Šta je novo?

Xiaomi Smart Air Fryer

Pa pogledaj malo bolje, pogledaj kako se pise na lidlovim proizvodima SilverCrest, a kako na ovima, cene nisam pratio, ali koliko se secam u lidlu nikada nije 5.500 tolike zapremine, mozda onaj mali od 2.5-3 lit... Tako da ako ces nesto da demantujes, malo se informisi,ne trci pred rudu.

Edit... Cak ne od 2.5-3 litre, nego mizernih 1.5 lit.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240502_202641_Chrome.jpg
    Screenshot_20240502_202641_Chrome.jpg
    135.7 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot_20240502_202532_Chrome.jpg
    Screenshot_20240502_202532_Chrome.jpg
    121 KB · Pregleda: 79
Koliko vidim prodaje se na Alibabi i cena na 500+ komada je oko 19$ + prevoz, carina i PDV. Kidaju kinezi ove stvari, nema šta.

Ne verujem da je išta lošiji od Tesla, Colossus i sličnih. Za 6.500 uz dobar kupon na Ananasu može da se kupi Xiaomi ili Beko 3,5l.
 
I ima bolji filter, pa se i zbog toga mirisi ne sire u prostoriju.
 
Ja uzeo Cosori Dual Blaze 6.4l u Nemackoj za 142 evra. Sutra ide svecano secenje vrpce...
 
Crkao mi je xiaomi, posle 4 koriscenja.
Upalim ga u struju, cuje ce biiip, ali se ne pali na taster senzor.
Ima li neko slicnog iskustva?
 
Pa reklamiraj ga
 
Ja poručio Xiaomi Smart Air Fryer 6,5L (crni) na ananasu, ispalo mi za 11.400 din. Recimo, u Mi Storu je 17.000 a u Gigatronu 18.000. Mislim da sam dobro prošao.
 
Ja poručio Xiaomi Smart Air Fryer 6,5L (crni) na ananasu, ispalo mi za 11.400 din. Recimo, u Mi Storu je 17.000 a u Gigatronu 18.000. Mislim da sam dobro prošao.
Isto, upravo ga probao. Da li je moguće da nema shake reminder funkciju?
 
Kako nema? Čini mi se da sam gledao na youtube kako ima...
Inače, moj je još uvek kutiji, još ga nisam ni raspakovao 😅
Spremao malopre žužu, uopšte nije pištao, kao npr. ovaj mali od 3.5L koji pišti svaki čas.
 
Imam još malo vremena, jutros sam ga preuzeo 😃
 
Spremao malopre žužu, uopšte nije pištao, kao npr. ovaj mali od 3.5L koji pišti svaki čas.
Upravo isprobavam. Stavio sam chicken nuggetse i pmfrit iz Lidla, nisam stavljao na manual već na opciju za pomfrit, počeo je od 20min, a na 10min do kraja je izbacio obaveštenje za shake. Tako da, ne brini, ima 😃
 

Prilozi

  • IMG_20240521_211727.jpg
    IMG_20240521_211727.jpg
    97.5 KB · Pregleda: 49
Bolje nek' on to vrati, ima pravo. Čisto da ne rizikuje 🙂
 
Nema, ja samo manual koristim i nisam video tu poruku.
Šalim se malo na konto toga kako je skoro svaki savet "vrati to, imaš pravo".
Ja sam old school, proverim 5x ono što se peče i okrećem po potrebi a ne po podsetniku, inače ovo je velika friteza i mi je punimo za četvoro tako da tu nema mnogo prostora da struji vazduh i okretanje hrane je neizbežno.
Čisto poređenja radi ako je nekome bitno, 700-800gr mesa i 300-500gr pomfrita može da se spakuje na dva nivoa
 
Nema, ja samo manual koristim i nisam video tu poruku.
Šalim se malo na konto toga kako je skoro svaki savet "vrati to, imaš pravo".
Ja sam old school, proverim 5x ono što se peče i okrećem po potrebi a ne po podsetniku, inače ovo je velika friteza i mi je punimo za četvoro tako da tu nema mnogo prostora da struji vazduh i okretanje hrane je neizbežno.
Čisto poređenja radi ako je nekome bitno, 700-800gr mesa i 300-500gr pomfrita može da se spakuje na dva nivoa
Ček ček, u ovom Xiaomi 6.5L može da se spakuje ta količina ili pričaš za neki drugi, svoj?
 
Da, taj 6.5L.
Dole istresem pomfrit, na rešetku meso, krilca, pljeskavice, ćevapi, piletina, šta god. Meso se peče 15-18 min u zavisnosti od temperature (180-200) uz jedno okretanje nakon 10ak minuta. Kad izvadim meso, promešam krompir i ostavim još 3-5min
 
Čisto da dodam: Jeste manual je mode bio u pitanju, stavljeno na 220 stepeni na 10-15 minuta, taman da se isproba original temperatura koja piše na pakovanju :D

Obično na manjem sve što pravim stavljam u raspon 180-200 na manual mode I uvek pišti da se preokrene hrana.

Ono što mi je palo napamet jeste da možda kod ove temperature ne ide ta opcija za shake.
 
Jedno pitanje, sad gledam da li uzeti ovaj ili neki drugi i cene mi nisu jasne. Trenutno je na shopsteru 6.5L model 12490 a neki Philips 60.000, drugi iste marke 45000. U cemu je razlika cene 5x?
 
Razlika je u brendu većinom. Ali Philips friteze su "kvalitetnije" odrađene, imaju "šinu" ispod posude da se ravno vadi korpa. Jedan model ima i termometar za hranu. Postoji model kome korpa nije od teflona jer je to jako važno nekim ljudima. Imaju knjižice sa receptima. Imaju dodatke za svoje friteze koji su takođe skupi. Nikakvu posebnu dodatnu vrednost osim imena nema.
 
Kako se pokazao? Hteo bih i ja da kupim, nego imaju neke 2 verzije Cosori caf-p583s i caf-p681s, pa ne znam da li su obe verzije iste i koju odabrati? Hvala!
Brale, pokazao se izuzetno. Koristio sam ga u prethodnih nekoliko dana u 10-ak navrata to iskljucivo po mojim receptima i mogu reci da je odlicna stvarcica.
Spremao sam razne stvari: ribu, rebarca, pofmfrit, carsku pitu, cak sam probao i uspeo da skuvam pirinac sa sampinjonima i tikvicama, iako nije predvidjen za tu namenu jer prakticno kuva strujanjem vazduha. Dva grejaca omogucavaju komociju u kuvanju, tj ne treba da se okrece hrana.

Sustina je da se samo isprati neki od presetova i fryer sam zavrsi u odredeno vreme. Ja uvek pustim 3 minuta da zagreje na 80 stepeni pre kuvanja i sve je bilo top.

Pranje: bukvalno moze i ispiranje vodom jer se nista ne lepi.
 
1716669615688.png
evo kako to izgleda...
 
Nazad
Vrh Dno