Šta je novo?

Xiaomi Smart Air Fryer

Ja ću naručiiti ovu xiaomi pa ako ne budem zadovoljan vratiću im
 
Hteo sam da uzmem fryer, ali videh i Xiaomi Smart Cooking Robot. Jako malo ima review-a, itd… Mozda neko probao, ima neki link?
 
To veze s ovim nema. :D
Fryer je 10 000 din, Cooking Robot 100 000 din. Po meni je taj "robot" neuporedivo beskorisniji uredjaj.
 
To je multikuker/mikser hibrid.

Budućnost vazdušnih friteza ide u ovom smeru (staklo sa svetlom, termometar i digitalna automatizacija):
 
Pozdrav,
porucena friteza i sa nestrpljenjem cekam da stigne..
zanima me samo par stvari o kojim verujem da ste vec diskutovali ali ne uspevam da ih pronadjem.
da li ima problema sa krompirom i kako ga je najbolje napraviti ..pomfrit ili iseckani krompir.
Vidim da pise funkcija odmrzavanja hrane..da li bukvalno vrsi funkciju mikrotalasne u tom pogledu da mogu da ubacim zaledjeno meso i da ga otopi..na koji nacin i za koje vreme to moze da uradi
 
Za najbolji rezultat, krompir (beli) prokuvas pa onda u frajer, zacinjen i blago pouljen. Smrznuti pomfri direkt iz kese, zacinis na pola puta. Ne koristim modove, sve radim manuelno
 
Za najbolji rezultat, krompir (beli) prokuvas pa onda u frajer, zacinjen i blago pouljen. Smrznuti pomfri direkt iz kese, zacinis na pola puta. Ne koristim modove, sve radim manuelno
meni je uspevalo da bude korektan krompir kada ga prvo začinim, obavezno malo nauljim i onda u air fryer. ali da deff najbolje kada se prokuvaju.
 
Krompiriće, nije loša opcija malo "prokuvati" u mikrotalasnoj pre konačnog pečenja, bilo da je to friteza, rerna, ili air fry...
Paziti da se ne skuva skroz.
 
Jel neko ispratio da se na kp pojavio cosori air fryer sa gornjim i donjim grejačem. To mi deluje kao potpuniji uređaj. Ja sam moj mi air fryer prosledila dalje.
 
Određene serije Cosori friteza su imale problem sa izazivanjem požara i pregrevanjem ne znam da li je od novijih serija taj problem rešen (novije tipa zadnjih godinu dana).Ono što nikome ne bih preporučio je da kupi Gorenje AF1409DB fritezu.Loš kvalitet plastike, korpa teško ulazi u fritezu, servis katastrofa.Moja prva friteza, samim radom sam bio zadovoljan sve je ispadalo ok, da bi mesec dana pred istek garancije pukao deo leve vođice odnosno plastike koja prihvata korpu.Odneo u servis, pretpostavio da će da kažu da je mehaničko oštećenje, a pukla je usled užasnog kvaliteta plastike koji ne trpi predviđenu toplotu, još im rekao da pristajem da platim i eventualnu popravku odnosno zamenu dela.Zovu posle 3 nedelje (po meni relativno brzo) i kažu naravno mehaničko oštećenje popravka nije moguća ne postoje rezervni delovi :) .Izbegavati u širokom luku a za moj užitak uzeo sam Elektrolux fritezu 5,4 litra sa metalnim vođicama.Takođe, u razgovoru sa prodavcima jedne velike prodaje Xiaomi frizete su za preporuku.
 
Jesu imale problem malo starije njihove friteze ali dual blaze ne ulazi u tu grupu. Možda se pojavi još nešto na taj fazon al definitivno su mi 2 grejača presudna.
 
Određene serije Cosori friteza su imale problem sa izazivanjem požara i pregrevanjem ne znam da li je od novijih serija taj problem rešen (novije tipa zadnjih godinu dana).Ono što nikome ne bih preporučio je da kupi Gorenje AF1409DB fritezu.Loš kvalitet plastike, korpa teško ulazi u fritezu, servis katastrofa.Moja prva friteza, samim radom sam bio zadovoljan sve je ispadalo ok, da bi mesec dana pred istek garancije pukao deo leve vođice odnosno plastike koja prihvata korpu.Odneo u servis, pretpostavio da će da kažu da je mehaničko oštećenje, a pukla je usled užasnog kvaliteta plastike koji ne trpi predviđenu toplotu, još im rekao da pristajem da platim i eventualnu popravku odnosno zamenu dela.Zovu posle 3 nedelje (po meni relativno brzo) i kažu naravno mehaničko oštećenje popravka nije moguća ne postoje rezervni delovi :) .Izbegavati u širokom luku a za moj užitak uzeo sam Elektrolux fritezu 5,4 litra sa metalnim vođicama.Takođe, u razgovoru sa prodavcima jedne velike prodaje Xiaomi frizete su za preporuku.
Takodje preporuka za electrolux fritezu od 5,4 litara.To je model
ELECTROLUX Friteza E6AF1-6ST
Imam je nekih 3 meseca i za sada odlicno radi.Vidi se da je kvalitetno odradjena.Koristimo je svaki dan za spremanje hrane.
Laka je za koriscenje,a i dosta je pristupacna kada treba unutra da se ocisti od masnoce i spremanja hrane.
 
Da li je neko raspoložen da na Mi Smart Air Fryer 3,5l izmeri širinu posude na najužem mestu? Videh na snimcima da se posuda pere zajedno sa drškom i tim delom kućišta. Može li na jednostavan način da se potpuno skine posuda (a po potrebi kasnije i vrati) i da se uređaj tako koristi (da se samo stavi ona ručka sa delom kućišta, da zatvori prostor koji se greje)? Hteo bih da sušim filament za 3D štampač, koji se nalazi na koturu prečnika oko 21 cm i debljine 8 cm.
 
Da li neko mozda ima Medion fritezu?
Po internetu ima solidne ocene nesto manje nego Xiaomi.
Po specifikaciji veca posuda 5l, jaci grejac, manja cena i od ovog starog modela Xiaomi.
 
da li je neko koristio za odmrzavanje..posto sam citao ovde da ima i tu funkciju...npr piletina direkt iz zamrzivaca?
 
da li je neko koristio

Tesla Friteza na vruć vazduh AF701BX vidim ima na akciji u shoppsteru...po specifikacijama je jaca od pro verzije xiaomi i ima kapacitet 7 litara?​

da li se isplati zamena?
 
Po litrazi da, po kvalitetu sumnjam.
 
Mislimo da treba da je isprobas (rizikujes) i da nam javis utiske.
 
Meni na Xiomi baš fali nekoliko cm širine i dubine. .Na primer lepo da rasporedim lisnato testo da može fino da naraste,pomfrit da bi bio pristojno i jednako pečen
neophodno je staviti skoro samo jednu šaku ,pa se skoro ne isplati trošiti 20 minuta na tako malo . One reklame gde se krompir preliva iz friteze su teška prevara
I nervira me kada pečem nešto na dva nivoa ,pa mora da se pomeša ajd što nije ni blizu jednako pečeno nego je baš cimanje vaditi onu vrelu rešetku ,pa posle sve to vraćati
a friteza se ohladi dok se to odradi
Dobra stvar je smart funkciju pa može da se kontroliše preko telefona ,signalizira kada je gotovo ili treba da se okrene ,a ja sam uglavnom dva sprata iznad
Ali sam bio oduševljen kako su dubre ćufte od mesa ,bolje nego sa roštilja
 
Meni je hrana spremljena u air fryeru previše suva. Imamo Xiaomija, ne znam da li su ovi skuplji bolji po tom pitanju.
 
Za meso namazi samo malo ulja prstom ili prsni ako imas onaj rasprscivac i bice dosta bolje. Isto vazi i za pomfrit.
 
Mozda i previse dugo spremas hranu, posto sam imao slicno iskustvo kada sam koristio neki od onih programa.

Tipa imaju za krilca, koji sam stavljao za pileci/cureci file i ispostavilo sa da bude previse, tako da od tada samo stavljam manuelno tipa na 180 stepeni oko 15ak minuta i bude odlicno.
 
koji rasprsicav preporucujete i gde moze da se kupi?

Pogledaj na pocetku teme, prve cetiri stranice, tamo je bilo price o tome. Preporuke clanova su bile za Delimano. Skuplji je malo kao i sve njihovo, ali je solidan kvalitet.
1700102766831.png

Takodje sam video neke no-name, ali je kvalitet upitan kao i koliko su zdravi materijali, verovatno je neka roba sa AliExpressa.


EDIT:
Sad vidim da Delimano sajt ne radi, redirect je na Dormeo, a nema Delimano proizvoda ni po onlineshopovima i prodavnicama.
 
Nazad
Vrh Dno