Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Posto prvi put koristim ovu vrstu grejanja, meni je ok , danas je i sneg padao ovde , temp je bila 2c napolji,klima na 24c,potrosila je od 00:00 do sad 11.90kw. autofan je, retko kad vent slabije radi,bije bas super. Samo me nervira sto neko vreme duva pa mogu da kazem bas hladan vazduh da kad sam blizu nje ,bas izmrznem :D jer normalno to ili ? i kad povecam temp recimo na 26 danas ,bila je proba,uopste nije duvala tako hladno. Ali je radila na 600-700w. Tuya je merac.
 
Izmeri temperaturu tog "hladnog" vazduha. Možda ugasi kompresor pa duva sporo kontrolnom brzinom? Kako god, klima ne sme da duva u ljude ili nameštaj, u suprotnom si je loše postavio
 
Svaki Fujitsu duva UVEK na dole na grejanju. Nema onu foru da podigne krilca, kao npr Midea (koju sam vratio), pa kad krene defrost a ona i dalje duva ka meni HLADNO
 
Ja prezadovoljan, ne da mi ne masi u 0.5c. nego u decimalu drzi, i zimi, i leti...uredjaj od 80k dinara, neverovatno.
Ok, izolacija je bitna, moja je tanka, al ipak je ima. Citajuci druge teme, pa, da mi masi po 2c gore-dole, otiao bih sam u pm, neam pojma.
Kontam da je JAK marketing tu pricu odradio.
 
I ja sam za sada prezadovoljan sa 12KMCC. Tokom noći je ostavljam da održava 22℃ u dnevnoj, sa otvorenim vratima ka hodniku i spavaćoj ( ukupno 45m2 ) i ona to vrlo precizno radi, trošeći pritom 140-250 W. Danju je uključujem povremeno, jer el. šporet i dr. električni uređaji često i bez klime nadoknađuju toplotne gubitke. Da je kod nas moguće kupiti KMCC sedmice ili devetke uzeo bih bez razmišljanja još dve za manje sobe.
 
Svaka klima greje ka dole i hladi ka gore...
Fujitsu dize krilca kada radi defrost, a vecina drugih Japanaca radi kao Midea, kada dostigne temperaturu, gasi kompresor, dize krilca i vrti vazduh.
Mozda mi je zato Fujitsu bio toliko nekonzistentan sa temparaturom, cas ok odrzava i savrseno radi, cas pregreva za 4c, cas savrseno radi na hladjenju, cas ne pali klimu ni kada se prostor zagreje za 4c iznad zadate.
J sam mislio da je ta igranka sa daljinskim do mene i mog "cas mi je hladno, cas vruce", ali se sa Mitsubishi daljincem ni u pola ne druzim kao sa Fujitsu.
Do sada je temperatura na Mitsu bila razlicita od zadate gore ili dole max za 1c, dok je to sa Fujitsu bila sizofrena igranka.

Ako se ne varam, na vecini klima bi to "duvanje" dok ne greje trebalo da moze da se iskljuci.
Tako su samo default setovane.

Isto tako na Fujitsu moze da se podesi konstantno duvanje, da se turbina nikada ne gasi, sto sam ja morao da uradim na hladjenju zbog smrada, a posle skontao da bez toga kod mene ocajno i odrzava temperaturu(ima na videu od 2 sata koji sam ovde postavljao).
 
Poslednja izmena:
Ja je setiujem na 23 u Novembru, i zaboravim onaj daljinac, i eto sad, cela kuca je prazna, samo ovaj deo grejem...i zakucano koliko sam zadao..hodnik, i ostalo, ledara...kad izadjem dole da otvorim ulzna vrata, vidim kako ovo lepo, i tacno greje, jel :).Dobro, ti imas dobitke, u smislu tih grejnih tijela, sto mnogo znaci Sad, za te sedmice, i devetke, otvori cetvoro ociju...za KGTA sam citrao na nekom Bugarskom forumu, da, tipa, kad padne spoljna ispod 0c, one popnu modulaciju na 250-300w, iako tvoj objekat ne treba vise, od recimo 180w...to onako se kroz maglu secam, uglavnom istrazi pre no sto uzmes, mada , mislim da iovako i onako, kod nas se ne prodaju...za sobice, ako su ti male, Daikin svi preporucuju.
 
