Šta je novo?

Yettel Hipernet

Ima doplata od 1999 RSD mesečno za 1000/500 net, a ima i opcija da su duplirane brzine za postojeće korisnike postpaid paketa kod Telenora koji mesečno plaćaju pretplatu 1500+
Hit, Telenor uslovljava Telenor korisnike kojima je prethodno poskupeo uslugu. Telenor sa ovom ponudom konkurent sam sebi.

Prosto, ponuda nije niti interesantna a ni konkuretna ni u kojem smislu. Konkuretni su jedino u cenovnom pogledu, najskuplji.
Kada pogledamo okruženje vidimo da nas Telekom i Telenor, a pogotovo Telenor, deru cenama, dobro nisu zakupili bakar da ponude adsl paket do 10 mbps za 1999 dinara.
 
Malo sam zbunjen ponudom.
Čudi me da ne nude quad pakete + na sajtu se čini da je najveći paket za DL 250 mbps, a pominju 1 gbps.
WTF!?
@DGoran
Pustili su 4. igrača, A1 već postavlja optiku u mom kraju.
Ne nadaj se, to je infrastrukturna optika, kod mene su u kraju već 2 godine.
 
Poslednja izmena:
2000... Telenore, idi u d*** na vašar. Za te pare dobijem ceo paket od "Oriona".
Šalu na stranu: Videću šta će mi kao postojećem mobilnom korisniku ponuditi ako uzmem paket od 500. Ali, opet, čini mi se da je mnogo.
 
Posebna stvar je što u paprenom Triple paketu ne nude ni HBO, već se doplaćuje.
 
Ha, još jedna usluga za krug dvojke, Niš i N Sad.
Hoću da kažem toliki je domet Telenor optike.
 
Pozdrav svima 🙂
Telenor od danas ima svoj forum podrške na benchmarku. Tu smo da odgovorimo na vaša pitanja i otvorili smo thread-ove na temu Hipernet usluga, pa predlažem da ih proverite i svoja pitanja tamo postavite. ~Dejan
Uh, bre, nije moglo da se organizuje kroz jedan-dva thread-a? Razmišljam par minuta gde da se obratim... I još trema, šta ako pogrešim...:LOL:
 
Jesam :). E pa to je u pitanju, nije mi samo iznos kriterijum. Mada, nisam primetio da je skuplje jer ako dodam HBO GO i EON van mreže u tom slučaju, nema dobre računice. Meni uopšte nije problem da izdvojim više novca da imam kvalitetniju uslugu. Tu ne mislim samo na internet koji se ne prekida, meni se "usluga" odnosi i na tv ponudu. Ali dobro, nekom Tanjug, nekom N1, pa neka se bira. ;) I ništa mi ne znači xy din mesečno koje bih spucao na nešto drugo ako nemam sadržaj koji mi treba na lepoj aplikaciji, uz dobar video klub, uz nalog na kojem pratim svoj račun, druge podatke, zahtevam dodatni paket, itd. Ta vrsta udobnosti košta i komparativna je prednost u odnosu na konkurenciju.

Odgledao reklamu za Telenor net, sramota. Mnogo mi je žao Telenora, kao da su kidnapovani. Neka nam daju znak, neka trepnu dvaput da zovemo pomoć. Reklama predugačka, prva polovina konfuzna, ne zna se koji proizvod se reklamira, a zatim do kraja nizanje opštih mesta, podtekst je "da vam porodica bude mirna i ima net, dođite kod nas". Lepo, sreća je u malim stvarima... :ROFLMAO:
da da vizual aplikacija za placanje racuna i pracenje stanja plus dokupljivanje usluga na klik ili odjava sa istih je velika prednost.
Ti mora da si neki expert u marketingu pa sudis o prosecnoj reklami koja je u stilu Telenora sa sve Kuzmanovicem. Mozda i Telenor vode takvi neki eksperti :) a mozda su i pukli pa im je ovo poslednja nada.
Promena imena se ocekuje u 2022, tako da nije iskljuceno da pff proda telenor mozda cak i mts-u. MTS je ionako pokupovao silne ktv po Srbiji. Ovih dana su otvorili i MTel u Makedoniji.
 
Najveća nelogičnost je što Telenor neće biti gde je Supernova optika već samo MTS.
A tamo gde postoji Supernova optika neće ni biti MTS optike u budućnosti, tako da neće ni biti Telenora.
 
da da vizual aplikacija za placanje racuna i pracenje stanja plus dokupljivanje usluga na klik ili odjava sa istih je velika prednost.
Ti mora da si neki expert u marketingu pa sudis o prosecnoj reklami koja je u stilu Telenora sa sve Kuzmanovicem. Mozda i Telenor vode takvi neki eksperti :) a mozda su i pukli pa im je ovo poslednja nada.
Promena imena se ocekuje u 2022, tako da nije iskljuceno da pff proda telenor mozda cak i mts-u. MTS je ionako pokupovao silne ktv po Srbiji. Ovih dana su otvorili i MTel u Makedoniji.
Pa ništa, ko ne voli aplikacije nek zove call centar da mu se aktivira promotivni paket kanala (što inače ide automatski ko ume), kao u Supernovi i MTSu. Srećna Nova 1996. godina!
Možeš da napišeš da se ne slažeš s mojim utiskom o reklami i svoju ocenu, ali ovo sa "ekspertom" je nepotrebna uvreda i omalovažavanje korisnika foruma, to ne bi trebalo da radiš.
 
5000 dinara za trio, smesan net, nema nista spec od kanala osim Arena sporta. haha, presmesno i tuzno!
 
Pa ništa, ko ne voli aplikacije nek zove call centar da mu se aktivira promotivni paket kanala (što inače ide automatski ko ume), kao u Supernovi i MTSu. Srećna Nova 1996. godina!
Možeš da napišeš da se ne slažeš s mojim utiskom o reklami i svoju ocenu, ali ovo sa "ekspertom" je nepotrebna uvreda i omalovažavanje korisnika foruma, to ne bi trebalo da radiš.
da sam zeleo da bilo koga vredjam ne bih upotrebio taj termin, a ako admini smatraju da jeste neka se oglase. Kod nas svi sve znaju i svi su eksperti za sve, zato nam je tako kako jeste. Eto moje misljenje je da je Srecna nova 1996 uvreda za sve koji koriste mts a opet odabrali su ga jer im iz nekog razloga odgovara, da li je to cena, arena ili nesto trece. I ja licno, kao i ti, volim da imam sve na jednom mestu, da moze sve na klik itd, al to bi bio jedan idealni opetater sto je realno tesko izvodljivo, bar za sada. Al rezime je da svi mi imamo izbor da menjamo sta nam ne odgovoara, pa i operatere usluga.
 
Telenor Hipernet,A1,MTS,SBB... Svi u fudbalskim dresovima... Zabijaju jednom drugom golovi... Da ne računam i na Orion... On tu samo sedi kao zamena ako neko od njih ispadne...
 
Sta je ovo? Sve skupo. Daju popust za Tnor mobilne korisnike neke popuste po 200, 300 din. Najjeftinije sa popustom 2 300 bez 2 500 ostalo sve po preko 3 crvene. Uzas skupo cak i za nas dugogodisnje korisnike.
 
Beograd, 22.4.2021.
https://www.telenor.rs/sr/o-telenor...-da-postane-novi-kablovski-operator-u-srbiji/

Otvoren put Telenoru da postane novi kablovski operator u Srbiji

Komisija za zaštitu konkurencije odobrila ugovore

Kompanija Telenor Srbija dobila je zvanično odobrenje za ulazak na tržište distribucije TV sadržaja i fiksnog širokopojasnog interneta. Komisija za zaštitu konkurencije je, nakon sveobuhvatne pravne i ekonomske analize Ugovora o pravu korišćenja optičkih vlakana i Ugovora o pružanju Ethernet Bitstream usluga koje je kompanija potpisala sa Telekomom Srbije, donela pozitivnu odluku u pogledu zahteva za izuzeće restriktivnih sporazuma od zabrane. Takva odluka potvrđuje da ulazak Telenora na tržište distribucije medijskih sadržaja i fiksnog širokopojasnog interneta podržava dalji razvoj konkurentnosti u tom segmentu tržišta.

„Drago nam je što je Komisija za zaštitu konkurencije donela pozitivnu odluku i sada ćemo se fokusirati na kreiranje inovativne i atraktivne ponude koju ćemo lansirati do kraja godine. Želimo da se i u ovom segmentu izdvojimo kvalitetom, kao što smo i u mobilnim uslugama. Srpsko tržište je spremno za novog kablovskog operatora“, kaže Majk Mišel, generalni direktor Telenora u Srbiji.

Telenor ulazi na tržište distribucije medijskih sadržaja samostalno, poštujući pravila fer tržišne utakmice sa ostalim ponuđačima sadržaja, uključujući SBB i Telekom. Kao jedan od najvećih stranih investitora u Srbiji od 2006, Telenor Srbija planira da uloži gotovo 300 miliona evra u narednih pet godina, što je potvrda dugoročne posvećenosti kompanije razvoju srpskog tržišta telekomunikacija.

Tokom razvoja ove oblasti poslovanja, Telenor će zaposliti nove kadrove i primeniti najbolja iskustva i prakse iz PPF grupe, kako bi korisnicima donela unapređeno iskustvo u oblastima brzine i kvaliteta usluge, izbora kanala, lakoće korišćenja i kvaliteta podrške korisnicima. Trenutno su u toku pripreme i finalni pregovori sa kreatorima medijskog sadržaja.

„Telenor još uvek nije dobio prava i dozvolu za distribuciju sadržaja koje proizvodi ili čijim pravima raspolaže United Grupa, kao što su N1, Nova S, Sport klub i drugi, ukupno 22 kanala. Žao nam je što je United Grupa donela takvu odluku, i ostajemo otvoreni za dalje pregovore o distribuciji kanala, uvereni da će prepoznati značaj te saradnje za sve - građane Srbije, kompanije koje posluju u istom segmentu i društvo u celini“, naglašava Mišel.
Ako uspiju uz Arene imati i SK onda će ozbiljno biti konkurentni na tržištu. Ovako nisu ništa bolji od m:ts, a bolji su od SBB čiji SK gube od Arena u kupovini raznih TV prava.
 
Sve je ovo jako lose, pocev od ponude preko reklame. Sve deluje isforsirano i zbrzano, kao da je preko mts-a zalepljen telenor logo - sto u sustini i jeste. Cisto kao da ponude nesto dok ih neko drugi ne kupi, ponuda ne deluje skockano uopste.
 
Ima N1, ali nema Nova S na Orion TV, a EON može da se gleda bez restikcija na Orion Netu
 
Imajući u vidu šta smo sve slušali, ponuda je prosečna.
1) Gigabitne brzine nisu u osnovnoj ponudi, već se dobijaju preko preskupih dodataka.
2) Skandalozan je izostanak quad-play usluge, a naročito činjenica da su višegodišnji (i višedecenijski) korisnici "Telenora", na neki način, kažnjeni, umesto da budu stimulisani da sve uzmu od ovog operatera.
To su sve stvari koje se mogu popraviti narednih meseci, ali je generalni utisak vrlo mršav.

P.S: Za izostanak "udarnih" kanala "United Grupe" ne krivim "Telenor", već na osnovu brojnih informacija, SBB, koji je zaista mogao da pokaže veći nivo fleksibilnosti.
 
Najveća nelogičnost je što Telenor neće biti gde je Supernova optika već samo MTS.
A tamo gde postoji Supernova optika neće ni biti MTS optike u budućnosti, tako da neće ni biti Telenora.
Nije čak ni tamo gde je MTS. Proveravao sam dostupnost Hiperneta u mojoj zgradi na Banjici gde već dugo postoji MTS optika i "nema uslova" 🤣
 
Imajući u vidu šta smo sve slušali, ponuda je prosečna.
1) Gigabitne brzine nisu u osnovnoj ponudi, već se dobijaju preko preskupih dodataka.
2) Skandalozan je izostanak quad-play usluge, a naročito činjenica da su višegodišnji (i višedecenijski) korisnici "Telenora", na neki način, kažnjeni, umesto da budu stimulisani da sve uzmu od ovog operatera.
To su sve stvari koje se mogu popraviti narednih meseci, ali je generalni utisak vrlo mršav.

P.S: Za izostanak "udarnih" kanala "United Grupe" ne krivim "Telenor", već na osnovu brojnih informacija, SBB, koji je zaista mogao da pokaže veći nivo fleksibilnosti.
Način na koji su iskomunicirani benefiti za Telenor korisnike je užasno loš. Dupla brzina neta i popust od X dinara na pretplatu, ali pod uslovom da je mobilna pretplata >1500 din. Moralo je to mnogo bolje.
 
Nazad
Vrh Dno