Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Pa da, tako sam mu i predlozio ako ne odgovara App Vault. Ja isto drzim gore, jer mi je Vault iskljucen.
 
Kako gledate ono za memoriju i kesirane aplikacije? To nesto treba da se ukljuci u developer opcijama ako se ne varam?
 
Dobro, ovako može da prođe.
Prešaltao sam se sa iPhone SE na Redmi Note 5, a navika mi je ostala da ga izvlačim iz donjeg menija slajdom na gore. Ali može i ovako.
Fala
Jer može poređenje, utisci iPhone SE i RN5 kamere što se tiče, na auto modu u raznim situacijama[emoji848]

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb
 
U develoler options>running services.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dobro, ovako može da prođe.
Prešaltao sam se sa iPhone SE na Redmi Note 5, a navika mi je ostala da ga izvlačim iz donjeg menija slajdom na gore. Ali može i ovako.
Fala
Jer može poređenje, utisci o kameri između iPhone SE i RN5, auto mod u raznim uslovima [emoji846]

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb
 
Hdr ukljucen
dfad01bbd78e0b8d27f2f440c24590a1.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Xiaomi Redmi Note 5 Ai, može li zamjeniti S7?
Da li je značajna degradacija kamere u odnosu na S7?
Bez AMOLED ekrana ću već preživjeti :)
 
Naleteh na ovaj predivan cover, koji stiti ovaj mob sa svih strana, cak i ekran:

 
Ja imam takav, plavi, nije los :)

Drzi kao nezdrav, jedva izvadim fon iz njega.
360 Degree Hard PC Back Cover For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Ultra Thin Slim Case Full Protector Phone Cases for mi redmi note5 pro
http://s.aliexpress.com/aEBnqQ7Z?fromSns=Copy to Clipboard
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitanjce jedno:

- Da li fon poseduje RollBack Protection ili je dovoljno samo da otključam BootLoader i da preko FastBoot-a i Mi Flashera uflešujem MIUI10 Beta ROM?

TNX
 
Xiaomi Redmi Note 5 Ai, može li zamjeniti S7?
Da li je značajna degradacija kamere u odnosu na S7?
Bez AMOLED ekrana ću već preživjeti :)
Mislim da je neko napisao da stock kamera na A2 ili RN5 ne obiluje detaljima kao S7, da fokus nije tako dobro izostren u auto modu, valjda će neko da se javi da bolje pojasni.

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb
 
GCam dere fabričku na S7, ali ima GCam baš za S7, i ona dere, pogotovo na prednjoj S7 koja je meni najveća mana. Pa ono, vidi za i protiv ostalo. S7 je vodootporan, ako ti to nije prednost, onda biraj neka od ova dva. Ne znam kako radi GCam na A2, ne vidim primere na forumu, nisam je probao jer sam na odmoru. A1 sa GCam čisti fabričku na A2, vidno, treba uporediti i A2 sa GCam, očekujem dosta dobre slike. Za RN5 kačili smo primere.
 
Jer može poređenje, utisci o kameri između iPhone SE i RN5, auto mod u raznim uslovima [emoji846]

Poslato sa HUAWEI P9 lite 2gb

Ne znam da li tripujem, ali slikanje noću i u nedovoljno osvetljenim prostorijama nekako bolje ide na Redmi nego na SE. I to bi bilo to od prednosti.

Slike imaju neki šum, nisu toliko bistre kao na SE, Slow mo i nije toliko slow kad se uporedi sa SE, to je odmah primetno, ali kreće usporeno od početka, nema onaj kratki delay koji SE ima kada krene sa snimanjem.

Generalno, kamera uopšte nije loša na ovom, preko dana na dobro osvetljenom prostoru i dnevnom svetlu slike su sasvim zadovoljavajuće. Imaš testove na netu pa možeš i da vidiš. Ipak bih rekao da ga šije SE u kvalitetu samih fotografija.

Ni jedan od snimljenih klipova još uvek nisam prebacio na komp pa ne znam kako 'plove' na velikom ekranu, ali na samom fonu piče okej, zadovoljan sam (1080p), mada mislim da su za nijansu fluidniji na SE. Proveriću to već danas.

Sa prednjom kamerom još uvek nisam eksperimentisao, koristim je bukvalno samo za skajp, ali čini mi se da je bolja nego na SE.

To je to ukratko.
 
Sestra mi koristi S7, po danu i u kuci neces primetiti razliku, pravi skoro iste slike kao s7, mislim da su im i senzori veoma slicni. Autofocus dobar isto kao na s7. E sad teorijski S7 bi trebalo u uslovima slabijeg osveteljenja da pravi malo bolje slike, mada nisam probao to. Tako da ako hoces veci ekran i bolju bateriju sa slicnom kamerom kao na s7 slobodno menjaj.
 
Ovaj review iznad je sve objasnio u detalje...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Kako je moguće isključiti kompletno system update? Kada izbrišem system update aplikaciju telefon neće da butuje, a u ostalim slučajevima i ako je sve pogašeno opet skine i samo čeka restart.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Isto kod mene, izuzetno me nervira.

Dodatno, ko mi ovo apdejtuje aplikacije kad je isključeno u Play Store i on ne apdejtuje (samo me upozorava da imam X aplikacija koje čekaju apdejt)?
24b44218aaa9342a88b5f975c4f8ddc8.jpg
b0fd2c725ed5ea315f161ae674435f26.jpg
 
Isto mi se desava iako sam iskljucio auto-update. Doduse samo neke aplikacije sam updejtuje. Inace FSG jos bolje radi na novom updejtu 9.6.4.0. Da li se ja tripujem ili mi radi mnogo bolje nego na bilo kojoj drugoj verziji. Jutros mi stigao update.
 
Sto se tice azuriranja fb aplikacija, fb se osilio pa mimo Play store-a radi azuriranje, mada ne bi smeo. U messengeru ima opcija da se iskljuci auto update, u FB app je ranije bilo, ali su sada jos zakomplikovali dodavanjem aplikacije fb update manager (vidi se gore na screen shotu) koja mora da se deinstalira da bi se zaustavilo automatsko azuriranje. Za instagram je znam, ali je verovatno povezan sa ovim fb update manager-om.
 
Ali ja uopšte nemam FB aplikaciju. Nemam ni Facebook app manager/updater... Šta da deinstaliram? Sve više mi se gadi MIUI zbog ovakvih brljotina.
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa MIUI definitivno. Na slici ti se vidi da je fb update manager azurirao instagram. Verovatno su ga ubacili i sa instagramom. Mora da se vidi negde u aplikacijama.
 
Jel zna neko zasto mi ponekad ikonice blinknu kad izadjem iz aplikacije? Konkretno, ikonice za fejsbuk i mesendzer.
 
Stavio sam regiju Indija zbog tema. Osim dodatnih aplikacija da li ima nekih problema da ostane tako umjesto HR?

Redmi Note 5
 
Kad pomenu Indija, kad sam promenio na region Indija video sam da ima nekih novih opcija, tipa da se iskljuci app valut (valjda se tako zove) tj. Ono levo skroz, primetio sam da ima i ono za menjanje pozadina pri svakom otkljucavanju. To je sto sam na brzinu video, mozda ima jos nesto. Nije mi jasno zasto to ima tamo a ne kod nas i u drugim regionima?
Kakva je logika neka podesavanja vezati za region?
 
Kako me nervira proximity senzor! Zezao me na RN3 sve vreme, mislio sma da je do njega, sad me opet zaza na RN5. Jel ima neko resenje za to? Pali mi se ekran dok pricam non stop
 
Kad pomenu Indija, kad sam promenio na region Indija video sam da ima nekih novih opcija, tipa da se iskljuci app valut (valjda se tako zove) tj. Ono levo skroz, primetio sam da ima i ono za menjanje pozadina pri svakom otkljucavanju. To je sto sam na brzinu video, mozda ima jos nesto. Nije mi jasno zasto to ima tamo a ne kod nas i u drugim regionima?
Kakva je logika neka podesavanja vezati za region?

App vault može da se isključi i kada je region Srbija.
 
Kako me nervira proximity senzor! Zezao me na RN3 sve vreme, mislio sma da je do njega, sad me opet zaza na RN5. Jel ima neko resenje za to? Pali mi se ekran dok pricam non stop

Imao sam problem, ali izgleda da je softverske prirode, posto je sa nekim apdejtom nestao problem i radi dobro.
Ne secam se da li je proradilo kad sam flesnuo miui 10 ili je pre toga sredjen...
 
Isto mi se desava iako sam iskljucio auto-update. Doduse samo neke aplikacije sam updejtuje. Inace FSG jos bolje radi na novom updejtu 9.6.4.0. Da li se ja tripujem ili mi radi mnogo bolje nego na bilo kojoj drugoj verziji. Jutros mi stigao update.
I meni se čini da FSG sada radi bez greške. Ranije je imao taj neki mikro lag pri izlasku iz app. Sad sve radi extra...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Stigao hidrogel. U sustini to je ono sto sam ocekivao. Minijaturno, skoro da se ne primecuje na telefonu. Prsti klize ok...toga sam se najvise pribojavao. E sad ja sam ga toliko ocajno zalepio da je to uzas. Moram odmah naruciti drugo, ali da probam ovog puta sa onim alatom za montiranje sto se zabode u micro usb pa bude kao sablon. Sad sam uzeo bez toga i djavolski ga je tesko ubosti. Meni otisao skroz u stranu i sad ga tu dize kejs.
Jel imate preporuke za dobar hidrogel sa alatom za montazu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vrh Dno