Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Potrebna su mi neka etericna ulja.
Koji pouzdan sajt za pordaju suplemenata mozete preporuciti sa isporukom u EU?
 
Hvala puno.
Kalcijum mozda?
Sve zavisi od tvog unosa iz hrane. Imaš cronometer sajt, unesi svoju uobičajenu dnevnu hranu i videćeš koliko to sadrži vitamina i minerala. U zavisnosti od toga ide i suplementacija. Taj RDA nije sjajan za sve ali je polazna osnova.
Ljudi se obično ne suplementiraju kalcijumom, višak zna da napravi problem u arterijama i npr zglobovima i tetivama (kalcifikacija), posebno ako se ne unosi dovoljno d3 i k2, takođe ni manjak ne valja...

Ali opšte preporuke za minerale i vitamine je teško davati bez uvida u ishranu. Rekao bih da je jedino magnezijum, k2 i donekle d3 sigurna suplementacija sa minimalnim potencijalnim nuspojavama.
 
Sve zavisi od tvog unosa iz hrane. Imaš cronometer sajt, unesi svoju uobičajenu dnevnu hranu i videćeš koliko to sadrži vitamina i minerala. U zavisnosti od toga ide i suplementacija. Taj RDA nije sjajan za sve ali je polazna osnova.
Ljudi se obično ne suplementiraju kalcijumom, višak zna da napravi problem u arterijama i npr zglobovima i tetivama (kalcifikacija), posebno ako se ne unosi dovoljno d3 i k2, takođe ni manjak ne valja...

Ali opšte preporuke za minerale i vitamine je teško davati bez uvida u ishranu. Rekao bih da je jedino magnezijum, k2 i donekle d3 sigurna suplementacija sa minimalnim potencijalnim nuspojavama.
Problem kod kalcijuma su loše forme istog, ne sam kalcijum (mada to važi za sve). Ako bilo kom treba referenca, onda neka pogleda sastav Cal-Mag od Valence Nutraceuticals. To su specijalizovani suplementi namenjeni za ljudi koje radi analizu teških metala iz kose, ali pušteni su u slobodnu prodaju. Mogu slobodno da kažem da su forme odlične, sa pravim odnosom minerala (probao sam mnogo stvari za svojih 18 godina mučenja sa zdravljem). Problem je preporučivati bilo šta na slepo, zato što su minerali veoma moćni i doziranje jednog (npr. magnezijum je dobar, hajdemo samo da pojačamo magnezijum) itekako utiče na druge minerale.

Ukoliko bilo koga zanima da sazna malo više o tome neka zaprati formulatora ove linije suplemenata (spremite se da vas zaboli glava od informacija). Onda će vam biti jasno zašto je nezgodno daviti bilo koje preporuke.
 
Meni je jedna dipl. farmaceutkinja rekla da i tablete/kapsule brojnih suplemenata imaju hemijska jedinjenja koja vremenom mogu loše da utiču na organizam. Čak i običan omotač kapsule... Neka jedinjenja su kao zabranjena u EU, ali i dalje se koriste, npr. titanijum-dioksid.
Kada bi toliko obraćali pažnju šta pijemo jedemo svakodnevno...

Pasta za zube je kancerogena pa se koristi 2x dnevno..

Ljudi su ekstremi.. Kod suplemenata koji prođu kontrole kvaliteta traze mane a ne traže manu u tome sto su pileće grudi kao šaka odrasle osoba.

Kao da se ponose tine sto nadju manu u nečemu sto pomaze da si zdraviji
 
Kada bi toliko obraćali pažnju šta pijemo jedemo svakodnevno...

Pasta za zube je kancerogena pa se koristi 2x dnevno..

Ljudi su ekstremi.. Kod suplemenata koji prođu kontrole kvaliteta traze mane a ne traže manu u tome sto su pileće grudi kao šaka odrasle osoba.

Kao da se ponose tine sto nadju manu u nečemu sto pomaze da si zdraviji
Ima smisla to što si napisao, ali to što je nešto prošlo kontrolu kvaliteta. Dečko je pomenuo titanijum-dioksid koji se izbacuje u EU. On je prolazio "kontrolu kvaliteta" sve dok nije utvrđeno da je štetan. Koliko stvari sada prolazi kontrolu kvaliteta, a da će u budućnosti biti štetne? Ima još jedna stvar - možda to nije toliko problem nekom ko popije magnezijum po 2 tablete dnevno, ali npr. meni koji sam morao da uzimam 20 različitih stvari po 3 puta dnevno, nakupi se.

