Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Sta znaci "prohladno"? Koliko je to stepeni na izduvu? Jer cak i 37-38C za mnoge moze biti prohladno. A LUCA i tek kako moze da ima manje od 37C na izduvu.
 
@jozza

Ako 07LUCA zaista ne ide ispod 250W na grejanju mogao bih eventualno da je uzmem za sobu od 16m2, dok mi je za onu drugu od 10m2 to ipak previše (za prelazni period). Najradije bih tu stavio 07KMCC, ali nema je u ponudi kod nas.
 
Ni ja LU nisam uhvatio nikada nisku temp da duva.
 
@jozza

Ako 07LUCA zaista ne ide ispod 250W na grejanju mogao bih eventualno da je uzmem za sobu od 16m2, dok mi je za onu drugu od 10m2 to ipak previše (za prelazni period). Najradije bih tu stavio 07KMCC, ali nema je u ponudi kod nas.
Ja sam svega par puta uhvatio 07LMCE da ide ispod 270w, uglavnom je na 300-330w (više troši od 12LMCE koju takođe imam i koja greje daleko veću površinu).

Za 09LMCE nemam iskustva, ali iskreno bih izbgevao te sednice...
 
@acapn91

Kod mene grejna sezona još uvek nije počela (22-24℃ je temperatura u stanu). Testirao sam 07LMCE pre dvadesetak dana i grejala je više od pola sata na oko 200W u sobi od 11 m2. Bila je podešena na LOW NOISE + AUTO FAN. Čudi me da kod tebe ne radi na isti način. Možda je razlika u izolaciji?
 
Pobaj za par dana lownoise umesto economy

Koliko grejebi cega ?
Ddee probao pre neki dan ali kratko, 3,4h. Ono sto sam primetio na economy rezim ne ide preko 350w dok na low noise ide do 700-800w i posle nekog vremena spusti na 300-350w i ugasi kasnije kompresor ali ima malo igranja sa tim tj kako kome odgovara rezim rada, jos nije bas zahladilo ali ispitivacemo ove zime sve opcije.
 
Sprat u kući iznad negrejanog prizemlja, fasada sa 5cm stiropora, 20cm izolacije na tavanskoj ploči (mineralna vuna 15cm + stiropor 5cm), drveni prozori sa običnim dvostrukim staklom i alu roletnama, pod bez izolacije ( parket + tepisi ). Trenutno se koriste/greju 2 sobe i hodnik ( ukupno 35m2 ). 07LMCE i 12KMCC uključujem samo kada sobna temperatura padne na 21℃ i tada greju do 22,5-23℃. Ukupna potrošnja za ovih 10-tak dana novembra oko 4 kWh.
 
Edit: ne greje se 35 već oko 45m2 ( 23,5+11+11 ). Toplotne gubitke u ovom prelaznom periodu u najvećoj meri pokriva svakodnevna upotreba el. šporeta, frižidera, sudomašine, veš mašine, sušilice, odvlaživača i dr. el. uređaja. Temperatura u ostale dve sobe koje se trenutno ne koriste tj. ne greju tokom dana je oko 19℃.
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 32
  • 12.jpg
    12.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 33
Verovatno je vise puta pisano za Economy i Low Noise rezim ali evo nekih utisaka (utisak) i od mene. Deluje mi da sa je sa funkcijom Economy klima da kazem vise ,,ustrojena" tj da preciznije prati temperaturu koja je zadata a da sa Low noise dozvoljava da t ide malo vise od zadate ili da kompresor radi jace, mozda gresim jer je jos napolju prilicno toplo a i uslovi su svima drugaciji, nikako hladnije vreme :).
 
Kod mene 12KMCC sa uključenim LOW NOISE i AUTO FAN vrlo precizno prati zadatu temperaturu, retko se isključuje/uključuje i odlično modulira ( prve dve slike ). Greje 23,5m2.

07LMCE sa istim podešavanjima u startu očitava temperaturu za oko 2℃ niže od realne, češće se isključuje i vrlo brzo ponovo uključuje i ne može da spusti potrošnju ispod 200W. Greje 11m2 + 11m2. Probao sam i ECONOMY umesto LOW NOISE, ali tada češće radi kao ON/OFF i lošije modulira. Spoljna jedinica je pri uključivanju za nijansu bučnija od 12KMCC, dok je tokom rada ne čujem.
 

Prilozi

  • 21.png
    21.png
    126.6 KB · Pregleda: 15
  • 22.png
    22.png
    121.7 KB · Pregleda: 14
  • 23.png
    23.png
    148.1 KB · Pregleda: 12
  • 24.png
    24.png
    149.7 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Preporuka svima je da otvore uputstvo koje su dobili uz klimu ili skinu sa neta i pogledaju sta economy i low noise opcije zapravo rade.
 
Pogledaj malo bolje.
Low Noise bi mogao povecati potrosnju klime, a Economy samo spusta temperaturu prostorije, obe opcije nemaju poente, posebno na grejanju, osim ako neko ima razloga da mu se sporije vrti spoljasnja i bude manje efikasna.


1700020676277.png
 
Pogledaj malo bolje.
Low Noise bi mogao povecati potrosnju klime, a Economy samo spusta temperaturu prostorije, obe opcije nemaju poente, posebno na grejanju, osim ako neko ima razloga da mu se sporije vrti spoljasnja i bude manje efikasna.


Pogledajte prilog 413382
Mislim da Economy ne dozvoljava da klima brzo ugreje prostor vec to radi postepeno i treba vise vremena da bi dostigla t. To sam primetio po temperaturi a i danas sam bas sedeo namerno na kraju ugaone garniture ispod klime i tacno osetis da ne duva vruc vazduh vec blago receno "poluvruc,, 🙂
 
Poluvruc je i kod mene na 12LMCE kada dostigne zadatu temperaturu(na drugom kraju sobe postaje mlak do hladan) jer iz nekog razloga ventilator retko kada na auto ide na najsporiji režim, ručno podešena 1 crta je uvek sporija od najsporijeg režima na auto, ide ili taj malo brži, ili se klima gasi.
 
I kod mene na Luca je auto 90% vremena bio 2. brzina, sada na LN ni ne pratim, ali je ona dosta tisa i za sada solidan iskorak u komforu, videcemo na minusima.
 
Mislite da je najbolje podesiti rucno brzine, nisam to probao, bilo je uvek na auto. Xeroj kako znas u kojoj brzini radi kad je na auto modu?
 
Pa po zvuku i jacini duvanja, nema auto mod neke svoje specijalne brzine, nego samo automatski podesava predefinisane brzine turbine.
 
Mislite da je najbolje podesiti rucno brzine, nisam to probao, bilo je uvek na auto. Xeroj kako znas u kojoj brzini radi kad je na auto modu?
Pa zavisi od algoritma po kojoj klima radi, i od prostora. LT recimo većinom greje na drugoj brzini, vraća u prvu ako je baaaaš blizu postignute temp i napolju je recimo toplo, a kad je napolju hladno i razloka između sobne i zadate je veće, onda koristi treću brzinu. Mada i na održavanju kad je napolju ispod -10°C ja je stavim na trojku, jer ona sama modulira i brzinu duvanja, i na taj način je bar malo nateram da korosti i treću. Četvrtu samo ručno, uopšte je ne koristi, mada je prejaka, 850m^3/h. Primetio sam da u Economy modu forsira jače duvanje i manju snagu kompresora, ali to se provali ako se baš čovek zainati da prati i posmatra klimu. Već par godina se ne bavim radom klime, upalim i bavim se nečim drugim
 
Malopre otisao dole kod matorih da vidim kako radi LLCE 12, i da uporedim sa svojom ovde KMCC 12. Napolju oko 5c, setovane obe na 23c. LLCE greje direktno 20 kvm, plus malo kupatilo i sobicu ( ukupno 30 kvadrata ).
KMCC 12 greje direktno 30 kvm, plus spavacu, i kupatilo ( ukupno 42 kvm )
Na LLCE nema meraca potrosnje, samo vidim da se periodicno pali i gasi ( ocekivano ), dok KMCC radi konstantno na oko 170w.
Termometri ( Xiaomi ) pokazuju tacnu temperaturu sobne koliko je i zadata ( sa malim odstupanjem kod LLCE od 0.2-0.3c gore, dole, sto je opet, ocekivano )
Ono sto me je zacudilo, i malo skenjalo je, da LLCE nekako tise radi od ove moje, kad krene da radi, ( obe su na auto, a to je 2 brzina vent )
Po manual-u, obe u drugoj brzini prave buku od 32db, al ova LLCE, tesko je opisati, nekako nizim zvukom radi, ( u smislu od basa do visokog tona ), sad, mozda je nivo decibela isti, ali ta frekvencija pravi razliku, bem li ga.
Drugo, mozda je i do ovoga-meni je veci prostor sa manje namestaja, pa nema sta da upije zvuk kao kod LLCE.
Ovo sve naravno ispitah u potpunoj tisini, i svodi se samo na subjektivnu procenu.
Da ne bude nedoumica, KM mi ni u jednom trenutku nije nekom bukom zasmetala, meni je izuzetno tiha, ali ovo me ipak malko zacudi.
Eto malo poredjenja od pripitog clana koga veceras mrzi da ide u neku meanu, pa smara clanove kilometarskim postovima.
 
Kasno za edit, ipak odoh u meanu, pisacu jos iskustava izmedju ova dva modela, mozda nekome bude od koristi.
Bice, nadam se, i manje kilometraze.
 
Nazad
Vrh Dno