Šta je novo?

Football Manager 2007

Ma ljudi,sve je to u redu,mali klubovi,opushtenost igracha protiv istih(ako vodish veliki klub),mislim mogu da razumem.Ali ne mogu da shvatim "sivu" Nemachku i Holandiju,i nepopravljivog(u poslednjih par verzija) Jensa Mustermana(valjda bi trebalo da bude pseudonim za Olija Kana).Ima li nachina da se shvabe i 'olandezi "pobele", pa da kao selektor neko od humanista" medju managerima povede pancere ili lale do titule?
Drugo,slika igracha skoro i da nema(bar u najjachim ligama),a fale i ambelmi nekih klubova.Jel' to zbog neoriginalne verzije koju posedujem,ili je baje iz SI-a mrzelo da budzhe slichice i ostale dodatke?Ja igram managera vec vishe od 10 god.(od prve verzije premier lige na 486-ici) i sve ovo mi ne smeta previshe,ali me chudi da ljudi koji toliko pazhnje posvecuju detaljima previdjaju ovakve stvari.Mozhda je greshka do mene,pa ako znate,recite kako da se to sredi.
 
Слике играча и логои клубова нису толики проблем, то је бар лако набавити/убацити, а мислим да би само непотребно повећало величину инсталације и свега. А што се тиче немаца и холанђана, мислим да је проблем у лиценцама, али постоје фајлови који то исправљају. Ја их лично нисам користио, тако да не знам који су, али постоје :)
 
ima, zove se fake.lnc, i ima na vecini fm foruma/sajtova da se skine... googlaj malo, naci ces lako... i jeste do licenci... ako ste primetili holandjana nema ni na fifi, a i njima i nemcima su u pesu svima skroz promenjena imena... (ne kao kezman - keznan, nego skroz drugo ime...) tako da tesko da ce bas si da bude prvi koji je dobio licencu... :|
 
Jel Ovo Vama Normalno?

JEL OVO VAMA NORMALNO?:wall: :wall: :wall:
 

Prilozi

  • zutaci1.jpg
    zutaci1.jpg
    170.7 KB · Pregleda: 180
sta??? samo deset kartona? kada budes stigao dvanaest, javi se, pa mozemo da pricamo o bagovima... :d
 
Jedino sto je nenormalno tu je sto si doveo Lequi u Juventus..
bez ljutnje ali igrah je kanta..bolje da si doveo Matipa iz Koln-a..
 
Jedino sto je nenormalno tu je sto si doveo Lequi u Juventus..
bez ljutnje ali igrah je kanta..bolje da si doveo Matipa iz Koln-a..

Ne bih se bas slozio s tobom. Tackling, marking, strength i stamina su mu po 20. Zahvalan je i ne zali se kad sedi na klupi i sto je najvaznije vrlo, vrlo retko dobija ispod 7. Al dobro. Tada sam mogao samo njega da dovedem.

Nego transferi me ubijaju. Platio sam Runija Mancesteru 130 miliona. Ne mogu bre da dovdem neke anonimuse iz Brazila ni za 30 miliona. Povrede i kartoni su proslost. Jedino me nerviraju transferi.
 
zamrla tema o manageru..
ajde da je vadimo iz mrtvih,kako ide s kim igrate ?
 
Igram sa Arsenalom Iz Tivta,gdje i zivim.Naime Arsenal je tim 2.crnogorske lige,na kraju sezone zavrsio sam na 1. mjestu i presao u 1. ligu gdje me ocekuje ozbiljna borba za opstanak.....
 
Igram sa Arsenalom Iz Tivta,gdje i zivim.Naime Arsenal je tim 2.crnogorske lige,na kraju sezone zavrsio sam na 1. mjestu i presao u 1. ligu gdje me ocekuje ozbiljna borba za opstanak.....

