Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Evo da ne smaram vise,kazi mi ti koji telefon da kupim?Koliko vidim ovo je forum o modelu RN9Pro.Ja samo iznosim istinu,o tome kako softver radi na mom telefonu.A i ne znam,gde sam se to tebi licno obratio u komentaru.
Pa odvoji nekih 300+ E pa kupi nešto od Samsunga,ili pojačaj još cifru i kupi Iphone neki koji te neće tako smarati kao RN9S koji je po mom skromnom mišljenju jedan od najboljih telefona u tom cenovnom rangu.
I nemoj da se vređaš kao neka mlada :cool: ,skoro svi postovi u ovj temi su ti pljuvačina po ovom telefonu,a i dalje ga koristiš.
Mene da nešto toliko smara i nervira davnih dana bih ga se rešio.
 
Pa odvoji nekih 300+ E pa kupi nešto od Samsunga,ili pojačaj još cifru i kupi Iphone neki koji te neće tako smarati kao RN9S koji je po mom skromnom mišljenju jedan od najboljih telefona u tom cenovnom rangu.
I nemoj da se vređaš kao neka mlada :cool: ,skoro svi postovi u ovj temi su ti pljuvačina po ovom telefonu,a i dalje ga koristiš.
Mene da nešto toliko smara i nervira davnih dana bih ga se rešio.
RN9 najgora serija telefona IKADA. Svaka pljuvačina apsolutno zaslužena. Sva sreća da nisam uzeo sebi nego deci i ženi. Ženin prosledio dalje a deca zadovoljna jer ga ne nosaju van kuće i samo se igraju. Ja da sam ga uzeo za sebe, ne bih ni stigao da ga razbijem već bi završio o prvi zid. Baterija sramotno traje. Sa onolikim kapacitetom. Imao na kratko Moto G9 Plus - baterija istog kapaciteta, trajanje duplo duže. Ili Xiaomi laže za kapacitet baterije ili im nešto debelo ne valja u softveru. Proximity senzor đubre neviđeno. Nije neispravan ali je toliko loš da samo pod određenim uglom radi. Ne smeš ništa drugo da radiš dok pričaš ako ne želiš da napraviš neku glupost. Probijanje osvetljena oko punch hole otvora (imao tri, na svima isto). Srećom nisam dobio prašinu ispod stakla kamere (na šta se isto mnogi žalili). Sem izbora tema za pozadine (što je klincima bitno), ništa dobro ovaj fon nema da ponudi.
 
Čudno iskustvo...

Nemam nikakvo probijanje svetlosti a ti imaš na 3 komada...
Senzor radi uredno kao i na svakom do sada

baterija 2 dana u proseku sa 5-6 sati sot, eto od jutros izgubio 14% a sada je vec posle podne i baterija na 86%
Daj tvoj screenshot bas me zanima.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-09-08-14-30-08-148_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-09-08-14-30-08-148_com.miui.securitycenter.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 64
Čudno iskustvo...

Nemam nikakvo probijanje svetlosti a ti imaš na 3 komada...
Senzor radi uredno kao i na svakom do sada

baterija 2 dana u proseku sa 5-6 sati sot, eto od jutros izgubio 14% a sada je vec posle podne i baterija na 86%
Daj tvoj screenshot bas me zanima.
Isto iskustvo imam sa RN9 Pro.
Godinu dana ga koristim.
 
Godinu i tri meseca nikakav problem osim proksimiti senzora.

Zanimljivo je da sam u jednom trenutku popi*zdevši zbog istog, uzeo drugi telefon Honor 9x pro sa kojim sam imao samo nešto manje probleme?! Verovatno bangavo držim telefon dok razgovaram, nemam drugo objašnjenje.
Iako je bio nešto fluidniji i po negde brži u radu otišao je na oglase umesto RN9s 😊
 
Verovatno bangavo držim telefon dok razgovaram, nemam drugo objašnjenje.
99% je do toga

ja sam to primetio odavno kada smo ja i supruga koristili isti telefon,
ona se konstantno zalila da se pali ekran a meni se na istom telefonu to nije desavalo i onda sam samo gledao kako drzi telefon i sve mi je bilo jasno sta je u pitanju.
 
