Šta je novo?

Nba 2k9

Tako je u SEASON modu, nema ograničenja. Igraj ASSOCIATION, bar 30 puta je zanimljiviji.

Nije mi jasno zašto su to uradili - čak i praistorijske verzije NBA Live-a imaju normalan trade u season modu. Meni ovo dosta znači, pošto nikada ne igram franchise. Ne volim da simuliram utakmice a opet, nemam nikakvu želju da igram više sezona sa jednom ekipom.

Inače, na netu sad može da se pronađe patch sa steama, odnosno fixed exe za njega.

Ne valja taj albys roster za patchovanu igru,nema novih animacija za neke igrace.Stavi ovaj http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=94&t=61216

Možeš li da preporučiš slajdere uz ovaj roster? Konačno sam skinuo zvanični patch, pa bih hteo da krenem sa sezonom. Mislim da sam dovoljno istrenirao živce za tako nešto :)
 
Poslednja izmena:
Evo sad videh izasao neon's project v1.0


Sliders must be at default, so no more sliders - adjustment.
They provide the best realistic nba 2k9 experience so far

Roster basic infos:

1. you must install 2ksports patch
2. all trades till 02-15-08
3. all shoes update post patch
4. better starting five / rotation / minutes update
5. player accessories update
6. implemented Kruza's playbook for each team
7. coach profiles update according to the new revolutionary "Neon
theory


http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=94&t=63504
 
Evo sad videh izasao neon's project v1.0


Sliders must be at default, so no more sliders - adjustment.
They provide the best realistic nba 2k9 experience so far

Roster basic infos:

1. you must install 2ksports patch
2. all trades till 02-15-08
3. all shoes update post patch
4. better starting five / rotation / minutes update
5. player accessories update
6. implemented Kruza's playbook for each team
7. coach profiles update according to the new revolutionary "Neon
theory


http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=94&t=63504

Probah malo i uopste mi se ne dopada, mislim na HoF i 12 min. Previse brzo i komp previse pogadja, lako blokira. Veoravtno na superrstar i 10 min je ok ali tada mi je prelako. Do nekih boljih drzime se albys-ovih rostera i slajdera
 
^
Neshto slichno je uradio i u srednjoj shkoli (pri kraju videa):

[YOUTUBE]wY-QD-G8Yg4[/YOUTUBE]
:smoke:
 
Pa Vince je ubedljivo najbolji sto se tice zakucavanja u NBA historiji.
 
Poslednja izmena:
E, tu se ne bih složio...Džordan je bio tata za sve, pa i za kucanja.
 
Ajd da iznesem neka moja zapazanja o igri posle malo duzeg igranja..
Veoma dobro uradjena simulacija,najbolja do sada.Ali mislim da je o pozitivnim stranama igre sve izreceno,tako da cu reci neke negativne,bar one koje meni "bodu" oci..I dalje postoji problem sa odbijanjem lopte od publike,kao da ispred njih postoji nevidljivi zid..Npr ode lopta u aut,stigne do prvog reda publike i samo se odbije nazad,a otisla je u aut velikom brzinom(pogresan pas)..Takodje i dalje postoji problem kao kod NBA live serijala,da igraci jednostavno ponekad klizaju,lete po parketu,nazovite to kako hocete,a najcesce se to desava kad prime loptu u zaletu i krenu u dribling(ne mislim na prvi korak koji je u NBA-u dozvoljen za razliku od evropske kosarke gde nije dozvoljen)..Isto tako desava se i dalje,ne toliko upadljivo ali je prisutno,da kada igrac ima prepreku ispred sebe(igraca) i ako "siluje" dribling direktno u igraca tj kroz njega,zabije se u igraca i trci u mestu,a da se to desi u stvarnoj kosarci,odbrambeni bi samo pao i bio bi to faul u napadu..Pick&roll je npr dosta dobro odradjen,ali opet i on ume da ubaguje,pa da igrac koji dolazi da pravi blok,krene da pravi blok na totalno sumanutom mestu..Ovo su neka moja zapazanja..Ovo ne znaci da ova igra ne pruza najverniju simulaciju ikad,jednostavno meni nije jasno zasto neke od ovih stvarni nisu ispravljene,kad su vec odradili tako dobru igru..
 
Poslednja izmena:
E, tu se ne bih složio...Džordan je bio tata za sve, pa i za kucanja.

Ma ne moze on Vincu ni pomirisat.
Jordan uopce nema tehniku zakucavanja , vec se sve svodi na odraz , a Vince ima i odraz i tehniku.
Pogledajte na Youtube najbolja Carterova zakucavanja i tu jednostavno nema sumnje.
 
Ma ne moze on Vincu ni pomirisat.
Jordan uopce nema tehniku zakucavanja , vec se sve svodi na odraz , a Vince ima i odraz i tehniku.
Pogledajte na Youtube najbolja Carterova zakucavanja i tu jednostavno nema sumnje.