To je pravi izazov, tako i ja volim da igram. HardCore!
:wave:
 
Igrao sam ga jako mnogo,ali sad sam prestao,toliko me nerviraju gluposti u samoj igri da je to strasno! Npr. Transferi,kad ja hocu nekog igraca da dovedem,kopjuter trazi skoro duplo vecu cenu,od njegove stvarne,naravno ja odustanem.Kad, za koji dan taj igrac ode u neku drugu ekipu za manje para nego sto mu je prava cena! Zasto?
Dalje ekipa moze dobro da igra samo sa standardnom 4-4-2 formacijom,koja me uzasno nervira! Prvu sezonu kad pocnem da igram vecina igraca igraju kao ludi,sledece sezone nista!
Dalje na utakmici prave takve gluposti da je to nevidjeno,kao da vodim FK Tehnicare,a ne Portsmaut! Gomila crvenih,prave penale...
Dalje, strasno me nervira kad igram protiv Celzija,Arsenala,Mancestera,(u drugoj,trecoj...sezoni igranja),redovno u prvih 10 min. primim 2-3 gola.
Sta sam primetio jos,napravim odlican niz rezultata,save-iram igru izadjem,sledeci put kada load-ujem ekipa pocne da igra kao da su svi retardirani,izadjem ponovo udjem,oni pocnu da igraju bolje,to je isto i kod utakmica,pred utakmicu save,pa odigram,izgubim sa 2-3 gola razlike,izadjem ponovo load pre utakmice sve isto samo sto sad ja pobedim,jako glupo!
Igram menadzere jos od 98.god.,i bili su OK sto se gore navedenog tice,ovo sam primetio od Men.2006. To me sve toliko nervira da cu mozda prestati da ga igram za stalno!
 
Barcelona 04.08.2015

Ajde ljudi da malo probudimo temu! Okacite svoje timove! Prodiskutujte o igracima! Evo ja kacim svoj tim - Barcelona 2015. godine! Izdvojio bih nekoliko igraca, pocecu redom! Golman Espana mlad i perspektivan pravi naslednik Bufona! Dalje Michel Schmoller - najbolji DC na igrici, zatim Leyrielton po meni najbolji desni bek. Na sredini mislim da je pored Mascherana Denilson najbolji DMC. U napadu bih izdvojio Andersona i Davida Villu. Ali pored ovih da tako kazem zvucnih imena pomenuo bih ljude iz senke! Pre svih Vinicius Pacheco, izvukao sam ga iz bunara, igra sve role u napadu i sredini, pogledajte u ostalom karakteristike! I pored njega Pedro Junior. Poceo je da igra za reprzentaciju Brazila malo pre nego sto sam ga doveo U Barcelonu! Covek je vrh! Prokomentarisite i postavite neki svoj tim, hajde da malo ozivim temu! Vredi!
Pozz :wave:
 

Prilozi

  • barsa.jpg
    barsa.jpg
    246.2 KB · Pregleda: 69
  • pacheco.jpg
    pacheco.jpg
    287.9 KB · Pregleda: 79
  • junior.jpg
    junior.jpg
    276.3 KB · Pregleda: 58
Fale ti samo jos Tores i Ibrahimovic,i onda si pokupovao sve sto valja!:D
 
Poslednja izmena:
Nisam sa Men.2007 uradio nesto vredno pomena,svega 2- 3 sezone odigrao, iz gore navedenih razloga! Pre 2007,sam imao dobrih serija cak i do 2020 i neke sezone,ali to je sve pobrisano! Nego meni bi dobro dosli neki saveti,da cujem tvoje misljenje u vezi sa igrom,interesuju me treninzi, i sta je bitno kod taktike,da li stalno igras sa jednom, ili menjas u zavisnosti od protivnika!(tvoja iskustva):)
 
Igra je mnogo bolje od FM2006, medjutim sto je vise igram sve me vise nervira u nekim segmentima koje si i sam naveo: kartoni, povrede itd. Ja ne volim da isprobavam razne lige itd nego pocnem jednu igru i igram je do novog managera! Kao sto si mogao da vidis kod mene je sad 2015. godina a FM2006 sam igrao do 2025 kad nije vise postojao ni jedan pravi igrac.
 
Da,ja sam igrao najvise Premier ligu,malo nasu domacu i to je to! I to sa slabijim klubovima:West Ham,Midlzbro,Carlton,Portsmaut,Vojvodina,te sam klubove izmenjao od men.2003-04,kako su novi izlazili,najvise su me privlacili zbog toga kako su uradjeni igraci,jer su neki igraci bili losiji u prethodnim men. Ali kako stvari stoje,necu vise zeljno iscekivati sledece koji budu izlazili!:S: Osim ako neisprave nedostatke koji su me i odvukli od igre!
 
Koliko vidim, vecini vas bi trebali da budu poznati nasi graficki radovi za fm.
Ovom prilikom da vam predstavim ispravku dresova Meridijan Superlige za ovaj prolecni deo sezone.

Download
Uskoro bi trebalo da izbacimo i ispravku za Prvu ligu, a za neke druge nase radove mozete da pogledate na FMViti
Ziveli! :banana:
 
video sam vasa graficka resenja ranije i mogu da ih pohvalim! Odlican posao! Samo, mene to ne privlaci, jer uvek ukljucim po 5-6 liga. Pri tom iskljucim sve sto se moze iskljuciti a da igra ne izgubi na atraktivnosti: slike, pozadine, zvukove itd. pozdrav
 
Ne znam. Ja prosto ne bih mogao da igram bez grbova, dresova i slicnih djakonija.
Volim kad mogu maksimalno da se uzivim, a to mi je vazan afrodizijak. :D
 
umire nam tema! Gde ste bre? Budite se! Cekate FM2008?
 
U oktobru/Novembru.
Trenutno se vise prica o FMLive koji izlazi narednog proleca.
 
video sam to za FMlive! Ali mi nije jasno kako misle da se to igra! Jer to nije ni nalik igrama kao sto je WOW ili druge. A nije ni slicno online igrama kao sto je Hat Trick. Igraci uvek moraju biti tu. Ne mogu ja postaviti taktiku i otici negde, a oni kako odigraju odigraju!
 
Ajde bre postavljajte svoje timove, ja sam svoj vec postavio! Ili ste prestali da igrate?
 
Eh, ja posle pauze od skoro 2 godine ovih dana bas intenzivno igram. Prvo sa mojim Interom, a sad sa Gretnom. Oduvek sam mnogo vise voleo da igram sa slabijim klubovima, tako da mi je sa Gretnom pravo uzivanje. Jos sam uspeo nekako Parmu da izbacim u Kupu UEFA i sad sam u takmicenju po grupama. :)
 
ja svih ovih godina intenzivno igram i jos se nisam smorio! Ponekad dodje do zasicenja, ali teram dalje. Drago mi je da se jos neko oglasio. Jos da se vrate zokii, stanke, Milan82bh, AMDeki i ostali. Svi komentari su dobrodosli.
 
video sam to za FMlive! Ali mi nije jasno kako misle da se to igra! Jer to nije ni nalik igrama kao sto je WOW ili druge. A nije ni slicno online igrama kao sto je Hat Trick. Igraci uvek moraju biti tu. Ne mogu ja postaviti taktiku i otici negde, a oni kako odigraju odigraju!

Evo teksta sto sam preveo za FMVita. Intervju sa Marc Duffijem.

Sta je Football Manager Live?

To je fudbalska menadzerska multiplejer igra, koja koristi Football Manager kao osnovu. Glavni deo igre je napisan zasebno, dok je neke opcije preuzeo od starijeg brata.
Zamislite spoj izmedju Football Managera, Fantasy sports-a i aukcijske sobe i razumecete o cemu je rec.

Do 1000 menadzera ce moci da igraju jedan protiv drugog i da probaju da budu Broj 1 menadzer u njihovom igrackom svetu. Bice puno igrackih svetova sa tacnim brojem igraca u svakom ce biti tema da se balansiraju - jos uvek cemo raditi na tome tokom prve faze beta-testiranja.

Ko pravi igru?

Na celu se nalazi Oliver Collyer, suosnivac Sports Interactive, koji je napustio studio pre nekoliko godina radi putovanja, vratio se sa idejom pravljenja velikog sistema, fudbalske menadzerske multiplejer igre.

Kada ce biti objavljena?

Trenutno je predvidjen izlazak za Mart 2008. Objavljujemo izlazak igre ovako rano da bi bili u mogucnosti za dugo beta-testiranje, posto smo bili u alfa-testiranju od prosle jeseni.

Sta mi treba da bi igrao FML?

Koriscenje PC ili Mac i internet konekcija.

Vrlo je verovatno da cemo se prebaciti i na druge platforme u buducnosti.

Koja vrsta internet konekcije i brzine je potrebna da bi se igra pokretala glatko?

Svaka mrezna konekcija bi trebala da odgovara - nismo jos testirali igru na starijim modem konekcijama, ali cemo uraditi to tokom beta testiranja.

Zasto je SI odlucio da napravio odvojenu multiplejer igru?

Ima dosta razloga - prvobitno zato sto je Oliver Collyer (suosnivac Sports Interactive) hteo da napravi igru, vrativsi se sa putovanja sa nadahnucem. Kako se razvijanje nastavilo, shvatili smo da postoji velika rupa u trzistu, koju nameravamo da popunimo.

Povrh svega, ima mnogo ljudi koji igraju nase igrice godinama i koji su osetili da je nepromenljiva priroda serijala previse za njih, ili vise nisu imali vremena da igraju igru posto su im se okolnosti promenile. Sa Football Manager Live, ljudi ce imati priliku da igraju koliko cesto, toliko i retko, koliko oni zele.

Koliko ce kostati za igranje?

Jos nismo zavrsili model za taj segment. Ipak, vidimo igru kao masinu za cuvanje novca - najverovatnije ce kostati koju funtu mesecno, ali posto ce ljudi ostajati da igraju mnogo cesce igru, ustedece novac na duze staze.

Koje ce vrste placanja biti moguce?

Plan je da se prihvata svaka veca kreditna i stedna kartica, pored drugih vrsta placanja za one koji nemaju kartice.

Koji jezici ce biti u igri?

Prvobitno, igra ce biti dostupna samo na Engleskom jeziku. Tokom nadolazecih godina bice objavljeno u sto vise jezila. To nije samo do prevodjenja igre, sto je lako, nego do dodavanja lokalne podrske za svaki jezik koji dodamo. Bicemo osecajni i potrudicemo se da prohodamo pre nego sto potrcimo.

Sta ce biti kada svako bude hteo da bude neki posebni tim, kao Votford ili Everton? Niko nece biti u mogucnosti za to.

You don’t play as a set real-world team; you make your own team and pick a squad, much like a fantasy sports game.
Ne igrate igru kao pravi svetski klubovi; pravite svoj tim i birate igrace, slicno fantasy sports igrici.

Kako birate pocetni sastav tima?

Svi igraci u bazi imaju odredjene zahteve za plati i imacete fiksni budzet za platu na pocetku, pa cete birati igrace prema tom budzetu. Cela FML baza je dostupna kada startujete igru, mada kada jedan igrac pristupi nekom timu u tom igrivom svetu on nije vise dostupan ostalima. Na taj nacin cemo spreciti da vise klubova ima iste igrace.

Sta se desava kada su svi najbolji igraci vec izabrani?

Ne znaci li to da novi igraci koji se prikljucuju igrivom svetu u zaostatku. Ne zaista. Posto ima toliko mnogo igraca u bazi, a igraci pocinju sa relativno slabim budzetom, to znaci da se najbolji igraci ne mogu odmah razgrabiti. I da ne idemo dublje u detalje, imamo efektivan sistem koji ce osigurati da su dobri igraci dostupni svima.

Da li postoji transfer sistem?

Kao menadzer, imacete mogucnost da kupujete i prodajete igrace, kao i da ih pozajmljujete drugim timovima. Sa svim transfer aukcijama, timovi koji prodaju ce moci da izaberu minimalnu cenu koju bi prihvatili za igraca, pored pocetne sume. Moci ce da izaberu i krajnji datum za aukciju i drugi timovi su slobodni da salju ponude za te igrace do isteka aukcije.

Sa slobodnim transferima i obicnim platnim aukcijama, timovi ce moci da se nadmecu za igrace i onaj koji im ponudi najvise plata po danu ce dobiti igrace.

Sa svim aktivnim transferima, morate da se osigurate da cete ostati sa pozitivnim finansijama i paziti se bankrota.

Kako funkcionise ligaska tabela sa 1000 timova u svakom igrivom svetu?

U glavnom rangiranju, nece biti 3 boda za pobedu; dobijacete poene za pobede (ili gubiti poene za poraze) po vise razlicitih fajlova ukljucujuci, ali ne ograniciti na, pozicije dva tima, bilo da je igra odigrana kod kuce ili u gostima, kao i velicina pobede. Postoje razne vrste pametnih delova koji ce osigurati da timovi koji odigraju 100 utakmica u mesecu ne dobiju isti broj poena kao i oni koji igraju par utakmica dnevno, tako da ce biti moguce za bilo koji tim da napreduje, a ne samo oni koji igraju najvise utakmica.

Da li svi timovi moraju da igraju medjusobno?

Ne, ne uopste. Mozete da igrate prijateljske protiv svakog tima koji je u tom trenutku online, kao i da se pridruzite ili napravite takmicenja.

Kako takmicenja funkcionisu?

Za vecinu, takmicenja ce biti napravljena od strane korisnika. Kako su jednostavna za namestanje, bice dosta dostupnih parametara. Moci cete da izaberete kup ili ligasko takmicenje, kao i kombinaciju oba, da namestite koliko poena ce da se dobije za pobedu (poeni odvojeni od realnih poena za rangiranje) i takodje definisu rang tima koji moze da pristupi takmicenju. Postoje krajnji rokovi do kog svaki mec mora da se odigra da bi se osiguralo da takmicenja ne traju zauvek.

Verovatno ce postojati i neka oficijalna organizovana takmicenja unutar svetova, ali ako budu neka, nece biti obavezna.

Kada mogu mecevi da se igraju?

24 casa dnevno, sedam dana u nedelji! Sa takmicenjima, postojace rokovi kada moraju da se odigraju mecevi, ali to ne znaci da morate da ih igrate u ta vreme - dokle god ih odigrate do krajnjeg roka, u redu je.

Jedino ogranicenje za vreme odigravanja utakmice jeste u tome da li su drugi korisnici online u vasem svetu u isto vreme kada i vi.

Sta se desava kada ne vidim mog protivnika da je online iako istice rok za koji mec mora da se odigra? Ovo se uzima u obzir, ali ne zelim jos javno da kazem resenje.

Mogu li da izazovem svoje prijatelje za utakmice?

Ako se nalazite u istom svetu igrice, onda da, mozete. Ako niste u istom svetu, bice lako da predjete u drugi, mada cete morati opet da izaberete svoj tim.

Cim ste zajedno u istom svetu, moci cete da igrate protiv njih danju i nocu.

Kada ce poceti beta testiranje?

Trebalo bi da bude sredinom Maja i u pocetku ce biti ograniceno na 1000 ljudi.

Kako mogu da postanem deo beta testiranja?

Bice mesta za beta testiranje dostupno nasoj zajednici. Za vise informacija o ovim mestima, motrite na www.footballmanagerlive.com za obavestenja.

Bice takodje par mesta za beta testiranje kao nagrade za takmicenja na par vebsajtova, kao i na par Engleskih magazina i novina tokom narednih nedelja.

Obratite paznju da ce beta testiranje biti samo za hiljadu ljudi. Vrlo je verovatno da ce biti vise mesta sto budemo blizi izlasku, tako da obratite paznju na www.footballmanagerlive.com za vise detalja.

Da li ce biti moguce jedino igranje FML-a preko licnog kompjutera?

Ne - igra ce biti laka za instaliranje na koliko god masina zelite. Cak i kad ste na odmoru i zelite da odigrate mec na brzinu, bice lako i jednostavno da se instalira u internet kafeu i da pristupite svoj nalogu u igri.

Koje opcije su ubacene iz FM u FML?

Taktike i izgled utakmica su direktno iz Football Managera. Ostale opcije iz Football Managera ce biti u Football Manager Live tamo gde su odgovarajuce, ali ce verovatno biti adaptirane specijalno posto je razlicita igra sa drugacijim osecajem za multiplejer igru.

Da li ce biti povezanosti sa Football Managerom?

Bicete u mogucnosti da ubacite taktike iz Football Managera. Bice i druga polja gde cemo gledati da bude povezanosti.

Da li ova igra znaci da ce trenutne online mogucnosti biti izbacene iz drugih SI naslova?

Ne! FML je posebna igra, i mi cemo nastaviti da unapredjujemo online igranje na PC, Mac, Xbox 360 i PSP verzijama Football Manager serijala.
 
Pa To se stari dobri mire pridruzio i na Benchu ?
Evo i ja da se vratim na temu FM-a.
Igrao sam svasta ali sada mi je najzanimljiviji Man City vec 4 sezona i dogurao sam bio i do 1/2 lige sampiona..Bianchi ubija !
 
Nazad
Vrh Dno