Šta je novo?

Diablo II Resurrected

@mi_sve
ahahahha 3x Ber - za ovakav kao moj Anni, jesteeee

:D okačiću ga i tražiću 2x Ber tamam mi to treba za Infinity jer stvarno smara igranje sa Lightning Fury a većina zona su prepune sa ligthning immune.

Inače novi PTR 2.5 stvarno izgleda zanimljivo ubacuju nove Charms koje će učiniti mnogo više buildova da farmaju sve a bez da moram da se ima Infinity ili nešto skuplje.
Jer bez trade nema šanse da se skupe 2x Ber u razumno vreme.
Novi ladder bi trebalo da krene 6.10.

 
^
Bas sam levelovao Lightning Fury Amazonku pre par nedelja, build nije normalan. Ali sam zastao na Hell, upravo zbog Lightning immune i nedostatka Infinity.
Trenutno levelujem Fire Druida, da se nekako ubije vreme do patcha, jer mi je gear na svim karakterima katastrofalan. :)
Daleko sam od Annija i Torcha, sav gear mi je manje vise self-found... ali bas tako mi se i svidja, iako igram non ladder. Bice, polako.

Jedva cekam da patch zazivi, pa se mozda koncentrisem na jedan build i pojurim neki visoki 9x level po prvi put.
 
@Gorr Javazon build ima najveci DPS u igru.
Za PVE, po mom misljenju (uz Hemmerdin-a) najbolji.
Nalazi se na svakoj listi u top5 Meta Build-ova
...

Ali, oprema je skupa (jako skupa) i retko se krece sa Javazon-kom kao prvim characterom.
Za dobar build/uspesan ti treba, Infinity, Griffons, Chains of Honor/Enigma, SoJ, Dual Leech Quad Ress Ring, Torch, Anni ... to je sve ukupno bar 6-7+ Ber-a.
Trebalo bi da postoji uvek jedan support character sa ne tako skupom opremom (eg. WW/Frenzy Barb) sa sto vecim mf i da se farma.
Patch 2.5 ce to malo da sredi, ali oprema ce i dalje da bude skupa.
 
Poslednja izmena:
@zokocx
Ja koristim Traderie neko vreme.
Uvek se konsultujem kada je u pitanju cena itema, ista varira prema trzistu (citaj. faza lader-a, leto/zima, pre/posle najnovijeg patch-a, itd.)
Npr prvi Shako na novom Laderu moze da se proda za Ber-ove bez problema (pod uslovom da je nekom pao ber na laderu).
:)

Cisto info.
Posto je na players1 skoro nemoguce da se farmaju HR (Magic Find ne utice na high rune drop, samo od players3+ se povecava sansa da rune drop bude hr).

Obicno (skoro uvek kada nisam na odmoru) subotom uvece (od 22:00/23:00 do ~02:00/03:00) organizujem/moderiram MagicFind igre (i chaos u mf1..n ili i cows u mf1..n).
Ja igram chaos ili cows (zavisi sa kojim likom mi se igra to vece), ostali se prikljuce i farmuju ostale delove (dvoje baal-run, jedan kljuceve, ostali preostale lvl85 Area-e u igri).
Ako je neko raspolozen, posaljite mi pp pa mozemo da se organizujemo.
 
Poslednja izmena:
Uzeo za 19e za BF, a year too late to the party, al zarad nostalgije se moralo potegnuti.
 
Uzeo za 19e za BF, a year too late to the party, al zarad nostalgije se moralo potegnuti.
I ja sam juče kupio, ista situacija kao ti. Sada gledam sa kim da krenem, kad je izašao D2 igrao sam najviše paladina i druida. Razmišljam da krenem necromensera, nešto novo, divlje 😁
 
Ako budes igrao ladder, Cold Sorc je OP za sve pare.
 
Solidna podrska za 21:9, nije ceo ekran aktivan ali dobrih 80% rekao bih.
 
Solidna podrska za 21:9, nije ceo ekran aktivan ali dobrih 80% rekao bih.
Da, to mi je jedino razočaranje od Alpha Testinga, u kojem kad sam video da je fullscreen odmah buy. Nemam drugih zamerki najbolje odrađen remake neke stare igra (porec C&C stragegije).
A onda kao AI nisu upgradeovali da radi na tim ivicama, plus kontam zbog PvP-a.
Tako da tih 80% je negde 16:11 odnos.
 
Offtopic: koji C&C remake preporucujes? Red Alert/Generals/nesto trece?

Ontopic: jel tacno da neke sinergije izmedju skillova ne rade na ladderu? A rade u offline modu?
Rollao sam frenzy barba, uzeo lvl20 sinoc, za sada nostalgija udara jako. :d
 
Offtopic: Postoji samo jedan zvanični C&C remake - Command & Conquer: Remastered Collection
Sadrži prvi C&C (Tiberian Dawn), prvi Red Alert i sve žive ekspanzije i istorijskog materijala što se tiče pravljenja igre (uglavnom onih video sekvenci).

Ontopic: Na ladderu imaš sve poslednje izmene tj. od svih patcheva od kako je izašao D2R a isto to ima i offline mode.
Ima nekih sitnih izmene u sinergijama znam recimo za Javazon kasnije krene da dobija veći dmg. ali dođe na isto, Whrilwind za Barba su sredili hitboxeve i bitna stvar da sada IAS tiče na WW pa i taj build je bolji i zanimljiviji.
Offline mode ima sve isto što i ladder.

Probleme je što u online mode Non-Ladder nemaš nove runewords, nema novih Sunder Charms (bitan gamechanger) i kako sam ja primetio nema upgrade set itema na veći tier (što je bilo moguće ranije samo sa unique).
Ima novih runewords koji su dostupni u ladeder i SP (offline mode = SP), i to čak nisu ubacili u non-ladder runewords iz proše sezone 1, nego i dalje su te runewords ostale ekskluzivne za sezonu, malo džukački način da teraju ljude da igraju sezonu a kako sam primetio 70% igrača to igra.
 
Hvala puno na odgovorima.
Poceo sam sa online ladder modom, imam gajbi optiku 500/200Mbps i imao sam disconnect jedno 3x dok sam dosao do Andariel. Rekoh sebi, e neces ga majci, D3 deja vu, lepo offline i ende.
Doduse, sada pokusavam da se setim da li sam offline karaktera napravio za ladder ili ne, rip.
Rollacu i WW sigurno, njega sam doduse igrao celo detinjstvo pa hteo da isprobam i frenzy, takav mi je barb i u D3.
 
3x puta disconnect. Jako čudno.
Meni možda jedan disconnect pre 2 meseca, od tada jedno 80-100 sati sam napucao sigurno. I to seseije po 3-4-5 sati i po 2-3 sata lagano ista instanca.
Isto optiku imam 500/200Mbps Orion telekom na lokaciji ulica između početka Braće Jerković i Zaplanska.

Stvarno se ne sećam da sam imao disconnect, mislim bilo je ranije, ali i to nije bilo da zasmeta.
Uzgred ne igram HC a ni kad neću u igri koja ima veze sa remote serverom, a ni ovako, na trenutka se opustim odlutaju misli i da mi propadnu sati uloženog.
 
@mad_skillz
bio je pre nedelju dana DDoS napad na Blizz servere, tada sam imao problema sa konekcijom.
Sada, koliko sam primetio, serveri rade kako treba.

Vezano za HC.
Ima klipova kada ljudima zbog gubitka konekcije propadne xyz ulozenih sati.
Nije to za mene.
Ako budes igrao ladder, Cold Sorc je OP za sve pare.

BlizzSorc je sa Sunder Charm kao cheating.
OP je understatement.

Usled Cold Mastery-ja i funkcionisanje sa budget opremom (cena 1-2 Ber rune) == nije fer prema ostalim build-ovima.
Poredjenja radi, FireDruid-u treba 5 Jah/7 Ber runa da bude ok - i opet nije ni blizu clear speed u poredjenju sa BlizzSorc-om.

MrLlamaSC je oborio svetski rekord za lvl99 race na Ladderu Season2 sa BlizzSorc-om.
 
Poslednja izmena:



Ne znam koliko ovoga utice samo na offline a koliko na online mod. Ima gotivnih promena.
 
To je klip o unique itemima kako su izgledali u prvih par verzija originalnog LoD (znače pre 20 i kusur godina).
Sad teško da će neke vraćati na staro.

Verovatno će tu itamo neki runeword dodati kad počne nova sezona. Teško da će baš novi unique ili prepravljati postojeći.
I ovo sa Sunder Charms je bio interesantant potez tamam ne mora da se smara dok se nekako jedva skupi za Infinity.
 
