Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Ako imate preporuku za proizvođače ovih suplemenata pišite, pogotovo ako ste računali po "porciji" gde je dobar odnos cene i kvaliteta, jer se uzima svaki dan. Uzimao bih sa iherba, ali zakivaju sa poštarinom.

Omega3 - trenutno multivita, verujem da nije nešto. Uzimao sam dm-ovo mivolis, ali ga više nema kod nas. Probao omega vite, deluje nekvalitetno.

Vit d3 - vigantol. Trebalo bi i k2, ali ne znam koji uzeti, pa nisam pio do sada.

Magnezijum - uzimao u benu apoteci njihov citrat u kesicama. Iz nekog razloga takođe ga više nema. Kad naletim na neki po normalnoj ceni, skoro uvek je oksid.
 
Како нема цитрата,имаш и шумеће и директ,Биофар.
Ево једна препорука за К2Д3
За омега 3 повремено има несташица па узмем др Витон или неки сличан у рангу.

За зујање у ушима можда помогне гинко,али питање је који је прави узрок.
 
Na koji direkt misliš, magne time 360? Ako je to, nisam našao koji je tačno magnezijum u pitanju.
 
Јесте јесте тај,а имаш и онај триактив цитрат шумеће.Причали смо скоро и о цитрату у праху Островит,мада и њега сад нема,евентуално на залихама у некој продавници.
 
Na iHerbu je u toku akcija od 20% popusta na različite vrste magnezijuma i još neke suplemente. Trebalo bi da traje još par dana (do 31. januara).
 
Jel ima neko iskustva sa BIVITS ACTIVA MAGNEZIJUM CITRAT SA VITAMINOM B6?
Do sada sam koristio Solgarov citrat, ali je ovaj duplo jeftiniji. Jel ovo adekvatna zamena?
 
Hvala puno,pritisak mi je OK,zvonjavu imam,vecinski desno uvo usled alergije i rada u buci.
 
Koji oblik magnezijuma preporucujete, bisglicanit ili neki drugi?
 
Omega sam uzimao u Lilly Solevita,mislim da je ok i uzimao sam Dietpharm u Dr.Max.
 
Omega uzimam iskljucivo M.E.V. Feller Super EPA, nego pitam za magnezijum
 
Koji oblik magnezijuma preporucujete, bisglicanit ili neki drugi?
Glicinat (biscglicinat), glicinat-lizinat, malat, taurinat, citrat - tim redosledom.

Ko ima problema neuroloških, može da proba i l threonate, mada je preskup za svakodnevnu upotrebu.
 
Ako imate preporuku za proizvođače ovih suplemenata pišite, pogotovo ako ste računali po "porciji" gde je dobar odnos cene i kvaliteta, jer se uzima svaki dan. Uzimao bih sa iherba, ali zakivaju sa poštarinom.

Omega3 - trenutno multivita, verujem da nije nešto. Uzimao sam dm-ovo mivolis, ali ga više nema kod nas. Probao omega vite, deluje nekvalitetno.

Vit d3 - vigantol. Trebalo bi i k2, ali ne znam koji uzeti, pa nisam pio do sada.

Magnezijum - uzimao u benu apoteci njihov citrat u kesicama. Iz nekog razloga takođe ga više nema. Kad naletim na neki po normalnoj ceni, skoro uvek je oksid.

Ja uzimam omega 3 ultra i stvarno mislim da je ultra kvalitet jer je sveže zbog velikog turnovera na iherbu, kapsula je enteric coated tako da je oksidacija svedena na minimum i najvažnije dovoljno je 2-4 kapsule za 1-2g epa što je cilj po meni za odraslu osobu. Ali cene su otišle visoko, i ko traži najpovoljniji omega 3 - treba da jede sardine, jer su najmanje kontaminirane teškim metalima, pune mikronutrijenata i veoma jeftine. 3 konzerve nedeljno su dosta za omega 3

