Šta je novo?

Live For Speed

LFS S2 FULL Alpha izlazi 24. Juna 2005 ! http://www.liveforspeed.net/?page=s2_announcement

Hello Racers!

The time has come to give you a precise date for the first public version of S2.

We have decided to release a FULL PUBLIC ALPHA version on Friday 24th June 2005!

By "alpha", we mean that everything is in place but not necessarily 100% refined or complete. So nearly all features that will be in the future Final version of S2 are there already, but there will be updates to physics, car models, track scenery, and refinement of features, between the Alpha and Final releases.

You will need an S2 license to unlock all the content, or an S1 license to unlock the updated S1 content. S2 users will be able to benefit from the automatic skin downloading, so we have provided a CMX Viewer with all the car models to help you make skins in advance. S2 users are now able to upload 20 personal car skins and helmet skins here: http://www.lfsworld.net/?page=skins (LFS World). Skin makers, please note that the RB4, LX4, LX6 and UFR models will be updated again before the Final version (but not before the Alpha version) and this is likely to affect your skins.

We have decided to release S2 in its current Alpha condition because we want the community to benefit from the progress. A lot of testing and refinement has been going on recently. We have been holding medium length races of 1 to 2 hours in the various different racing classes and it has been a lot of fun.

It's very interesting planning your strategy, including your fuel load, choice of tyres and number of pit stops. Sometimes a racing incident involving damage, excessive tyre wear or a puncture forces you to think fast and quickly open up the F12 screen to change your strategy or settings before you turn into the pit lane. Each beta tester arrived at the end of the race with his own unique story to tell.

The road cars are also a lot better than they were in S1, mainly due to the more complex tyre, differential and suspension simulations, and of course there are some new sports cars as well. We know there is high demand for this version in the community, and leagues waiting for something new, as the current S1 version is quite old now...

We expect to release the version in the evening on Friday 24th June. We expect a lot of downloading to be going on and things may get slow. We will have a BitTorrent download available, so if you want a fast download we recommend you have some BitTorrent software installed in advance. If you need to find out about a good BitTorrent program, you could ask on our forum. There's bound to be a thread on that topic soon.

Additionally, if anyone with access to a high speed server (100 mbit+) would like to help spread the load by mirroring http downloads for a day or two, we would be grateful if you could contact Victor using the "Contact Us" button.

Thanks for reading. We are sure you will enjoy the S2 Public Alpha!

Gentlemen, get ready to start your engines!

Some S2 features :

Further developed physics and multiplayer systems
2 new single seater racing cars (not for the faint hearted)
3 GTR racing cars of around 500 bhp (keep your hair on)
2 front wheel drive racing saloon cars
2 sports cars, one rear and one mid engine
1 1000cc front wheel drive road car (where's that corner)
Kyoto Ring, Japan - with an Oval configuration
Westhill, England - a high speed track
Aston, England - long and short configurations
8 S1 cars with graphical and physical developments
3 updated S1 tracks (Blackwood, Fern Bay, South City)
New objects added to the S1 Autocross arena
Yellow Flag and Blue Flag warning systems
Various types of suspension with realistic motion
Support for symmetric and asymmetric setups
Tyre wear, surface and and air temperatures
48 sampling spots per tyre allowing flat spots
Simulated and visible tyre deformation
Fuel usage, pit stops, speed limits and penalties
F12 Pit instructions system to change strategy
F11 Live settings : anti roll bar and brake balance
And more...

Potrebna S2 licenca - 12€
 
Evo odigrasmo sad 5-6 LFS trka online, i ja se smorio ko zmaj :) Nije da nisam dobio skoro sve ;)
 
Ma ajde da igram protiv nekog ko zna da vozi :D:D
Nego, ajde ti lepo nabavi GTR da vidish shta se zove voznja u lanu ;)
 
driver je napisao(la):
Kompletne licence, zajedno sa grafikom daju neverovatan dozivljaj, a zamisli da formule ne liche na sebe, da je zvuk ko u LFS, da su staze izmishljene i da se barichelo zove barokalo :) Ugasio bi o'ma :)

OK, idi vozi NFSU i skupljaj nalepnice, ima sve sto ti treba :d
 
Kako si pogodio, pa ja se bash lozim na nalepnice i dugmice, odatle sve one rasprave o automobilima proteklih 10 godina ;)
 
Primetio sam, a imam za tebe par videa (2 x 700MB).
 
Poslednja izmena:
Elem, ono sto volim kod LFS je nepredvidivost. Naime imam jednu omiljenu zanimaciju a to je da napravim trku od svih automobila koji se pojavljuju i to bar 10 krugova, s tim da najslabiji bude prvi a najjaci poslednji, i na kraju ja. Znaci neka vrsta BM zezanja. AI zna d pogresi ali skoro uvek pobedi ono malo cudo , ne znam mu ime.
 
Vidi chuda, GT4 ima Tsukubu, 6 automobila i sve iz BMI shto moz da vidish ;)

A kakve to video-e imash za mene ? :) Imam ja za tebe gomilu novih BMI i josh drugu gomilu ne-BMI videa (sve po 1CD, dvdripovi)...
 
driver je napisao(la):
Vidi chuda, GT4 ima Tsukubu, 6 automobila i sve iz BMI shto moz da vidish ;)

A kakve to video-e imash za mene ? :) Imam ja za tebe gomilu novih BMI i josh drugu gomilu ne-BMI videa (sve po 1CD, dvdripovi)...


Nije Tsukuba jedino mesto na svetu :D

Imam finu pricu o Skyline, film je engleski. Posto vidim da si pokupio od Zmaja :d materijal, verovatno imas i BM pricu o TypeR (NSX,Integra i Civic).
 
Lukija je napisao(la):
Nije Tsukuba jedino mesto na svetu :D

Ni jedna staza iz LFS i ne postoji na svetu :D

Imam finu pricu o Skyline, film je engleski. Posto vidim da si pokupio od Zmaja :d materijal, verovatno imas i BM pricu o TypeR (NSX,Integra i Civic).

Imam oba :)
 
Vidim da ovaj S2 ima dobar damage model, bas mozes da uneredis auto.. to mi se svidja.. Ali opet, ovo je kao i GTR, znaci online igra, ne moze ovo mnogo da se igra gajbi, smori...
 
Boris Lozac je napisao(la):
... znaci online igra, ne moze ovo mnogo da se igra gajbi, smori...

Kako ne moze? Imas AI vozace, nisu losi ali su malo i glupi jer imaju tendenciju da udare u tebe.
 
Lukija je napisao(la):
...nisu losi ali su malo i glupi jer imaju tendenciju da udare u tebe.

Pa jeste ali uce ! ;) :D

AI treba trenirati, pustiti ih same u trku od nekoliko sati najmanje ili preko noci - za svaki level ponaosob. ( .knw fajlovi - manual str. 28 )
 
Poslednja izmena:
Postoji program Hamachi, Srpsku verziju moze te skinuti odavde http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.8-sr.exe

On sluzi da "emulira LAN". Znaci igramo svi preko NET-a, a u samoj igri se spajamo kao na LAN...

Program je VEOMA jednostavan, i iinstalira se za 1 min.

Po pokretanju programa treba sam da se izabere user name (nick) i onda Vam program dodeli jedinstvenu ip adresu.

Ja sam probao sa drugarom LFS preko ovoga i radi odlicno...

Ko je zainteresovan?

Skini te S2 Alpah FULL 0.5P, MNOGO je bolje od S1...
www.liveforspeed.net

POZ!!!
 
Poslednja izmena:
kako da podesim volan za ovaj S2 demo, kad odem na stazu drma se levo desno ko lud, a i kocnica ne reaguje..
Probao sam da provalim u kontrolama, i nece.. mnogo je bre komplikovano..
Jel moze objasnjenje, da ne bude Unninstal bezveze.. ;)
U pitanju je Formula force feedback..
 
Jeste, mnogo je zeznuto namestiti, jer je podeshavanje totalno drugachije od drugih igara, aka nelogichno totalno ;)
 
Auu bre Driveru.. al si smorio s tim komentarima.. ;)
Jeste da posedujemo najbolju voznju ;), ali LFS uopste nije los.. ali su stvarno preterali sa ovim namestanjem komandi, mnogo je tesko..
 
Boris Lozac je napisao(la):
Auu bre Driveru.. al si smorio s tim komentarima.. ;)
Jeste da posedujemo najbolju voznju ;), ali LFS uopste nije los.. ali su stvarno preterali sa ovim namestanjem komandi, mnogo je tesko..


Ama nije komplikovano Borise, samo tako na prvi pogled djeluje. Imas kada udjes u controls gore opciju mis i wheels/ js. Naravno izaberes drugu, pa zatim axes/ ff. Zatim dodjelis odgovarajucu axes za steer, throttle,...(na taj nacin sto kliknes misem na recimo steer, a zatim obrnes volan, pa throttle pa stisnes gas itd.
Ajd ako ti ovo ne pomaze, probacu da nacrtam ;)
 
Boris Lozac je napisao(la):
Auu bre Driveru.. al si smorio s tim komentarima.. ;)
Jeste da posedujemo najbolju voznju ;), ali LFS uopste nije los.. ali su stvarno preterali sa ovim namestanjem komandi, mnogo je tesko..

A shta sam ja to izmislio ? :)
Pogledaj vipov post, i ja shto znam da namestim, ne razumem nishta :) Nemoguce je objasniti, samo crtanje ;)
 
driver je napisao(la):
Jeste, mnogo je zeznuto namestiti, jer je podeshavanje totalno drugachije od drugih igara, aka nelogichno totalno ;)

Yul, izgleda da ti je sva pamet u kosi :d .

Podesavanje volana je jako prosto, samo ga izvrti tamo gde podesavas kontroler max lev i max desno i to je to. Igra ce sama da provali max i min vrednosti za ose. Isto vazi i za pedale. Nikada lakse.
 
Lukija je napisao(la):
Yul, izgleda da ti je sva pamet u kosi :d .

Podesavanje volana je jako prosto, samo ga izvrti tamo gde podesavas kontroler max lev i max desno i to je to. Igra ce sama da provali max i min vrednosti za ose. Isto vazi i za pedale. Nikada lakse.

Nisam ja rekao da ne znam da namestim, ali je resheno debilno, ni jedna igra nema takvo podeshavanje volana...A sad si platio daj demo pa morash da branish bachene pare, razumem :D
 
Nazad
Vrh Dno