Svaka klima greje ka dole i hladi ka gore...
Fujitsu dize krilca kada radi defrost, a vecina drugih Japanaca radi kao Midea, kada dostigne temperaturu, gasi kompresor, dize krilca i vrti vazduh.
Mozda mi je zato Fujitsu bio toliko nekonzistentan sa temparaturom, cas ok odrzava i savrseno radi, cas pregreva za 4c, cas savrseno radi na hladjenju, cas ne pali klimu ni kada se prostor zagreje za 4c iznad zadate.
J sam mislio da je ta igranka sa daljinskim do mene i mog "cas mi je hladno, cas vruce", ali se sa Mitsubishi daljincem ni u pola ne druzim kao sa Fujitsu.
Do sada je temperatura na Mitsu bila razlicita od zadate gore ili dole max za 1c, dok je to sa Fujitsu bila sizofrena igranka.

Ako se ne varam, na vecini klima bi to "duvanje" dok ne greje trebalo da moze da se iskljuci.
Tako su samo default setovane.

Isto tako na Fujitsu moze da se podesi konstantno duvanje, da se turbina nikada ne gasi, sto sam ja morao da uradim na hladjenju zbog smrada, a posle skontao da bez toga kod mene ocajno i odrzava temperaturu(ima na videu od 2 sata koji sam ovde postavljao).
Ne znam Heroj, dosta puta si tu tvoju nesretnu Lucu opisivao, i koliko se sijecam, neki su ti pisali, da je mozda bila neispravna, sama po sebi. Mozda jeste, mozda nije, ko zna. Eto, sam rece, da sa Micom nemas ni 1c igranke, pa mozes po tome neki etalon da izvuces. Na kraju, de me boli k za Fj, Me, Hitachi, neam pojma...pisem samo svoja iskustva...ne bi zeleo da me neko dozivi ka idiota, koji se primio na neki brend. Do duse, volim Sony, ako je do brenda :)
 
Mozda mi je zato Fujitsu bio toliko nekonzistentan sa temparaturom, cas ok odrzava i savrseno radi, cas pregreva za 4c, cas savrseno radi na hladjenju, cas ne pali klimu ni kada se prostor zagreje za 4c iznad zadate.
J sam mislio da je ta igranka sa daljinskim do mene i mog "cas mi je hladno, cas vruce", ali se sa Mitsubishi daljincem ni u pola ne druzim kao sa Fujitsu.
Do sada je temperatura na Mitsu bila razlicita od zadate gore ili dole max za 1c, dok je to sa Fujitsu bila sizofrena igranka.
Meni se nešto slično dešava sa 07LMCE, ali mislim da sam sam kriv jer sam je stavio na spoljašnji zid u sobi koja je isuviše mala za nju, a toplotni gubici još niži nego u ostatku stana. Obično krene sa 500-600 W i posle par minuta smanjuje na 200-300, ali u ovakvom prostoru i po ovakvom vremenu i to je previše pa se ubrzo isključi. Kada ostavim otvorena vrata i usmerim krilca da greje prema hodniku problem bude znatno manji. Temperaturu u startu očitava 2-3 stepena niže od realne, ali ni tu nema pravila. Videćemo kako će se ponašati kada dođe prava zima.
 
