Šta je novo?

Yettel Hipernet

Meni je istekao ugovor na MTS optici, pre mesec i po... Poštanet na crnjak, njega gase, i sad većam šta da uzmem, imam i SBB u opciji u zgradi. Sada dolazi i ova priča, tako da ću možda sačekati decembar, pošto smo i žena i ja na postpaid kod Telenora, pa videti kakve mogućnosti nude. Ako se može uzeti npr neki trio paket (mobilna tarifa + tv + net) bez fiksnog, bilo bi idealno, jer fiksni nisam ni priključio za ove dve godine trajanja ugovora kod MTS-a.... TV kanali su mi manje bitni, svakako gledam svega 10ak komada kojih ima kod svih operatera, a ako bude neka dobra ponuda dobrodošlice, što da ne. Ovaj paket brzine 250/125 mi je skroz ok.
 
Biće moguć paket bez fiksnog, sad cena - ostaje da se vidi kad izadju sa ponudom.
Pozdrav
 
Verujem da je dobar deo informacija autentičan. Jedino nema konkretnih podataka o akcijama za nove korisnike, nema šanse da cene budu ovakve, saberi pojedinačne usluge i to ti je to... Posle autogola ovih dana zbog poskupljenja moraju da se saberu ubuduće.
 
hahaha june khm ovaj, telesrbija !!! source bas vristi od kredibiliteta ... cuveni MK:ROFLMAO:
 
Sto bi neko uzeo ovo kad Mts daje 12m po 1 rsd?
 
Meni daju max 4 meseca, istekla uo pre pola godine, optika box 3. Ako telenor da 6 i mts ne poklopi sa barem 6, odo u telenor...
 
Verujem da je dobar deo informacija autentičan. Jedino nema konkretnih podataka o akcijama za nove korisnike, nema šanse da cene budu ovakve, saberi pojedinačne usluge i to ti je to... Posle autogola ovih dana zbog poskupljenja moraju da se saberu ubuduće.
ma kakav autogol? da bi dali akcije za nove usluge i novogodisnje promocije, morali su da podignu cene. Uostalom sve poskupljuje ovih dana, al' to je neka druga tema. Ovo je neko sklepao tekst po modelu copy paste sa razlicitih strana.
 
Meni je potpuno svejedno: niti mi znači poskupljenje od 7% na pretplatu od 974 din mesečno, niti ću objediniti usluge mobilnog, interneta i televizije kod njih. Jedino ako mi ukinu 50% popusta na pretplatu za mobilni, onda su kandidati za "ne vidimo se više".
 
ma kakav autogol? da bi dali akcije za nove usluge i novogodisnje promocije, morali su da podignu cene. Uostalom sve poskupljuje ovih dana, al' to je neka druga tema. Ovo je neko sklepao tekst po modelu copy paste sa razlicitih strana.
Čitali su ovde forum, šta iznosimo i teoretišemo :D
 
Jel jos neko video reklamu za Hipernet,RTS1 za vreme jutarnjeg programa?
 
Da nisi rekao, ne bih ni primetio, jedino ovo sam iskopao:
 

Prilozi

  • hipernet.png
    hipernet.png
    1.9 MB · Pregleda: 172
Tek sad se vidi moronizam Telekoma izdavanjem opticke mreze

Daju 12m po dinar da bi privukli korisnike a sad taj isti korisnik prelazi na Telenor zbog x po dinar
Posle kad istekne Telenor ugovor isti korisnik se vraca na mts za 12m po dinar

Ovaj potez je mogao smisliti samo sega mega kadar
 
I ponuda samo za mts optiku, nista od druge infrastrukture telekoma (ni SN optika, ni SN kabl, ni xDSL) nista od toga nije u ponudi. Smislili su ga.
 
Cuti i uzimaj dok daju.
Ti to sve platis ovako ili onako.
 
Tek sad se vidi moronizam Telekoma izdavanjem opticke mreze

Daju 12m po dinar da bi privukli korisnike a sad taj isti korisnik prelazi na Telenor zbog x po dinar
Posle kad istekne Telenor ugovor isti korisnik se vraca na mts za 12m po dinar

Ovaj potez je mogao smisliti samo sega mega kadar
Telekom je isao na ovaj potez, zato sto u odredjenom vremenkom periodu,po uvodjenu optike,nije uspeo da pridobije korisnike koji imaju Telenor broj.
Posto Telekom,ne moze da ponudi BOX paket sa telenor brojem, ovo je nacin da te korisnike otme SBB-u,zaobilaznim putem.
Ti korisnici ,ne zele ,ili im neodgovara MTS Box paket.Na primer,SBB korisnik ,treba da predje na MTS, i da dozivi raspad smart aplikacija,pa nije bas toliko lud da napusti EON,zarad djubreta od Iris smart-a.Samo se nadam da ce Telenor da ponudi smart app u rangu Eon-a.
Veroavtno da je samo MTS optika u opciji,iz razloga da im korisnici koji nemaju BOX,kao SN-ovci,ne predju na Telenor.

Teelekom uvek kasni,SBB je odavno izjednacio usluge na svim svojim platformama.To je izgleda nemoguca misija za MTS.
 
Poslednja izmena:
Nek im je sa srećom u toj nameri, ali da se onda bolje osmisli ponuda, ovo je bukvalno sramota. Ovo je kao da se srednjoškolci koji vole IT za.ebavaju, u okviru IT sekcije, između dva časa. Umro sam od smeha gledajući pakete: skupo, brzine male za kapacitet optike, a još diskriminacija Telenor korisnika u odnosu na postojeću pretplatu: prag je 1499 din za popuste i duplo brži net... Izbor kanala: bukvalno ništa od onoga što sam sve vreme pričao nisu uradili. Prekopirali su Telekom ponudu, a čak nemaju ni mnoge njihove kanale niti su im kanali u HD formatu. Kao Telekom za sirotinju! Za treće zemlje. Arene su SD? Gde je Cinestar paket kanala? O nekim novim kanalima koje bi povukli iz regiona ili Centralne Evrope, gde im je baza, da i ne govorim...
Možda su hteli da objedine i korisnike Telenora koji neće na MTS da pređu, ali ovo je skandalozno! Bukvalno su mi probudili poriv da ni mobilni ne zadržim kod njih i pređem u A1.
 
Juce sam nesto pricao sa momkom koji je radio u prodaji Telenora par godina. Kaze da je ova prica bukvalno prodaja mts usluge, maltene kao posrednik. Cak i u samom sistemu njihovom tako izgleda.
A i rece mi da ce rebranding biti u februaru, a da se prica i o prodaji... Eto malo traca a mozda i istine...
 
Bumo videli kako reaguju Telenor korisnici.

Ti korisnici su oduvek bili specificni.Sta je njih privacilo,ka uvek najskupljem operatoru,za nas obicne smrtnike je jedna velika misterija.
Njima ako date nesto jeftino,to nije to,gubi se smisao :D

Ceo ovaj projekat je Telekom projekat,sve je poteklo od Telekoma.Telenoru ovde ne smeta nista,svesni su da pre ili kasnije ,moraju imati fiksnu+mobilnu+iptv uslugu.
 
Mene konkretno sto vec godinama kao stari korisnik dobijam popust na pretplatu van standardne.
 
Kod MTS-a ,posaljes email,i uvek dobijes popust van standardnog.Ako za produzenje ugovora daju javno jedan mesec,preko emaila daju 4.I tako kod svakog produzenja ugovora.
U box paketu,na primer,dobijem 100 giga mobilnog neta,pa samo ta usteda,da prikacim celu porodicu,mi znaci vise nego ceo jedan besplatan ugovor od 2 godine u Telenoru,ali dobro,svako ima nesto svoje.
 
:ROFLMAO: Evo ja sam taj, od početka sam kod njih, pre toga Mobtel od 2001. Ne znam šta da ti kažem, nikad nisam imao utisak da je skuplje, možda 100-200 din za neke pakete, ali su uvek bili profesionalni, ljubazni i nikad nisam imao neki problem s njima. Kod njih se dobijaju neki dodaci ili popusti koje nemam kod drugih. Trenutno mi je to HBO GO koji SBB ljubomorno čuva za Premium, koji neću da plaćam. Osim toga, uvek sam imao sniženu cenu pretplate, trenutno 50%, što mi izađe povoljnije od svih drugih sličnih paketa na tržištu. Nisam zahtevan korisnik, znače mi neograničeni razgovori jer broj koristim i privatno i poslovno. Net mi skoro i ne treba jer sam na wifi kod kuće, na poslu i na drugim lokacijama gde boravim. Na ulici hodam, gledam oko sebe, ne slušam muziku. Prenosim nagomilan net tri meseca čini mi se. Takođe, moj subjektivni utisak o poslovnicama je daleko lepši od A1 i MTSa, više puta sam to sebi potvrdio. Volim plavu boju... ;)
 
Ne treba ni meni mozda mobilni net,ali treba ostalim ukucanima,pa ta usteda je toliko velika,da je Telenor za mene preskup.TV-GO na primer, ne trosi megabajte iz mreze,pa to znaci mojima,ogromna usteda,naravno bez Arena,jer se tu raspada app.
 
Juce sam nesto pricao sa momkom koji je radio u prodaji Telenora par godina. Kaze da je ova prica bukvalno prodaja mts usluge, maltene kao posrednik. Cak i u samom sistemu njihovom tako izgleda.
A i rece mi da ce rebranding biti u februaru, a da se prica i o prodaji... Eto malo traca a mozda i istine...
Moram da ti kažem da taj momak lupa gluposti. Za TV Telenor koristi infrastukturu iz Češke, aplikacija je delo treće strane i nema veze sa MTS Irisom. Jedino što je MTS-ovo u celoj priči je pristupna mreža.
Što se prodaje tiče, biće i toga, naravno. Investicioni fondovi tako posluju: kupe, koriste, prodaju... Telenor iz Crne Gore je prodat pre par nedelja, iako se o tome priča maltene od kad ih je preuzeo PPF.
Pozdrav
 
Naravno da koriste svoje resurse ,osim najbitnije i najskuplje stavke-optike.Pa nece valjda da cekaju da im Telekom da svoja raspala smart resenja,koja ni sebi nisu u stanju da naprave.
 
Kod mene slično kao @DonVlad samo što koristim više internet.
Tamo sad od Mobtela, poslednjih godina plaćam takvu cenu da teško ko može da joj parira. 1150 dinara za 500 minuta (za mene je to kao unlimited) i 15gb interneta plus HBO Go i Deezer.
Deezer retko koristim, ali i bez njega, opet je dobra ponuda.

Za sve ove godine, imao sam nekoliko problema sa pogrešnom naplatom roaminga (da, ponavljalo se), svaki put rešeno uz 1 mail.

Ne osećam se da nešto preplaćujem.

Nadam se da će za ovaj Hyper da izbace i aplikaciju za smart TV, jer dodatni uredjaj je sam po sebi pain in the ass.

BTW MTS biznis paketi optike su od nedavno 2/1, najmanji paket je 100/50.
 
Da li je realno da Telenor nema Arena Premium kanale u ponudi?
 
Nazad
Vrh Dno