Šta je novo?

HTC Desire

Stator koliko si zadovoljan za sada? i ja isto opasno razmisljam da predjem sa E71 na Desire

Desire je poprilično topliji u donjem delu telefona nego što sam ikad uspeo da zagrejem E71 (razgovorima od po sat vremena).

E71 izgleda mnogo robusnije, mada ni Desire nije igračka ko što umeju telefoni da budu.

Tastatura na Desireu nije baš prirodan osećaj posle E71, ali verovatno uz malo navikavanja će biti solidna zamena. Meni te tač tastature ne leže, al to je lična stvar. Nekom je to bolje nego klasična tastatura.

Desire ima moj kolega pa ne mogu da povučem paralelu oko nekoliko meni jako bitnih stvari:
- kakav je spikerfon (ne koristim blutut, pošto ne telefoniram često u kolima)
- kakav je domet (pošto mi je predratna zgrada i gomila telefona u mom stanu ima jako loš prijem, dok e71 briljira)
- koliko traje baterija (e71 je sigurno nedohvatljiva, ali se promeni navika da svaki dan puniš telefon i sve je verovatno ok)

Kao pozitivna strana Dizajera je da telefon stvarno izgleda kao generacijski pomak u odnosu na e71. Po pitanju brzine, korisnickog interfejsa i opsteg osećaja.

Da mi ističe ugovor, verovatno bih prešao na VIP i uzeo Dizajer.
 
Jesu paranoični, i nema to baš puno smisla, ali te pare ćeš svejedno da im daš (ako potpišeš ugovor :), a posle tvojih postova vidim da nećeš :)).

Najveci problem u ovoj drzavi je naplatiti nesto od ljudi tako da, veruj mi, nisu nimalo paranoicni.

oni imaju pristup izvestaju kreditnog biroa, ne vide nikakve podatke sem valjda jednu od tri boje a zuta znaci da je plata ili opterecena kreditima, ili mala, ili cesto u minusu. dal je nebulozno ili ne nemam pojma, videla svojim ocima, pokazala mi je cura kad sam sklapala ugovor.

Upravo tako, oni samo delaju po proceduri a ona zavisi od toga sta biro kaze.

Mene su proverili u VIPu i ispalo je da nisam kreditno sposoban, a prethodne 2 godine primam platu na račun redovno, ko koga ovde zeza? :) Ispada da treba da uzmem neki kredit, pa da vratim, i tek onda da postanem "kreditno sposoban", glupost.

krastavac kreditni biro te ocrnio :D

znaci da je onih 325MB mesecno (Paket 325) sasvim dovoljno?

Ja moj Nexus ne skidam sa neta i potrosim ... 200 MB maksimalno tako da je vise no dovoljno.
 
ajde jedno pitanje u vezi opterecenja primera radi na mom galaxy i7500 posle pokretanja muzickog playera mogu da zaboravim da bilo sta drugo pokrenem i koristim.internet pogotovo dali zbog male memorije ili loseg procesora ko ce ga znati
 
Pa to ti je samsung, mada mi to opet nešto čudno.
 
Poslednja izmena:
ajde jedno pitanje u vezi opterecenja primera radi na mom galaxy i7500 posle pokretanja muzickog playera mogu da zaboravim da bilo sta drugo pokrenem i koristim.internet pogotovo dali zbog male memorije ili loseg procesora ko ce ga znati

Ne koristim Galaxy za slušanje muzike, ali sada sam pustio da svira redom audio fajlove koji se nalaze na njemu i poslao ovaj integrsani player u backgroun, a otvorio Operu i prelistao vesti. Sve radi OK.

Da nije problem media player koji koristiš? Pogleadj u nekom task manageru koliko memorije ostane slobodno kada pokreneš taj player.
 
da li dolazi neka furolica uz njega?
 
Evo jos jednog ponosnog vlasnika Desirea :)

Posle Magica, Heroja sam presao pravo na Desire jer Android 99% zadovoljva moje zahteve i potrebe.

Telefon je perverzija, jako brz, veliki ekran (HD2 mi je preglomazan), kvalitetno izradjen, "gumena" ledja mi se svidjaju, mada su totalno zeznuli sa nemogucnosti hot swap zamene memorijske kartice. Pakovanje je standardno i ne dolazi futrolica @jorgovan.