Novi 2.6 patch dosta toga prebacuje u Non-Ladder i čak u offline SP.
I puštaju ga 16.02. (četvrtak na petak za nas).

7 runewords iz Ladder 1, set upping horadic cube recept (to ladno nisu prebacili prošli ladder i ako je bilo ubačeno u prvom).
Padaće Sunder Charms i isto tako u offline SP jer su ubacili Terror zone i tamo da rade ali po drugom rasporedu.


I fokus ovog patch tj. Ladder 3 su obe klase iz ekpanzije, dodali su 2 OP runeword za svaku.
 
Ovo za sunder charmove sam cekao. Iskreno, smorio sam se bio malo sto su bile online only - odlicne vesti!
 
Eto dočekao si :) sad možeš u sigurnosti offline moda da imaš i to.
Sunder Charms drastično menjaju igru, omogućavaju mnogo više buildova koji mogu da čiste sve.
Sviđa mi se što i na 20 godina staroj igri rade neke inovacije.
 
^
Bas sam levelovao Lightning Fury Amazonku pre par nedelja, build nije normalan. Ali sam zastao na Hell, upravo zbog Lightning immune i nedostatka Infinity.
Trenutno levelujem Fire Druida, da se nekako ubije vreme do patcha, jer mi je gear na svim karakterima katastrofalan. :)
Daleko sam od Annija i Torcha, sav gear mi je manje vise self-found... ali bas tako mi se i svidja, iako igram non ladder. Bice, polako.

Jedva cekam da patch zazivi, pa se mozda koncentrisem na jedan build i pojurim neki visoki 9x level po prvi put.

Amazonka je super sa lakoćom se prelazi
samo protrči pored tih imunih, ne moraš da ih ubijaš, a ako bude nekiH imunih koje baš moraš neka ih ubije merc.
Dovoljno je da imaš titan's revenge javelin pa lagano jab ima i sitan fizikal dmg, i nešto za canot be frozen recimo rhyme shield.
i Peace armor je odličan sa +2 na skils.
 
 
^Lud build i bas mi se malo igra novi ladder, samo vremena nidje! :)
 
Da, ali Gul se ne nelazi tako teško tj. farma kao Ber ili jače rune, malo trade i može da se skupi. Više znače neke dobre claws sa odg. +to skill.
Mislim da max. potencijal mu daje Conviction Aura (Infinity) od merca jer to smanjuje sve resitance.
Plus neki Sunder Charm za element za koji imaš najveći -% enemy resistance od itema i najveći dmg. od skillova i udri.

Meni ovo izgleda više OP od Cold Sorc ima da melje velike grupe neprijatelja.
Šta radi ovaj Blizzard smisli neki novi runeword da neko napravi ovako broken build pa onda se navučem da igram ladder ponovo.
A 100% da će ga nerfati u sledećem patchu.

Iskreno ovo liči malo na onaj haso od spellova u Path of Exile ... na tom je putu. Ali bitno da je fun :D
 
Gul nije teško naći, pada iz Hell's Forge questa.
Glupav RW, standardni D2 kick proc Assassin je bio dovoljno jak, ovo je OP plus ga nije teško napraviti. Čak ti i ne treba Infinity jer možeš da biraš koji element ćeš da koristiš...
 
llama vec vozi 2 mozaica
 
Upravo sam saznao da za SP može da se moduje štošta...s obzirom da ionako igram samo offline i da je sada igra na debelom popustu, možda se i zeznem da je kupim...
 
Upravo sam saznao da za SP može da se moduje štošta...s obzirom da ionako igram samo offline i da je sada igra na debelom popustu, možda se i zeznem da je kupim...
Da, za SP moze svasta da se stavi, drawback je da nemas ono sto daje poslednji ladder i nema mp/trade. Ali s obzirom da mozes da stavim player 7 u sp i da ima stvarno dobrih modova, rekao bih da je mrtva trka.
 
Ljudi kako ovo radi na konzolama? Konkretno na Xbox Series X?
Udarila me nostalgija da igram ovo, a PC mi je kanta plus ne mogu toliko da sedim na stolici.
Gledam po YouTube UI je optimizovan za gamepad 6 action buttons kao i Diablo 4 beta.
 
Nazad
Vrh Dno