Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Ako imas izolaciju sigurno su dovoljne.
Imam samo plafon izolovan. Ali grejemo se na klime već 6 godina (1x 12LU i 2x 12LMCA). Ovo je kao dopuna, ali ujedno da imam mogućnost da mogu da zatvorim vrata od tih prostorija.
 
LLCE i LMCE, koja od ovih ima auto-restart posle nestanka struje? Nalazim razlicite podatke na netu.
 
Koliko m2 grejes sa postojecim klimama? Od cega je zid, blok, cigla, Ytong?
95m2, blok. Ove dve sobe su u okviru te kvadrature. Kada je zima i greje se, okvirno su stepen hladnije u odnosu na prostorije gde se nalaze klime. Ali moraću da zatvaram vrata do tih prostorija zimi, pa se razmišljam da ugradim dodatne klime i tako ih "osamostalim". 7-ca ili 9-ka bi trebalo da budu dovoljne?
 
Pa 7 i 9 su prakticno iste. Nego me brine taj blok bez izolacije, 95m2 nije mala kvadratura, ja imam slicno 90m2 ali i izolaciju tavan i fasada i grejem sa 5 klima. LLCA 09 mi je jedna u decijoj od 13m2 a druga u 12m2 (hodnik, wc, kupatilo i vesernica).
 
Kgtf, prvi put vidim ovaj model. Kod nas ga nema? Kako oni uopšte računaju tu godišnju potrošnju, po kom šablonu?
 
Па нa основу PdesignH, јасно је да ће клима која има већи PdesignH да има и већу рачунску годишњу потрошњу. Бројке које у пракси мало значе, битно да се задовољи ЕУ форма за декларацију енергетске ефикасности. Да би то поређење имало смисла Pdesign би требало да буде исти, или макар сличан, овде је разлика 30%.
 
Imam fiskalni račun za Fujitsu 07LMCE, ali uz nju nije stigao garantni list. Da li je za ostvarivanje garancije dovoljan fiskalni račun i pečet od radnje koja je izvršila ugradnju?
 
Treba mi preporuka koji inverter da uzmem za kucu solidna izolacija i prozori, grejem samo donji deo kuce(dnevni boravak i kuhinja) u osnovi 30m2 plus hodnik i kupatilo (tamo je mek u susacu), gornji sprat se prigreva kroz otvorena vrata dnevnog boravka i kuhinje. Cena uredjaja nije bitna posto sam mislio da to grejem sa Elnur Gabaron TA peci ECO40 ARC od 3200W ali mislim da bih se prevario i da bi ispala skuplja dara nego mera. Pozeljno da ima WiFi
 
Imam sličnu problematiku, donji sprat 33 kvadrata plus hodnik i kupatilo i stepenište iz dnevne ka spratu gde su 2 spavaće. Jesam li dobro razumeo da bi sa jednom klimom iz prizemlja dogrevao i sprat? Pitanje za one koji su kupovali fujitsu, ima li razlike dal se klima kupuje od uvoznika ili od ovih radnji koji ih imaju u ponudi? Trebali i o tome voditi računa ili je svejedno?
 
Upravo tako stim sto ja pored dve sobe gore imam i jos jedno kupatilo
 
Bilo bi top da može to da se izvede jednom klimom i sam sam kao što rekoh u procesu razmišljanja šta da uzmem, ali iskreno, teška priča i za dogrevanje, a za grejanje kad tresne minus gotovo nemoguća misija.
 
Kgtf, prvi put vidim ovaj model. Kod nas ga nema? Kako oni uopšte računaju tu godišnju potrošnju, po kom šablonu?
nzm ali meni se sadasnja llcc uklapa cak i 100kw preko potrosi na 5-6 meseci na grejanju tako da je meni merodovan podatak.ako ima ova nova bolji cop znaci da ce trositi manje po nekoj logici
 
Šta bi mogao da bude problem kod klime koja evidentno slabije duva na jednoj strani a oprana je (doduše oprana bez skidanja turbine ali na turbini i izmenjivaču nakon pranja nema vidljive prašine)? Slabije duva na levoj strani na svim modovima (heat, cool, fan) a čudno se čuje i ventilator, tj. čuje se nekakvo fijukanje na toj strani gde slabije duva. Inače Fujitsu Kmta je u pitanju.
 
Jedino sto meni pada na pamet je da je ta leva strana izmenjivaca mozda i posle pranja zadrzala u dubini neku prljavstinu, koja se ovako na oko ne vidi, ali pravi problem, pa otuda i taj zvuk i slabije duvanje na toj strani.
Ako je dobro oprana, po meni, ne ostaje ti drugo no da zoves servis, pa da krenu redom i utvrde u cemu je stvar. Sve u svemu, bas cudan problem.
 
Prvo sam je ja oprao a posle par dana iz servisa, takođe bez skidanja turbine, i dalje ista situacija. Prosto mi je neverovatno da je neka prljavština negde zaglavila jer evo npr. Lmce sedmica u drugoj sobi jače duva a nije prana i puna je prašine.
 
Prvo sam je ja oprao a posle par dana iz servisa, takođe bez skidanja turbine, i dalje ista situacija. Prosto mi je neverovatno da je neka prljavština negde zaglavila jer evo npr. Lmce sedmica u drugoj sobi jače duva a nije prana i puna je prašine.
Nekad zaboravim po mesec dana da operem filtere na 2x09lmce i nista dok kod Luce pravi problem gomilanje prasine.
 
Koliko se secam, kod Lu su gusci filteri nego kod llce, i kmcc. Lmce nemam pa ne znam, al predpostavljam da su, za razliku od Lu, isti oni crni, klasicni.
To kod Lu sto ti pravi problem, ako mislis da se na filteru nakupi prasina, to je dobro, jel on spreci da se ta pogan ne transferuje u izmenjivac :)
Samo redovno pranje, imas opciju pa podesi da te podseti na nedelju, dve, ili koliko vec, i nema problema.
 
Prvo sam je ja oprao a posle par dana iz servisa, takođe bez skidanja turbine, i dalje ista situacija. Prosto mi je neverovatno da je neka prljavština negde zaglavila jer evo npr. Lmce sedmica u drugoj sobi jače duva a nije prana i puna je prašine.
Turbina sigurno tu nije problem, i po tvom opisu, a i po logici stvari.
Jedino ti ostaje da nazoves servis, pa da oni vide. Nadam se da ti je jos uvek u garanciji, a i ako nije, nema ti druge. Ja je ne bih forsirao da tako i dalje radi, pa da jos neki prob napravi.
Meni je ono sto opisah jedino logicno, pa sad, videce oni vec sta je. Uglavnom, resice se to sigurno.
 
Ma da, samo sprcnes Axell i problem resen :) A u stvarnom zivotu, rastavis celu klimu, detaljno operes sa 3 sredstva za ubijanje svega i eto za 3 dana smrada nazad :)
I da, nije kao i na svakoj drugoj klimi, kada se drugim klimama to ne desava, nebitno od modela ili proizvodjaca.

@jozza
Luca je u 20m2 neizolovanog prostora na cosku zgrade sa 2 spoljasnja zida i 6 prozora.
Svakako da je predimenzionisana, ali kome pa nisu predimenzionisane klime.

Viola je u 10m2, pa ne smrdi, Amber Ultra je u 25m2 izolovanog prostora, pa nema nicega.
Generalno su mi sve klime koje imam drasticno predimenzionisane, a od 40ak klima, samo su 2 Luca smrdele na budj pri hladjenju i to zato sto treca nije ni radila na hladjenju. Druga koja isto vonja je bila u kancelariji od 40ak m2.
Xeroj 87 koji Amber ultra imaš u tih 25kvm prostora?
I da li ti je taj Amber primarno za grejanje ili hlađenje ili i jedno i drugo u tih 25kvm?
 
Au, kakve recenzije na Viacom-u... Dal je realno da jedan uvoznik takvog brenda ima onakve recenzije i odnos prema kupcima(ako je tačno to što je pisano)... To jedna piljara iz kraja ne sme sebi da dozvoli, a ne... Moram se okrenuti na neku drugu stranu. Preporuka za ozbiljnu radnju, servis, koji se bavi fujitsu-om. Ako nije dozvoljeno ovako, može i na pp. Obrenovac okolina.
 
Uzmi svaku recenziju sa dozom rezerve.
Gomila korisnika Fujitsu klima su zadovoljni svojim uređajima.
Što bi rekao Balašević:
"Jedni ga hvale, drugi žale, treći kažu e moj brale..."
 
Uzmi svaku recenziju sa dozom rezerve.
Gomila korisnika Fujitsu klima su zadovoljni svojim uređajima.
Što bi rekao Balašević:
"Jedni ga hvale, drugi žale, treći kažu e moj brale..."
Ali ovde nije rec o kvalitetu klima vec o samom uvozniku, mada ko ce ga znati da je sve sto se pise tacno ali uglavnom ispada da jeste.
 
Nazad
Vrh Dno