Treba da težimo boljem, iako nam je preko glave informacija od ovo izbegavaj/ovo je štetno itd. Bitno je biti upoznat i onda polako biraš ono bolje. Savršeno ne postoji.
 
Sve zavisi od tvog unosa iz hrane. Imaš cronometer sajt, unesi svoju uobičajenu dnevnu hranu i videćeš koliko to sadrži vitamina i minerala. U zavisnosti od toga ide i suplementacija. Taj RDA nije sjajan za sve ali je polazna osnova.
Ljudi se obično ne suplementiraju kalcijumom, višak zna da napravi problem u arterijama i npr zglobovima i tetivama (kalcifikacija), posebno ako se ne unosi dovoljno d3 i k2, takođe ni manjak ne valja...

Ali opšte preporuke za minerale i vitamine je teško davati bez uvida u ishranu. Rekao bih da je jedino magnezijum, k2 i donekle d3 sigurna suplementacija sa minimalnim potencijalnim nuspojavama.
Hvala,ja sam to preporucio majci plus omega 3 jer ne jede ribu i Q10.
 
Da li je neko probao ovaj protein (bilo koji ukus)?

1000020504.png

Ima ga u pojedinim radnjama cena je okej kako za 2.3kg tako i onaj od 4.5kg ali mi je jako bitan ukus.

Do skoro sam imao onaj THE Amino Whey, onaj plavi 3.5kg pakovanje, ali ni jedan mi se ne svidja ukus, koji god sam uzimao, i necu ga vise ni uzimati, pa mu trazim bolju alternativu, ili da batalim ove jeftinije proteine i definitivno uzmem nesto tipa Animal ili Ultimate Nutrition posto za njih znam da imaju vrh ukuse (pored vrh cene)?
 
Ja se zeznuo pa uzeo BiotechUSA pakovanje od 4kg, povukla me cena, i tek kući vidim da nije čist whey nego mešavina sa sojinim proteinom. Puno je polemika oko soje i estrogena pa planiram da ga dodatno mešam sa whey proteinom i potrošim kroz vreme.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240326-141237_Brave.png
    Screenshot_20240326-141237_Brave.png
    229.9 KB · Pregleda: 24
Ja uzimam izolat od Biotecha, odlican je.
 
Po specifikaciji mnogo su odlicni, ali ukus je ono sto ih odvaja, bar meni, trebam nesto svaki dan da pijem dzabe mi ako nije ukusan.
 
Ja se zeznuo pa uzeo BiotechUSA pakovanje od 4kg, povukla me cena, i tek kući vidim da nije čist whey nego mešavina sa sojinim proteinom. Puno je polemika oko soje i estrogena pa planiram da ga dodatno mešam sa whey proteinom i potrošim kroz vreme.
Moje mišljenje je da je priča o fitoestrogenima iz soje preduvana. Uvek bih uzeo prvo neki dobar blend, mlečni protein (80% kazein) i npr whey i albumin iz jaja ako je samo bitan sastav, ali što se tiče ukusa, klasičnom whey-u ništa ne može da priđe za sad.
No, ako ti soja nije br1 izvor proteina, neće škoditi malo varijacije, nema tu biološku vrednost ali malo kao dodatak na kraju neće škoditi.


@DexterMorgan ja sam pio Basic Whey vanilu, dobio na poklon, sred sredine po ukusu. Sa Dymatize elite whey recimo ne može da se poredi. Ono što primećujem kod jeftinijih/srednjih whey-eva i skupljih, najveća razlika je u lakoći mućenja. Skuplji se uopšte ne grudvaju toliko.
 
@DexterMorgan ja sam pio Basic Whey vanilu, dobio na poklon, sred sredine po ukusu. Sa Dymatize elite whey recimo ne može da se poredi. Ono što primećujem kod jeftinijih/srednjih whey-eva i skupljih, najveća razlika je u lakoći mućenja. Skuplji se uopšte ne grudvaju toliko.
Uzeo drug Animal, nesto kao sivo crno pakovanje, ukus izuva.

Nego meni je ishrana pod konac sto se kaze, i onda je meni protein bukvalno suplement, odnosno, kad udjem u cut fazu gde jedem nizak broj kalorija, tesko je pojesti mali broj kalorija + zadovoljiti 140g+ proteina na dan, i onda tu meni uskace protein, inace ne koristim kao ni jedan drugi suplement jer smatram da su visak za rekreativce, a pogoto mene koji unosim 140g proteina (dok profi bilderi unose 5g po kg tezine pa je njima daleko teze da unesu kroz hranu).

Okej mi je mogu se stisnuti tih 3 meseci koliko sam u toj fazi mrsavljenja(jer ga tolko i pijem) ali bi bilo dobro da bude i ukus lep, ili bar pitak.
Probao sam syntrax, ono je blagi uzas. Power whey ili tako nesto, pravi ga pansport cinimi se, nesto lesnik tako nesto ne znam sad, par puta hteo da se ispeglam.
Scitech sam pio neki plavi skroz korektan ukus i ne oseca se zasladjivac, posle presao ba ovaj amino whey, ne znam, osecam zasladjivac i to je problem. Na primer kad se koristi dobar blend zasladjivaca (coca cola zero na primer) ja nemam problema ni ne osecam ga, cim koriste jeftiniji ili los blend, dzabe osetim ga.
Probao sam i Biotech USA neke, ali i oni imaju los ukus meni bar.
Gold standard tu je negde sredina, ne znam sto ga svi hvale i ne znam cemu ona cena.

Ultimate nutrition i animal za sada koje sam ja pio su vrh ukusi.

Videcu svakako, cene su im bas skocile u protekle 2-3 godine.
 
@DexterMorgan probao sam ga u teretani, okej ukus, ali bi uzeo izolat od njega.
Dymatize, animal, amino whey (cokolada i jafa samo) imaju odlican ukus i nema greske. Animal ti je po meni najbolji.
Ultimate Nutrition vise ne postoji, na drugom forumu sam pre neku godinu procitao da su ugaseni, jedino ako je ovo nesto drugo ili im je ostalo robe. Ako gresim nek me neko ispravi.
Kad radim rezanje praktikujem amino whey uz prvi obrok sa ovsenim, a jednu mericu animal whey posle treninga uz obrok zajedno sa kreatinom.
Jesu cene malo skocile, ali posto ogistra i pansport imaju po 15% i 10% popusta ispadne i okej.
@Zarkusi Gde nadje ovaj protein da uzmes.. :/
 
@DexterMorgan probao sam ga u teretani, okej ukus, ali bi uzeo izolat od njega.
Dymatize, animal, amino whey (cokolada i jafa samo) imaju odlican ukus i nema greske. Animal ti je po meni najbolji.
Ultimate Nutrition vise ne postoji, na drugom forumu sam pre neku godinu procitao da su ugaseni, jedino ako je ovo nesto drugo ili im je ostalo robe. Ako gresim nek me neko ispravi.
Kad radim rezanje praktikujem amino whey uz prvi obrok sa ovsenim, a jednu mericu animal whey posle treninga uz obrok zajedno sa kreatinom.
Jesu cene malo skocile, ali posto ogistra i pansport imaju po 15% i 10% popusta ispadne i okej.
@Zarkusi Gde nadje ovaj protein da uzmes.. :/

Ultimate Nutrition, mislis na ovaj brend?

1000020558.png

Prvi put cujem da su prestali sa radom, koliko vidim ima ih svuda na lageru.
 
Da, na taj.
Upravo sam pogledao na forumu, da o njemu su pricali da je zatvoren.
 
Da li je neko probao ovaj protein (bilo koji ukus)?

Pogledajte prilog 435272

Ima ga u pojedinim radnjama cena je okej kako za 2.3kg tako i onaj od 4.5kg ali mi je jako bitan ukus.

Do skoro sam imao onaj THE Amino Whey, onaj plavi 3.5kg pakovanje, ali ni jedan mi se ne svidja ukus, koji god sam uzimao, i necu ga vise ni uzimati, pa mu trazim bolju alternativu, ili da batalim ove jeftinije proteine i definitivno uzmem nesto tipa Animal ili Ultimate Nutrition posto za njih znam da imaju vrh ukuse (pored vrh cene)?
Definitivno Ultimate. Dodao bih tu jos i Dymatize, kao solidan izbor!!!
 
Uzimao neko, vidim da su novi kod nas?
 
Uzimao neko, vidim da su novi kod nas?
Uzeo ja i creatin i whey.
Inace distrubuter je onaj lik sto distribuira nocco, barebells cokoladice i jos par stvari.

Kreatin kao kreatin je ok, isti kao i svaki mikronizovani.

Whey malo losijeg kvaliteta po sastavu ali fini ukusi. Cena za whey je bas jaka, ali ne zalim, ubedljivo najbolja jagoda koji sam do sada probao
 
Da, Aco iz Kraljeva je u pitanju.
Uzeo sam kreatin, sasvim okej je, cini se da je dosta sitniji ako mogu tako reci od amix kreatina sto sam pre pio, dosta podseca na labradu sto sam davno pio i koje vise nema nazalost kod nas.
Imam kod za jos 10% popusta ako nekome treba ( bez obzira sto je artikal na akciji).
 
1000020805.jpg
1000020806.jpg

Uzeo danas oba, l carnitin ukus ananas, kiseo je bas pa ko ne voli kiselo, nek zaobidje ovaj ukus.

Sto se tice kreatina sitan je (mikronizovan), iako mi je radnica rekla da je klasican odnosno onako kao pesak, i sladak je bez neke arome, kao secer.

Takodje sam ipak uzeo i amino whey ali cokoladu i daleko je bolje nego cookies and cream prosli, tako da preporuka i za njega, nije nesto wow ali moze da se pije okej je.
 
Cokolada i jafa imaju najbolji ukus kod amino hydro whey i lepo se mute, ja sam ukus torta uzeo poslednji put, bilo je kao da jedem puding, bez obzira koliko vode da stavim.
Ja cu da uzmem amino hydro whey od cokolade uz dorucak, samo ne znam koji protein da uzmem za posle treninga. :/
 
Radio kontrolu holesterola posle tri meseca,uzimao jedan mesec biostatin,omega 3 b vitamin,naredni q10 sa l karnitinom uz povremenu cirutku,lan,cimet,kurkumu...
Spustio holesterol,doduse los mi veci od dobrog i trigliceridi mi pali na 1 i nesto sto nisam imao skoro. :)
Ono sto me interesuje,uzeo sam Cink + histidin + cistein tablete,pise da postoje interakcije sa drugim lekovima,suplimentima i hranom,da li sme da se uzima uz omega 3?Cini mi se da na nemackom nema to napisano.

 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-06 at 12-18-26 mivolis-cink-histidin-cistein-tablete (WEBP Image 721 × 1200...png
    Screenshot 2024-04-06 at 12-18-26 mivolis-cink-histidin-cistein-tablete (WEBP Image 721 × 1200...png
    687.3 KB · Pregleda: 17
Drago mi je da ide na bolje, samo tako nastavi 💪

Za sve može da se kaže da ima interakciju sa drugim lekovima/suplementima/hranom, tako da su kao nešto rekli, ali u principu ništa. Koristi ga slobodno uz Omegu (zamisli, i u ribi ima i cinka , verovatno priroda namestila da postoje interakcije - ne pišem tebi, izvini). Ne sviđa mi se sastav generalno DM-ovih suplemenata (iako je cink glukonat OK negde sa apsorpcijom, ali ima i bolje). Sledeći put uzmi Zinc picolinate ili Zinc bisglycinate. Boje su forme, duže će da ti traju i više će da ti se isplati po dozi (iako DM-ovi deluju primamljivije zbog niše cene pakovanja). Od brendova koji su dostupni kod nas - Now, Solgar. A ako nisi gadljiv, tu je uvek iHerb.
 
Uzeo sam ovaj jer ima histidin + cistein da vidim hoce li mi poboljsati imunitet kao i zbog stresa,slabih noktiju na rukama a delom i zbog samog holeterola.
 
Naravno, kapiram. U principu, sviđa mi se njihova zamisao, pravljenja "cink prstena" sa histidinom i cisteinom zbog bolje apsorpcije. Iskoristi, javi rezultate, pa da vidimo kako možemo da ti pomognemo za dalje.
 
Гдје код нас може да се релативно повољно купи глицин?Све се нешто исто врти,али...
 
Nazad
Vrh Dno