Šta je novo?

Xiaomi Smart Air Fryer

Brale, pokazao se izuzetno. Koristio sam ga u prethodnih nekoliko dana u 10-ak navrata to iskljucivo po mojim receptima i mogu reci da je odlicna stvarcica.
Spremao sam razne stvari: ribu, rebarca, pofmfrit, carsku pitu, cak sam probao i uspeo da skuvam pirinac sa sampinjonima i tikvicama, iako nije predvidjen za tu namenu jer prakticno kuva strujanjem vazduha. Dva grejaca omogucavaju komociju u kuvanju, tj ne treba da se okrece hrana.

Sustina je da se samo isprati neki od presetova i fryer sam zavrsi u odredeno vreme. Ja uvek pustim 3 minuta da zagreje na 80 stepeni pre kuvanja i sve je bilo top.

Pranje: bukvalno moze i ispiranje vodom jer se nista ne lepi.
Verujem da je dobar jer dosta ljudi pise o njima kao odlicno resenje. Uzeo sam ja i onaj novi veci Cosori dual basket sa 2 prozora, al mi treba i ovaj manji. Fazon je u tome sto postoje ta 2 manja modela 681 i 583. Za 583 imaju vise reci hvale nego za 681. Koji je kod tebe model?
 
Sad citam sa kutije: 583.
 
Jel ovaj Xiaomi 6.5L smart? može da se prikači na WiFi i da se startuje pola sata prije nego se dođe domu svomu, recimo?
 
Može, smart je
 
Stigao Electrolux E6AF1-6ST, prvi utisci nisu loši ali iskreno ne deluje nešto kvalitetno (mislim na kvalitet izrade), sredina u najboljem slučaju.
Pokazaće vreme svoje biće prilično često korišćen.
Zaleđene girice 600 grama na 180 stepeni za 35 minuta su ispale sasvim korektno.
Hej, kako ti se pokazao Electrolux ? bacih oko na ovaj model, 150e je kod mene :)
 
Moze da se aktivira preko aplikacije, ja radio u 2-3 navrata, nije losa fora, ali nije ni da se koristi cesto
 
Ćao svima, ima li neko iskustva sa TEFAL airfryer?
Vidim da je TEFAL Easy Fry & Grill EY505815 Airfryer 1500W, 4.2l na nekoj akciji (oko 19.000) pa me zanima da li je kvalitet zaista toliko dobar?
BEKO sličnih performansi je oko 70e jeftiniji ali nekako nikada nisam imao poverenja u njih
Hvala!
 
Gledao sam na Amazonu recenzije, neko se žali da poslije tri pečenja rđaju neki šrafovi kojima je sklopljena posuda, a sa slika vidim da je grijač otvoren. Dobra je litraža za te pare, plus prozor, ali nešto ne znam...
 
Ne valja, bar tako neko misljenje prevladava ovde na forumu. Kad je grejac otvoren, mnogo vise dimi.

 
Ćao svima, ima li neko iskustva sa TEFAL airfryer?
Vidim da je TEFAL Easy Fry & Grill EY505815 Airfryer 1500W, 4.2l na nekoj akciji (oko 19.000) pa me zanima da li je kvalitet zaista toliko dobar?
BEKO sličnih performansi je oko 70e jeftiniji ali nekako nikada nisam imao poverenja u njih
Hvala!
Tefal odličan
 
Ne valja, bar tako neko misljenje prevladava ovde na forumu. Kad je grejac otvoren, mnogo vise dimi.

Kod mene na Electroluxu je otvoren grejač i ne dimi.
 
To sto je grejac otvoren ne valja ili?
Sigurno da neće svaki da dimi ali postoji mogućnost. Silvercrest je loše napravljen tj mnogo je jak vazduh a otvoren grejač. Verovatno i sama posuda je loše dizajnirana. Može to da se spreči ako se npr ispod gornje posude stavi onaj papirni tanjir. Otvoreni Grejači su jači dosta.
 
za taj 500g bi trebalo da je ništa.
Ovaj od 3.5l se već muči, u sredini su uvek živi, možeš 20 puta da mešaš i drndaš.

a ako hoćeš full, što realno može da stane 700-800g, nema teorije da ispeče.

em to em što lepo peče samo na krajevima posude, u sredini apsolutno ništa.
to me malo smara.
Ne znam da li je ovaj moj faličan ili su takvi svi, ali ako je tako, onda je to baš mana po dizajnu.
Ja u 4L nikad nisam ispekao krompiriće da su pečeni, kuvani posle 25 minuta mučenja i prethodno obarene da, ali pečeni ko iz rerne nikad...
Ali zato sprema sve vrste mesa za sve pare :)
 
probaj sa onim lidlovim okruglim,seckanim,zacinjenim kroketima...meni to bolje nego pomfrit a ispadne vrhunski
 
Ja u 4L nikad nisam ispekao krompiriće da su pečeni, kuvani posle 25 minuta mučenja i prethodno obarene da, ali pečeni ko iz rerne nikad...
Ali zato sprema sve vrste mesa za sve pare :)

Samo dodaj malo ulja i videces da ce se ispeci. Ja bukvalno sipam u dlan malo ulja, razmazem na obe ruke i samo promesam krompir u posudi.
Posle dodam malo soli, koja se bolje zalepi na nauljene krompire i zatim pospem slatku papriku. Rezultat: izuzetan...
 
Tako je. Ja sad stalno uzimam neke krupnije rezane krompire za prženje, smrznute, bude 2.5kg za 500 dinara, i primijetio sam da su već u kesi blago nauljeni... nikakav problem nisam imao s njima, 16-20 minuta na 200 stepeni zavisno od količine, fino požute i sve. Jedino što se ne može iskopirati na vazduh je sam ukus - zbog air fryera skapiraš da je dobar dio ukusa pomfrita u stvari nagorelo ulje. :D Zato kad se začine prije pečenja budu super.
 
Nazad
Vrh Dno