Vigantol ništa ne može da pobedi u smislu cena/kvalitet, ali mislim da svako preko 30 treba da uzima i k2 sa njim. Na iherbu ima 160 doza 2500iu d3 i 100mcg k2 za 20tak dolara, to takođe ne može da se nadmaši. Kod nas ne kupujem, upitan mi je kvalitet liposolubilnih vitamina koji stoje u prahu na policama duže vreme. Verovatno je sve u redu, ali mislim da je potentniji u mct ulju kao vigantol ili ovaj liquid d3k2mk7
Postoji i slučaj za k2 mk4 da radi neke stvari koje mk7 varijanta ne radi, ali to je već detaljisanje. Svakako bih dao prednost kombinaciji mk4 i mk7 verzija vitamina K, ali ako se bira bolje mk7 zato što je duže biodostupan.


Magnezijum ja pijem glicinat-lizinat, pijem taurinat, nekad malat, sve sa iherba. Ali realno, čak i taj oksid koga svi vole da hejtuju je ok, samo ga treba uneti više. Po meni, unesi kombinaciju - iz hrane - imaš preko 100mg magnezijuma u 100g tonus hleba sa semenkama, iz vode - mivela magnezijum hlorid, iz suplemenata (iskombinuj, preko dana malat, citrat, pred spavanje oksid, mislim da uzimanje kasno uveče zadržava hranu duže u stomaku pa povećava verovatnoću ekstrakcije nutrijenata). Takođe nisu loši ni ZMA proizvodi sa magnezijum aspartatom, znaju da se nađu povoljno.


Omega 3, d3, k2, magnezijum, možda i 4 najvažnija suplementa, pomažu za sve od mozga, preko kostiju do srca. Ja bih kao prvi sledeći dodao i kreatin monohidrat 5g dnevno, za opštu populaciju ne samo za vežbače (kognitivni benefiti, pomoć u metilaciji, bolja hidriranost) i to je full house što se tiče cena/benefiti od suplementacije. Eventualno možda i power l carnitine, zbog efekta na metabolizam energije i zato što pansport pravi stvarno dobar proizvod po pristupačnoj ceni u vidu Power L carnitine. :)
 
Poslednja izmena:
@Stevcho
Ima li benefita od uzimanja glutationa oralno tj kroz tablete? Citam neke podatke da je odlican za imuni sistem ali da je kroz kapsule neefektivan i da je najbolja sama transformacija u organizmu kroz unos recimo nac-a...
Ne znam, poslednji put kad sam gledao glutation je mogao samo injektivno da se uzima, a vidim da ga prodaju i kao oralnu verziju.
Ja bih se držao Nac-a i glicina koji takođe učestvuje u proizvodnji glutationa.
 
Ako moze pomoc u vezi sa izolatom. Planiram da probam izolat kad potrosim ovaj obicni whey sto trenutno koristim. Ako bi u medjuvremenu slucanjo nesto iskocilo povoljno na nekoj akciji, uzeo bih izolat unapred. Stvarno ne bih placao 100e za 2kg, licno smatram da je bolje uzeti neki kvalitetniji obicni whey. Za sada se dvoumim. Prvi izbor mi je Yamamoto Iso Fuji, on je 8000 za 2kg. Vidim da dosta ljudi kaze da je vise nego solidan izolat za te pare. Video sam i Pansportov Power Whey Isolate, 3kg za 9800. To mi deluje bas povoljno, ali nisam uspeo da nadjem kakva iskustva su imali sa njim. Ja sa koristio Pansportov kreatin i l karnitin i zadovoljan sam sa tim proizvodima. Ali proizvodnja proteina mi deluje malo ozbiljnije, pa da li je neko imao iskustva sa ovim izolatom? Nije mi toliko bitan ukus, samo da nije bas bas gadno. Bitan mi je kvalitet i rastvorljivost, ne bih uzimao protein za koji je potrebna mesalica da bi se razmutio. Ako imate jos neki predlog za izolat do 9000 za 2kg, slobodno predlazite.
 
Odlican je taj pansport izolat i po ukusu i rastvorljivosti.
Nekad koristio, sad obicni whey.
 
Kada se budeš navukao na izolat, krenućeš polako u finansijski fijasko. 🤣
Šalu na stranu. Dobar je pansportov izolat. Čak je i jeftiniji 800 din. od yamamoto-a, ako se uzimaju dva pakovanja od po 1kg.
 
Preporuka za Biotech Iso Whey Zero, 8500din za 2.3kg. Odlican ukus, bez laktoze, nema nadimanja. Danas mi je stigla treca kutija.
 
Trenutno uzimam Omega 3,Kompleks vitamina B,Hrom kao i
Koenzim Q10 Acetil L Karnitin


Smem li da da pocnem sa Cink + histidin + cistein,jer pise da mogu da osobe sklone alergijama(imam inhalacionu alergiju na prasinu) trebaju da se konsultuju sa lekarom kao i da mogu imati i interakciju sa drugim suplementima i hranom.Ili da ga ubacim kad popijem Koenzim Q10 Acetil L Karnitin?

 
Aко се неко двоуми - убрзали су преко обичне поште, иде доста фино преко Iherb. Препорука. Ловите попусте и кодове за попуст.
И обавезно напишете ваш утисак о производу. За сваки лајк добијете 0.10 долара, а за прву поруку добијете 1$, тако да се и ту може извући неки попуст.
 
Trenutno uzimam Omega 3,Kompleks vitamina B,Hrom kao i
Koenzim Q10 Acetil L Karnitin


Smem li da da pocnem sa Cink + histidin + cistein,jer pise da mogu da osobe sklone alergijama(imam inhalacionu alergiju na prasinu) trebaju da se konsultuju sa lekarom kao i da mogu imati i interakciju sa drugim suplementima i hranom.Ili da ga ubacim kad popijem Koenzim Q10 Acetil L Karnitin?

Resio sam da izbacim za sada B vitamine,ostavim Koenzim Q10 Acetil L Karnitin,Hromi i Omegu.
Pa cu posle preci na Cink Histidin Cistein,vitamin C i Omegu 3.
Mislim da je OK kombinacija.
 
Omega uzimam iskljucivo M.E.V. Feller Super EPA, nego pitam za magnezijum
Sta znamo o M.E.V. Feller brendu odnosno SALVUS kompaniji?
Koliko vidim iz Zagreba su i rade samo na nasim prostorima. Komanija deluju ozbiljno ali imam neku bojaznost iz neznanja.
 
@bracin , Ку10 од тог произвођача је међу најјефтинијима код нас што значи да и није најбољи,тј. није природни.Бољи избор су од Анафарма 30х200 и Biotech 60x100.Разлика у квалитету је осјетна.За остало не знам,мислим да ти хистидин не треба,а ни цистеин у оваквим малим количинама:)
 
Sta znamo o M.E.V. Feller brendu odnosno SALVUS kompaniji?
Koliko vidim iz Zagreba su i rade samo na nasim prostorima. Komanija deluju ozbiljno ali imam neku bojaznost iz neznanja.
Sta ima mnogo da se zna, pa ne uzimas vakcinu protiv covida ili neki lek, obicno riblje ulje...
 
Sta ima mnogo da se zna, pa ne uzimas vakcinu protiv covida ili neki lek, obicno riblje ulje...
Nema potreba da se pravim pametan i objasnjavam ovde, ako te interesuje istrazi zbog cega je sve bitno koristiti kvalitetne suplemente jer u suprotnom mozes sebi vise naskoditi nego doprineti. Ovo se itekako odnosi na suplemente poput ribljeg ulja, kao i kod npr. magnezijuma, itd.
 
Ja sam naleteo na ove Omega 3.

 
Imaju skoro pa duplo manje EPA
i DHA od MEV Feller
 
Nazad
Vrh Dno