Meni dole LLCE kad se ukljuci, krene, ode do 800w, al vrlo brzo pada. pa zakuca na oko 300, i poradi tako, minut, dva i ugasi se. To sam neki dan odneo svoj merac, da vidim, tako da tte to ne brine. Kmcc recimo nikad ne ode vise od 400w, iako to sve brzo opada, al eto. Videcemo kad dodje minus. Za Km znam vec, LLce mi zanimljiva, kako ce se ponasati.
Nema edit, ode vrijeme...i meni su , obe na spoljnom zidu, tako da, nemoj to da te brine,
 
Meni jedna 12LT i tri 12LMCE hirurški precizno održavaju temperaturu. I svaka greje 30+ kvadrata. Nisu nabijene uz plafon, i senzor unutrašnje je na bar 1m od bočnog zida
 
Meni jedna 12LT i tri 12LMCE hirurški precizno održavaju temperaturu. I svaka greje 30+ kvadrata. Nisu nabijene uz plafon, i senzor unutrašnje je na bar 1m od bočnog zida
Kod mene LMCE12 na economy mod odrzava odlicno t (+- 0.5 stepeni) ali kad se iskljuci vec ide na 1.5-2s gore, s tim sto to ide postepeno, nije da radi na max i nabije temperaturu i ugasi, vec dozira malo po malo, mada nisam konstantno kuci pa da ispratim detaljno, ko zna sta radi zena :), mislim sa klimom :)
 
Bolje saznaj šta žena radi. Đjavo je to! Moja je u početku stavljala na 26°C pa kad joj je vruće UGASI klimu na daljinskom. Pa tako u krug. Trebalo mi je puno vremena da skontam šta radi, pa sam rešio da sakrijem daljinski. E kad se jednom skuvala, isključila je iz utičnice, pa me posle zvala, kuka, moli, "daaaj gde si stavio daljinski, hladno mi je". Nakon toga sam klimu podešavao na 22°C i nosio daljinski u rancu na posao. Naučila se da ne čačka.
 
A mogli ste da se nađete između na 24 stepena 😂
 
Ma ona mislila da će klima "bolje da greje" ako je stavi na 26+. Verovatno iz iskustva sa "Kineska Nova Godina" modelom. A LT greje ko trofazni kalorifer 😂
 
Kad vam neko počne argument kontra grijanja klimom o tome da klima "duva hladno kad si ispod nje", samo upitajte kroz analogiju:
U sobi gdje je 30 stepeni, staneš ispred ventilatora, koji u tebe gura vazduh od 30 stepeni, a tebi je subjektivno to hladan vazduh i rashladjuje te, cak imaš osjećaj da ćeš nazepsti, kako to? :)
 
Nismo svi isti, tako da nema svako isti osećaj "hladnoće", a i nekima sve što je hladnije od temperature tela (37 stepeni) duva "hladnjikavo". A ima i ljudi koji navikli na on-off klime koje su duvale maks temperaturu (50+ stepeni) ili se gasile, isto tako i za hlađenje.
 
Kad vam neko počne argument kontra grijanja klimom o tome da klima "duva hladno kad si ispod nje", samo upitajte kroz analogiju:
U sobi gdje je 30 stepeni, staneš ispred ventilatora, koji u tebe gura vazduh od 30 stepeni, a tebi je subjektivno to hladan vazduh i rashladjuje te, cak imaš osjećaj da ćeš nazepsti, kako to? :)
Nema šta da se oseti duvanje, ako je klima pravilno pozicionirana. Ispod nje nema sedenja, ispred nje na par metara nema sedenja, i nema problema. Isto važi i za hlađenje.
 
Upravo, to moze da se oseti ako si na 2m ispred klime.

Pored toga, kada klima duva 37c vazduh u prostor u kom je 22c, taj vazduh kada dodje do nekoga nema verovatno ni priblizno 30c, kao sto neko moze i da izmeri, da mu temperatura na 3m od klime nije 37...

