni igrat protiv CPU jer ih i na Hall of Fame dobivam sa 30 razlike i sa slabijim ekipama.

P.S. Ipak uzmi neki osrednji tim i probaj pobediti Lakerse u gostima , tada ces znati koliko si dobar/los.


Hvala na savetu. :d

A da ja tebi dam ove slajdere sto ih imam, pa da vidim da li ces onda da delis tako pametne savete? Nije tesko dobijati na HoF sa "lepo" namestenim slajderima.

Naravno da nije interesantno igrati protiv CPU-a kad se stalno dobija. Uzeo sam one "sim.sld" slajdere i prelako je. Sa druge strane demoralisuce je kad gubis non stop sa 25+ razlike. Jedino sam pruzio otpor Cavs-ima. Gubio 3 na pocetku cetvrte cetvrtine, ali na kraju sam izgubio sa 23 poena (32:12 zadnja cetvrtina).
 
Ne znam....Ja igram na realistic sliderima i oni su mi najbolji , hocu reci da si vrlo sretan sto imas slidere i problem u tezini , ja imam slidere koji mi se svidjaju , ali zato protiv CPU se i ne isplati igrati samo protiv Human.

P.S. Nastojim da uzmem slidere gde nema namjestanja , recimo u vecini slidera ona ekipa koja gubi igra bolje sto je ne logicno.
 
Poslednja izmena:
Ne znam....Ja igram na realistic sliderima i oni su mi najbolji , hocu reci da si vrlo sretan sto imas slidere i problem u tezini , ja imam slidere koji mi se svidjaju , ali zato protiv CPU se i ne isplati igrati samo protiv Human.

P.S. Nastojim da uzmem slidere gde nema namjestanja , recimo u vecini slidera ona ekipa koja gubi igra bolje sto je ne logicno.

Pazi, igranje protiv coveka je toliko bolje da ne moze da se poredi sa igranjem protiv CPU-a. Doduse, igranje protiv coveka je daleko arkadnije, daleko brze (ne obavezno, ali uglavnom).

E sad, ne kazem da sam neki maher, naprotiv, ali slajdere koje sam imao....nisam uspeo da izbalansiram izmedju Pro i allstar nivoa. Na allstar nivou, ne mogu da promase. Procenat suta je bolestan.

No, drndao sam nesto danas...ali jos uvek trazim balans. Nego u celom drndanju, uspeo sam da zeznem nesto dzojped... :wall: :S:
 
E sad, ne kazem da sam neki maher, naprotiv, ali slajdere koje sam imao....nisam uspeo da izbalansiram izmedju Pro i allstar nivoa. Na allstar nivou, ne mogu da promase. Procenat suta je bolestan.

I mene to nervira, ali posle probanja ko zna koliko slajdera i ostalih gluposti, ovo što ja koristim mi deluje nekako najrealnije. Dakle, što se rostera tiče (uz to dolazi i playbook šeme, timske rotacije, itd...), uzmi Albys-ove iz verzije 6, koje imaš ovde , ali što se tiče slajdera i setovanja, skini one iz verzije 5, koje ćeš naći ovde . Usput, obavezno skini SHOE PATCH 3.0 koji imaš ovde i sve će biti mnogo bolje, a i lepše. :D
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neki .pdf manual za ovu igru? Namestiti gamepad da radi kako treba je nocna mora a igra je fantasticna pa je steta. Od igranja igara ovog tipa najcsce odutajem jer me frustriraju upravo komande. Nemam vremena ni volje da se zezam oko namestanja komandi pa onda ovakve igre najcesce batalim.:mad:
 
Da li postoji neki .pdf manual za ovu igru? Namestiti gamepad da radi kako treba je nocna mora a igra je fantasticna pa je steta. Od igranja igara ovog tipa najcsce odutajem jer me frustriraju upravo komande. Nemam vremena ni volje da se zezam oko namestanja komandi pa onda ovakve igre najcesce batalim.:mad:

Hmmm... ne znam namestanje Gamepad-a nije nista teze nego i kod drugih igara Fifa , PES itd... , a komande su maximalno pojednostavljene.
 
Au, ala je tip odradio startup screen-ove za igru, svakog dana nameštam drugi. Možete da pogledate ovde...
 
Postoji li neki patch koji menja nazive kontrolama. Nervira me kad pritisnem dugme ICON PASS i kad mi pise ono B11, B4 itd. Voleo bih da mogu da vidim kao na Sony PS-u Trougao, Kocku, Krug... Nekako sam na to navikao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno