Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Odlucio sam za sada 🙂 ili Fujitsu LLCE12 ili Daikin FTXC25. Da li je neko imao iskustva sa Cool shop, Intelektronik i ACS servis jer kod njih ima Fujitsu.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za ovaj srednji..Inelektr... danas odradjene 2x12Ltca... njihova preporuka montazer Milan ugradio, odlican lik..
 
Srce kaze llce 12
Bukvalno 🙂, jos nisam 100% prelomio ali za sada vuce tamo. Gledam samo cene jer placam preko cekova, u Cool shop je 63000rsd, u Intelektronik 70000 i u ACS klime 70000rsd, vidim da su pozitivna iskustva sa Intelektronik ali i 7000 skuplje, za Cool shop nisam video recenzije.
1x14500 do 2m, +1800 svaki sledeci metar, full odradjeno. Dobra stvar je sto imaju dobru saradnju sa "uvoznikom" za Fujitsu... 😉
Da li je to njihov servis ili rade montažu nezavisno gde se kupi klima, da li moze kontakt ?
 
Cool shop je samo prodavnica, ja sam uzeo klimu tamo, garancija 2 godine važi uz račun da je servis ugradio klimu(ne mora ovlašćeni, bitno da je firma), kasnije po preporuci angažovao majstora.
 
1x14500 do 2m, +1800 svaki sledeci metar, full odradjeno. Dobra stvar je sto imaju dobru saradnju sa "uvoznikom" za Fujitsu... 😉
Da li je njihov servis postavljao klimu? Koliko si čekao od kupovine do ugradnje? Jesu li tebi ugradili 3 metra i da li imaju kanalice ili sam kupuješ?
 
Da li je njihov servis postavljao klimu? Koliko si čekao od kupovine do ugradnje? Jesu li tebi ugradili 3 metra i da li imaju kanalice ili sam kupuješ?
Njihova preporuka za servis sa kojim saradjuju. Bukvalno je bilo danas za sutra, ali sam nedelju dana pre raspitivao oko uslova. Isporuku vrse brzo, a ugradnja zavisi kada ima slobodan termin. Moze isporuka da bude prilikom ugradnje, kao kod mene. Napisano da je do 2m u cenu, svaki dalji metar se dodatno naplacuje. Kod mene je npr 5+metra... Kanalice se dodatno placaju, po metru, dogovor sa njima oko svega, detalja. Izlaze u susret maximalno. Poslacu br. Na PP
 
Sinoć sam uključio klimu kada se temperatura malo spustila. U pitanju je LMCE 12, ugrađena pre nekih 10 tak meseci.
Podešena na 24C, heating i duvanje na auto. Postavljena u dnevnu sobu, koja je spojena sa hodnikom, soba otvorena... ukupno oko 50-tak kvadrata.
Ispod je merenje potrošnje, klima se često pali i gasi. E sad, nisam je ranije koristio za grejanje, hlađenje je radilo odlično, modulisalo oko 200W kada su uslovi dozvoljavali. Sve u svemu radilo je uglađeno.
Ne znam da li su jednostavno uslovi takvi da je potreba za grejanjem preniska pa je ovako moralo da moduliše. Kakva su vaša iskustva?

Screenshot_2023-10-12-11_com.tplink.iot.jpg
 
Da je Kinez, rekli bi ti da vratis klimu, ali posto je Japanac, a pogotovo "Skoda i Xiaomi" u svetu klima, onda je to ok, to tako treba.

A ja cu ti reci da ne slusas fantaziranja na forumu i da tako radi velika vecina klima i da svaka individualno radi zavisno od prostora i strujanja vazduha. Iscackas malo pravac duvanja i jacinu turbine, mozda se nesto promeni i to je to.

Evo kako radi LN, top model Mitsubishija:
 

Prilozi

  • IMG_2424.png
    IMG_2424.png
    340.7 KB · Pregleda: 59
  • IMG_2425.png
    IMG_2425.png
    619.6 KB · Pregleda: 66
Управо, сасвим нормалан рад кад су потребе за грејањем ниске, а истовремено у баш таквим условима клима ради са високом ефикасношћу.
 
I kod mene je slična situacija sa ZSX u ovim prelaznim uslovima, očekivao sam da će moći da se spusti na ~150-200W i na grejanju, ali nisam video da radi ispod 300-350W, već ugasi kompresor i blago okreće turbinu unutrašnje na nekih 14-15W.
Po potrebi se pali ponovo i opet povuče koliko povuče (~680W), pa spušta opet do oko 300 i ugasi kompresor.

U proseku to izađe kao dole na grafikonu, a sve dok tačno održava željenu temperaturu u sobi, nije kao da ima šta da se prigovara sem da nema neku extra modulaciju. :LOL:
 

Prilozi

  • 0-02-05-cd9fb5de5583760142bdcb20fe5eb7059eb7fc5d7f00fbcb6d339804b3e539c6_19cba0a9d762b83.jpg
    0-02-05-cd9fb5de5583760142bdcb20fe5eb7059eb7fc5d7f00fbcb6d339804b3e539c6_19cba0a9d762b83.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 62
Ja s razlogom trazim video snimke, cim neko bude malo van ocekivanog...ljudi prate merac 3 minuta i onda na osnovu toga pricaju, a neki ni nemaju merac.
Drugi se bune kako im lose rade klime, a drze izduve na 1 na grejanju i podignuta krilca...
I onda svako veruje svakom ko bez dokaza nesto ovde kaze i to uzima zdravo za gotovo.
 
