Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

To bi još sat dva izdržalo sigurno.
f7be6b712c6d84f7b765ec4c00ce3686.jpg


Redmi Note 5
 
I meni baterija traje duze...mogla je oko 9-10h da izdrzi, sa novim apdejtom moze oko 11h.. :D
 
MIUI remote nema u ponudi STB uredjaja a treba mi da bi kontrolisao sbb-ov STB marke Cisco(D3) ...neka preporuka na play store za remote koji ima u sebi cisco stb ?
 
Na Xiaomi redmi note 3 global beta rom, custom recovery, rootovan magiskom, ota uredno prolazi. Naravno, poslije svaki put mora iznova da se ubaci custom twrp i da se rootuje, ali to je u dva poteza gotovo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Tako je bilo i na 3s. Bilo je sve u redu i na note 5 dok nisu uveli onaj antiRoll back. Od tada mi ne radi kako treba. Mrzi me i da ubacujem gcam i root kad će ponovo izaći nadogradnja koja neće moći da prođe. Moram da bekapujem podatke i da vraćam sve aplikacije iznova. Na r3s nisam skoro pokušavala da ubacim root od poslednjeg apdejta jer nije više moj fon ali sam primetila da je dosta usporio, u ram menadžeru su sve aplikacije rotirane iz nekog razloga i multitasking mu dođe bezvredan kad ne znaš koja je koja aplikacija. Pokušala da isključim rotaciju ekrana ali se ništa nije promenilo. Čekam da izađe 10-ka da vidim hoće li biti bolje. Dobra stvar kod 10-ke je što ove aplikacije za blokiranje reklama za nerutovane fonove (block this, adguard) ne stoje stalno u obaveštenjima jer sistem UI može da se isključi skroz, da ne izbacuje uopšte obaveštenja. Ovako me smara to da mi stalno stoji da je vpn aktivan. A bez blokera na androidu ne možeš normalno da posećuje što stranice na netu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
MIUI remote nema u ponudi STB uredjaja a treba mi da bi kontrolisao sbb-ov STB marke Cisco(D3) ...neka preporuka na play store za remote koji ima u sebi cisco stb ?
I ja sam silno vreme izgubio dok sam pronasao koji radi. Koristim dva remote, jedan za promenu kanala i jedan za pojacavanje/stisavanje, ali nema sanse da se setim koji su proizvodjaci u pitanju, a ovako nikako ne moze da se vidi.

a34486409f2502ec3e37883a03c81703.jpg
 
Kako moraju da se bekapuju podaci za svaki update? Ja koristim twrp+ root i kad izađe update, flešujem fw-less rom I ponovo magisk i to je to. Jedino što mora uvek da se skida ceo rom (bez fw-a) i flešuje. Obično i keš očistim posle svakog ažuriranja ali nije obavezno.
Evo ga link ka fw-less verzijama roma koje ne zavise od arg verzije niti je menjaju.
https://mirror.akhilnarang.me/MIUI/

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
50% baterije i imam 6h sota...kombinovano wifi i 4g...osvetljenje vecinom na 50%... :)
 
Evo konačnog sot-a. Preživeo je pravu torturu. Može sigurno jos najmanje pola sata da izdrži. Sve što se duže koristi android 9 sve bolje baterija drži.
07d74932b931f4191d0701a42d568b2d.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Jel ima nekih bagova rom,kakk radi gcam jel.sve opcije rade?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Je l' ima neko 360 masku? Kako stoji? Je l' imate neku masku i staklo za preporuku, da nije kabasta puno :D Da porucim pre nego uzmem telefon, dok to stigne.. :D

https://goo.gl/vq8H35 ?
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ne znam..ja placam preko kartice, samo za to sam je i otvarao :D
 
Je l' ima neko 360 masku? Kako stoji? Je l' imate neku masku i staklo za preporuku, da nije kabasta puno :D Da porucim pre nego uzmem telefon, dok to stigne.. :D

https://goo.gl/vq8H35 ?
Ako ne volis kabaste maske, cekiraj original xiaomijevu masku ali express link spolja je neka 'gipka' mat plastika a unutra ima neku pufnastu tkaninu, meni se u pocetku nije svidela, problem nije bio u maskici, vec u velicini telefona, ovo mi je prvi 'phablet', kupio sam i mofijevu hvaljenu masku i tad sam tek video koliko je ova xiomijeva u stvari dobra, bukvalno duplo manji telefon, plus posle koriscenja mofija iz nekog razloga su mi se malkice izgrebala ledja telefona, bas bezveze, jer imam crnu verziju notea ): , a da, xiaomijeva maskica je klizavija od mofija. Inace, istu ovakvu xiaomijevu je zena koristila na redmi 4x tel., ispustala je tel. hiljadu puta po plocicama, betonu, da je cak i maska pukla na par mesta, ali telefon je i dalje kao nov, steta sto je nema vise za redmi 4x...
 
Poslednja izmena:
Je l' ima neko 360 masku? Kako stoji? Je l' imate neku masku i staklo za preporuku, da nije kabasta puno :D Da porucim pre nego uzmem telefon, dok to stigne.. :D

https://goo.gl/vq8H35 ?

Imam ja ovu. Plava boja, čuči lepo, a sve to ne izgleda glomazno - naprotiv. Telefon mi (još uvek) nije ispadao iz ruke, tako da nemam još uvek sliku o tome koliko ga zaista štiti. Nadam se da je neću ni imati. Munja od cene te prosto tera da je naručiš...
 
Ne svidja mi se ta xiaomi sto je gore i dole otvorena...a ja sam ovu 360 imao na note 4x i bas mi se svidja i tako matirana mi je bas super lezala...nije klizala itd..i bas tako, u odnosu na sliku, nimalo glomazna..nju cu verovatno..
 
Od ove poslednje nadogradnje kod mene se popravila prednja kamera. Nije više bleda slika kao da sam seda.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
E ovo je prica :D https://goo.gl/5C4BX3 greota ne uzeti :D 1e hahah :D
Taj ZNP 360 sam uzeo za P9 Lite. Najgori krs od maske, ne drzi lepo, krcka pri koriscenju, boja se lako skida. Isto sam platio 1$.

Od iste radnje kupljena. Ocena od 5.0 zvezdica je fake, pogledaj ocene, sve od istog datuma, sve isti likovi stavljali :)
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
MIUI remote nema u ponudi STB uredjaja a treba mi da bi kontrolisao sbb-ov STB marke Cisco(D3) ...neka preporuka na play store za remote koji ima u sebi cisco stb ?

Meni treba za D3i Albis je uređaj.
 
Definitivno bolja baterija na 9.6.4.0 nego na 9630.

Vidi se koliko je bio na wifi. Ostalo naravno 4G.
069e80a0168242c10b8e46e01c7f1b0b.jpg
 
SOT mu ovde dodje Screen On: Pa u zagradi ovo? Ako sam dobro skontao?
 
Kako je vama toliko mnogo bolja baterija?
U čemu grešim?
911d4c86b6f3ab7f216b0839cc6de7e1.jpg
b0688aaaac22b7c6427789d9853d3a3b.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Tek da vidite grafikon jačine signala meni, haos je. Mada sa svakim telefonom kuburim sa tim, nije do Xiaomi-ja, naprotiv čak pre sam imao probleme kad razgovaram da mi prekida veza, sad nemam.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Slučajno sam izvalio danas foru za screenshot, povučeš tri prsta na dole samo i to je to. Do jaja je.
 
A ybg, prešao sa iOSa pre mesec dana, nova dimenzija.
 
Nazad
Vrh Dno