Šta je novo?

HTC Desire

Bio sam juče u Vipu da uzmem Desire + paket 325, spremio pare, rešio da potpišem ugovor i onda su krenuli da mi prodaju neku priču, kao moramo da proverimo sa kreditnim biroom i morate 3 pretplate unapred da platite i to raspoređene na 6 meseci!? Rekao sam hvala, doviđenja i izašao. Ne pada mi na pamet da ja kreditiram VIP 6 meseci unapred. Ionako se potpisuje ugovor na 2 god, i to posle te 2 god ako želiš da raskineš ugovor mora još 3 meseca da prođe, znači 27 meseci ukupno, tako da ne znam čemu još i ova priča sa 3 pretplate unapred. Ja stvarno ne mogu da razumem kako ljudi pristaju na ovo.
Tako da ću verovatno da uzmem samo telefon kod njih i onda da jurim neki paket kod drugog provajdera.
Trenutni favorit mi je my bell kod MTS-a.

Mada sam načuo neku priču da, ako se koristi kartica drugog operatera, Vip neće uvažiti garanciju na telefon.
Da li ima neko proverenu informaciju u vezi ovoga?

Pozdrav.

Nisi ih dobro razumeo ili ti nisu dobro objasnili za vreme koje moraš biti pod ugovorom. Ako bi uzeo paket 325 i vezao se za telefon 2 godine, posle toliko vremena i možeš da prekineš ugovor (znači ukupno 24 meseca).
Tri meseca treba da prodje (i to bilo kad) ako se nisi vezao ugovorom na dve godine, već samo za karticu. Znači ako se vežeš samo za karticu, ako u bilo kom momentu odlučiš da raskineš ugovor, treba da prodje 3 meseca.

A ovo za plaćanje u napred rade zato što ti daju telefon za 20.000 dinara jeftinije, jer nisi u odgovarajućoj kategoriji na kreditnom birou (nisu sigurni da ćeš im plaćati račune).
E, sad ako staviš sve na papir vidiš da ćeš plaćati račun 1280 dinara mesečno sa PDV-om, što je 30720 dinara za 2 godine, a za sve to vreme ćeš imati sve što sadrži paket, uključujući i megabajte koji su ti važni ako uzimaš Desire (+cena Desire-a od 32.000 dinara, ili ti 20.000 dinara jeftinije nego puna cena:)).
Drugim rečima, to ti je kao da uzmeš telefon za punu cenu i plaćaš račun 446 dinara mesečno. A ako uzmeš telefon bez ugovora, pa predješ na drugu mrežu, plaćaš 1280 dinara mesečno+puna cena telefona+plaćanje megabajta.
 
Poslednja izmena:
onaj Incredible je desire u drugom kućištu. razlika je u tome da desire ima normalne tipke ispod ekrana a ovaj touch komande kao Nexus One. Plus odpozadi Incredible ima neke krivulje zbog kojih izgleda bolje leži u rukama kad se koristi kao fotoaparat

incredible6002.jpg


i možda odnapred izgleda klasičnije, ostalo je sve isto

incredible60018.jpg
 
i Incredible ima 8 GB interne memorije i kameru od 8 megapiksela. Šta znam, isprobao sam oba i Desire mi je i lepši i bolje leži u ruci
 
Nisi ih dobro razumeo ili ti nisu dobro objasnili za vreme koje moraš biti pod ugovorom. Ako bi uzeo paket 325 i vezao se za telefon 2 godine, posle toliko vremena i možeš da prekineš ugovor (znači ukupno 24 meseca).
Tri meseca treba da prodje (i to bilo kad) ako se nisi vezao ugovorom na dve godine, već samo za karticu. Znači ako se vežeš samo za karticu, ako u bilo kom momentu odlučiš da raskineš ugovor, treba da prodje 3 meseca.

A ovo za plaćanje u napred rade zato što ti daju telefon za 20.000 dinara jeftinije, jer nisi u odgovarajućoj kategoriji na kreditnom birou (nisu sigurni da ćeš im plaćati račune).
E, sad ako staviš sve na papir vidiš da ćeš plaćati račun 1280 dinara mesečno sa PDV-om, što je 30720 dinara za 2 godine, a za sve to vreme ćeš imati sve što sadrži paket, uključujući i megabajte koji su ti važni ako uzimaš Desire (+cena Desire-a od 32.000 dinara, ili ti 20.000 dinara jeftinije nego puna cena:)).
Drugim rečima, to ti je kao da uzmeš telefon za punu cenu i plaćaš račun 446 dinara mesečno. A ako uzmeš telefon bez ugovora, pa predješ na drugu mrežu, plaćaš 1280 dinara mesečno+puna cena telefona+plaćanje megabajta.

