Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

Screenshot_20240207-095247.pngJel se ovo samo meni dešava ili ima još ljudi? Počelo pre nedelju dana
 
Preveliko povečanje slike na ekranu.
 
Da pitam nadležne šta znači ovo N/A
i zašto

Hvala
Snimak ekrana 2024-02-08 213517.png
 
Interesantno
Obzirom da sam samo ukazao na starog člana koji već desecima godina pod raznim nikovima prodežira philips televizore
Primljeno k' znanju.
Pa se više neću ni pojavljivati na ovome forumu
Zahvaljujem
 
Ali prozivka/etiketiranje nije nacin na ukazivanje.
Zasto jednostavno nisi prijavio?
 
Interesantno
Obzirom da sam samo ukazao na starog člana koji već desecima godina pod raznim nikovima prodežira philips televizore
Primljeno k' znanju.
Pa se više neću ni pojavljivati na ovome forumu
Zahvaljujem
Obrisani poeni, greškom su dodijeljeni tebi, izvinjavam se. Etiketiranje i javno prozivanje svakako nisu dozvoljeni tako da je post sa razlogom obrisan. Svaki post se može reportovati pa će i moderacija na adekvatan način reagovati ukoliko ima potrebe.
 
Ne mogu da nadjem temu, zove se "Ako vam treba džabe" ili tako nešto. Članovi su poklanjali šta im ne treba. Ne postoji više?
 
Da li je moguće da se neka tema izuzme iz pojavljivanja u pretrazi preko "Threads with your posts"?
 
Koji je način da vidim broj pregleda na pojedinačnim oglasima, pošto forumu pristupam najčešće kroz PWA, na telefonu/tabletu?
 
Морам да похвалим пар ствари које сам приметио. Прво, бекап у 2 ујутру се извршава доста брже него раније, сад траје минут-два, пре је било можда 10-ак минута, нисам сигуран, можда и дуже. И друго, сад има опција да се чекира да желим да ми подразумевана обавештења стижу у Alerts на форуму (звонце), а не и на мејл како је то досад једино било.
Само тако наставите!
Поздрав!
 
Kako postaviti post od 10585 karaktera, jer je limit 10k, a postovi od istog autora se automatski spajaju, pa nije moguće podijeliti ni u dva ili više postova?
 
Sem gubljenja vremena?
Ili da se promijeni limit na 11k? Nije neka posebna nauka, niti uzimaju posebno više mjesta, niti ima kilometarskih postova nonstop, pa da je problem.
 
Kog gubljenja vremena? Napises post koji si hteo, odes radis nesto drugo za pola sata ili koliko vremena je rok za edit prve poruke napises ostatak i eto ga resen problem.

A to da promene limit ne verujem da ce da rade jer sutra moze da dodje neko pa da kaze e njemu treba 12k karaktera da napise sta hoce, ako ne mozete da napisete to sto hocete u 10k karaktera onda nije za forum i na kraju ko ce to sve da procita? Cim su duzi postovi vecina ce ih preskoci.
 
Koja logika, gubljenje vremena pola sata da sačekaš/radiš nešto drugo.
Adminu nije gubljenje vremena da menja podešavanja zbog jednog posta...
 
Jel mogu moderatori da podele neke statistike ovog foruma, tipa:
-koliko ukupno ima korisnika
-koliko ukupno ima postova
-koliko se korisnika najvise okupilo u isto vreme na forumu
-u koje vreme dana je je najveca koncentracija korisnika
-koliko se dnevno ili godisnje okaci novih postova
-koja tema ima najvise postova
-kolika je velicina baze celog foruma text i slike (ako se cuvaju slike u bazi) i samo text bez slika ako se slike cuvaju odvojeno
-gde je okacena baza, lokalni server ili online server
-koliko jezgara i ram-a ima server na kojem stoji ta baza i na kome se izvrsavaju rest upiti

Cisto me interesuje koliko resursa trosi jedan ovaj forum, a i drugima mislim da je interesantno koliko nas ima i koliko smo doprineli ovom forumu
 
Kog gubljenja vremena? Napises post koji si hteo, odes radis nesto drugo za pola sata ili koliko vremena je rok za edit prve poruke napises ostatak i eto ga resen problem.