I moram da primetim jos nesto sto mi se jako dopalo.
HTC Desire ima onaj senzor koji Iphone da iskljuci ekran u toku razgovora cim ga primaknete licu, a ukljuci cim odmaknete. Veoma korisna stvarcica.

Da li se ja tripujem (a siguran sam da ne) ili ekran gledajuci sa strane belu pomalo pretvara u zelenkastu?

Ne bih mogao da odgovorim Nemanji jer sam ga malopre uzeo.
 
Da nije problem media player koji koristiš? Pogleadj u nekom task manageru koliko memorije ostane slobodno kada pokreneš taj player.[/QUOTE]

pa meni je max slobodno kad nista ne radi 30tak mb.Naravno instalirao sam par programcica i od slobodnih 90 osta samo 30mb.Mislio sam da nece predstavljati problem ovih 128mb ali se za j...Nikad vise tel sa 128mb
 
I moram da primetim jos nesto sto mi se jako dopalo.
HTC Desire ima onaj senzor koji Iphone da iskljuci ekran u toku razgovora cim ga primaknete licu, a ukljuci cim odmaknete. Veoma korisna stvarcica.

Ja sam mislio da to svi touch telefoni imaju?! :-/
Mada mogu da potvrdim samo za nokijine telefone...
 
HD2 ima
 
Evo jednog malog user review-a (posle 10ak dana korišćenja). Karakteristikama neću mnogo smarati pošto su lako dostupne na netu. Desire ću u nekim trenucima porediti sa telefonima koje sam koristio duže ili kraće, a najviše sa iPhone-om 3G, koji sam koristio skoro 2 godine, do nabavke Desire-a.

Telefon dolazi u minimalističkom pakovanju (ovo, izgleda, postaje trend), u kojem se, osim telefona, nalazi punjač, mikro USB kabl, slušalice, kratko uputstvo i… Ništa više! Odmah razočarenje – nema futrole!

Sada malo o fizičkom izgledu. Telefon je izrađen od kvalitetne plastike i u rukama ne krcka. Leđa su presvučena gumiranim slojem, prijatnim na dodir. Poklopac baterije čvrsto naleže, nema bilo kakvog pomeranja. Sa gornje strane aparata nalazi se taster za uključivanje i isključivanje telefona, koji, takođe, služi za zaključavanje i otključavanje telefona. Tačnije, otključavanje se započinje pritiskom na taster a završava se povlačenjem prsta na ekranu (slično kao kod iPhone-a). Pored ovog tastera nalazi se 3,5mm konaktor za slušalice. U donjem delu nalaze se četiri tastera (Home, Menu, Back i Search) i optički trackball koji je, bar meni lično, nepotreban (upošte ga ne koristim, čak mi ponekad i zasmeta ukoliko prstom slučajno pređem preko njega). Hardverski tasteri su mi u početku smetali (kao što sam na početku napisao, koristim tj. koristio sam iPhone 3G), ali se navikavam na njih i uviđam neke prednosti istih. Sa leve strane su volume up/down tasteri, dok se sa donje strane nalazi microUSB priključak. Skidanjem poklopca sa zadnje strane pristupa se bateriji, SIM i memorijskoj kartici. Ovde dolazi jedna primedba – memorijsku karticu nije moguće zameniti u toku rada, već tek pošto se izvadi baterija. Memorijska kartica je microSD i uz aparat dolazi kartica kapaciteta 4GB. Odmah sledi još jedna primedba zbog krajnje loše rešenog načina za skidanje poklopca baterije. Na Magicu se mnogo lakše skida poklopac baterije a pri tom, takođe, čvrsto leži.

Ekran je AMOLED, rezolucije 480x800 piksela. Slika na ekranu je zaista fantastična, međutim na sunčevoj svetlosti vidljivost je relativno loša (subjektivno, lošija nego na iPhone-u).

Kamere na mobilnim telefonima koristim retko (foto aparat je uvek uz mene), tako da ne mogu dati merodavan komentar za kameru na telefonu. Subjektivan utisak je da može da posluži u uslovima dobre vidljivosti. Da, ima LED blic.

Baterija je 1400mAh i, uz 30-60 minuta razgovora dnevno, 2-3 h korišćenja Neta preko wifi-ja, uključen always-on mobile data i brightness podešen na auto, “drži” 1 dan.

