Šta je novo?

Diablo II Resurrected

a da prebacis paladina u smitera?

mnogi ubijaju ubere sa hamerom koji ima par poena u odredjene skillove i samo mu zamene opremu i eto ti smiter, ne moras da respecujes
 


Bice interesantno dogodine :)
 
pre par meseci komentarisasmo kako ce biti tesko doci do itema, kako ce proci dve godine dok ne vidimo high runu, a mozda ni tad... evo ga ladder, svi itemi u softcore ce postati bezvredni, svako ce trcari naokolo sa po enigmom i infinitijem, zapravo nece trcati, portovace se :D

edit: ja se razmisljam da krenem ladder cisto da mi padne neki dobar item u pocetku da ga zavaljam skupo, i onda za to opremim sve softcore heroje :D
 
Poslednja izmena:
Mene vise zanima balance aspekt. Izgleda da rade "u rukavicama", ali bolje tako nego da nesto upropaste.
 
pre par meseci komentarisasmo kako ce biti tesko doci do itema, kako ce proci dve godine dok ne vidimo high runu, a mozda ni tad... evo ga ladder, svi itemi u softcore ce postati bezvredni, svako ce trcari naokolo sa po enigmom i infinitijem, zapravo nece trcati, portovace se :D

edit: ja se razmisljam da krenem ladder cisto da mi padne neki dobar item u pocetku da ga zavaljam skupo, i onda za to opremim sve softcore heroje :D
Kao što rekoh ranije, probaj bez d2jsp... :)
 
a sto bi to radio? :D ako si mazohista ti mozes sebi da postavis raznorazne izazove, ne moras da iskljucis trade. mozes recimo da pokusas da predjes igru bez da i jednog moba udaris, budes pacifista? mozes da zadas sebi cilj da ne koristis ni jeda charm. mozes da zabranis sebi potione, mozes puno toga da uradis, ali trade je sastavni deo igre, i kao sto je potion deo igre i koristis ga, tako je i trade tu i mozes da ga koristis.
 
Tehnički, to je RMT i protiv ToS (ako trejduješ stvari za FG i za FG kupuješ stvari od drugih)...no, ko još gleda to...

Pominjem jer se veseliš zbog lakoće dobijanja itema i runa a do njih se dolazi na taj način (takođe, ako misliš da su svi oni što nude OP iteme i high rune stekli to "legalno", varaš se)...igra uopšte nije predviđena da se igra tako, niti je balansirana oko 3rd party trade sajtova. OP runewordovi su OP jer nije bilo predviđeno da će masovno da se dupuje i da se trguje tako, već se računalo na retkost runa i mukotrpno farmovanje...

Naravno, svakom svoje. Niko ti ne brani da trguješ na d2jsp, daleko od toga, samo je malo bezveze komentarisati kako su igra i gearing laki kad je dostupan takav mini "cheat button"...
 
pod jedan nije protiv tos. pod dva kako su ilegalno ljudi dosli do itema u d2r? ne govorimo o starom diablu vec o r, gde to ne moze da se radi.
 
Jeste protiv ToS. Trejduješ na 3rd party sajtovima (bez obzira što se sama primopredaja obavlja ingame) sa valutom koja nije nije ingame gold.

Što se drugog tiče, verovatno još nisu otkrili dupovanje (igrači, ne Blizzard) ali neću ni da isključim mogućnost da postoji, samo se još nije pročulo...
U svakom slučaju, imao sam u vidu OG D2 i igru generalno...

Kao što rekoh, svakom svoje. Meni lično je oduvek bilo zanimljivije da iteme stičem sam, ako eliminišeš loot hunt gubi se pola poente igranja ARPG...čak i da se upustim u trgovanje na spoljnim sajtovima, ne bi mi palo na pamet da pišem kako se lako dolazi do itema...
 
@jurodivi Bolje odustani :) Dotični javno piše u ovoj temi kako vara ljude da bi došao do itema i nije ga sramota. U 2021. godini, u igri u kojoj je jedini smisao dobar RNG, postoji i dalje neko ko kupuje iteme na 3rd party platformama i vara ljude za iste te iteme i onda priča o lakoći igre. šta reći više :)
 
Nije mi namera da isterujem nekakvu "pravdu", da se razumemo...dao je pare za igru, može da je igra kako hoće. Nije na meni da mu određujem kako da igra, niti želim.
Samo mi je zasmetalo pisanje o lakoći sticanja dobrih stvari dok se do njih dolazi na taj način...kao kad kupiš montažnu kuću i posle pričaš kako je zidanje lako...
 
@jurodivi Bolje odustani :) Dotični javno piše u ovoj temi kako vara ljude da bi došao do itema i nije ga sramota. U 2021. godini, u igri u kojoj je jedini smisao dobar RNG, postoji i dalje neko ko kupuje iteme na 3rd party platformama i vara ljude za iste te iteme i onda priča o lakoći igre. šta reći više :)
pod jedan, nije me sramota sto sam prevario prevaranta, ni najmanje. i opet cu. ne znate pricu i pricate kojesta. prica ide ovako: lik je stavio infinity za prodaju za odredjenu sumu koja je duplo manja nego sto infinity inace ide. ja sam se javio i dao sam mu tu sumu a on meni infinity, i to je to. cao dovidjenja. sutradan mi on salje whisper da mu vratim infinity jer moze da ga proda skuplje, a on ce meni da vrati koliko sam mu dao. ja bio u fazonu: eto ti sad.... kako doso tako otiso. i gotovo sam bio spreman da mu vratim kad sam video da je na forumu banovan. zasto? pomocu istog tog infinitija je scamovao nekoliko likova, i oni su dali dokaze jedan cak i video. onda mi se upali lampica da je jednostavno hteo da scamuje i mene, samo se prakticno zezno i dao mi item. u prevodu imao sam srece, i javno kazem da sam prevario lika za item, i nije mi zao, nisam hteo da mu ga vratim. to je to.

pod dva, jsp nije protiv tos, objasnili su ljudi milion puta, inace bi bio ugasen isto milion puta do sada.

pod tri, imam ja jos tusta i tma itema da lovim, ni najmanje mi ne unistava igru

pod cetiri, ja se ne hvalim koliko sam lako dosao do itema (nisam ni najmanje lako, trejdovao sam isto vredne iteme za vredne iteme, nisam uleteo sa lovom na jsp i tako kupio sta sam hteo), vec samo napominjem da iako jeste tesko doci do high runa, izjava da necemo da vidimo ni jednu dve godine - ne stoji. samo na bencu do sad za par meseci imamo dva Ber-a i ko zna koliko Lo-a, iskljuci jsp i sve ostalo.

pod pet, kad se vec pravi paralelu sa kucom, evo vam jos jedna: da li je ikad iko od vas nasledio neku imovinu, kucu ili stan? da li je prihvatio to ili je rekao: a ne ne ne, kakva je tu draz da samo dobijes stan? ja to kategoricki odbijam, ja cu svoj stan da zaradim, a taj poklonite nekom drugom.

pod sest, vi prestajete da igrate igru kad jednom sklopite enigmu ili infinity, sami, jer: previse je lako, nema tu drazi?

pod sedam, trade na jsp i trade in-game je prilicno slicna stvar, samo je na jsp - laksi. ja sam recimo gotovo 40% itema trejdovao in game bez jsp, jer jednostavno se vise isplatilo. na jsp se cene samo jako dobri itemi, ako ti padne nesto meh ne mozes da ga prodas nikako, a u in-game trejdu mozes da uzmes neku ruku koja i vredi nesto.

poenta je - imate dvostruke arsine. to ne valja.
 
Da se prijavim da igram D2:R. Igrao keca, pa dvojku/LOD, što solo, što u LAN-u. Battle.net je nešto novo što nisam iskusio, pa sam pazario Resurrected. Maltene svi iz starog društva su se vratili da "obnove gradivo". :) Napravio Smiter-a da bi išli po torch-eve, tako da smo ih dobili desetak. Imamo ih za sve main-ove, ostalo nam da nađemo/izmenjamo* za još par alt-ova.
Do sada dobio Shako *2, Andariel Visage, Vipermagi, Wartraveler, itd. Od runa Gul, Cham, Ber, Sur, Ohm, Vex, Ist *x, itd.
Napravio Grief, Enigmu i Exile, sada čekamo Ladder da krenemo Hardcore.

Za par meseci sam naučio gomilu stvari koje nisam naučio za ovih dvadesetak godina(što zbog igranja u LAN-u sa malim brojem ljudi, što zbog neodlaska na internet). Konačno smo iskusili svaki aspekt igre - Pandemonium event + online play, exp. farm, itd.(sem Uber Diablo-a, ali ko zna...).

*Što se tiče trgovine item-ima, ne podržavam upliv novca, podržavam menjanje itema koje si dobio, ali ti ne trebaju, pa ih menjaš sa osobom kojoj trebaju. Ovo olakšava igranje i razumem ljude koji to ne podržavaju. Mi smo međusobno jedni drugima davali iteme, a Jah runu sam menjao za rune koja sam ja pokupio.
 
Ja to sve što si nabrojao pojma nemam šta je tako da si super napredovao :D
 
*Što se tiče trgovine item-ima, ne podržavam upliv novca, podržavam menjanje itema koje si dobio, ali ti ne trebaju, pa ih menjaš sa osobom kojoj trebaju. Ovo olakšava igranje i razumem ljude koji to ne podržavaju. Mi smo međusobno jedni drugima davali iteme, a Jah runu sam menjao za rune koja sam ja pokupio.
Naravno, kada ekipa ortaka medjusobno razmenjuje, ali kada se na 3rd party forumu kupuje kojekakva forumska valuta za pravi novac a onda tom forumskom valutom kupuju itemi, pa cak i scamuju drugi ljudi, to je nesto potpuno drugo i potpuno lejm.
 
o pa hvala ti sto si me pohvalio da sam dao stotine pa mozda i hiljade evra za forumsku valutu kojom sam kupio iteme :)

a kolega sa enigmom odma da batali igru jer nije vise zanimljivo!
 
Super je D2R, možda ću igrati i sezonu, ne znam samo sa kojim likom da krenem, da li ići sork , paladin ili amazon,
žao mi je što je barb tako loš bez endgame itema. Provalio sam 1000 fora koje nisam znao pre 20 god zahvaljujući d2r youtuberima.

Fale mi enigma i greif nikako da ispadnu Jah i Lo. Napravio sam jedino infinity jedan Ber mi je ispao a drugi sam kupio pre neki dan , pala im je cene više nego duplo.
Dosta mi je mesec dana čamio Ber u stashu dok mu je lagano padala cena, da sam ga odmah trejdovao i sedeo na goldima sad bih mogao da kupijm i ber i jah i da mi pretekne.
Ne vidim problem sa d2jsp , olakšava trgovinu , zamenim nešto što mi ne treba za nešto što mi treba. Po meni nema mi razlike u odnosu na ingame trejd.
Poštujem i SSL tako igram D3 HC , nije mi zanimljivo ako me neko leveluje.

Opet ne vidim ni smisao igranja ako se kompletno opremi karakter sa d2jsp za velike pare , ne zbog para nego koji je smisao igranja D2 ako se sve kupi?
 
ja mislim da je najbolje ici sa sorcerkom zbog teleporta, predjes hell za par dana i ako ti ispadne neki kul item, trejdujes i onda sedis i cekas da padnu cene pa se opremis.

ja runu prodam istog momenta kad padne, pa posle par dana kupim i nju i jos stosta jer padaju cene.
 

When asked by investigators if Spellman had to retrieve the gun prior to walking to Dickson’s place, he said it was by his computer. When investigators asked why, Spellman replied with “Why not? This is America.”
 
bolje ja da drzim jezik za zubima da ne prodjem ko ovaj mucenik
 
haha! :D

nije mi jasno zasto su ovi majstori ovako radili? ovo je d2 ne d2r u pitanju, zar ne? cekaj tamo nema klasican trade nego bacas iteme na zemlju? pa cak i tad zasto ne u igri zasticenoj sifrom?
 
haha! :D

nije mi jasno zasto su ovi majstori ovako radili? ovo je d2 ne d2r u pitanju, zar ne? cekaj tamo nema klasican trade nego bacas iteme na zemlju? pa cak i tad zasto ne u igri zasticenoj sifrom?

Dakle sa onim tvojim izmaštanim paladinom lvl 96 na battlenetu u starom D2 nisi nikad trejdovao? Do lvl 96 si došao isključivo sam, bez trejda, pa ne znaš kako je izgledao trejd? :ROFLMAO:
 
Prevideo taj deo. Ovo se našlo u stašu. O sto sitnica treba da se razmišlja ali si potpuno u pravu.
 
 
Nazad
Vrh Dno