Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

da pitam imam jedan problem u privatnim porukama-kada preko mobilnog telefona pišem poruku i kada hoću da pošaljem odbija da prosledi poruku i stalno piše spam spam spam ne znam zašto spam kada napišem normalnu poruku?
 
Nisam našao da je iko komentarisao - u trenutnoj implementaciji alata za formatiranje, dugme za "SPOILER" ne radi kako treba, tekst samo bude nevidljiv. Ako se ručno otkuca format
[ SPOILER] tekst [ /SPOILER] (bez razmaka)
onda sve radi kako se očekuje.
 
Da nisi pomešao stvari?
Kod:
[SPOILER]tekst[/SPOILER]
[ISPOILER]tekst[/ISPOILER]
Spojler je desno kad se proširi na više opcija (tri tačke).
Inlajn spojler (zamućen tekst) je levo ispod tri tačke.
Možda te nisam dobro shvatio?!
 
Nisam koristio inline spoiler (lijevo na tri tačke, hvala na tome, nisam znao da postoji tu) nego klasični spoiler desno na tri tačke, i tamo dobijem kod:
Kod:
[SPOILER="Tekst"][/SPOILER]
Sad sam skapirao problem - ako ne hajlajtujem tekst (koji onda bude "naslov" spoilera) nego samo unesem tekst u boks, tekst samo bude nevidljiv i nedostupan u postu. Trebalo bi da bude neko upozorenje ako nije ispunjen svaki zahtjev.
 
Ne mogu da upload sliku/gif/video sa telefona, u stvari kompletan top meni mi je grayed out. Na kompu je ok. Nesto do mog cache ili nesto sa strane forum administracije?
 
Klikni na ovo i ponovo će ti se pojaviti opcije za vizualni editor.

1706441619630.png
 
Aaaa vidi stvarno, ne bih nasao nikada. :) Hvala!
 
Dobio sam warning: zanimljive i smesne slike, sadrzaj koji nema veze sa temom, 2 poena, do 1.3.2024.g.
Pa bih zeleo da ukazem moderatoru da je moja poruka bila u skladu sa pravilima iz prve poruke:
Pravila: *Komentarisanje je naravno dozvoljeno ali znajte da će često biti brisani komentari kad se vidi da kreće veća diskusija/rasprava oko nečega.

Nije problem da se obrise ono sto se smatra da nije smesno, ali warning nije u skladu sa pravilima.
 
Dobio sam warning: zanimljive i smesne slike, sadrzaj koji nema veze sa temom, 2 poena, do 1.3.2024.g.
Pa bih zeleo da ukazem moderatoru da je moja poruka bila u skladu sa pravilima iz prve poruke:
Pravila: *Komentarisanje je naravno dozvoljeno ali znajte da će često biti brisani komentari kad se vidi da kreće veća diskusija/rasprava oko nečega.

Nije problem da se obrise ono sto se smatra da nije smesno, ali warning nije u skladu sa pravilima.
Pošto nisi jedini koji je kažnjen i verovatno će vas biti još, što u ovoj temi što u mojim PM, još jednom ću da vas uputim na pravila i moje javno upozorenje u toj temi koje neki od vas izgleda nisu videli. A oni koji su videli javno upozorenje su počeli da se služe novom metodom gde nastavljaju da komentarišu prethodne postove i slike a onda u donjem postu napišu "ontopic" i okače neku random "smešnu" sliku čisto da ispadne da je post u skladu sa pravilima. A onda drugi korisnik primeni istu takvu metodu i na taj način se nastavlja beskrajna diskusija i komentarisanje. Nećemo se tako igrati.

Nemam ništa protiv da okačite sliku sa komentarom koji ima veze sa slikom koju trenutno kačite. Sve ostralo će biti obrisano i bićete kažnjeni. Slike sa poznatih sajtova tipa 9gag i raznih public facebook gruba će biti obrisane bez upozorenja što je jasno stavljeno do znanja u prvom postu, tako da na pitanja tipa "zašto mi je obrisana slika" neću odgovarati.
 
Bilo bi logicno da si javno upozorenje stavio na prvu poruku. pored pravila.

Nisam smatrao da se radi o suvisnom komentaru kako si me ocenio vec o duhovitom komentaru iz pravila sa 1 strane.
 
