Šta je novo?

Banka Intesa

Ako je neko menjao limit na kreditnoj kartici bi bih mu zahvalan da napiše proceduru i kako je prošao.
 
Juče svratio da podignem kartice, Am blue i Master. SMS sam dobio oko 20.03 da su kartice izradjene.
I da pohvalim zaposlene u mojoj filijali, ovoga puta za samo 10 minuta sam podigao nove kartice, prošli put im je trebalo 30+ minuta za istu stvar. Popravljaju se 😁
 
ja sam menjao pre 5-6 godina... ne secam se detalja ali znam da moras da odes do banke, i odneses onu izjavu popunjenu od strane firme u kojoj radis, kolika ti je plata...
oni kontaktiraju kreditni biro, znaci tmao se popune neki zahtevi (mislim da ih nema mnogo)... i posle nekog vremena ti jave da li je prihvacen zahtev ili ne...

Ukoliko imas karticu kod njih, i limit na njoj nije maksimalni (mislim 3 ili 4 mesecne plate je max limit), onda ce verovatno sve to proci lagano...

E sad, ima ogranicenja, ako imas preduzetnicku, da bi ti videli koliok zaradjujes trazice ti ugovor sa klijentom, uplate na preduzetnicku su tada trebale da idu sa 241 one sa 289 njima sistem nije video kao platu/primanja. preduzetnicka treba da je stara 6m ili godinu dana (mislim da su to menjali nesto a i zavisi od banke do banke)... Ukoliko si menjao firmu skoro, treba valjda 3m ili 6m da radis u novoj firmi... imam utisak da ove gluposti izmisljaju u hodu i da zavise od sluzbenika i banke, tako da zato moras prvo da odes u banku po uputstva pa da se kasnije ponovo vratis sa dokumentacijom. A mzoda mozes i telefonom da dodjes do informacija... probaj
 
Nema potrebe za za tu potvrdu o plati ako si u istoj firmi vec duze vreme tj ako si tu kreditnu dobio dok si bio u istoj firmi. Vide oni platu.
 
^ Ipak mislim da traže. Oni ne mogu znati da li u Intesi primaš celu platu, ili samo deo.
 
Upravo to iznad - evo, ja sam u intezi barem 10 godina, sad za auto kredit su i ponovo tražili potvrde iz firme.
Dok za recimo neki keš kredit nisu.
 
Meni nisu trazili nista.
 
Meni su trazili za kes kredit potvrdu :D
Elem, je l' moguce da se za novu karticu ceka cele 2 nedelje uvek, pa da l' je iz Amerike direktno salju?
 
Ako je neko menjao limit na kreditnoj kartici bi bih mu zahvalan da napiše proceduru i kako je prošao.
Menjao u avgustu prosle godine, zakazao sastanak i otisao, nista nisam nosio od papira, e sad mozda opet zavisi koji limit i koliko ti treba, mozda najbolje da nazoves call centar i da ti kazu tacno sta ti treba za iznos koji zelis.
 
Hvala svima za odgovor o limitu na kartici. Očigledno mi sleduje odlazak u banku.
 
Supruga morala da nosi pre jedno 3 meseca potvrdu od poslodavca za povecavanje limita na kreditnoj iako je bila zaposlena i primala zaradu pre toga u trenutnoj firmi vise od godinu dana.
 
Ja sam povećao limit odlaskom u banku ali bez ikakve potvrde poslodavca ili dodatne papirologije. Izgleda da zavisi od njihive procene i toga gde radite, koju vrstu prihoda imate...
 
Ne znam. Ja dosao sa svim papirima,spreman. Kaze ona da joj ne treba vidi u sistemu uplatu -plata,ista firma. Dzaba ste krecili ali ja sam dosao spreman jer sta kod nas moze jednostavno kad moze komplikovano.
 
Verovatno je bilo vec o ovome rec ali preko search-a ne mogu da nadjem.
Interesuje me koju visa karticu izabrati u intesi za devizni racun, znaci zanima me iskljucivo devizni sa kojom mogu da placam i podizem pare u EU i da podrzava apple i google pay?
 
A kakva je razlika izmedju ove i

Visa Classic​


Visa Classic je internacionalna kreditna kartica, koju možete koristiti za plaćanje robe, usluga i podizanje gotovine širom sveta.
 
