Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ja nikad nisam imao problema sa pogrešno naplaćenim roamingom. Sumljam da je za tako nešto odgovorna isključivo VoLTE funkcija koja generiše fantomski protok u roamingu. Niti jednom mi se nije desilo da je naplaćen 1kb roaming interneta, a obično sam išao sa uključenim data saobraćajem na drugoj SIM kartici (uglavnom je to Globaltel).
 
Kada se već spomenuo roaming, sutra idem u Grčku, da li je svejedno na koju se mrežu nakačim? Zvao sam Yettel da proverim ali u najblažu ruku deluju vrlo nesigurno u davanju odgovora i kao da nisu razumeli pitanje. Takođe i ako ne uzmem roaming dodatak cena za mb je 1 dinar?
 
Ja sam se kačio na Cosmote, nisam imao probleme. Mada je I Vodafone bio dostupan
 
Kada se već spomenuo roaming, sutra idem u Grčku, da li je svejedno na koju se mrežu nakačim? Zvao sam Yettel da proverim ali u najblažu ruku deluju vrlo nesigurno u davanju odgovora i kao da nisu razumeli pitanje. Takođe i ako ne uzmem roaming dodatak cena za mb je 1 dinar?

Ne pominje se konkretna mreža, a i uvek je svejedno na koju mrežu se zakači.
 
Hvala puno na odgovorimo, čitao sam to i tu jasno sve piše, međutim zbunjuju me njihovi roaming dodaci. Paket od 25 min. razgovora je 1400 din i važi 7 dana, minut je 56 dinara. A bez kupovine ikakvog dodatka minut je 50 dinara i ne postoji rok. Takođe tarifni dodatak sa 1 GB u roamingu je 899 dinara i rok da se iskoristi je 7 dana a po redovnoj ceni je 1024 dinara ali ne mora da se potroši za 7 dana. To je neznatna razlika u ceni i još ne postoji nikakav rok.
Da li ja nešto pogrešno tumačim ili su im roaming dodaci besmisleni?
 
Kada se već spomenuo roaming, sutra idem u Grčku, da li je svejedno na koju se mrežu nakačim? Zvao sam Yettel da proverim ali u najblažu ruku deluju vrlo nesigurno u davanju odgovora i kao da nisu razumeli pitanje. Takođe i ako ne uzmem roaming dodatak cena za mb je 1 dinar?
Cosmote ili vodafon. Meni su rekli 20 jula kad sam pozvao a 22 jula bio na moru. Tamo je bio dostupan vodafon, uredno skidao roaming.
 
tarifni dodaci za roming koje gledas vaze za celu evropu, a u grckoj postoji dodatni popust pa se isplati i bez dodatka.
nije bitno na kojoj si mrezi, odavno je roming podeljen u zone po drzavama, i nema veze na kojoj si mrezi. ja u total data paketu imam 2gb za roming + oko 10 gb za zapadni balkan i uredno skida kako treba
 

Prilozi

  • Screenshot_20230809_213905_Yettel.jpg
    Screenshot_20230809_213905_Yettel.jpg
    88.7 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_20230809_213925_Yettel.jpg
    Screenshot_20230809_213925_Yettel.jpg
    87 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_20230809_214157_Chrome.jpg
    Screenshot_20230809_214157_Chrome.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 38
^
Ok, dodaci se isplate za druge države a za Grčku su besmisleni. Hvala na pojašnjenju.
 
Ako nekome treba dobio sam danas ovo:
Na raspolaganju ti je 1.000 dinara popusta za kupovinu dodatne opreme ili pametnog sata. Kod važi za kupovinu jednog artikla u vrednosti od 6.000 dinara sa PDV-om i većoj. Poseti najbližu Yettel prodavnicu u narednih 30 dana i pokaži ogrebani promo kod u sekciji Yettel petak.
 
Kakav Vam je bio Globaltel, šta Vam se to nije sviđalo kod Globaltela pa ste odlučili preći u Yettel?
Evo mogu i ja da odgivorim pošto sam sinu nedavno prebacio broj iz globaltela u yetel. Nije mi se sviđalo kod globaltela to što skoro nikad nije bio dostupan kad ga zovem. Normalno telefon uključen, a kad ga neko zove daje poruku da je nedoatupan. Ukratko, katastrofa od usluge.
Od kada je u yetelu nije se nijednom to desilo, sve radi ok.
 
Evo mogu i ja da odgivorim pošto sam sinu nedavno prebacio broj iz globaltela u yetel. Nije mi se sviđalo kod globaltela to što skoro nikad nije bio dostupan kad ga zovem. Normalno telefon uključen, a kad ga neko zove daje poruku da je nedoatupan. Ukratko, katastrofa od usluge.
Od kada je u yetelu nije se nijednom to desilo, sve
Slicno iskustvo imam, koristim broj u obe mreze, i signal i internet mi bolje funkcionisu na Yettelu, barem tamo gde se ja krecem. U romingu nisam korstio Gllobaltel.
 
Ja nikad nisam imao problema sa pogrešno naplaćenim roamingom....

Prvih 5kb košta 9.9 dinara, baš zbog problema koji se vuče već tipa 20 godina, od kada imamo MMS. Nikada nisu rešili tih fantomskih 1kb protoka.
Ali se za 9.9 dinara niko ne žali.

Ja sam imao problem i sa fantomskim pozivima. Kao da sam pozivao sam sebe, ali sa prefiksom domaće mreže. Kao neka redirekcija da se uključila.

Nikada mi nisu priznali reklamaciju tj uvek je odbiju, ali uvek mi umanje račun za sporan iznos. Poslednji put kad sam žalio na deo računa za roaming, skinuli su mi komplet roaming potrošnju. Deo na koji sam se žalio je bio, recimo, trećina ili četvrtina računa. U trenutku sam poverovao da oni zaista nemaju kontrolu šta im ino mreža obračunava.

Posle toga sam imao još jedna ili dva puta tih 1kb protoka, ali nisam slao mail za reklamaciju.
 
@PJ CAMEL peotokol za pozivanje podrazumeva da ti za zvanje koristiš direktno resurse mreže u kojoj gostuješ. Za odlazne pozive iz roaminga se u tom slučaju uopšte ne koriste resursi tvoje domaće mreže.

Recimo, ja sam mts korisnik koji gostuje u Cosmote GR mreži i hoću da pozovem nekog. Ja u tom trenutku praktično nisam uopšte mts korisnik. Ja sam Cosmote korisnik sa brojem +38164xxxxxxx, mreža u kojoj gostujem kroz CLIP protokol šalje caller ID moj broj iz mts mreže.

Za dolazne pozive je drugo, to je u principu:
  • poziv dođe u moju domaću mrežu
  • mreža zna da nisam tu, i zna gde gostujem trenutno
  • moja domaća mreža praktično preusmeri poziv u mrežu gde gostujem i to mi (uglavnom) naplati.

Napomena: ovo je 2G i 3G roaming bez VoLTE

Za SMS je opet da se svakako koristi SMSC moje domaće mreže.

Sav internet saobraćaj u roamingu se ostvaruje kroz tunel (vpn) do domaće mreže. To može lako da se utvrdi jer je uvek IP adresa koju imate kroz data sesiju u roamingu, ustvari iz istog pool-a kao da ste u svojoj mreži.

Zašto ovo pišem, zato što domaća mreža jedino nema potpunu kontrolu nad odlaznim pozivima kroz 2G i 3G mrežu roaming partnera. Sve ostalo znaju tačno.

Te automatske sesije mogu biti zbog MMS-a ili moja pretpostavka verovatnije zbog neuspešnog povezivanja na IMS (VoLTE).
 
Da, tih 1kb je zbog MMS, ali isto protok nastaje čak i kada je prijem MMS poruka isključen.
Poruka ne stigne, ali protok ostane zabeležen. Prvi put sam taj problem imao sa Sony Ericsson T630s, mislim 2005. godine. I posle toga se ponovilo dvocifren broj puta.
 
kad smo vec kod MMS poruka, nije mi jasno zasto nasi operateri to i dalje skupo naplacuju kad imamo pakete sa neogranicenim pozivima, sms-om pa i sa bas dosta internet protoka, koji ne mogu da potrosim.. moze se reci da jeste odavno prevazidjen ali nekad bi bilo zgodno nesto poslati preko MMSa...
 
ne mogu bas ni da pronadjem na yettel sajtu cene za mms. u nekom cenovniku sam nasao da se kod nekih tarifa naplacuje 16,50din/MMS.
 
Za sta korisris mms,za neku fotku kad posaljes obicnom porukom?
 
Da, fotka ili zvučni zapis dodat u SMS poruku konvertuje u MMS.
Nekada je na aplikacijama za SMS default bilo da čim pređeš 3 poruke, konvertuje u MMS.

Imam neke ljude koji mi redovno šalju fotografije u vezi sa poslom preko MMS. jedan kaže "napunila mu se memorija, pa ne može da pokrene Viber" :)
 
da, za slanje tako necega na stari telefon koji ne podrzava nista drugo osim mms-a, za slanje npr kontakt informacija, kada saljem kao "fajl", sms predje u mms.
po nekad dobro dodje, a nije da toliko trosi resurse mreze da treba da kosta 16,5 din..
 
da, za slanje tako necega na stari telefon koji ne podrzava nista drugo osim mms-a, za slanje npr kontakt informacija, kada saljem kao "fajl", sms predje u mms.
po nekad dobro dodje, a nije da toliko trosi resurse mreze da treba da kosta 16,5 din..
E sad vidim da je na A1 postpaidu uključen u pretplatu. Ma mms je zastareo. Ko fiksni telefon. Sta ima kostati tu a dialup skuplji nego ADSL...
Inače mms dve sms poruke najvise i 300KB protoka...
 
Nazad
Vrh Dno