Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Pa i na Indonezija je fabricki,ali ne kaze pre snimanja da ce razgovor biti sniman 😉
 
A zašto kad ovo ima i fabrički?
Koje? Call recorder? Ako misliš na call recorder od Google, da, kad kliknes na to sagovornik cuje da ce ratzovor biti snimljen. To je naravno ok ako radiš u nekoj call službi, ali za svakodnevne stvari loše. Dok vozim recimo ne nosim notes i onda kad mi sagovornik saopšti informaciju ne moram da pamtim ili beležim, jednostavnije samo kasnije preslusam.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da instaliram MIUI 14 na rutovanom telefonu, nije nikako mogao da se instalira normalnim putem, pa sam skinuo sa njihovog sajta i preko orange fox intalirao, nakon toga opet magisk instaliran i sada kao radi.
Gledam kako vam izgledaju ti snimljeni razgovori i užas živi, baš je nepregledno i mučenje. Preporučujem Call recorder, odlično radi, super je pregledan. https://callrecorder.skvalex.com/get
 

Prilozi

  • 1681471914350.png
    1681471914350.png
    265.9 KB · Pregleda: 88
pre nedelju dana bacih stari telefon u kantu i uzeo RN9P i listao ovaj thread i opet imam problema ...

koji je najbolji korak ovde za krenuti?
 

Prilozi

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    26.4 KB · Pregleda: 35
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    30.5 KB · Pregleda: 33
pre nedelju dana bacih stari telefon u kantu i uzeo RN9P i listao ovaj thread i opet imam problema ...

koji je najbolji korak ovde za krenuti?
Ides sa aplikacijom Miui downloader redom update preko recovery!Ne smes da preskaces ni jedan korak. Od nekog ce krenuti normalno Ota....Znaci prvo ides na 12.0.4 pa ako i dalje nema Ota onda na 12.5.2 kao na slici, itd.A evo ovde i kako se koristi
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-19-17-07-38-013_com.xiaomiui.downloader.jpg
    Screenshot_2023-04-19-17-07-38-013_com.xiaomiui.downloader.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_2023-04-19-17-07-48-196_com.xiaomiui.downloader.jpg
    Screenshot_2023-04-19-17-07-48-196_com.xiaomiui.downloader.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 29
Poslednja izmena:
Ides sa aplikacijom Miui downloader redom update preko recovery!Ne smes da preskaces ni jedan korak. Od nekog ce krenuti normalno Ota....Znaci prvo ides na 12.0.4 pa ako i dalje nema Ota onda na 12.5.2 kao na slici, itd.A evo ovde i kako se koristi

dobio Can't verify update. It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package.
probacu da idem redom i skidam recovery/stable sa xiaomifirmwareupdater
 
dobio Can't verify update. It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package.
probacu da idem redom i skidam recovery/stable sa xiaomifirmwareupdater
sada dobio Can't flash this stable ROM.
izgleda da mi je resenje bootloader, cekanje oko nedelju dana i onda da trazim koji je najbolji moguci izbor, da li ArrowOS/Lineage OS/Xiaomi.EU ROM jer tvrdi se da je bolji...
svakako hvala 👍
 
sada dobio Can't flash this stable ROM.
izgleda da mi je resenje bootloader, cekanje oko nedelju dana i onda da trazim koji je najbolji moguci izbor, da li ArrowOS/Lineage OS/Xiaomi.EU ROM jer tvrdi se da je bolji...
svakako hvala 👍
To ti pise u Updater pre nego rebootuje ili kad rebootuje pa u recovery kao krene update i ispise to?
Ako otljucas bootloader svakako mozes sa Mi tools da fleshujes bilo koji fastboot stock firmware. Ja sam fleshovao Indoneziju, ali moze bilo koji. Koristio sam Xiaomi Eu rom i sta znam, isti kao stock samo eto mozes da cackas sa rutovanjem i modovanjem, a to mi iskreno ne treba. ArrowOS nije los, ali vise za igranje. Ako ti treba stabilan da koristis bankovne aplikacije ja se ne bih zezao sa tim custom romovima.
 
Kako radi Indonezija sad kod tebe?Jer se stabilizovalo sve?
 
Upravo stogao MIUI 14 na RN9S EU Rom.
 

Prilozi

  • IMG-5a7e4e2f4f2a0639da50f51e6a6f0669-V.jpg
    IMG-5a7e4e2f4f2a0639da50f51e6a6f0669-V.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 29
Verovatno negde ima odgovor , ali ne mogu da pronadjem :(

RN 9 Pro MIUI 14

Kako umesto YouTube aplikacije postaviti neku drugu ( Vanced ) da bude podrazumevana za YT ?
 
