Šta je novo?

Yettel Hipernet

Zato što gledam kanale koje nema MTS, a ako bih uzeo njihovu pojedinačnu uslugu, mnogo me košta i brzina nije konkurentna, samo u paketu ima smisla. Osim toga, uslovljavaju me da imam fiksni telefon, a odjavio sam ga ozarenog lica. I još, korisnik sam Telenora i ne želim da budem korisnik Telekoma. Nikad. Ako budu jedini provajder u zemlji i oteraju sve druge, kupiću kartice u susednim zemljama (ili će mi rodbina kupiti), pa ću plaćati roming uslugu drugoj zemlji. Eto toliko...
Napisah ja,ako imas digitron :D
Verovatno si SBB+Telenor, gde je tu matematika?
Nije bitan fiksni kao fiksni,nego ukupna cena koja ti izlazi svakog meseca iz novcanika(Telefoni+net+tv),ili zbirna za 2 godine na primer.Sve u okviru svih clanova domacinstva,koja se izdrzavaju od jedne ili dve plate,kako kod koga.
 
Poslednja izmena:
Jesam :). E pa to je u pitanju, nije mi samo iznos kriterijum. Mada, nisam primetio da je skuplje jer ako dodam HBO GO i EON van mreže u tom slučaju, nema dobre računice. Meni uopšte nije problem da izdvojim više novca da imam kvalitetniju uslugu. Tu ne mislim samo na internet koji se ne prekida, meni se "usluga" odnosi i na tv ponudu. Ali dobro, nekom Tanjug, nekom N1, pa neka se bira. ;) I ništa mi ne znači xy din mesečno koje bih spucao na nešto drugo ako nemam sadržaj koji mi treba na lepoj aplikaciji, uz dobar video klub, uz nalog na kojem pratim svoj račun, druge podatke, zahtevam dodatni paket, itd. Ta vrsta udobnosti košta i komparativna je prednost u odnosu na konkurenciju.

Odgledao reklamu za Telenor net, sramota. Mnogo mi je žao Telenora, kao da su kidnapovani. Neka nam daju znak, neka trepnu dvaput da zovemo pomoć. Reklama predugačka, prva polovina konfuzna, ne zna se koji proizvod se reklamira, a zatim do kraja nizanje opštih mesta, podtekst je "da vam porodica bude mirna i ima net, dođite kod nas". Lepo, sreća je u malim stvarima... :ROFLMAO:
 
Ne mogu oni nista specijalno da ponude,jer su samo posrednici,sto bi seljaci rekli, nakupci.

Nisu oni usli u ovaj posao iz neke svoje zelje za ekspanzijom,vec im je sve servirano na tacni,da se neko treci unisti.Sta god da zarade,manje bi zaradili ,da nisu uzeli to tako servirano na tacni, pa ne treba ocekivati nikakve vauuu ponude.
Ne samo da se neko treci unisti,vec da se pruzi lazna slika o nekakvoj konkurenciji.
 
Steta ,sto na kraju, korisnici nemaju nikakve koristi. Niti konkurencija, niti kvalitet usluge, nista. Iz supljeg u prazno, politicke igrarije a mi ostajemo zakinuti za kvalitetnu uslugu i povoljnije cene. Nije ni cudo sto ne pustaju 4. igraca u pricu.

Ne znam zasto sve mora biti politika u ovoj zemlji.
 
Koji carevi,fixni kod njih u paketima plus 600 din. a kod svih ostalih 300 din.

To pokupili sa mobilne,kvalitet bato,vrhunska mreza,mora veca cena
 
A mi na xDSL-u nista. I nista od ipv6. U Srbiji mrezni administratori nisu sposobni da omoguce ipv6 - guraj sve na NAT, pa "ko prezivi".

Sramotno, maltene smo na zacelju evrope po usvojenosti IPv6, prakticno nepostojeca magija kod nas.
IPv6 adoption map Europe
I tako, javnu IP adresu i dalje dobijaju samo firme i oni koji imaju kuma u menadzmentu provajdera..
 
Steta ,sto na kraju, korisnici nemaju nikakve koristi. Niti konkurencija, niti kvalitet usluge, nista. Iz supljeg u prazno, politicke igrarije a mi ostajemo zakinuti za kvalitetnu uslugu i povoljnije cene. Nije ni cudo sto ne pustaju 4. igraca u pricu.

Ne znam zasto sve mora biti politika u ovoj zemlji.
Jel se secate onog procurelog dokumenta izmedju telenora i telekoma ,sta je navedeno kao glavni razlog sto telenor ulazi u ovu pricu ?Ako se secate ,jasnije vam bude sta su ovi telenorovi paketi tako nakaradni za te pare :) .
 
Kako ne, sećam se, zato sam i očekivao nešto, neku ponudu koja nečim nekog privuče... Ovako, SBB može da bude bezbrižan. Mada, i dalje se vraćam na ono što sam pisao pre par meseci i nemam odgovor: kome se obraćaju ovu ljudi koji optiku nude samo na lokacijama gde je MTS optika? Valjda su već uzimali MTS optiku oni koji su je hteli i prelazili na Box pakete uz mobilni? Koliko je još ostalo korisnika Telenora koji to nisu učinili a sada će uzimati optiku koju su već mogli da uzmu, ali sad pod logom Telenora... Par hiljada, desetine hiljada? Šta je postao Telenor, Pošta net? Neki lokalni provajder?
 
@DonVlad
Tako je, plus nije mi jasno zbog čega je SBB (aka UG) toliko kukala i napadala Telenor.
Ja stvarno ne vidim kako je Telenor ugrozio SBB.
 
SBB+Telenor=skuplje nego Hiper Telenor.
SBB+Giga Coax<Telenor Hyber Giga buster doza.
SBB-Premijer liga=Telenor+Premijer liga.
SBB-Premijer liga+Nole penzija=💥SBB
 
MTS: Omorika 3 - 1499 din
A1: Neo 3 - 1299 din
Telenor: Total 2 - 974 din, jerbo 50% popusta "za gospodina" + gospodin ima HBO GO koji bi platio 720 din kod provajdera ili u sličnom iznosu komercijalno uplatio direktno na sajtu.
SBB: SK kanali, premier liga, Nole penzija - SUPER! Neka se odliva u slapovima! Samo tenis pratim, nekako ću se snaći, ali se nadam da će se onda više truditi oko starih korisnika, da dobijem popust na pretplatu i neke druge benefite.
 
Kako ne, sećam se, zato sam i očekivao nešto, neku ponudu koja nečim nekog privuče... Ovako, SBB može da bude bezbrižan. Mada, i dalje se vraćam na ono što sam pisao pre par meseci i nemam odgovor: kome se obraćaju ovu ljudi koji optiku nude samo na lokacijama gde je MTS optika? Valjda su već uzimali MTS optiku oni koji su je hteli i prelazili na Box pakete uz mobilni? Koliko je još ostalo korisnika Telenora koji to nisu učinili a sada će uzimati optiku koju su već mogli da uzmu, ali sad pod logom Telenora... Par hiljada, desetine hiljada? Šta je postao Telenor, Pošta net? Neki lokalni provajder?

Kod mene na Vračaru ima više od godinu dana kako je Telekom prošao sa optikom trotoarom ispred zgrade ali usluga još uvek nije moguća. Rekoše da će deliti flajere u kraju kada krene, nije se još desilo. Na mts sajtu za proveru dostupnosti Vračar nije među ponuđenim opcijama (tu su Vranić, Vrčin, Vreoci itd.). Cimao sam ih danas i preko chata, na mojoj adresi nema uslova ali ako želim uslugu, moram da prikupim saglasnost 60% stanara ili predsednika skupštine stanara. Najbolje da ću ja da im uradim domaći...

Zato na Telenor sajtu moja adresa stoji kao adresa gde je dostupna usluga. Sa druge strane, paketi nisu konkurencija nikome. Eventualno da se uzme u razmatranje u varijanti gde već imaš postpaid broj kod njih pa ti dupliraju brzinu neta i daju popust na uslugu, pa bi Hipernet Trio L sa 500/250 netom koštao 4299 RSD, koliko i sada plaćam stari SBB paket Trio Gold Extra.

Nema govora o vraćanju unazad, koji su uređaji i koliko se dobija, da li postoji aplikacija za smart uređaje ili ne...
 
Jel 250/125 max sto nude? Nema neki jaci paket? Trenutno sam na mts sa 450mb. Drugo jel neko testirao kakve su brzine? Da li stvarno skida 250mbit/sec ili prave kvote. Manite se speedtesta povucite sa neta neki veliki fajl i vidite kolko brzo skida.
 
Ima doplata od 1999 RSD mesečno za 1000/500 net, a ima i opcija da su duplirane brzine za postojeće korisnike postpaid paketa kod Telenora koji mesečno plaćaju pretplatu 1500+
 
Sad SBB da je pametan pa da kupi Telenor koji će u nekom trenutku sigurno biti na prodaju,
 
Za korisnike SBB medju kojima sam i ja (iako imam u zgradi i mts optiku za telenor), ovo je totalno nekonkurentno i nema za sada neke sanse. Krsh ponuda kanala, gotovo svaki paket kod sbb nudi mnogo vise za ulozeno, pogotovo ako su ukucani navilkli na neke sbb kanale.
Jedino ajde ovde imamo novinu da moze da se uzme samo internet paket za one kojima ne treba i ne zele da placaju tv, pa se eto moze dobiti samo ovaj intenet paket Hipernet M, ako si Telenorov moblini korisnik, sa duplim brzinama (300/150?) i popustom = 2299 din.

Ili moguc je mozda ovaj kombo, koji je tek nesto malo isplatljiviji jedino sa popustom ako imate mobilni Telenor broj, kome tebaju SBB kanali i opticki telenorov net:
SBB eon light van mreze (sa eon uredjajem i eon apliakcijama) 1499din + Telenor Hipernet M sa popustom i duplim brzinama (350/150) 2299 din = 3798 din ukupno.
Mada je mozda previse cimanja jer SBB eon full za 3999 dinara nudi sve to + dodatne kanale i fiksni, jedino sto je net malo slabji nego kod optickog telenora.
 
Poslednja izmena:
🤣 🤣 🤣 🤣 Daaa, i ja samo toliko malo slabiji od Tajsona.
haha ma znam, ali vecini prosecnih korisnika ta brzina uploada koju dobijaju na optici u poredjenju sa netom na sbbu ne igra nikakvu ulogu. Zato i kazem kome jeste to bitno a bitni su mu i kanali sa sbb-a moze da iskombinuje.
 
Ja sam iskombinovao Orion optiku (prepaid :D) i Eon van mreže (i MTS mobilni, zbog 100 GB mobilnog neta sa ćaletovog Box4) ;)
 
Kad se vec hvalimo :),ja sam iskombinovao Supernova net i kablovsku,Eon van mreze na dva Eon boxa do skoro za 3380 a sad vec 3790 dinara mesecno. Ne pitajte kako :).
 
To je i moja ideja, pre dve ipo god, telekom dao 8 meseci. Sad telenor daje 8 meseci, telekom 4. Pozvacu ih da pitam dal ce da daju isto 8... Za orion sam cuo oprecna iskustva u vezi sa stabilnoscu interneta, zbog toga nisam uzeo u obzir iako je ubedljivo najjeftiniji.
 
Nazad
Vrh Dno