Ok, tu si u pravu, možda ih nisam dobro razumeo, znači mogu da raskinem ugovor po isteku 24 meseca. Super.
Ali priča sa kreditnim biroom mi je nebulozna.
Da li potpisujem ugovor? Potpisujem. Znači možete da me tužite ako ne plaćam račune na vreme? Možete.
Čemu onda plaćanje unapred?
Ja 2 godine primam platu na belo koja može da isplati ceo telefon i 2 god pretplate.
I povrh svega, hoćeš da kažeš da je mobilni operater direktno umrežen sa kreditnim biroom i da u 8 uveče za 3 sekunde, prodavac može da proveri da li sam u odgovarajućoj kategoriji?
Mom prijatelju su pola sata kasnije u drugoj filijali ispričali istu priču.
A neposredno pre toga su bila pitanja tipa:
- Koliko dugo ste zaposleni?
- Koliko dugo imate tekući račun?
- Da li ste prijavljeni na minimalac?
itd.

Čemu takva pitanja ako mogu sve da provere.
To je samo lista pitanja koja postavljaju da bi prošla priča i onda ti kažu uvek isto na kraju - 3 meseca unapred.
Na kraju su i meni i prijatelju ponudili opciju da donesemo izvod iz banke sa tekućeg računa za poslednja tri meseca,
pa onda oni mogu to da proslede i onda da EVENTUALNO ne moramo da plaćamo 3 meseca unapred. :)

I to što pričaš o toj razlici, znači 3 x 1280 = 3840 dinara će ih osigurati da ću da im plaćam naredne dve godine?
Izvini, tebe lično ne napadam, ali malo mi je teško da kupim celu tu priču.

Po meni, to je najjednostavnija otimačina para od ljudi. Daj unapred i daj što više. To je to.
Ja nemam nikakav problem sa ovim, ako mi se to ne sviđa, postoje alternative.
Hteo sam samo da skrenem pažnju ljudima koji žele da se upuste u ovu priču, ali moguće je i da je svima ovo normalno osim meni.

Pozdrav.
 
Jesu paranoični, i nema to baš puno smisla, ali te pare ćeš svejedno da im daš (ako potpišeš ugovor :), a posle tvojih postova vidim da nećeš :)).
 
Sva ta pitanja slede jel kreditni biro ne azurira podatke cesto. U cemu je problem da im doneses izvode sa racuna poslednja 3 meseca i ne moras nista da platis unapred ?
 
oni imaju pristup izvestaju kreditnog biroa, ne vide nikakve podatke sem valjda jednu od tri boje a zuta znaci da je plata ili opterecena kreditima, ili mala, ili cesto u minusu. dal je nebulozno ili ne nemam pojma, videla svojim ocima, pokazala mi je cura kad sam sklapala ugovor.
 
Ok, tu si u pravu, možda ih nisam dobro razumeo, znači mogu da raskinem ugovor po isteku 24 meseca. Super.
Ali priča sa kreditnim biroom mi je nebulozna.
Da li potpisujem ugovor? Potpisujem. Znači možete da me tužite ako ne plaćam račune na vreme? Možete.
Čemu onda plaćanje unapred?
Ja 2 godine primam platu na belo koja može da isplati ceo telefon i 2 god pretplate.
I povrh svega, hoćeš da kažeš da je mobilni operater direktno umrežen sa kreditnim biroom i da u 8 uveče za 3 sekunde, prodavac može da proveri da li sam u odgovarajućoj kategoriji?
Mom prijatelju su pola sata kasnije u drugoj filijali ispričali istu priču.
A neposredno pre toga su bila pitanja tipa:
- Koliko dugo ste zaposleni?
- Koliko dugo imate tekući račun?
- Da li ste prijavljeni na minimalac?
itd.

Čemu takva pitanja ako mogu sve da provere.
To je samo lista pitanja koja postavljaju da bi prošla priča i onda ti kažu uvek isto na kraju - 3 meseca unapred.
Na kraju su i meni i prijatelju ponudili opciju da donesemo izvod iz banke sa tekućeg računa za poslednja tri meseca,
pa onda oni mogu to da proslede i onda da EVENTUALNO ne moramo da plaćamo 3 meseca unapred. :)

I to što pričaš o toj razlici, znači 3 x 1280 = 3840 dinara će ih osigurati da ću da im plaćam naredne dve godine?
Izvini, tebe lično ne napadam, ali malo mi je teško da kupim celu tu priču.

Po meni, to je najjednostavnija otimačina para od ljudi. Daj unapred i daj što više. To je to.
Ja nemam nikakav problem sa ovim, ako mi se to ne sviđa, postoje alternative.
Hteo sam samo da skrenem pažnju ljudima koji žele da se upuste u ovu priču, ali moguće je i da je svima ovo normalno osim meni.

Pozdrav.

Kreditni biro 100% proveravaju, nije nikakva prazna priča, i to po kriterijumima koje je VIP odredio. Neke procedure u VIP-u ni meni nemaju smisla, ali ova nije jedna od njih.
Ako staviš sa strane što te je uvredilo to što na takav način proveravaju, i sve izračunaš, videćeš šta ti je u ovom trenutku najpovoljniji izbor.
U svakom slučaju, uzmi Desire na bilo koji način, bićeš jako zadovaljan :)
 
Mene su proverili u VIPu i ispalo je da nisam kreditno sposoban, a prethodne 2 godine primam platu na račun redovno, ko koga ovde zeza? :) Ispada da treba da uzmem neki kredit, pa da vratim, i tek onda da postanem "kreditno sposoban", glupost.
 
Sva ta pitanja slede jel kreditni biro ne azurira podatke cesto. U cemu je problem da im doneses izvode sa racuna poslednja 3 meseca i ne moras nista da platis unapred ?

A sto bi se covek cimao za izvode i sl. kad je to potpuno besmisleno?! Sta kao, ako doneses izvode (ili platis 3 pretplate unapred) to automatski znaci da ces placati do kraja ugovorne obaveze? Nevidjena glupost.

Sta ako se nadr*a i resi posle 2-3 meseca da vise ne placa? Onda jedino mogu da ga tuze, sto i imaju pravo...a to su mogli i bez izvoda ili 3 pretplate unapred...
 
A ja sam se spremao da pitam da li mogu da platim telefon + svih 24 rata unapred, pa onda se odbija mesecna potrosnja kao kredit :D Vec sam izgleda dobio odgovor ;)
 
Kreditni biro nije neka ustanova koju zoves telefonom vec web service, radi 24/7 i vide se sva tvoja zaduzenja, sa jako puno detalja, kao i koliko si kasnio max za ono sto si otplatio u zadnjih godinu dana... itd.

Dovoljno svakako. A kriterijume ko moze da prodje odredjuje onaj ko gleda, a ne KB.
 
Ja imam taj sa 325MB paket i stvarno mi je mesečno skroz dovoljno, a na prethodnom poslu nisam imao WiFi, pa sam nonstop koristio na telefonu net i nikad nisam prešao preko 325MB. :)
 
danke :)

jeli neki kreditno sposoban, ako ima aktivan kredit :D
 
Ali svakako mora da ima da je uzeo neki kredit, to je ta VIPova *****na provera. :) Mislim da će biti ok illidane, idi pa proveri. Ja sam uzeo postpaid bez telefona, pa ću nakon par meseci uzeti telefon, tako može bez kreditne provere. :)
 
Kreditni biro nije neka ustanova koju zoves telefonom vec web service, radi 24/7 i vide se sva tvoja zaduzenja, sa jako puno detalja, kao i koliko si kasnio max za ono sto si otplatio u zadnjih godinu dana... itd.

Dovoljno svakako. A kriterijume ko moze da prodje odredjuje onaj ko gleda, a ne KB.

Ok, to nisam znao jer je moja banka slala pismeni zahtev kreditnom birou kako bi mi omogućila dozvoljeni minus na tekućem računu. A kad smo već kod toga, tek sam juče otvorio minus, znači nikad se nisam zaduživao, nemam kreditne kartice, nemam nikakav kredit, niti sam ga ikad imao, plata mi uvek stiže na vreme u poslednje 2 godine. Zato mi nije jasno koji je njihov kriterijum, ako uopšte postoji.
Meni je prodavac rekao da to "zavisi od mnogo parametara", ali naravno nismo se upuštali u detalje koji bi to bili.

Mene zanima druga stvar. Da li postoji neko ovde ko je, u skorije vreme, uzeo telefon sa dvogodišnjim postpaid paketom kod Vipa a da NIJE u stratu platio 3 mesečne pretplate unapred?

Pozdrav.
 
Mene zanima druga stvar. Da li postoji neko ovde ko je, u skorije vreme, uzeo telefon sa dvogodišnjim postpaid paketom kod Vipa a da NIJE u stratu platio 3 mesečne pretplate unapred?

Pozdrav.

Ja sam se već drugi put vezao za telefon, bez plaćanja 3 računa u napred.
 
zavisi gde si ti :) meni su preko puta na bulevaru (raskrsnica bulevara oslobodjenja i maksima gorkog)
 
Ako je neko kupio telefon 'el moze da proba da li je zakljucan samo za VIP mrezu ili ne ?
Ljudi, udjoh danas u radnju spreman da rezervisem Desire za sutra, bez ugovora za 520e. Prodavacica kaze, da radi samo u VIP mrezi. Da li ce uopste dozvoliti da probam drugu karticu?
 
Stator_u radi Telenor kartica (napisao je na kojoj strani pre)
 
svi HTC telefonu u VIP-u su otključani, samo oni šire dezinformacije :)
 
^Šta je sa onim Tattoo modelima što se povremeno jave na oglasima gde piše da su zaključani na Vip mrežu?
 
Onda ljudi sami sebe zezaju i obaraju cenu telefona :trust: :d
 
Ljudi, udjoh danas u radnju spreman da rezervisem Desire za sutra, bez ugovora za 520e. Prodavacica kaze, da radi samo u VIP mrezi. Da li ce uopste dozvoliti da probam drugu karticu?

Kolega :D uzeo sam ga ja i meni su isto pricali :), ali evo teram 064 karticu na njemu.
 
Nazad
Vrh Dno