Na ovoj verziji nisam nasao opciju za direktnu deinstalaciju YT-a ili onemogucavanje
YT aplikacije i nema opcije kao za npr. biranje default browser aplikacije za YT.

Sada kada je izbrisana YT aplikacija , YT linkove otvara u browseru , ne nudi nigde opciju
da se izabere npr. Vanced , NewPipe ili nesto trece...
 
To ti pise u Updater pre nego rebootuje ili kad rebootuje pa u recovery kao krene update i ispise to?
Ako otljucas bootloader svakako mozes sa Mi tools da fleshujes bilo koji fastboot stock firmware. Ja sam fleshovao Indoneziju, ali moze bilo koji. Koristio sam Xiaomi Eu rom i sta znam, isti kao stock samo eto mozes da cackas sa rutovanjem i modovanjem, a to mi iskreno ne treba. ArrowOS nije los, ali vise za igranje. Ako ti treba stabilan da koristis bankovne aplikacije ja se ne bih zezao sa tim custom romovima.
probao svasta i ne uspeva i sada cekam da se otkljuca bootloader
 
Jutros u dva navrata na RN9 Pro dobijem obaveštenje da je dostupno ažuriranje za MIUI 14, i oba puta kad kliknem na to samo nestane. Region je Srbija.
 
Momci, treba mi mala pomoc. Hocu da pojacam malo zvuk u slusalicama i vidim da treba da se izmeni mixer_paths, ali problem mi je sto je fajl read-only.
Naravno, telefon sam rutovao, pokusavam kako su rekli na xda, ali nema teorije.

U toj temi na xda se niko nije zalio na taj problem, cak u 7. poruci u toj temi lik navodi bas ovaj model telefona i koji fajl je izmenio, ali ja nikako ne uspevam, cak sam i vratio na prvi miui 11, jer mi je es explorer na miui 14 prijavljivao da je problem erofs, ali i na 11 mi se javlja isti isti problem(tj. probao sam prvo na miui 13, pa na 2 verzije 12 i na kraju na 2 verzije 11). Mogu da izmenim u fajlu, ali jednostavno nece da snimi jer je read-only. Nije mi jasno kako je svima ovima sa xda proslo bez problema. Proba sam 3 menadzera, tc, es i fx i naravno kao sto sam i ocekivao sa svakim je isto.

Jel ima neko bilo kakvu ideju kako ovo da resim? Jel moze nekako fajl da se promeni u r/w da bi se ovo izmenilo, pa da se vrati na ro, a da se ne napravi neki problem i brikuje telefon?
 
Poslednja izmena:
Momci, treba mi mala pomoc. Hocu da pojacam malo zvuk u slusalicama i vidim da treba da se izmeni mixer_paths, ali problem mi je sto je fajl read-only.
Naravno, telefon sam rutovao, pokusavam kako su rekli na xda, ali nema teorije.

U toj temi na xda se niko nije zalio na taj problem, cak u 7. poruci u toj temi lik navodi bas ovaj model telefona i koji fajl je izmenio, ali ja nikako ne uspevam, cak sam i vratio na prvi miui 11, jer mi je es explorer na miui 14 prijavljivao da je problem erofs, ali i na 11 mi se javlja isti isti problem(tj. probao sam prvo na miui 13, pa na 2 verzije 12 i na kraju na 2 verzije 11). Mogu da izmenim u fajlu, ali jednostavno nece da snimi jer je read-only. Nije mi jasno kako je svima ovima sa xda proslo bez problema. Proba sam 3 menadzera, tc, es i fx i naravno kao sto sam i ocekivao sa svakim je isto.

Jel ima neko bilo kakvu ideju kako ovo da resim? Jel moze nekako fajl da se promeni u r/w da bi se ovo izmenilo, pa da se vrati na ro, a da se ne napravi neki problem i brikuje telefon?
Imas Bass booster na play prodavnici. Ne treba ti nikakav root da pojacas izlaznu snagu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230531_161007_audio.sound.effect.bass.virtrualizer.equalizer.jpg
    Screenshot_20230531_161007_audio.sound.effect.bass.virtrualizer.equalizer.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_20230531_161015_audio.sound.effect.bass.virtrualizer.equalizer.jpg
    Screenshot_20230531_161015_audio.sound.effect.bass.virtrualizer.equalizer.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 31
Preporuka za PE 13 Plus rom - telefon dosta fluidnije i brže radi.
Jedina mana rekao bih da je baterija lošija nego na miui
 
Juce cackao nesto po Miui-u i morao Hard reset😊 Rekoh ajde da probam onda neki custom rom.I instaliram CherishOS.Ovo fantasticno dobro radi.Za sada nemam niti jedne zamerke.
 
Aha dobro. I ja instalirah 12.5.3.. Nisam mogao jer nije mi dozvolilo tako kako si prikazao u video. Instalirah recovery. Hard reset.. a sta mu znaci onih 1 gb rama?
Pogledajte prilog 331234

Ma evo pise. Nego juce imao 12.5.6 a sada 12.5.3 ako instaliram 12.5.6 onda ce biti RJZEUXM?Pogledajte prilog 331288
Da li si imao problema u radu telefona kada si instalirao global na EU?Ako sam dobro shvatio.
Pitam zato što imam jedan 9pro.Na njemu stoji da je global verzija a ima instaliranu eu verziju.Telefon sam tako dobio pa ne znam šta se ranije dešavalo ali sumnjam da je neko instalirao pogrešnu verziju.
Ima taj problem da ga računar ne vidi,samo ga puni a prilikom punjenja na punjaču mora da mu bude upaljen ekran.Kada je ekran ugašen po stavljanju na punjač počinje da se restartuje.Sumnjao sam na konektor,naručio novi i zamenio ali telefon isto radi.Onda sam primetio ovo sa verzijom telefona i posumnjao da je do softvera.Da je nešto pobrljavio.
Kako ga računar ne vidi ne mogu da otključam botloader pa ne mogu ništa da instaliram preko računara i nekog programa.Jedino što mogu da probam da sada preko ovog eu instaliram global.Ali to ne bi trebalo da se radi.
Ajde ljudi neki savet,predlog.Da li je još neko imao iskustvo da instalira pogrešnu verziju?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-08-09-22-03-41-349_com.facebook.orca~2.jpg
    Screenshot_2023-08-09-22-03-41-349_com.facebook.orca~2.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_2023-08-09-22-03-59-222_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2023-08-09-22-03-59-222_com.facebook.orca.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_2023-08-09-22-03-41-349_com.facebook.orca.jpg
    Screenshot_2023-08-09-22-03-41-349_com.facebook.orca.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 15
Da li si imao problema u radu telefona kada si instalirao global na EU?Ako sam dobro shvatio.
Pitam zato što imam jedan 9pro.Na njemu stoji da je global verzija a ima instaliranu eu verziju.Telefon sam tako dobio pa ne znam šta se ranije dešavalo ali sumnjam da je neko instalirao pogrešnu verziju.
Ima taj problem da ga računar ne vidi,samo ga puni a prilikom punjenja na punjaču mora da mu bude upaljen ekran.Kada je ekran ugašen po stavljanju na punjač počinje da se restartuje.Sumnjao sam na konektor,naručio novi i zamenio ali telefon isto radi.Onda sam primetio ovo sa verzijom telefona i posumnjao da je do softvera.Da je nešto pobrljavio.
Kako ga računar ne vidi ne mogu da otključam botloader pa ne mogu ništa da instaliram preko računara i nekog programa.Jedino što mogu da probam da sada preko ovog eu instaliram global.Ali to ne bi trebalo da se radi.
Ajde ljudi neki savet,predlog.Da li je još neko imao iskustvo da instalira pogrešnu verziju?
Mislim da nemas original usb kabl za njega, zato ga ne vidi racunar. Ja recimo kad ukljucim usb od huawei telefona u RN9 pro u racunar isto samo puni, ne moze nista drugo. A to sto se restartuje moguce da je softver. Prvo nadji original usb kabl otkljucaj i sa fastboot rom mozes koji hoces joyeuse verziju, ili EU ili global ili indoneziju.
 
Mislim da nemas original usb kabl za njega, zato ga ne vidi racunar. Ja recimo kad ukljucim usb od huawei telefona u RN9 pro u racunar isto samo puni, ne moze nista drugo. A to sto se restartuje moguce da je softver. Prvo nadji original usb kabl otkljucaj i sa fastboot rom mozes koji hoces joyeuse verziju, ili EU ili global ili indoneziju.
Ma imam originalni i kabl i pšnjač.Imam još dva Redmi telefona u kući a i punjač je posebno kupljen za njega.Nije to u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno