Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Xeroj 87 koji Amber ultra imaš u tih 25kvm prostora?
I da li ti je taj Amber primarno za grejanje ili hlađenje ili i jedno i drugo u tih 25kvm?
Imam 4 12ice i od njih se 3 koristi sa grejanje i hladjenje 20-30m2, a jedna za grejanje ~60m2 prostorije za koju sam ranije mislio da ima 80.
Sto se uvoznika tice, xx puta je ovde pricano o tome da su katastrofa.
Ja sam takodje imao grozno iskustvo sa njima.
 
Poslednja izmena:
Da pojasnim, uvoznik za Fujitsu, Viacom je katastrofa, a sa Energy Net za Gree nemam nikakva iskustva.
Od 8 Gree klima, nijedna mi nije imala nikakav problem, osim Viole sa tandrkanjem spoljasnje koje sam rucno resavao jer je u pitanju plasticni poklopac bio.
 
ima li neko iskustva sa 18KLCA ? ... kako modulira, islo bi u 30 kvadrata ... primarno za grejanje ...
 
Au, kakve recenzije na Viacom-u... Dal je realno da jedan uvoznik takvog brenda ima onakve recenzije i odnos prema kupcima(ako je tačno to što je pisano)... To jedna piljara iz kraja ne sme sebi da dozvoli, a ne... Moram se okrenuti na neku drugu stranu. Preporuka za ozbiljnu radnju, servis, koji se bavi fujitsu-om. Ako nije dozvoljeno ovako, može i na pp. Obrenovac okolina.

Isto kao za auto otpad Kidi. Guglaj
 
Imam 4 12ice i od njih se 3 koristi sa grejanje i hladjenje 20-30m2, a jedna za grejanje ~60m2 prostorije za koju sam ranije mislio da ima 80.
Sto se uvoznika tice, xx puta je ovde pricano o tome da su katastrofa.
Ja sam takodje imao grozno iskustvo sa njima.
Ok Xeroj87, samo da rezimiramo.
Ako sam dobro razumeo ti koristiš Amber 12-cu za grejanje jednog prosrtora od 20-30m2.
Jel tako?
I dodatno samo da potvrdim još jednom, tvoj Amber je "Amber Premium/Ultra" ili je to/ili su to "Amber Comfort" model/modeli?
 
Imam 4 Amber Premiuma 12.
3 su u 20-30m2, greju i hlade, svaka u svom prostoru naravno, ne 3 u jednom sigurno.
I 1 je u ~60m2 i maltene samo greje.
 
Ima li neko od članova kgte12? Ili zna nekoga ko ima? Kakva su iskustva sa njom i šta se može videti iz onih tablica? Da li je klima za preporuku ili ne? Kad god sam ušao da pogledam ltca12, cena je svaki put išla na gore, sad je 126000 za keš. To mi je stvarno previše... Kgte12 i Lu14-iskustva. Ili neki drugi model za preporučiti za grejanje isključivo...
 
Ima li neko od članova kgte12? Ili zna nekoga ko ima? Kakva su iskustva sa njom i šta se može videti iz onih tablica? Da li je klima za preporuku ili ne? Kad god sam ušao da pogledam ltca12, cena je svaki put išla na gore, sad je 126000 za keš. To mi je stvarno previše... Kgte12 i Lu14-iskustva. Ili neki drugi model za preporučiti za grejanje isključivo...
Imam ja kgte12, dva komada. Jedna u prostoriji od 25m2 druga u 20m2, s tim sto drzim vrata otvorena i greju i hodnik. Iskustvo pozitivno, prosle godine pred zimu sam ih ugradio, nisko moduliraju bas, nikad ne ide u off. Meni su se pokazale odlicno. Imam dobru stolariju, fasadu kamenu vunu, a na ploci nemam izolaciju jer treba da sredjujem potkrovlje. Potrosnja smesna.
 
Pozdrav ljudi treba mi jedno misljenje ali mi je hitno Fujitsu luca 14 ili MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35VG

Luca je 98000 din a ovu mitsubishi mogu dobiti za 117000 din jer mogu da je nabavim bez rabata inace je oko 140000 . Kazu da je najnoviji model.

Zanima me prvenstveno GREJANJE jer ce mi to biti jedini izvor grejanja. Kvadratura je oko 55 kvadrata i grejem se sa luca 12- sticom. Naravno primarna prostorije se solidno zagreje a oni dalji delovi su mlake prostorije pa cu tu klimu prebaciti u drugu kucu a za sebe razmisljam izedju ove 2 klime.
 
Nije neki pomak sa Lu12 na Lu 14 , za 55 m2 LT minimum kupuj dok ima i da si uzeo kad si planirao...znam ustedeo bi bar 15 soma, 18kmta isto skupa..primarno grejanje kosta,recimo i taj hvaljeni amber 12 premium kosta ali greje za sve pare. Srecno u kupovini i javi sta si uzeo.
 
Fujitsu 12KMCE ... za 25-30 kvadrata grejanje, ima stiropor i pvc prozori ... dali ce biti dovoljno za primarno grejanje ?
 