A to da promene limit ne verujem da ce da rade jer sutra moze da dodje neko pa da kaze e njemu treba 12k karaktera da napise sta hoce, ako ne mozete da napisete to sto hocete u 10k karaktera onda nije za forum i na kraju ko ce to sve da procita? Cim su duzi postovi vecina ce ih preskoci.
Ako ne radim nešto, nego sjedim/stojim/štaveć i čekićam dok čekam samo da nešto istekne ili prođe - za mene je to gubljenje vremena. U tom trenutku sam obavio sve, zato čekanje još neko vrijeme jeste gubljenje vremena u 1:xx iza ponoći, za mene. Za tebe možda nije i ti imaš pravo na to.
A što se dužine posta tiče - niko nikoga ne tjera da čita bilo šta ovdje, sve je na dobrovoljnoj bazi, pa tako i poduži post od 2500, 8000 ili 25000 karaktera - ne čita ti se, preskočiš, niko te ne tjera da čitaš bilo šta, nije moranje, ije obavezno štivo ili lektira u školi.
Koliko sam vidio, 10k je uobičajeni limit na forumima, a isto tako i nije neka nauka promijeniti ga, niti svi korisnici pišu romane, pa se u taj limit udara 1200 puta dnevno da je toliki problem i za čitanje i za čuvanje. Čak i na 20k da se postavi, ne vidim kakav to problem stvara?
99.99999% korisnika NIKAD neće napisati post za limit. Ali povremeno ipak ima neko ko ga udari. Limit, mislim.

Koja logika, gubljenje vremena pola sata da sačekaš/radiš nešto drugo.
Adminu nije gubljenje vremena da menja podešavanja zbog jednog posta...
Gubljenje vremena (za mene) je sve što nije konstruktivno, informativno i korisno, a u šta spada čitanje 90% baljezgarija i lupetanja na forumu koje su tu samo da bi se kucnulo neko svoje mišljenje, a koje nekad nema nikakve veze sa postavljenim pitanjem, niti je na bilo koji način konstruktivno, informativno i korisno, kao ovo tvoje npr - nisi dao nikakav smislen odgovor, ali je bitno da si iskomentarisao. Mene su naučili odavno ako nemam šta pametno da kažem, onda bolje da ćutim. Komentarisanje van toga principa ovdje na forumu je vrlo rijetko u mom slučaju…

——

Dakle, admini, da li postoji neki problem da se char limit promijeni sa vrijednosti od 10k?
 
Limit postoji sa razlogom i limit ostaje. Ne zanima nas kako je na drugim forumima. Što se statistike tiče, takvi podaci su zanimljivi malom broju ljudi. Ne želimo da gubimo vreme na takve stvari.
 
Ovo je tema za pitanja u vezi foruma a ne tema za besmisleno prepucavanje. Sledeći put pored brisanja postova, delim i kaznene poene. Ovo je javno upozorenje svima !!!
 
braćo, 5 put prijavljujem ovog kineskog bota koji spamuje u ranim jutarnjim satima, ako je potrebna bilo kakva asistencija u periodu od 05:30 do 15:00 svakog radnog dana - tu sam, na poslu mi je bench ionako uvek otvoren
 
To se svima povremeno događa, da vidiš samo na Tom's HW, praktično svaki dan. Jedini lek je 24/7 praćenje a to nije moguće sem na internacionalnim forumima sa modovima u raznim vremenskim zonama. I ja sam neko vreme prijavljivao ali mi je rečenoda nije potrebno jer i onako nema nikoga da reaguje dok se neko ne uloguje i vidi pa odmah skinu. Znači, ne brini ali nemoj da otvaraš linkove, ko zna šta ima tamo. Ako te zanima šta pišu samo kopiraj naslov u Google translate.
 
ma naravno da ne otvaram, samo prijavim username i to je to, toliko mogu
 
Nazad
Vrh Dno