Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

skines kutiju sa ignore liste i videces :)

ok je meni to (mada je glupo za tred), samo sto se vide postovi u temama, kao spoiler alert, tipa ignored member content, click here to see it...
 
Poslednja izmena:
Ali to vidis i ti na njegovom nalogu, sto je realno privatna stvar i ne biste smeli to da vidite !?
Prvo, to nije javno dostupna informacija i vidljiva je samo moderatorima/administratorima.

Drugo, zašto to ne bi smeli da vidimo? Šta mi možemo da uradimo sa takvom informacijom, osim da je upotrebimo za dijagnostikovanje problematike kao što je ova?
 
sad se pitam sta sve mozete da vidite sto bi trebalo da bude private
 
Moderatori i ne mnogo toga, a od dva admina samo jedan ima pristup serveru i bazi.
 
Naravno da može, Cloud is just someone else's computer :)
 
Pored master moderatora mora da postoji jos neki koji ima iste privilegije kao master admin za nedaj boze da mora da reaguje ili ne znam ni ja sta da se radi. Nisu svi moderatori u isto vreme na benchforumu i samo cekaju da neko napravi neki kurslus da reaguju. Nego kao i svi mi imaju zivot, porodicu, pa izlaze negde, putuju, jednostavno zive... nije forum posao. Ne znam mozda i jeste ako su placeni za to ali cisto sumnjam nego je sve ako se ne varam volonterski.
 
Zato vi kao članovi pomozite moderatorima tako što ćete prijaviti nepravilnosti korišćenjem Report funkcije.
 
Hteo bih da napravim temu vezanu za elektricne instalacije u kuci, da mi ljudi preporuce marke kablova i ostalih stvari koje idu uz to. Nisam siguran u kojoj sekciji bih trebao da kreiram temu?
 
sad se pitam sta sve mozete da vidite sto bi trebalo da bude private
Nazovi me pa cu ti reci :)
Niko ne moze da vidi vase login sifre i vase PM (niti treba).
Kutija ima God Mode, ja imam Sveti Petar mode, svi moderatori imaju isti Dark Angels moderator mode.
Ko koga stavlja na ignore nas uopste ne zanima niti tangira. Npr nisam ni znao do sada da mogu da vidim takve stvari, toliko me zanimalo.
Sa druge strane, sta je to "private" na nekom forumu? Kao sto rekoh, ono sto mora da bude i sto se podrazumeva - jeste, ostalo pada pod funkcije foruma kojima moramo imati pristup u slucaju problema.
 
Hteo bih da napravim temu vezanu za elektricne instalacije u kuci, da mi ljudi preporuce marke kablova i ostalih stvari koje idu uz to. Nisam siguran u kojoj sekciji bih trebao da kreiram temu?
Sam svoj majstor je odlican forum za to, IT forum bas i nije
 
Npr nisam ni znao do sada da mogu da vidim takve stvari, toliko me zanimalo.
Isti slucaj kod mene vezan za moderatore i ostale cinovnike. Nisam ni znao da postoje, toliko me zanimalo. E kad sam dobio (a da ne znam zasto) po usima, shvatio sam da ih ima vise, a kroz PM sam cak shvatio i da ih forumasi dele na dobre, normalne i lokalne serife zeljne dokazivanja i demonstracije moci. Kako god, uvek sam za to da ce nas samo obostrana tolerancija i postovanje odrzati jakim i stabilnim. Sve ostalo je besmisleno
 
Sam svoj majstor je odlican forum za to, IT forum bas i nije
Zašto ne? Pa imamo pegle, mašine za veš i suđe i “još 100” non-IT related tema, zašto bi struja bila izuzeta? A struja ponajviše ima veze sa ITjem, jer da nema struje ni od ITa ne bi bilo ništa, a opet imamo LAN preko utičnica.
Po meni postoji osnovani razlog da se u eksperimentalne foruma doda još jedan za kućne instalacije i uopšte pitanja struje, pa tamo mogu da se utrape i silni UPSevi, regulatori/stabilizatori struje i napona, uostalom sve što se trenutno razvlači po drugim temama…
 
A onda možemo da uvedemo i građevinstvo, stočarstvo, botaniku, astrologiju, politiku, medicinu...
 
Da, ali ništa od toga nije bliže ITu od struje i instalacija.
Ionako može da se obriše ako se uoči ne znam ni ja kakva zloubotreba…
 
jel realno da mi je obrisan oglas za ram memoriju? ako jeste, pretpostavljam sto nisam stavio cenu/ kontakt tel.?
zadnje vreme cesto dobijam upozorenja te oglas nije u predvidjenom forumu, te oglas ste izmenili i dopunili te ne odgovara prvobitnom i sl...
i primetio sam da moderatori manje tolerišu koliko toliko blag offtopic... nekad je bilo prostora za to... ide se u krajnost nekad da se mora otvarati nova tema ili pretraziti druge pa pisati u njima
znaci prilikom sastavljanja treba malo odmeriti i smozgati sta da napises...
da ne popijem b@n ako okacim opet oglas koji je obrisan? :(
 
jel realno da mi je obrisan oglas za ram memoriju? ako jeste, pretpostavljam sto nisam stavio cenu/ kontakt tel.?
zadnje vreme cesto dobijam upozorenja te oglas nije u predvidjenom forumu, te oglas ste izmenili i dopunili te ne odgovara prvobitnom i sl...
i primetio sam da moderatori manje tolerišu koliko toliko blag offtopic... nekad je bilo prostora za to... ide se u krajnost nekad da se mora otvarati nova tema ili pretraziti druge pa pisati u njima
znaci prilikom sastavljanja treba malo odmeriti i smozgati sta da napises...
da ne popijem b@n ako okacim opet oglas koji je obrisan? :(
 
Sasvim sigurno dve-tri eksperimentalne teme sa jasno definisanim pravilima vezane za struju ne bi bile problem. Sasvim sigurno bi više bile benefit za forum od rasprave oko leda na šoferci i ogrebotina, jer svako od nas ima ili pitanje ili nedoumicu ili dilemu ili traži nečije tuđe iskustvo ili preporuku vezano za neki strujni problem.

A kad smo već kod tema/foruma, koji je postupak da članovi foruma traže otvaranje nove teme/foruma? Šta je potrebno da se tema/forum otvori, a da ne bude FT1P?
 
Insert quotes nešto zeza na Firefoxu - ne pojavljuje se dugme da se ubace označeni postovi.


12oYvGL.png
 
2024-01-17_10-49-15.png
Forumu ne dostaje dislike dugme, da li ste razmisljali o implementiranju istog?
 
Da li postoji pregled liste članova, kao što je pre promene platforme postojao, ili sam ja ćorav i ne mogu da nađem?
 
Je li imam neki cooldown period na Samsung S24 temi ili sam perma banovan? :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno