Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Pa logično je da ide obnova ugovora jer nije ista UO.Kada menjaš paket ostaje ista UO.
 
Piše promena paketa, vi kažete ako je sad prihvatim da će trajati do isteka ugovora koji mi ističe u martu sledeće godine?
Verujem da je tako... uvek možeš u toku uo preći na jači paket, na manji jok (cak te teraju na to).

Inače kao što rekoh, imam 50% već godinama, ne da nisam dobio više sada nego je u opsegu 22-30%...kao da me kažnjavaju
 
Poslednja izmena:
^ ako već pređem na skuplji neka bude opet dve godine a ne do isteka ugovora, glupe fore posebno što me guraju na najskuplji paket.
 
Ja sam uzeo telefon u decembru mesecu uz reciklažu ostalo je na otplatu oko 5000-6000 din na još 22 rate, dve su prošle. Jel bih mogao sada da tražim raskid zbog poskupljenja (prelazak na pripejd) i da otplatim taj preostali novac u kešu?
Mislim pretpostavljam da u teoriji može, ali u praksi i ne znam zbog tog vaučera...
 
Da li je neko možda radio zamenu telefonskog broja pod ugovornom obavezom i kakva procedura ide?
 
Ja sam uzeo telefon u decembru mesecu uz reciklažu ostalo je na otplatu oko 5000-6000 din na još 22 rate, dve su prošle. Jel bih mogao sada da tražim raskid zbog poskupljenja (prelazak na pripejd) i da otplatim taj preostali novac u kešu?
Mislim pretpostavljam da u teoriji može, ali u praksi i ne znam zbog tog vaučera...
Moze bez problema, otplatis taj dug za uredjaj, sacekas da proknjize uplatu i mozes da predjes na prepaid, tako je moj brat uradio u petak, isto uzeo uredjaj i ugovor u decembru uz reciklazu :)
 
Da li je neko možda radio zamenu telefonskog broja pod ugovornom obavezom i kakva procedura ide?
Ja sam radio ali odavno 10+ godina ima, otisao u poslovnicu rekao sta mi treba, jos sam uzeo "srebrni broj" tada, za koji mi nikad nisu naplatili tu neku nadoknadu kroz racun (1500 rsd tada).. sve u svemu tada to nije bila neka procedura....
 
Moze bez problema, otplatis taj dug za uredjaj, sacekas da proknjize uplatu i mozes da predjes na prepaid, tako je moj brat uradio u petak, isto uzeo uredjaj i ugovor u decembru uz reciklazu :)
Ekstra, hvala! Da li je tvom bratu možda izašlo obaveštenje već u Yettel aplikaciji ako želi da pređe na neki paket uz 50% nižu pretplatu?
 
Ekstra, hvala! Da li je tvom bratu možda izašlo obaveštenje već u Yettel aplikaciji ako želi da pređe na neki paket uz 50% nižu pretplatu?
Ne, posto je jos uvek zvanicno na postpaidu, prebacivanje na prepaid traje do oko 10tak dana, tako su mu rekli u poslovnici, mada se nada pre toga pozivu i ponudi 50% bez prelaska na prepaid..videcemo :)
 
Raskinuo ugovor, isplatio telefon, prebacio broj na pripaid(još čekam proceduru). Sve završeno za 10 minuta, očigledno da su radnice u poslovnicama dobro obaveštene, ne postavljaju suvišna pitanja, ne nagovaraju da se ne raskine UO. Još uvek ne mogu da verujem da sam Motorolu Edge 40Neo kupio za nešto malo više od 20000din...
 
Evo i ja podneo zahtev da se prebacim na prepaid (valjda je morao neki zahtev za raskid ugovora iako mi isti ističe za tipa 4 dana). Kaže devojka u poslovnici do 14 dana traje prebacivanje ali 99% će vas zvati do kraja nedelje da vam ponude bolje uslove...oni u poslovnicama nemaju više tu mogićnost (mada ne znam da su i imali ranije). Ono što nisam znao i nisam video da je ranije pisano, a kako mi je rekla, ukoliko se prebacim na prepaid, tačno nakon 30 dana provedenih na istom, mogu da dođem u poslovnicu i onda ona može da mi bez problema odradi uo na bilo koji paket uz 50%...2x sam pitao da mi ponovi jel. Baš sigurna u to i kaže apsolutno...tako da, u najgorem slučaju ću da čekam mesec dana. Od prvog paketi idu gore za nekih 200+ din
 
Ne znam koliko traje prenos broja iz Yettela kod drugog operatera - danas sam bio do Yettela kako bih utanačio još neke stvari pre podnošenja zvaničnog zahteva i očekujem da se sve reši u narednih dan-dva tako da računam da ću prekosutra ili 29. da podnesem zahtev za raskid...
 
2-3 radna dana,mislim da je to RATEL uslovio svakog operatera.
 
2-3 dana otkad će broj postati operativan a nakon podnošenja zahteva ili ću tek nakon 2-3 dana moći da podnesem zahtev kod novog operatera?
 
Kad raskines ugovornu obavezu, sacekas 24 sata da prodje kroz sistem(tako bar oni kazu a ja ih poslusao da ne bi odbili prenos),podneses zahtev za prenos i za 2-3 dana se zavrsi prenos.
 
Ја ево чекам и даље. Поднео сам захтев за пренос на припејд пре 11 дана и нити ме ко зове нити сам пребачен. Рок је 15 дана, па ће до викенда ваљда бити решено.
 
Ја ево чекам и даље. Поднео сам захтев за пренос на припејд пре 11 дана и нити ме ко зове нити сам пребачен. Рок је 15 дана, па ће до викенда ваљда бити решено.
Stevane i ja u petak podneo i pisalo rok od 15 dana. Juče u ponedeljak dobio poziv iz te poslovnice da ponovo dođem i podnesem zahtev(kao navodno me odbili, ali skontao da nešto nisu dobro odradili). Ne bude mi teško, pozovem call centar i oni mi rekoše da ne postoji zahtev i da odem ponovo do poslovnice, kaže verovatno su kolege pogrešile.

Sad nakon novog zahteva potpuno drugi papir dobio, sa rokom raskida do 29.03.2024., nema nikakvih 15 dana. Tako da iz mog iskustva, proveri opet.
 
Au na šta su sve spremni, dobro da si sad primetio, jer da si posle petka ne bi mogao da raskineš...
 
Svakako ako imate papir da ste predali imate dokaz da ste to uradili a sto oni nisu to je njihov problem. Jos uvek cekam da se Yettel oglasi povodom mog zahteva za vansudsku medijaciju jer su odbili moj prigovor da ne prihvatam njihovu jednostrani raskid ugovora.
 
Svakako ako imate papir da ste predali imate dokaz da ste to uradili a sto oni nisu to je njihov problem. Jos uvek cekam da se Yettel oglasi povodom mog zahteva za vansudsku medijaciju jer su odbili moj prigovor da ne prihvatam njihovu jednostrani raskid ugovora.
Jasno je meni to, ali znate gde živimo i koliko vremena gubimo na te stvari.
 
Koleginica juce predala zahtev za pripaid, vec danas je zvali. Zavrsila 50% preko telefona...

Nike imala telefon, ali ima 3 broja...
 
Ne, posto je jos uvek zvanicno na postpaidu, prebacivanje na prepaid traje do oko 10tak dana, tako su mu rekli u poslovnici, mada se nada pre toga pozivu i ponudi 50% bez prelaska na prepaid..videcemo :)
Da dopunim ovaj odg, zvali ga danas i dobio ponudu za nastavak ugovorne obaveze uz isti paket(total data) sa 6 meseci po staroj ceni sa 50% popusta(1975 din) i ostatak ugovora 50% na novu cenu, naravno prihvatio, odgovorio sa DA na poruku i to je to
 
Sad je bila zena pa ,iz prve ruke,da razjasnim dilemu,ko je ima. Telefon je isao preko Mobi banke,ostalo jos 2,3 rate. Raskinuta UO, telefon nastavlja da se placa svojom dinamikom. Ostala na postpaid,samo je morala promeniti paket jer taj vise ne postoji.
 
Da dopunim ovaj odg, zvali ga danas i dobio ponudu za nastavak ugovorne obaveze uz isti paket(total data) sa 6 meseci po staroj ceni sa 50% popusta(1975 din) i ostatak ugovora 50% na novu cenu, naravno prihvatio, odgovorio sa DA na poruku i to je to
Extra, nadam se i ja ovako čemu uskoro! Btw zna li se ta nova cena za total data?
 
Extra iskustvo za raskid i prenos na prepaid. Bez problema raskid ugovora podnesen. I sad cekamo da li ce biti poziv ili ce preci na prepaid broj. Nikakav problem niti dodatna pitanja.
Svakako ide se na to da se dobije 50 posto popusta. Pa javljam kako je proslo
 
Telo za medijaciju ocenilo da nije celishodno vodjenje daljeg postupka i obustavljen je a u odgovoru to telo mi je prosledik odgovor Yettela koji u jednom delu glasi kao u prilogu pa cu videti sutra da im uputim dopis sa ePotpisom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240227-211114~3.jpg
    Screenshot_20240227-211114~3.jpg
    164.9 KB · Pregleda: 74
Ako ti je cilj da raskines ugovor podnesi zahtev sto pre, ako budes cekao odgovor provozace te do marta!
 
Nazad
Vrh Dno