Ja sam uspeo na ovoj mojoj da potrefim polozaj krilaca i jacinu izduva sa temp setovan na 24c i radi na 290-320w konstantno. Nemam na meracu satnu potrosnju da izbacim grafikon. Navece upalim oko 20-21c i radi celu noc, igasi se tamo oko 9-10 kad vec napolju bude toplo.
 
Fujitsu 07LMCE prvi put isprobana na grejanju u sobi od 11 m2. Temperatura napolju oko 9 ℃, unutra 23 ℃. Podešena da greje do 29 ℃ ( LOW NOISE + AUTO FAN ). Kreće sa 695 W, ubrzo pada na 370, a potom stabilno troši 250-270 W sve dok nije postigla zadatu temperaturu ( trebalo joj je skoro sat vremena ).
Nekoliko dana pre toga isprobana na hlađenju od 24 ℃ do 21 ℃ i tu je posle početnih 600 W stabilno radila na 115-120 W sve do postizanja zadate temperature.
 
Ispravka: 07LMCE pri grejanju modulira na 200W ( LOW NOISE + AUTO FAN ). Kada je uključen i ECONOMY ne ide ispod 250W i češće se uključuje/isključuje.
 
Upravo je to problem, vlaga i prasina se zalepili sa unutrasnje strane izmenjivaca. Ja sam resio bez rasklapanja tako sto sam ponovio proces sa Axel Sgrasso, isprskam i tacno se cuje kako susti unutra pa ponovim posle 10 minuta opet dok god ne prestane da susti da raskravi to sto je zalepljeno. Onda pranje prskalicom i vrucom vodom, onako kao za tusiranje mozda malo vise tipa 40C i dobro da se ispere i reseno.
Napolje sam na crevo stavio kantu da vidim sta izlazi i tacno se vidi to krupnije kao komadi sto je bilo zalepljeno.
Izgleda da je ovo bio problem. Uradio sam sve ovako, tj. nekoliko puta naprskao i isprao vrucom vodom, i sad evo lepo ravnomerno duva na obe strane. Vruca voda je kljuc izgleda.
 
Fujitsu 12KMCC, prostorija sa prosečnom izolacijom površine 23,5 m2. Temperatura u sobi 22.5℃. Klima podešena da greje do 25℃ ( LOW NOISE + AUTO FAN ). Već posle par minuta radi na 150-170W, a posle petnaestak minuta ide do 140W i tako radi već skoro pola sata. Temperatura u sobi se stabilizovala na 24,5℃. Još uvek radi bez prekida/isključivanja. Razlika u odnosu na 07LMCE koju imam u dr. sobi: bolja modulacija i preciznije održava temperaturu (možda zbog toga što kod 12KMCC unutrašnja jedinica nije na spoljnom zidu, a kod 07LMCE jeste?)
 
Moj KMTA radi bez prestanka setovan na 24 a kad je setovan na niže, recimo 22 e onda hoće da ugasi. Fino radi na 24, vrata otvorena pa koliko gde ode. Potrošnja malo ispod 200w/h.
 
Fujitsu 12KMCC, prostorija sa prosečnom izolacijom površine 23,5 m2. Temperatura u sobi 22.5℃. Klima podešena da greje do 25℃ ( LOW NOISE + AUTO FAN ). Već posle par minuta radi na 150-170W, a posle petnaestak minuta ide do 140W i tako radi već skoro pola sata. Temperatura u sobi se stabilizovala na 24,5℃. Još uvek radi bez prekida/isključivanja. Razlika u odnosu na 07LMCE koju imam u dr. sobi: bolja modulacija i preciznije održava temperaturu (možda zbog toga što kod 12KMCC unutrašnja jedinica nije na spoljnom zidu, a kod 07LMCE jeste?)
Noviji modeli KM su ustrojeni da bi efikasnije radili,zato je 12 lmce jaca na grejanju od kmcc isto tako je 12 llce bolja na grejanju od obe .
 
@Ddee

Da, ali u mom slučaju ne verujem da će biti potrebno nešto jače od 12KMCC. Izolacija je solidna, grejaće se max do 22℃, a tu je i centralno grejanje ukoliko bude baš velikih minusa.
Planiram da uzmem još dve Fujitsu sedmice ili devetke za sobe od 16 i 10 m2 koje se trenutno ne koriste, ali ih nema i ne zna se kada i da li će ih uopšte biti. Da li bi u tom slučaju bilo bolje opet uzeti 12KMCC gde modulacija ide do 140W ili eventualno neke Daikin sedmice/devetke? Razlika u ceni je zanemarljiva, a možda bi Fujitsu 12KMCC radile rasterećenije i manje išle u defrost...

edit: u ponudi je trenutno samo 07LUCA ( 20000 din. jeftinija od 12KMCC ), ali ne znam kakva je ona sa modulacijom, stariji je model... itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno