Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

A sta kazes na ovo?

Sa GTX260 neigrivo!? Doduse lik nema preterano brz CPU niti je stavio OS, moguce da je vista.

Vrlo moguce da je do OS-a tj. Viste. Bash me interesuje kako bi radilo na Xp-u. Na GTA Forums postovi se "udaraju" na svaki minut, tako da mi je teshko da iskopam (zbrka totalna) josh neki test na Xp-u.
Za sad, jedino onaj lik sa 3870 se ne zhali, koji se igra na Xp. :)
Voleo bih da vidim GTX260/HD4870 kako se ponashaju na Xp Sp3.

Edit1: ^OS mu je Vista. :)

Edit2: o5 lik sa 3870 i Xp :D
like I said, averages 20+ to 35 fps MAXED OUT
http://img367.imageshack.us/img367/6243/gtaiv2008120221505120tc5.jpg
http://img367.imageshack.us/img367/9884/gtaiv2008120221532689qz5.jpg
http://img367.imageshack.us/img367/3849/gtaiv2008120221501998is3.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/7308/gtaiv2008120221485848xw1.jpg

Uglavnom, lik nema nikakvih ogranichenja sto se grafichkih podeshavanja tiche, sve mu je otkljuchano. :) Moguce da mu quad izvlachi stvar ...
Ma ... kad se dokopam igre (i nove grafe) videcu shta i kako. Stavicu gustinu saobracaja na 30 (tako je valjda na konzoli) umesto 100 i vozi. ;)
 
Poslednja izmena:
Cenim da ce biti slicno kao i sa Oblivionom.... moze na svim konfiguracijama da se igra lepo, sa uzivanjem, ali ako hoces sve do daske onda nece ni na jednoj da radi glatko. Doduse sad su vec izasle kartice koje teraju Oblivion lagano u fullu, ali onomad.....

Ja licno mislim da bih igrao sa brojem automobila na 100-ki, jer me smara kad je pustara.... Ovaj novi NFS:UC me razbija u mozak kad idem autoputem a na njemu 3 automobila :D...

Moguce da GTA IV nije totalno optimizovan pa zato i zalbe na kocenje, NFS je takav isto x4 9950, 4gb ram, HD4850 i Vista x64 i opet koci, ne stalno ali ima tripove - doduse full sa 4xAA... klasicna nedovrsena igra. Moguce da rockstar isto nije stigao da je optimizuje kako treba...

Ne znam za vas, ali mene vec drhtavica vata s obzirom da je vec 2. dec, a jos nisam ni poceo da ga skidam s neta :D
..
 
Poslednja izmena od urednika:
Hm, pocheli su user-i da kache gameplay filmice:

[YOUTUBE]9w5CQRlO430[/YOUTUBE]

FPS gained (everything on High, distance and details view at 50%):
25-30 most of the time
30-40 depending on the time in-game. At night I get more FPS than day. Probably depends on that there are not that many cars and people going around the city at night.

Very bad FPS on this one folks, I'm pretty dissapointed. It's playable but I was hoping for everything on High and at least 40FPS

PC specs:
Core 2 Duo 8400 @ 3.0GHz
3.25GB RAM
Radeon HD4870 1GB

Jedino shto nije naveo je na kojoj se rez. igra i koji OS je u pitanju. Nadam se da je 19*12 i Vista :D:d
 
Nadam se da je na tom videu traffic na nuli...sve je tako pusto...:(
 
ocekujte da ce to moci da se iga sasvim solidno na karticama sa 256 bita...e sad sto necemo moci svi da igram na max podesavanjima to je druga stvar:smoke:
 
Preteruju (i vi pomalo).
Na onom filmicu FPS mi se cini OK (bar za mene koji je navikao igrati na 25 FPS-a) , a vizualna kvaliteta je jako dobra , bljestavila skoro i da nema cega je na konzolama puno.
 
Ma sto se tice grafike, to je ok, da ne kazem odlicno. ;)
Meni je samo zapala u oci ta pustos...Iskreno se nadam da nece biti stvarno toliko zahtevna kao sto sto se prica. Sacekacu necije utiske iz prve ruke, pa cemo videti(ko prvi proba, obavezno - utiske&rezultate na sunce :d;))...
 
Hahaha a ja taman pomislio da cu da igram u full hd sa 8800gts.

Kad dodje, lepo izbacim 24" i vratim stari 19 :d
 
[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bO42LSjRhfM&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/bO42LSjRhfM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

FPS gained (1280x1024):
Low: 40-60 FPS, no drops at all
Highest: 15-25 FPS, not really playable. It may seem smooth in the video, but it was really hard to play.

PC specs:
Windows XP SP3
Core 2 Duo 8400 @ 3.0GHz
3.25GB RAM
Radeon HD4870 1GB
Creative X-Fi XtremeGamer
2 x WD500GB disks in raid0
 
Stvarno ne radi igra bez SP3 ili je dovoljan SP2, jer mi se neda stavljati sp3.
 
ne mogu da verujem da ce na kraju GTA4 biti zahtevan kao Crysis? koje su to sada fore? u principu, mene bas briga da ga igram odmah ali me nervira beobrazna HW zahtevnost :mad:
 
Aj da izgleda ko Crysis ovo meni lici graficki na san andreas koja razlika:D
 
Batalite da spominjete krekove, padace opomene.
 
ne mogu da verujem da ce na kraju GTA4 biti zahtevan kao Crysis? koje su to sada fore? u principu, mene bas briga da ga igram odmah ali me nervira beobrazna HW zahtevnost :mad:
Jesi li ti pao sa marsa ili??? :smash:
Novi hardver mora da se prodaje...
 
Ma ono je preterivanje sa view\detail distance i gustinom saobracaja. Da su to zakljucali na pola, svi bi bili zadovoljni zahtevnoscu :).
 
ne mogu da verujem da ce na kraju GTA4 biti zahtevan kao Crysis? koje su to sada fore? u principu, mene bas briga da ga igram odmah ali me nervira beobrazna HW zahtevnost :mad:

Ne kao, zahtevniji je od Crysis-a...jes' da nema logike...al' krastavac...
 
ne mogu da verujem da ce na kraju GTA4 biti zahtevan kao Crysis? koje su to sada fore? u principu, mene bas briga da ga igram odmah ali me nervira beobrazna HW zahtevnost :mad:

Pa zbog nove fizike, bogami ova igra će dobro oznojati svaki četvorojezgrani procesor ;)
 
Sve više mi se čini da su u novijim igrama zaboravili šta znači optimizacija...Kad se samo setim starog dobrog CoD, pa ja sam 1 i 2 igrao na 440Mx, celeronu 1.7 i 256Mb rama.
Kad je izašla 4 već sam imao novi komp, ali mislim da bi mi radila i na starom...:S:

Jeste , ali COD je samo idi pravo nema levo-desno i sve skripta , ovde je totalna suprotnost , premda cekam da i sam zaigram i da ocenim odnosu zahtevnost/kvalitet mislim da je ipak neopravdano zahtevno.

P.S. Sta se zalite tipa "Kako cu je ja igrat" pogledajte na cemu je ja moram igrat i svi cete biti puno sretniji.
 
Poslednja izmena:
Zahtevnost je po ovome sumanuta, nije ni cudo sto nema ni 'a' od AA u opcijama. Jedino mi nije jasno to sto su na ign-u rekli da sa konf. vrlo slicnoj mojoj igrali na max u 2560x1600. Bar ih tu nisam nikad uhvatio da lazu. No, za sve ima prvi put... hmm 96,2%. Valjda cu uskoro i sam da se uverim ili razuverim...:D

lol skoro 64000 pirova , ovo mora da je neki rekord....
 
Poslednja izmena:
Koliko god igra bila dobra mislim da ce zahtevnost da je pokopa u roku od 2 meseca....niko nije lood da igra igru sa 15fps pa makar to bio i naslov iz gta porodice
 
Vidim da je Britva još hiljadudevetstojedanaeste godine izlečio Belićevog druga Paull-a. Ja sam siguran 87% da kupujem igru, možda se do sutra predomislim pa je 100% kupim. Uostalom videću kakva je cena kod nas!
 
Nazad
Vrh Dno