Hmmm...odraz!?
niko ovog malog djavola da pomene ;)
mogu i MJ i VC da ga gledaju samo :smoke: kao i na snimku (1:21) lol
 
Ma ne moze on Vincu ni pomirisat.
Jordan uopce nema tehniku zakucavanja , vec se sve svodi na odraz , a Vince ima i odraz i tehniku.
Pogledajte na Youtube najbolja Carterova zakucavanja i tu jednostavno nema sumnje.

Pa, evo ti jedan zanimljiv link:
http://dimemag.com/2008/09/whos-the-better-dunker-vince-carter-or-michael-jordan/

Ako većina tako kaže, onda priznajem da sam pogrešio, ali, bar po meni, Džordanova zakucavanja su pojam gracioznosti, dok je Karter pravi akrobata...mada, gledao sam mnogo bolja Džordanova kucanja nego ovde na snimku, ali ima jedan detalj koji možda neko ne primećuje: 90% Karterovih atraktivnih zakucavanja on izvodi iz kontri, potpuno sam, dok je 90% Džordanovih zakucavanja, bukvalno, preko najjačih centara i krilnih centara tog doba (Patrika Juinga, na primer, njega prepoznah u onoj mutljavini), pa i više njih (na jednom od onih zakucavanja su trojica odjednom pokušala da ga spreče). I šta misliš da je lakše?
 
P.I.S.T.O.L kako se usudjujes da diras kralja i kazes kako nema tehniku :d Pa covek je tata za Kartera sto se zakucavanja tice. Pronadji komplet filmova o dzordanu, mislim da ih ima 6 ili 7. Jedan od tih filmova je sa Dzordanovim najboljim potezima. Pogledaj i promenices misljenje sigurno. Po meni naj poteaz protiv niksa kada mislim okrece jednog igraca uz baseline (Oukli mozda nisam siguran) i zakucama preko Juinga
 
[YOUTUBE]SzXXWVqpwWo[/YOUTUBE]

Ovo su samo njegova zakucavanja u NBA ligi , obratite pozornost na broj.1 kada se u zraku sudari sa Alonzom Mourningom jednim od najboljih blokera ikad , a ono sto radi u kontrama je nesto nevidjeno , on kada "vjetrenjacu" uradi imas osjecaj da je rukom mogao dirnuti krov dvorane jednostvano neverovatno.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]XMrPjl-927Q[/YOUTUBE]

A ovo je sigurno najbolje zakucavanje ikad.
Za ove stvari na takmicenju u zakucavanju se dobivaju 10. , a on je ovo uradio u igri i to jednoj utakmici na olimpijadi.
Uzmite u obzir kakav to mentalni sklop moras imati da pokusas ovako nesto , jer on dobiva loptu sasvim iznenada ide ravno na najviseg covjeka na toj olimpijadi (ja mislim)
i sta ludjak radi .... preskoci ga.

Mozete me lincovat , ali Jordan u zakucavanjima nije medju prva tri.
Jordanova velicina u usporedbi sa recimo sada Bryantom je njegova sposobnost da u najtezim trenucima uzme loptu i pogodi i to je UVIJEK uspevao , a sto se tice zakucavanja nije bolji od recimo danas James-a ili slicno.
 
Poslednja izmena:
Ajd posto je juce bio Jordanu rodjendan :d, da se podsetimo jedne fantasticne reklame:

[youtube]owY34aRiBNU[/youtube]

Nego, jel probao neko onaj dodatak za 2K9 sa njim, nije lose odradjeno.
 
Poslednja izmena:
Nego, jel probao neko onaj dodatak za 2K9 sa njim, nije lose odradjeno.

Ovo je super namontirano, secam se te utakmice vrlo dobro, stavishe imam je na vhs-u. :)

[YOUTUBE]VAkOJdzGDi0&feature=related[/YOUTUBE]

A to za te dodatke... Ne znam, meni je malo konfuzno tamo na nba-live forumu. Previshe tema, sve je nekako razbacano, te je wip, te je released, svaki drugi user pravi nesto, da se pogubish skroz.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]SzXXWVqpwWo[/YOUTUBE]

Ovo su samo njegova zakucavanja u NBA ligi , obratite pozornost na broj.1 kada se u zraku sudari sa Alonzom Mourningom jednim od najboljih blokera ikad , a ono sto radi u kontrama je nesto nevidjeno , on kada "vjetrenjacu" uradi imas osjecaj da je rukom mogao dirnuti krov dvorane jednostvano neverovatno.


Kako da ti kazem ne znam koliko godina imas, ali zakucavanje preko Morninga koji na tom snimku ima 35-36 godina nije nista spektakularno. Nema ljutis :smoke: ali ni James ni Karter nisu ni do sorca Jordanu :p
 
Svako ima svoje misljenje , ali moje je i dalje da je Jordanova velicina u njegovoj sposobnosti da bude vodja i u spektakularnim momentima koje je sam napravio.
Ipak kada se radi samo o zakucavanju Carter je No.1 , a onda ide nekoliko mesta koja pripadaju igracima iz 70-80 ili ranih 90.
Sve sto je Jordan uradio (zakucavanja) mogao je i Carter , ali sve sto je uradio Carter Jordan nije mogao.
 
Poslednja izmena:
Ma ne radi se o tome ko je sta mogao, vec u tome da je Karter bljesnuo jedne sezone i to je to, na tome je ostalo, i vise nista od njega. A Jordan je godinama trajao, sve dok nije otisao u penziju, i to sto je radio radio je u kontinuitetu. Dzabe poredite ova dva igraca, smesno je.
 
Treba da se razumemo , ovde se ne radi o tome tko je veci igrac (sto je Jordan bio) , vec cisto o tome tko je bolji u zakucavanjima.

Ipak da je Carter bljesnuo jedne sezone nije istina , jer on je svoja najludja zakucavanja radio od srednje skole pa do pre 2-3 sezone , naravno vise nije u stanju da zakucava kao nekad jer ipak godine su to.
 
Evo jedna blokada C.Anthonya , jedan od najboljih poteza dosad u mom igranju 2K9.

P.S. Da budem potpuno iskren , nisam je ja napravio vec moj frend , ali nisam je ni primio :D

[YOUTUBE]ARHRys1IM3k[/YOUTUBE]
 
Nego, da se vratimo na temu, možete li da mi preporučiti roster i sve potrebne slajdere, hteo bih da počnem sezonu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nego, da se vratimo na temu, možete li da mi preporučiti roster i sve potrebne slajdere, hteo bih da počnem sezonu.

Sačekaj da se završe trejdovi, izgleda da će Stoudemire u Njujork za 3-4 igrača, a Čendler iz Hornetsa ode u Tandere...biće zanimljivo do TRADE DEADLINE-a...tad treba početi sezonu ili Asocijaciju...
Ej, PISTOLE ode ti Amare u najgori tim u ligi. ;)
 
Djavo ih odnio , to je jos i dobro kada sam vidio za sto hoce Nash-a da prodaju , daj sta das.
 
Vidim da će možda Shaq u Cleveland, pa ću sačekati da prođe deadline, definitivno :) Gde Shaq, tu i ja :)
 
Vidim da će možda Shaq u Cleveland, pa ću sačekati da prođe deadline, definitivno :) Gde Shaq, tu i ja :)

Hmm, Cleveland je ionako tim koji najviše plaća igrače (u NBA 2K9 su gotovo pri vrhu Hard Cap-a sa -32.000.000$) i samo ima fali Šakil sa ugovorom od 20 miliona za ovu godinu i 21 za sledeću. To mi deluje malo verovatno.
A i sad vidim da se to nije desilo...ipak nije bilo spektakularnih trejdova kao što su najavljivali (Amare u Njujork, itd...).
 
Bullsi su za vreme Džordana davali neku nenormalnu lovu za plate (više od 100 miliona, beše), ali je itekako bilo vredno :)
 
Bullsi su za vreme Džordana davali neku nenormalnu lovu za plate (više od 100 miliona, beše), ali je itekako bilo vredno :)

Dzordan je ima izmedju 34 i 40 miliona po sezoni

Zato je i uveden Salary Cap, jer bi sada, na primer, Lejkersi mogli da imaju tim u sastavu: C.Paul, K.Bryant, L.James, A.stoudemire, D.Howard i da NBA liga bude strašno dosadna. U vreme kad je Džordan igrao u Bullsima sa Harperom, Pipenom i Rodmanom u najboljoj formi, bilo je samo pitanje koga će da pobede u finalu. Ma koliko uživali u Džordanovim igrama, sama liga je tada bila dosadna. Nemam dovoljno godina da se sećam tog čuvenog tima Bostona koji je 8 godina zaredom osvajao prsten, ali i tada je liga bila dosadna. Zahvaljujući Šternovim pravilima, više se ne može sa sigurnošću reći ko će biti prvak. Lejkersi? Klivlend? Orlando? Boston? E, to je zanimljivo.
Evo i kod nas (iako sam zvezdaš, moram da priznam) samo je pitanje ko će da igra u finalu sa Partizanom. Trebalo bi i ovde uvesti draft i pikove i ostalo što ide uz NBA.
 
Stvarno nije bilo salary capa sredinom i krajem devedesetih? Svejedno, liga je bila "dosadna" ne zato što je bila slaba (naprotiv, bila je jača nego današnja), već zato što su Bullsi bili najbolja ekipa u istoriji lige.
 
Nazad
Vrh Dno