Bilo bi logicno da si javno upozorenje stavio na prvu poruku. pored pravila.
Bilo bi još logičnije da zapravo pročitaš pravila u prvom postu pre nego što napišeš ovako nešto.

1706614397972.png
Zadnje pravilo je dodato danas. Pravilo pre njega je dodato istog dana kada je objavljeno i moje javno upozorenje.

Zašto su uvedena ta 2 pravila ?

Tema je zanimljive i smešne slike a ne beskrajne diskusije i komentari. Pre dopune ovih pravila, obrisana je velika količina postova u nadi da će se smanjiti komentarisanje. Na žalost, to se nije desilo. Pošto moderatori ne mogu ceo dan da čuče samo u toj temi i da konstantno brišu postove bez ikakvog efekta, uvedeno je kažnjavanje.
 
Naravno da sam procitao pravila, i postupio po njima.
A nisam procitao javno upozorenje, za koje sam pokusao da ti kazem da nije objavljeno ni na prvoj strani ni u sl. glasniku.
Nema problema ne moram pratiti tu temu.
 
Да ли постоји могућност да упишем које компоненте рачунара имам, али да могу да одаберем да ли хоћу да се то прикаже?
 
Хвала ти! Ставио сам nobody, реци ми шта се сада види од мог профила? Јел се види My Gear?
 
Да ли постоји могућност да упишем које компоненте рачунара имам, али да могу да одаберем да ли хоћу да се то прикаже?
A šta je onda poenta toga? 🤔
 
Хоћу да имам на једном месту шта имам од компоненти, детаљно, са ознакама модела, не могу увек да се сетим шта имам и које су ознаке.
 
znaci i drugima, ako pitas za pomoc, da ne ispituju ljudi sta imas, samo pogledaju My gear, suzi se lista u trazenju resenja
 
Zasto ne mogu da nadjem benchmark forum aplikaciju u play prodavnici? Zamenila sam telefon i hocu da je instaliram ali mi ne nudi. Na starom sam imala ali nemam pojma kako sam instalirala.
 
Ne postoji aplikacija za forum, možeš koristiti PWA
 
Ne postoji aplikacija za forum, možeš koristiti PWA
Aha hvala, onda je to samo bilo da stavim ikonicu da mi bude na pocetnom ekranu.
 
Pretpostavljam da je sa razlogom , ali više ne vidim deo foruma Mali oglasi... Da li sam dobio neku zabranu ili zabranu da uopšte vidim taj deo foruma ? Unapred hvala na odgovoru
 
Kada se komentariše na temu koja je povezana sa vešću na Benchmark sajtu, taj komentar se vidi i na sajtu. Ako se u poruku upload-uje i video, čini mi se da je širina videa veća od polja predviđenog za komentar...
 
Ne. Nego ti je taj komentar obrisan. Ako nemaš ništa pametno da kažeš na vest, nema potrebe da uploaduješ video koji tu vest ismeva.
 
U temi https://forum.benchmark.rs/threads/zanimljive-i-smešne-slike-2024.499105/post-7103574 sam postavio GIF Mihajlovica, kao odgovor na ovaj post.

Tri puta mi je obrisan post, da bih sad dobio i poruku da je to "Sadrzaj koji nema veze sa temom" i da sadrzi "contains inappropriate content".

Zaista mi nije jasna smisao svega ovoga... zasto se tako nesto brise?

Plus "Your account's access may be limited based on these actions." Zaista? Zeleo bih da mi neko konsturktivno navede koje pravilo sam prekrsio?
 
Tema je zanimljive i smešne slike. Gif koji si okačio nije ni smešan ni zanimljiv, nego je, kako si sam rekao:
GIF Mihajlovica, kao odgovor na ovaj post.
Takvi postovi i komentari će biti brisani bez upozorenja. Pošto si ti bio uporan dobio si poene. Ako okačiš isti gif opet, ide trajno udaljavanje iz teme.
 
@alex303 Zaista mi je žao ako se nismo razumeli, ali ovo nema veze sa tom temom i brisanjem poruka. Ovo pišem samo zato što sam video moguću grešku u kodu website-a. Ako greška ne postoji(reprodukuje se upload-om videa od minimum 720px širine), možete obrisati obe poruke.
 
Nazad
Vrh Dno