Baterija je i više nego korektna za godinu i dva meseca korišćenja, nema nikakvih problema sa senzorom, po koji sitniji bag se pronađe itd. Baterija skoro nikad nije punjena do max i izdrži do dva dana u zavisnosti od korišćenja. (12-14h ukupno). Procesor je sasvim sposoban i štedljiv tako da nema brige za potrošnju. Nema potrebe za pljuvanjem telefona, ako vam ne odgovara jednostavno pređite na alternative ima ih sasvim dovoljno.
 
Hahha citam i ne vjerujem sta pojedini korisnici pisu. Provjerite koji telefon imate (no hard feelings) jer Redmi Note 9 Pro je jedan od boljih uredjaja od kompanije Xiaomi.
Posjedovao sam ga nekih mjesec dana i zamijenio jer sam navikao se da koristim samo flagship uredjaje a telefon do te cijene je ZVJER. Bas sam pisao u temi ranije da ga par IT strucnjaka zaduzeni za informatiku firme u kojoj radim koriste a firma broji preko dvije hiljade radnika. Moja dva druga isto koriste, jedan je osrednji korisnik, drugi napredniji i samo su rijeci hvale kao i vecina ljudi ovde. Tako da "najgori ikad" ne drzi vode ni sekund!
 
Pre RN9 sam imao RN5. Sa RN9 mi se nekada desi da se ekran uključi u toku razgovora, a sa RN5 mi se to nikada nije dešavalo. Izgleda da ipak ima razlike u kvalitetu/osetljivosti/poziciji proximity senzora.
 
Probijanje svetlosti na ekranima RN9P je evidentno. To ne primećuje samo neko ko nije imao druge telefone tipa Samsunga i sl. 3 od 3 kod mene. Znači nema šanse da je do primerka (2 Vip, jedan Logic) i sva tri različite serije i za različita tržišta (1xEu, 2xINT). Dodatno, što sva tri primerka sa istim setovanjem osvetljena ekrana različito izgledaju. Znači, čak ni ekrani nisu isti.
Proximity senzor nije neispravan ni na jednom ali je lošeg kvaliteta. Mora da se drži pod određenim uglom, a ako ga koristite kao moja žena, priča dok pegla, pere sudove i sl. onda zeza i uključuje ekran. ALi to je generalno boljka svih Redmi telefona (isti problem ima i sa RN10P).
Baterija na Moto G9 Plus je istog kapaciteta kao na RN9P. G9P izvuče komotno dan više korišćenja.
Možete šta hoćete da pričate, ja sam uzeo 3 komada. Ženi i deci. I imao prilike da kad legnu, dok se moj puni, čačkam njihove. Slušam muziku na YT, surfujem, čitam novine, banch i sl. Znači uverio sam se kako od 3 primerka ni jedan nije isti. Kako sam u VIP-u dobio jedan INT i jedan EU. Kako ni fizički nisu isti. Jer Tropical green se fizički razlikuje od Interstellar Gray modela (ne samo u boji).
RN8P je za ovaj fon bio klasa. I bolji ekran, i bolje performanse. Snapdragon je trebao na RN9P da donese bolje trajanje baterije a nije to uradio. Ja sam uzeo RN9P jer u VIPu više nije bilo RN8P na lageru. Uzeo i zeznuo se. Sva sreća, najstarijem klincu sam uzeo Realme 3 Pro, a tašti sam prosledio ženin primerak (ženi uzeo RN10P). Najmlađi klinci zadovoljni RN9P jer ga koriste samo za igrice i imaju hrpu tema za fon. Pa tipa naručim silikon sa Alija po temi koju imaju na telefonu.
 
Evo posle nedelju dana na MIUi 12.5,mogu samo da kazem,da je taj MIUI 12.5,unistio trajanje baterije.Vise ni pola ne moze da izgura,kao na MIUI 12.Do 40% ide nekako,ali od 40%-0% ode baterija,ni 1h ne moze da satavi koriscenja.Neverovatno,ali istinito.Juce,za 5min razgovora,odose 7% baterije.Instaliran,zadnji apdejt opet i uradjen hard reset.Nemam nameru da poravljam vise,tudje greske.Ovo je slucaj sa mojim telefonom.A ovi sto misle da su svi primerci isti kao njihov primerak,i da svi na svetu koriste isto telefon,kao i oni,sa istim aplikacijama i na isti nacin,nisu bas ok.I za kraj.Nikada nisam rekao,niti mislim da je RN9Pro los telefon.Mislim na hardver.Medjutim softver mu je zesce njesra.Bio,jeste i nazalost bice.
 
Meni na RN9 od apdejta na MIUI 12.5 preko noci pojede 14% baterije. Najvise potrose bateriju stanje mirovanja i uredjaj je u stanju mirovanja. Sinoc sam iskljucio wifi i podatke i jutros pokazuje 86%. Od 23h-07 isprazni bateriju za 14% a uopste se ne koristi. Ne radi mi se fabricki restart,nema mesec dana kako sam ga radio.
 
Ja cu najverovatnije da uradim rollback na MIUi 12,ili 11.Ovo je vise nepodnosljivo.I jeste.U stanju mirovanja,jede bateriju ko blesav.Oni neka se zezaju,a mi cemo da radimo hard reset svake nedelje.A i taj hard reset ne resava nista kod mene na telefonu.Znamo svi do koga je,ali cemo cutati i praviti se blesavi,kao po obicaju.
 
Pa ko nas je terao da azuriramo. Pre je SoT mogao 12h. Sad je to znatno manje
 
Pozdrav,
Da li je neko imao problem sa vibracijom telefona? Probao sam sva moguća podešavanja ali vibracija ne radi, pokušao i preko onog cit menija ali ni tamo ne reaguje. Nisam 100% siguran ali mislim da je problem nastao nakon poslednjeg update
 
Flesnuh Arrow OS, prezadovoljan sam. Koji Miui koji bakrači
 
Jel ne postoji mogucnost da se vrati na 12.02 il koji je vec bio? Sad mi je 12.5
 
Zdravo,jel može neko da postavi link do sajta za otkljucavanje bootloadera za redmi note 9 pro,i ima li kakvih naznaka kada će miui 12.5 global verzija,kolikosam gledao ovaj naš telefon je predvidjen i za miui 13,probao bih možda i custom rom konkretno ovaj Arrow al ne znam dal da se igram,na fonu mi je kripto novčanik pa ne bih baš se zezao.
 
Zdravo,jel može neko da postavi link do sajta za otkljucavanje bootloadera za redmi note 9 pro,i ima li kakvih naznaka kada će miui 12.5 global verzija,kolikosam gledao ovaj naš telefon je predvidjen i za miui 13,probao bih možda i custom rom konkretno ovaj Arrow al ne znam dal da se igram,na fonu mi je kripto novčanik pa ne bih baš se zezao.
Nista ne idi na 12.5
 
Kako si zadovoljan sa Arrow OS?
Nesto razmisljam i ja da predjem na njega, ali me zanimaju utisci :)
Lepo radi. To je oficijelni, znaci nema nekih bugova vidljivih na prvi pogled. Kamera meni na ovom romu bolja nego stock miui. Baterija u standby skine oko 3% za noc, ali meni sve zivo ukljuceno. A ima opcija za optimizaciju baterije nissm je cackao. Baterija puni recimo od 30 do 100% za sat i 10 min. Otisak prsta neverovatno brzo radi. Sa Modulom u Magisku moze i call recorder. Audio mod je vec ubacen u Arrow tako da ima isto podesavanja kao i stock miui. Fluidno radi, odziv ekrana neuporedivo brzi nego na Miui.
 
Lepo radi. To je oficijelni, znaci nema nekih bugova vidljivih na prvi pogled. Kamera meni na ovom romu bolja nego stock miui. Baterija u standby skine oko 3% za noc, ali meni sve zivo ukljuceno. A ima opcija za optimizaciju baterije nissm je cackao. Baterija puni recimo od 30 do 100% za sat i 10 min. Otisak prsta neverovatno brzo radi. Sa Modulom u Magisku moze i call recorder. Audio mod je vec ubacen u Arrow tako da ima isto podesavanja kao i stock miui. Fluidno radi, odziv ekrana neuporedivo brzi nego na Miui.
Nista, cim uhvatim vremena da napravim bekap, instaliracu Arrow kod sebe.
Nije da mi i MIUI ne zavrsava posao, ali volio bi da probam nesto drugo, zato pitam kakva su ti iskustva :)
 
Evo ja sinoc instalirao Arrow OS,i mogu da kazem da je odlican.
 
Ne znam kako je optimizovan Nusantara rom za taj telefon ali na nekom mom starom Redmi Note 5 Pro radi vrhunski.I brz i ogroman broj opcija za customizaciju telefona...Puno bolji od Arrow-a.
 
Nazad
Vrh Dno