A kakva je razlika izmedju ove i

Visa Classic​


Visa Classic je internacionalna kreditna kartica, koju možete koristiti za plaćanje robe, usluga i podizanje gotovine širom sveta.
Visa Classic bez sufiksa Debit je kreditna (plava), zelena je debitna devizna, a šarena (interni naziv Inspire) dinarska.
 
Verovatno je bilo vec o ovome rec ali preko search-a ne mogu da nadjem.
Interesuje me koju visa karticu izabrati u intesi za devizni racun, znaci zanima me iskljucivo devizni sa kojom mogu da placam i podizem pare u EU i da podrzava apple i google pay?
Ova što ti je kibicer predložio ti treba. Plaćaš sa eurskog računa bez ikakve provizije, možeš normalno da je vežeš za Gpay
 
Imam problem sa bizmobi aplikacijom, ne mogu da se ulogujem u nju kad sam na mobilnom internetu, kad sam na WIFI, sve je ok. Da li je jos neko imao slican problem?
 
Imam Intesa Hit Plus racun. tj. imam intezinu VISA (i Dina) karticu vezanu za tekuci racun. Takodje imam i Visa Classic Debit karticu vezanu za devizni racun.
Relativno cesto kupujem na AliEx pa preko Intezine mobilne aplikazije 'kupim' eure tako sto konvertujem potreban iznos (u evrima) sa svog dinarskog racuna, i oni (euri) budu prebaceni (dodati) mom deviznom racunu za koji je vezana Visa Classic Debit kartica.

^ Mislim, svi znate kako ovo funkcionise, samo sam napisao da biste znali da i ja 'znam'.

Sta je problem?
Pre par dana sam hteo da kupim (fizicki) eure (znaci papirne novcanice). Odem u svoju expozituru i na bankomatu dignem 36.000 din. Ne primetim da mi je bankomat 'pojeo' karticu, vec samo uzmem novac i odem. Predjem ulicu i po kursu od 117.80 na menjacnici kupim 300 eura.
Dodjem kuci, i vidim nema VIsa kartice (dinarske) u novcaniku. Otvorim Intezinu aplikaciju i oborim limite toj kartici na 0.01 eur za bankomate, POS terminale i Internet placanje (mada je za internet placanje vec bilo oboreno ranije na 0.01).
Zovem zatim Intezin call centar, i objasnim sta se desilo, pa pitam da li je mozda neko u filijali nasao karticu ili da smatram da mi je negde ispala (mada mi je u tom momentu bilo nejasno 'kako' je mogla ispasti). Nakon sto sam joj rekao Ime, Prezime i maticni broj, zena proveri i kaze 'nadjena' je kartica, bankomat je zadrzao. Dobicete SMS u narednim danima, kada ljudi koji odrzavaju bankomat dodju i otvore ga'. Ja rekoh 'ok' (mislim se, dobro da je 'tu' nestala, u bankomatu a ne negde drugde). Kaze ona da nece blokirati karticu jer je 'nadjena' u bankomatu. (ne znam samo 'kako' znaju da je nadjena, a da nisu otvorili bankomat, jer kako rece 'mi ne otvaramo bankomat, nego drugi ljudi koji dolaze da odrzavaju, otvaraju bankomat'. Ne znam kako je znala da je kartica 'progutana' od bankomata ako ga nisu otvorili i fizicki je nasli tamo. No dobro.

Nego, pitanje: Pricam ja njoj da sam podigao tih 36.000 da bih kupio evre u menjacnici, a ona mi kaze 'Pa zasto podizete dinare da biste kupili u menjacnici, kada vec imate Visa Classic Debit karticu tj. Intesa Hit Plus racun koji Vam omogucava da po dosta povoljnijem kursu nego na bilo kojoj menjacnici, jednostavno podignete na nasem bankomatu evre, koje 'kupite' preko nase aplikacije?' Ja probao da joj objasnim da je povoljniji kurs na menjacnici prekoputa expoziture, ali je ona tvrdila da to nije tacno.

E sad, ja kada cesto kupujem nesto na AliEx-u, 'kupim' preko intezine aplikacije sa svog dinarskog racuna evre koji se prebace na moj devizni racun. I kurs im je (trenutno) 118 dinara za evro (proverio sam tog dana da sam podizao onih 36.000 din na intezinom bankomatu). A na menjacnici (par minuta kasnije) kupio evre za 117.80 dinara za evro.

Da li bi neko mogao da mi objasni kako je 118 din za evro 'povoljnije' od 117.80 din za evro? Mislim, sigurno ima nesto sto ne znam? Da li ja na 'pogresan' nacin kupujem evre preko intezine aplikacije, iliti, kako dobiti 'povoljniji' kurs kod inteze za evro nego na menjacnici? Moze pomoc oko ovoga?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Ne može da bude povoljnije nego u menjačnici, naravno. To su njihove fore samo. Koliko god kurs bio blizu kao u menjačnici, ne može da bude bolji.
 
^^Au, šta sve napisa, da bi postavio dva jednostavna pitanja 😳

- znaju da je kartica u bankomatu, a zavisi od banke, vade ih povremeno. Uglavnom svaki dan.

- kurs u bankama je uglavnom lošiji nego u menjačnici, a na 300eur, tih 0.2 dinara je 60 dinara, pa većina ljudi i ne razmatra da podiže novac, ide u menjačnicu i vraća novac nazad u banku.
 
To ti je ona " veruj meni sta ti govorim a ne svojim ocima". Ta je u Srbiji aktuelna vec nekoliko decenija...
 
@Gulftown To sam i ja mislio, ali rekoh da pitam. Uvek moze da se desi da nesto ne znam.

@PJ Nije da mi je stalo da ustedim 60 dinara, vec iskreno nikada nisam na intezinom bankomatu dizao evre, pa mi bilo 'lakse' da idem onom rutom koju 'poznajem' tj. digni pare na bankomatu, pa kupi evre u menjacnici.
A razlog sto sam napisao ovoliki tekst jeste da objasnim kako je doslo do tog (pitanja), pa da ne odgovaram da dodatna pod-pitanja i da rastezem u nekoliko postova objasnjenja. Ovako sam napisao 'sve'. :)

Nego, kada smo vec kod dizanja evra na intezinom bankomatu, kako to tacno funkcionise? Da li prvo preko aplikacije kupim evre tako sto mi se oduzme iznos u dinarima sa tekuceg i 'pridoda' iznos u evrima na devizni racun, a zatim koristeci (koju?) karticu podizem evre na intezinom bankomatu?
Koristim li Visa Classic Debit karticu (vezanu za devizni), ili je prethodna kupovina evra u intezinoj aplikaciji nepotrebna, vec (mozda) samo ubacim Intezinu Visa Hit plus karticu (dinarsku) i na bankomatu kupim (dignem) evre? Moze malo pojasnjenje, posto ovo do sada nisam radio.
 
u menjacnici aplikacije izaberes dinarski racun i devizni racun na koji ces da stavis evre, upises koju sumu kupujes i to je to.
onda na bankomatu koji podrzava podizanje evra, odes sa karticom koja je vezana za taj devizni gde su ti evri i dignes evre... isti princip kao i sa dinarima... samo imaj u vidu da bankomati imaju samo novcanice od 50e (ili bar ja nisam uspeo nikad da naidjem na neki sa novcanicama u manjim apoenima)
 
Znaci princip je isti tj. totalno ista radnja kao kod kupovine evra u okviru aplikacije kada zelim da kupim nesto online (preko AliExa), samo sto ja za tu kupovinu kreiram virtuelnu karticu, a za fizicko podizanje papirnih evra samo ubacim VIsa Classic Debit karticu u bankomat (jer je ona vezana za devizni racun) i podignem neki iznos u evrima deljiv sa 50 (jer uglavnom imaju samo te novcanice)? Ok, hvala.
 
Kompromitovana mi je Visa Internet kartica na kojoj naravno držim samo onoliko sredstava koliko mi treba, bilo ie 1.3e a pokušane su transakcije sa Apple.com i Wallmart na po 99€. Kartica blokirana odmah. Ovo curenje kartica se baš često dešava Intesi u zadnje vreme kako mi se čini?
 
Šta si poslednje kupovao sa tom karticom, tj. preko kojih sajtova/platformi?! Čisto informativno pitam...
 
Nazad
Vrh Dno