@Mr.Wolf Luca i dalje radi kod drugara, on prezadovoljan.
Pazi, da je ona stalno radila tako, pa ok, ali ona generalno radi kako treba vecinu vremena, pa onda samo krene da bangavi...i tako radi otpocetka.
Kod mene je kvar bio samo sa poklopcem, a ovako je radila na savrsenih 250-300W na grejanju, nikada hladnjikav vazduh, na hladjenju pirkala na prvoj brzini...ali se nekada zbaguje...i onda peskirom izvrtim vazduh ka plafonu, da joj se izmeni vazduh kod senzora i eto je nazad u akciji.
Na snimku je klima podesena na 25c i auto fan, kada se jednom ugasila, nije se upalila ni nakon sat i po i ako je u sobi bilo 28.1c.
Upalila se kada sam se ja vratio kuci i stavio je na fan 3. Snimak je trebao da pokaze da temperatura varira 1-2c, jer su svi bili u gasu, u celom prostoru im je fazon 0.2-0.5c od zadate i nigde nije razlicito, nema oscilacija...sto kod mene ne pije vodu, jer mi tako ne radi nijedna klima koju sam merio(10ak sam detaljnije ispratio u izolovanim i neizolovanim prostorima), pa ni LN koji kosta kao 2 Luca.
Ja zato napominjem, ovo je kako je Luca radila kod mene.
 
To je po meni najgore. Jel ako je nesto neispravno, zoves koga treba i ljudi rese. Znam vec za tvoju LU, do duse, ima ovde jos novih info.
Kako ti sad LN radi u istom prostoru, to jest, koliko varira temp ?
Ispratio sam i ono da te je senzor zezao, ali onaj human, kao vec, pa mislim da su ti novu stavili, unutrasnju ?
 
Zvao, sve ispravno, meren otpor senzora, merena elektronika, sve u fullu.
Dosao nas bivsi radnik koji je najskolvaniji i najobrazovaniji za klima uredjaje i kojeg je moj cale uvek slao na reklamacije klima uredjaja(covek sada radi ozbiljne sisteme od po milion eura i radi za programersku platu :) ), takodje se zezali 2 sata i zakljucio je da prosto tako radi kod mene, da joj prostor ne odgovara. Mozda bi bolje radila da nije bila na sredini unutrasnjeg zida, nego na spoljasnjem ili blize spoljasnjem, jer ispada da kod same klime najmanje promene temperature ima pa ona misli da je ok, a prostor vec solidno promenio temp.
Poklopac nisam hteo da platim posto je posle bila van garancije, on mi nije ni smetao, stalno je otvoren.

LN za sada radi super, temp varira ocekivano, 1c gore, dole.
Da li joj ovaj senzor pomaze, ja ne znam.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: gfx
Mislim da pomaze, cim on izmapira prostoriju, pa kalkulise gde i koliko da greje...a to sa LU je zaista misterija kod tebe. Neka prodje malo vremena, eto sad idu minusi, pa neka ti drugar javi kako se ponasa, pa ces i ti nama. Dobro je sto ce sluziti i dalje, pa da se ustanovi u cemu je stvar.
 
Defrost kod 12KMCC i 07LMCE
 

Prilozi

  • Screenshot_2023.11.26_15.31.13.162.png
    Screenshot_2023.11.26_15.31.13.162.png
    47.8 KB · Pregleda: 52
  • Screenshot_2023.11.26_15.29.09.144.png
    Screenshot_2023.11.26_15.29.09.144.png
    44.2 KB · Pregleda: 52
Zanima me ovaj grafikon kad bude -7,8,9 ako se setis da ispratis
 
Jel moze neko da mi kaze potrosnju za ovaj mesec za 12 LMCE :) Cisto da uporedim... meni tacno do sad je potrosila 299 kw :)
 
90kwh do sada, klimu sam poceo intenzivnije da koristim od sredine meseca, do tada je bilo od 1-1.5kwh dnevno otprilike,od stedine neki prosek oko 5.5-6kwh za 24h, t u sobi 22-24stepena, 20m², izolacija 10cm, PVC.
 
Nazad
Vrh Dno