Kako sam nov u Android svetu, napisaću samo nekoliko komentara što se operativnog sistema i aplikacija tiče (još uvek istražujem). Imao sam priliku da kratko (7 dana) koristim HTC Magic, pa ću moje iskustvo u radu sa Desire-om porediti sa Magicom. U poređenju sa Magicom, Desire, jednostavno rečeno, LETI! Ukoliko imate otvorenih nekoliko aplikacija i pokrenete novu, sve se dešava gotovo trenutno, bez najmanjeg kočenja.

Toliko za početak. Biće još utisaka i slika u narednih nekoliko dana.


PS. Molba moderatorima-mislim da je vreme da Desire dobije svoju temu u okviru mobilnih telefona.
 
Još jedna informacija-pre dva dana je omogućeno root-ovanje Desire-a. Root-ovaću moj u narednih dan-dva pa izveštavam i o tome.
 
sta se dobija root_ovanjem?
 
Kolega :D uzeo sam ga ja i meni su isto pricali :), ali evo teram 064 karticu na njemu.
Hvala kolega, uzeo sam ga i ja u sredu sa VIP ugovorom 325. Net je brz ko zmija, veoma sam zadovoljan, nisam hteo da experimentisem sa mts-ovim postpaidom. Za tri dana potrosio 10mb, sa intenzivnim koriscenjem marketa.

Iako VIP dere ako se prekorace megabajti, prodavac mi je rekao da kada se priblizite mesecnom limitu, VIP automatski salje upozorenje sms-om, da ne preterate :) Takodje ako primete nenormalno koriscenje interneta, pozovu vas da provere da li stvarno vi skidate, ili je doslo do nekakve zloupotrebe i nude vam blokadu racuna ako vam je telefon kraden i sl.

Ako nekome nesto znaci i ja sam morao da platim 3 meseca unapred, a zaposlen sam i prijavljen vec 7 godina, sa vise nego solidnom platom.
 
@illidan

Root-ovanjem se, pre svega, dobija mogućnost ubacivanja custom firmware-a. Omogućava se, takođe, instalacija aplikacija na memorijsku karticu (uz pomoć aplikacije apps2sd).
 
Ljudi, postoji li USB driver za Desire?

Najnoviji driver iz najnovijeg SDK-a ne prepoznaje telefon, tako da je developing, tj. usb debugging nemoguc.

EDIT: Kad se skine HTC Sync sa zvanicnog sajta, tu je zapravo i driver... izvinjavam se, obicno oslepim oko 23h, a i klikeri mi rade slabije. Najstrasnije je sto sam se izblamirao kontaktirajuci i sam HTC :(
 
Poslednja izmena:
Ljudi, postoji li USB driver za Desire?

Najnoviji driver iz najnovijeg SDK-a ne prepoznaje telefon, tako da je developing, tj. usb debugging nemoguc.

EDIT: Kad se skine HTC Sync sa zvanicnog sajta, tu je zapravo i driver... izvinjavam se, obicno oslepim oko 23h, a i klikeri mi rade slabije. Najstrasnije je sto sam se izblamirao kontaktirajuci i sam HTC :(

Nemoj da te je blam, ne možeš ni da veruješ šta ih sve ljudi pitaju, tako da je tvoje pitanje i više nego normalno.

Ja sam bio jako zadovoljan HTC podrškom kada sam ih kontaktirao. Nisam dobio šablonske odgovore niti odgovore u jednoj rečenici.
 
Jel postoji bilo koji način da se disabuje Sense? Čist Android 2.1 ima podršku za više Exchange naloga, ali iz nekog čudnog razloga, to nije slučaj sa HTC telefonima koji imaju Sense
 
Da li moze na Desire Igo da se instalira zbog 480x800?
 
Kupio sam Desire pre 2 nedelje u vip-u. Imao sam vaucer za 50%, ne pitajte kako....
Telefon je solidne izrade (za sada ne krcka, ne skripi, zabice za skidanje poklopca su veoma cvrste), meni se vise svidja ova mekana plastika na poledjini nego razne metalik varijante koje se zagrebu prvi put kad odlozite telefon na sto. Hard keys ispod ekrana su medjusobno udaljeni da je tesko pritisnuti 2 tastera odjednom. Kuglica je zamenjena optickim senzorom koji mi deluje kao dugotrajnie resenje, jer ne moze da se zaprlja (setim se starih miseva i otvaranja istih radi ciscenja). Mozda je laksa kontrola i kretanje kroz menije sa kuglicom, ali ovaj senzor se ne koristi tako cesto, tako da radi posao kad treba.

Dimenzije telefona su prihvatljive, tj. uklapa se u saku i moze se svaki deo ekrana dohvatiti (HD2 sam probao i ne mogu da koristim jednom rukom, telefon presirok i tesko je palcem dohvatiti suprotnu ivicu).
Brzina telefona i odziv na komande su momentalni, jednostavno je sve glatko. Jedino sam primetio malo usporenje kad se napuni memorija pa onda ubijam aplikacije u pozadini (vise je u pitanju stucanje i nije cesto pa ne treba da se ubijaju sve aplikacije odmah po izlasku iz istih).
Ekran je fenomenalan ukoliko niste na dnevnoj svetlosti, e tada treba brightness postaviti na max. Reakcija na dodir je trenutna, no to znaju svi koji su koristili kapacitivne ekrane...
Memorija za instaliran software je ogranicena na 512mb i to je veliki minus aparata, naime vec mi fali prostora i ne mogu da instaliram sve sto zelim vec treba da brisem nesto od postojecih programa.

Kamera moze da posluzi svrsi po danu, inace je smece kao i sve kamere na telefonima...ranije mi nije padalo na pamet da uslikavam bilo sta mobilnim telefonom, ali ajde sada mozda i skljocnem. Za video je vec receno da snima u 15fps...videcemo ako izadje update za 720p na sta ce liciti, mada me ne zanima to previse...
Reprodukcija zvuka je prosecna, barem ako se ide preko slusalica koje stizu uz telefon...nista posebno ali skroz upotrebljivo. Kome treba nesto bolje tu je 3.5 ulaz za nesto kvalitetnije.

Baterija moze da izgura 2 dana ako se koristi za razgovor i sms, ako se koriste i sve ostale mogucnosti telefona onda manje od 1 dan. To jeste malo, ali ako se ima u vidu ekran od 3.7" sa 480x800 rez. i proc. na 1ghz, onda bi sve preko toga bilo revolucionarno. Kao sto je uz fon obavezan data paket tako je i obavezna rezervna baterija ili neki od punjaca za poneti (punjac u automobilu naravno jer gps ubije bateriju). Videh na ebay-u Seidio baterije od 1600mah koje su napljuvane da zapravo uopste ne traju duze od standardne, a skuplje su prilicno. Ovde je to obrazlozeno. Ja sam svakodnevno ispred racunara pa mi je usput da fon drzim na infuziji....
Prilikom koriscenja telefon se greje...nista alarmantno, samo da potvrdim sto je neko vec prijavio.

Software? Koristio sam ranije WM na mpx200 zatim na qtek 9100, tako da mi je ovo prvi susret sa Android OS (glupog li imena...).
Instalirao sam dosta toga i dalje cu experimentisati posto imam vip 900 paket (do sada sam potrosio 250mb, znam da cu tesko pregurati 325 u narednim mesecima, ali necu uopste ni da pomislim sta ako mi zafali koji mb, ovako sam miran).
HTC Sense interface je lak za koriscenje i navikavanje....7 desktop-ova i podesavanja za svaki po zelji omogucava instant pristup programima, playlist, internet sajtovima, fotkama, vestima...pozitivno je sto moze da se manipulise muzikom i na lock screen-u
Programi za kontakte, poruke i mail su laki za koriscenje i imaju sve sto je neophodno od opcija. Probao sam Handcent SMS i uklonih ga ubrzo jer nisam video nista opipljivo osim skinova i raznih fontova. Kada hocu da posaljem poruku default program radi sve sto treba tako da mi je ovo dodatno opterecenje za memoriju. Za kontakte nisam probao nista, ali se lako snalazim preko people ili preko phone menija da pronadjem brzo osobu koja mi treba.
Aplikacija za mail, FB, Tweeter pamti user i pass sto mi se ne dopada jer svako ko cacne telefon moze da mi vrslja kroz podatke. Zbog toga pristupam svemu preko web browsera gde lepo ukucam user i pass.
Browser otvara sve sto treba da otvara, ima podrsku za vise otvorenih prozora...upotrebljivo 100%, probao sam operu mini 5 i video da mi je takodje nepotrebna, odn. cak je losija od default aplikacije jer ne radi zoom in and out, ima neki pinch to zoom ali to neka za korisnike Symbian-a (jedino sto stedi mb, ali to mene ne zanima...kapiram da ce nekome biti itekako upotrebljiva).
Od domaceg software-a pohvalio bih Beodroid i Parking SMS Srbija, izuzetno korisni i upotrebljivi programi.

Za navigaciju sam uzeo Igo mape za evropu kao i software...posto Igo Amigo nema podrsku za rezoluciju telefona treba koristiti software za Motorolu Droid (motonav se zove) i preimenovati Igo direktorijum na sd kartici u motonav. Nakon toga sve radi kao podmazano u full screen, naravno u zavisnosti koliko su precizne mape. Isao sam pre par dana u Topolu i Cacak. Kroz Cacak sam savrseno sproveden na adresu, dok za Topolu nisu odradjeni nazivi ulica. Veoma je bitno da na gps signal ne utice dolazni poziv, mozete da razgovarate i kada prekinete razgovor navigacija nastavlja svoj posao-ne gubi signal.
Igrica ima raznih i ne bih detaljisao o tome, uglavnom svako moze da nadje dosta toga u zavisnosti od afiniteta...ja ih koristim kad cekam redove za razna dokumenta - npr.pasos #$%%#%@&.
Program koji mi treba je za administraciju kucnog racunara, jos nisam imao vremena da se poigram sa tim...narednih dana, pa cu javiti sta sam pronasao, vidim da ovde ima informacija o tome

Cekam da mi stigne oprema koju sam narucio (futrola, screen protector, punjac za auto), posto je pakovanje veoma siromasno...nije drama.
Verovatno cu root-ovati fon da bih mogao instalirati programe na karticu....

Na kraju bih sumirao mane telefona jer je ostalo po meni odlicno:
- mizerna memorija za instaliranje programa, na sd kartu ne mogu da se instaliraju isti, samo mogu da se skladiste podaci (muzika, fotke i sl.)
- losa vidljivost ekrana na suncu (nije neupotrebljivo, ali je losije od konkurencije)
- slaba baterija sto je donekle i ocekivano
- prosecna kamera na high end spravi, ali da ponovim da je i dalje upotrebljiva po danu
- los video zapis (15fps, sto ce nekome biti sasvim dovoljno)



:wave:
 
jel moze neko lepo da mi objasni tu kupovinu preko vipa i te pakete, tarife placanja i sl.,jer zaista to ne razumem i da li ja to mogu da koristim posto nisam zaposlen vec student?
 
Nexus vs Desire

Da li je neko koristio oba pomenuta aparata i koji bi preporucio i zasto?

Iscitao sam teme vezane za njih, ali i dalje imam nedoumica sta kupiti?
 
Za navigaciju sam uzeo Igo mape za evropu kao i software...posto Igo Amigo nema podrsku za rezoluciju telefona treba koristiti software za Motorolu Droid (motonav se zove) i preimenovati Igo direktorijum na sd kartici u motonav. Nakon toga sve radi kao podmazano u full screen, naravno u zavisnosti koliko su precizne mape. Isao sam pre par dana u Topolu i Cacak. Kroz Cacak sam savrseno sproveden na adresu, dok za Topolu nisu odradjeni nazivi ulica. Veoma je bitno da na gps signal ne utice dolazni poziv, mozete da razgovarate i kada prekinete razgovor navigacija nastavlja svoj posao-ne gubi signal.
kako si resio rezoluciju? stavio sam motonav ali je rezolucija 854x480 i donji buttoni se vide samo do pola (portrait mode)
 
Cekam da mi stigne oprema koju sam narucio (futrola, screen protector, punjac za auto), posto je pakovanje veoma siromasno...nije drama.
Verovatno cu root-ovati fon da bih mogao instalirati programe na karticu....
:

Odakle si narucio i koja je cena?
 
narucio sam preko Duke Nukem-a....ok su cene

samo da razjasnim za navigaciju, illidan je imao pogresan fajl, prilagodjen 854x400 rezoluciji...potreban je motonav za 800x400
 
da sada je sve ok, hvala. sutra cu valjda do Subotice pa cu probati i kako radi gps
 
Da ne otvaram novu temu......kad izlazi htc smart i koja je ocekivana cena?
htc-smart-1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno