Šta je novo?

Xiaomi Smart Air Fryer

Tema sa receptima je posecenija od teme sa AI. 💪💪💪
 
Ja sve danas cu sutra cu i nikako da maznem jedan od tih uredjaja. E sad se se stvorili uslovi da mogu poruciti. Dilema je izmedju Xiomi 4L i 6.5L. Najcesce bi se spremalo za 3 osobe. Jel i kod 6.5L zasticen grejac od prskanja? Nekako mi kompletan izbor vuce ka 6.5L, i ako se odlucim za njega imam jos samo jednu dilemu - boja. Da li je prakticnija crna ili bela? Pretpostavljam da je bela laksa za odrzavanje, ali da li vremenom pozuti?
 
Malo je 4l za 3 osobe. Kumu je npr malo i 6.5l za 4 osobe. 😅
Ja imam crni, on beli. Sve je stvar ukusa.
 
Koji program koristite za vec zamrznut kupovni pomfrit ? Dva, tri puta sam pokusao isprziti pomfrit u air fryeru medjutim spolja bude prepecen a iznutra presan. Stavim opciju Air Fryer na 200c i 20 min pecenja i bude presan, a ako produzim jos 5 minuta bude prepecen i crn spolja a presan iznutra.. Probao sam i malo nauljiti pre ubacivanja ali dzaba.. Da li je greska sto ga ubacim odma dok je zaledjen u fryer? Jel treba prvo ostaviti da se odmrzne?
 
Ja ga stavim na 20min 200C i bude top. Zavisi koji pomfrit uzimas. Frikom mi je najgori, najbolje mi se pokazao neki grcki u Univerexportu.
 
Ja ga stavim na 20min 200C i bude top. Zavisi koji pomfrit uzimas. Frikom mi je najgori, najbolje mi se pokazao neki grcki u Univerexportu.
Uzimao sam frikom a juce neki drugi ne znam od koje firme ne secam se ali je bio prepecen spolja i nije se mogao jesti a iznuta presan, na kraju sam ga bacio.. Koju opciju koristis , Air fryer? I da li ubacujes odma zaledjen unutra?
 
da. on je polu pripremljen. ide odmah zamrznut u air fryer. i isto. nemam problema sa spremanjem. isto dvadesetak min na 180 ili 200c. on je barem najlakši za spremanje jer je polu pripremljen i već nauljen i nema greške sa njim
 
da. on je polu pripremljen. ide odmah zamrznut u air fryer. i isto. nemam problema sa spremanjem. isto dvadesetak min na 180 ili 200c. on je barem najlakši za spremanje jer je polu pripremljen i već nauljen i nema greške sa njim
Pa onda ne znam u cemu je problem , evo juce ga stavim na 20 min i bude presan skroz, produzim jos 5 minuta i bude pecen skroz spolja crn a iznutra toliko tvrd da ne moze da se jede, jos mirise na garez.. A fryer je novi, nije jeftin krece se oko 170-200e bas zato sam i uzeo malo skuplji da bi bio siguran da ce biti dobar al eto.. Meso kad pravim bude super..
 
Domaći krompir kod mene u svim kombinacijma ispadne odličan (deblje sečen nepravilan i pravilan pomfrit, sečen na kolutiće može tanje a može i deblje). Blago se zamasti, ako je deblje sečen pomfrit i veća količina tad ga pečem prvih 15 minuta na 160 a onda još 20 minuta posle okretanja na 180 i bude ekstra, spolja hrskav a iznutra mekan.
Nisu ni svi fryeri isti, ovo je na Electroluxovom, za neki drugi verovatno bi trebalo korigovati recept.
 
Koji program koristite za vec zamrznut kupovni pomfrit ? Dva, tri puta sam pokusao isprziti pomfrit u air fryeru medjutim spolja bude prepecen a iznutra presan. Stavim opciju Air Fryer na 200c i 20 min pecenja i bude presan, a ako produzim jos 5 minuta bude prepecen i crn spolja a presan iznutra.. Probao sam i malo nauljiti pre ubacivanja ali dzaba.. Da li je greska sto ga ubacim odma dok je zaledjen u fryer? Jel treba prvo ostaviti da se odmrzne?
Stavi ga na nižu temperaturu i produži vreme pečenja. Nije ni svaki air fryer isti. Kod mene se sve peče na 150c dok je u belom xiaomiu sve bilo od 180 do 200.
 
Stigao mi Xiaomi Smart Air Fryer 6.5L, ima li negde uputstvo na srpskom, ili knjiga recepata neka? :)
 
Hoću i ja da kupim ovo čudo. Nećkam se između 3.5l i 4l. Spremanje će biti uglavnom za mene i možda ponekad za još jednu osobu. Vidim i ovo prskanje grejača da se spominje, da li je zaštićen kod ova dva koja sam naveo?
 
Uzmi od 6l, nije velika razlika u ceni, a steta da uzmes manji za slicnu ili nizu cenu... 6l je trenutno na popustu na Ananasu.
 
Bukvalno nema poente uzeti manju kad je ovako mala razlika u ceni. Ja imam 3.5l i dosta puta mi fali mesta, mada kad sam ja uzimao nije bila ni od 4l ni od 6l
 
Taj novi od 6l je isti tao I od 3.5l samo veci ili se razlikuje u necemu? Tipa jaci, bolji, laksi za ciscenje? Ili je u potanju samo velicina?
 
Steta, nije mnogo veci... slao sam dimenzije ranije u temi.

 
Steta, nije mnogo veci... slao sam dimenzije ranije u temi.

Znam ali ipak nemam mesta za veći… Žao mi je sto je razlika samo 1000
 
Jel neko trazio kako se gasi "Keeping Warm" opcija kod ovog Xiaomi Air Fryer 6.5l?
To je sada podrazumevana (default) opcija posle svakog zavrsenog programa, ukljuci se Keeping Warm i drzi 80 stepeni temperaturu 30 minuta. Na 3.5l toga nije bilo, a navikao sam tako, ne bih da se hrana kuva jos 30minuta posle zavrsetka. :D
 
Evo potrazio sam. :D
U Settings na samom uredjaju ima "Diable Keeping Warm" Yes/No. Na mobilnom u aplikaciji nisam video da ima iskljucivanje te opcije.
 
Xiaomi friteza Smart Air Fryer 6.5L ili TEFAL Easy Fry & Grill EY505815?
 
На Макси он-лине Xiaomi air fryer 4 pro је 7500, са кодом испадне 6500. Ја сам мало пре поручио.
 
Toliko sam ga i ja platio, ali na ananasu.
 
Nazad
Vrh Dno