Biće sigurno dovoljno.
 
Pozdrav ljudi treba mi jedno misljenje ali mi je hitno Fujitsu luca 14 ili MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35VG

Luca je 98000 din a ovu mitsubishi mogu dobiti za 117000 din jer mogu da je nabavim bez rabata inace je oko 140000 . Kazu da je najnoviji model.

Zanima me prvenstveno GREJANJE jer ce mi to biti jedini izvor grejanja. Kvadratura je oko 55 kvadrata i grejem se sa luca 12- sticom. Naravno primarna prostorije se solidno zagreje a oni dalji delovi su mlake prostorije pa cu tu klimu prebaciti u drugu kucu a za sebe razmisljam izedju ove 2 klime.
Taj Mitsubishi ti je slabiji od Luca 12, a kamoli od solidno jace Luca 14.
Moja preporuka je da se uzme jos jedna klima, jer kada udari jaci minus, ne vidim kako ce ti biti ok sa kojom god.
Ali ako hoces jacu klimu, uzmi Luca 14, ako si vec sa 12 zadovoljan.
 
Pozdrav ljudi treba mi jedno misljenje ali mi je hitno Fujitsu luca 14 ili MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35VG

Luca je 98000 din a ovu mitsubishi mogu dobiti za 117000 din jer mogu da je nabavim bez rabata inace je oko 140000 . Kazu da je najnoviji model.

Zanima me prvenstveno GREJANJE jer ce mi to biti jedini izvor grejanja. Kvadratura je oko 55 kvadrata i grejem se sa luca 12- sticom. Naravno primarna prostorije se solidno zagreje a oni dalji delovi su mlake prostorije pa cu tu klimu prebaciti u drugu kucu a za sebe razmisljam izedju ove 2 klime.
Luca 14 ti nije nikakav upgrade u odnosu nas 12 vjeruj. Možda u hlađenju, ali ono ti je nebitno. Za Mitsu nemam podatke. Ganjaj nešto na R32 ako već pazariš po standardnim cijenama.
 

Prilozi

  • 14 12 luca comp.JPG
    14 12 luca comp.JPG
    49.1 KB · Pregleda: 19
Luca 14 ima 20% jaci izduv, sto znaci za velike prostore.
Sve ostalo je jako slicno.

Ja bih radije uzeo 18KLCA jer daje 4.8kW na -10c, ali je to 25k vise.
Ili za iste novce Mitsubishi 45ZSP, koji sa 40kg spoljasnjom ne moze da bude slab na minusima.

Vidi sa tim drugarom koje cene moze da ti da za neke malo jace klime, ne rade ti posao te slabasne sa ispod 30kg spoljasnjom, moja preporuka je da gledas neke sa 30+, a najbolje 35+kg spoljasnjom.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim išta u svijetu dvanaestki što može za iste novce napraviti značajan iskorak nad 12LUCA, iako je baš vremešan model.
Da je izduv jak, to stoji. Hladila je 14LU sama kuću iz potkrovlja, pogotovo kad se ukluči powerfull, to je uragan. U hlađenju je osjetno jačeg kapaciteta od 12ke, što je i prevagnulo da ide u potkrovlje kod mene, jer joj je primarni posao da ljeti malo rashladi, a zimi samo malo dogrijava sprat.
 

Prilozi

  • Lu 12 13 cool.JPG
    Lu 12 13 cool.JPG
    201.9 KB · Pregleda: 19
Taj Mitsubishi ti je slabiji od Luca 12, a kamoli od solidno jace Luca 14.
Moja preporuka je da se uzme jos jedna klima, jer kada udari jaci minus, ne vidim kako ce ti biti ok sa kojom god.
Ali ako hoces jacu klimu, uzmi Luca 14, ako si vec sa 12 zadovoljan.
Taj Mitsubishi je čini mi se nasljednik FT modela koji je jako dobra klima.
 
Jedino sto meni pada na pamet je da je ta leva strana izmenjivaca mozda i posle pranja zadrzala u dubini neku prljavstinu, koja se ovako na oko ne vidi, ali pravi problem, pa otuda i taj zvuk i slabije duvanje na toj strani.
Ako je dobro oprana, po meni, ne ostaje ti drugo no da zoves servis, pa da krenu redom i utvrde u cemu je stvar. Sve u svemu, bas cudan problem.
Upravo je to problem, vlaga i prasina se zalepili sa unutrasnje strane izmenjivaca. Ja sam resio bez rasklapanja tako sto sam ponovio proces sa Axel Sgrasso, isprskam i tacno se cuje kako susti unutra pa ponovim posle 10 minuta opet dok god ne prestane da susti da raskravi to sto je zalepljeno. Onda pranje prskalicom i vrucom vodom, onako kao za tusiranje mozda malo vise tipa 40C i dobro da se ispere i reseno.
Napolje sam na crevo stavio kantu da vidim sta izlazi i tacno se vidi to krupnije kao komadi sto je bilo zalepljeno.
 
Taj Mitsubishi je čini mi se nasljednik FT modela koji je jako dobra klima.
O ovome pricam. Neko hvali tu micubisi a neko fujitcu i bas sam u dilemi. Sto kaze neko iznad fujitsu je vremesna klima ali dobra a ova nova i na noviji gas ( ako neko moze da mi objasni zasto je bolji i sta tacno daje taj gas u odnosu na fujitcijev )
 
Taj Mitsubishi je u sustini 2 klase iznad i po mom misljenju, dosta bolja klima, a ja Lucu iz licnog iskustva ni najgorem prijatelju ne bih preporucio.
Opet, tebi ista lepo radi, zadovoljan si.
Luca je tu solidno jaca klima od te Mitsubishi.
Ti grejes 55m2, tebi ne treba fina klima, nego jaka klima.
I zato bih radije uzeo neku 18k btu, prva japanska koja mi izlazi je Fujitsu 18KLCA, a ti uvek mozes i na skuplje ici, ako imas para.
Ukucaj R32 vs R410 i iscitaj o razlici u gasu, a sto se izbora uredjaja tice, uvek je bolje uzeti novije nego starije.
 
Koliko para toliko muzike,voko bih da grejem svojih 80m2 sa jednom klimom ali nije moglo,zato sam uzeo 3 i milina...jedna klima jedna prostorija 55m2 pa to je rodjeno za amber premium 12 i lagano noge u zrak narednih 12 godina,ne kazem da treba da se jede leba masti i paprika,ne bi bilo lose i sacekati ovu sezonu i stedeti za sledecu za pravu klimu,sve je relativno,imam 18 KMTA greje hladi zaebalo vek,sigurno 40+ kvadrata i nemam sumnju da ce odraditi 55 kako treba,opet i midea recimo 18 nije jeftina kada se pogleda a tu vev ulazimo u kolotecinu,nemoj zuriti skupi pare i uzivaj sl zime kao gospodin covek,toliko od mene.
 
Kakva ti je potrošnja 18 Kmta, ako si merio? Kad bi se na vagu stavila ona i Ltca12, kojoj bi išla prednost? Ima li značajne razlike?
 
Nisam merio,nisam se bavio sa tim nikad,pa 18 jer je novija jaca,velika je kvadratura pre bih isao na 18 kmta ili amber premimu 12 i zavrsio pricu ako ne ove onda sl godine.Kod mene je extra izolacija tako da klime rade max rastereceno nema vise zaletanja kao pre izolacije. LT je projektovan do 4kw ja mislim 18 kmta dosta preko toga ja LICNO bih uzeo za 55m2 u tvom skucaju 2x 12llce dobro pozicinirao i to je to.
 
Taman resim da uzmem LMCE 9 (sto kaze kolega al dzavo ne da) i zovem Cool Shop kaze nema nista od 7 i 9 i ne znaju ni kada ce ih biti ni da li ce ih biti, ima samo 12-ca LMCE i LLCE (uzeo bi 9 jer mislim da je najbolje za 19-20kvadrata). Znate mozda gde se jos prodaju a da nema na google.
 
Nisam merio,nisam se bavio sa tim nikad,pa 18 jer je novija jaca,velika je kvadratura pre bih isao na 18 kmta ili amber premimu 12 i zavrsio pricu ako ne ove onda sl godine.Kod mene je extra izolacija tako da klime rade max rastereceno nema vise zaletanja kao pre izolacije. LT je projektovan do 4kw ja mislim 18 kmta dosta preko toga ja LICNO bih uzeo za 55m2 u tvom skucaju 2x 12llce dobro pozicinirao i to je to.
Nisam ja iz te price za 55 kvadrata,ali hvala na odgovoru u svakom slucaju.
 
Taman resim da uzmem LMCE 9 (sto kaze kolega al dzavo ne da) i zovem Cool Shop kaze nema nista od 7 i 9 i ne znaju ni kada ce ih biti ni da li ce ih biti, ima samo 12-ca LMCE i LLCE (uzeo bi 9 jer mislim da je najbolje za 19-20kvadrata). Znate mozda gde se jos prodaju a da nema na google.
I S T O je 7 i 9 jedino je 9 skuplja 10 k.
 
Kakva ti je potrošnja 18 Kmta, ako si merio? Kad bi se na vagu stavila ona i Ltca12, kojoj bi išla prednost? Ima li značajne razlike?
Proizvodjac kaze da je pdesign LT na -10c 4kw, a 18 KMTA 4.8kW i ako LT ima vecu spoljasnju.
Tu je LT u prednosti na jos nizim temperaturama jer joj manje opada kapacitet, ali mislim da kod nas to nije nesto bitno.
ima li neko iskustva sa 18KLCA ? ... kako modulira, islo bi u 30 kvadrata ... primarno za grejanje ...
U 30m2 bi stavio 18 klimu? Nemas krov u toj "prostoriji" ili sta?
Tu neku osrednju 12icu i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno