Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Stigao kabl. Nisam računala na ovo sa slike. Deluje čvršće od onih običnih što su počeli da prekidaju posle 2 nedelje. Previše mi je kratak tako da ću pre da se opredelim za ovako nešto od 2 m.
http://s.aliexpress.com/Ef6j2umA?fromSns=Copy to Clipboard

Magnet je odlična stvar, pošto je zakrivljen može da se rotira tako da ne smeta pri razgovoru. Za autopunjač isto dobar može da se zakači jednom rukom.
f4ea5f55987bc10a2a3487e9dd08a500.jpg
5dd96bf7c9772456513076207ba78d97.jpg


Bacila je svemir zeku.

Imam ovaj https://www.aliexpress.com/item/PZO...2383ab5&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0
odlican je
 
Za one koji nisu experti u instalaciji Gcam, i ne zele da rade root, koji drugi camera app predlazete da je kvalitetniji od stock app?
 
Je l' vam stigao 9.6.4.0 update?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
R5+ dobio oreo, nisam se nadao da će da dobiju.

Jel to možda znači da ćemo mi da dobijemo android9?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Jason2004

Open Camera za 4K ili 1080/60fps snimanje.

@MightyOutlaw

Dobijamo Pie sigurno, ali je kod skinovanih vaznije da se azurira verzija skina(MiUI), nego verzija Androida.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Novi update 9.6.4 izasao jel neko probao?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Danas pokazah drugarici telefon i ona se oduševila iako je "kinez". Obično žensko bude jednako Samsung ili iphone :) . Na GB-u se pojavio crveni model na koji je odlepila. Zanima me postoji li uopšte ovaj telefon u crvenoj boji za EU tržište ili je to neki krpež? Ima li ga možda neko kod nas u ponudi? Kada sam preporučenog člana foruma kontaktirao pre nekoliko dana za sebe nije mi odgovorio pa pretpostavljam da je ne odmoru ili negde van tako da na njega ne mogu da računam. Hvala :)
Pisao sam prije par dana, ima crveni global jer sam ga ja uzeo. Što se tiče boje pogodili su nijansu samo tako, vrlo je atraktivan.

Redmi Note 5
 
Za one koji nisu experti u instalaciji Gcam, i ne zele da rade root, koji drugi camera app predlazete da je kvalitetniji od stock app?
Što se tiče samog kvaliteta slika u auto modu, nećeš naći bolje od stock kamere. OpenCamera ili Footej nude opcije 4K snimanja uz eis, što nemaš na stock kameri, pa ako ti je to potrebno možeš njih da instaliraš.
Je l' vam stigao 9.6.4.0 update?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Čekam prvo da vidim utiske i da ga zvanično stave za download. Ovo je verovatno nasumično pušteno određenom broju na testiranje.
R5+ dobio oreo, nisam se nadao da će da dobiju.

Jel to možda znači da ćemo mi da dobijemo android9?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Dobiće RN5 Pie u prvim mesecima 2019. "Tek" je 2S dobio betu, polako, radi se... Xiaomi je odmah uleteo, među prvima posle Pixela da radi na Pie, tako da bez brige.
 
Sad ja sa teme na temu, niko mi nije odgovorio.

Jel postoji neka varijanta otključanja bl, root, custom recovery, a da radi OTA?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel zna neko možda da li ima šanse da se kalkulator ubaci na neku prečicu tako da se do njega dolazi iz max. dva slajda + tap?
 
Kako mislis? Da se ubaci gde

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Sad ja sa teme na temu, niko mi nije odgovorio.

Jel postoji neka varijanta otključanja bl, root, custom recovery, a da radi OTA?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Red Wolf Recovery. Imaš sve u xda temi objašnjeno u prvom postu.
Jel zna neko možda da li ima šanse da se kalkulator ubaci na neku prečicu tako da se do njega dolazi iz max. dva slajda + tap?
Misliš kao u app vault da ga staviš?
 
Cekam note5 od kad je najavljen, i pratim ovu temu dugo..bar 70% :D
I evo docekah to da je vreme kupovine pitanje dana..pa imam jednu nedoumicu samo..
Jedino sto sam nekako pokupio kao problem koji mi zapada za oko je image retention, jel to stvarno tako cesto? Jel to spada u garanciju, moze zamena za drugi uredjaj? Ne zelim nikakav problem, znam da se resava sa podesavanjima, al za mene je to neispravno :D
Osim toga jel ima jos nesto sto je kao "problem"?
Planiram da prodam nov A2 iz vipa i uzmem rmn5.
I jel uzimao neko u prodavnici ili samo preko nasih kolega sa foruma ^_^
 
Poslednja izmena:
Stigao je update, al' nede procitah da treba i v9.6.5.5.0. da izadje, koji je navodno zvanici 8.1 za redmi 5 i note 5.
 
Posle ažuriranja na 9.6.4.0 imam više slobodnog rama 2/4gb, pre nisam imao više od 1.5gb. Baterija mi je izgubila 9% za sat vremena, uključen je samo wifi i osvetljenje na automatsko. Na presthodnoj verziji 3%/h, ista podešavanja. Verovatno je preuranjeno za zaključke, ovo su prva opažanja.
 
Poslednja izmena:
Cekam note5 od kad je najavljen, i pratim ovu temu dugo..bar 70% :D
I evo docekah to da je vreme kupovine pitanje dana..pa imam jednu nedoumicu samo..
Jedino sto sam nekako pokupio kao problem koji mi zapada za oko je image retention, jel to stvarno tako cesto? Jel to spada u garanciju, moze zamena za drugi uredjaj? Ne zelim nikakav problem, znam da se resava sa podesavanjima, al za mene je to neispravno :D
Osim toga jel ima jos nesto sto je kao "problem"?
Planiram da prodam nov A2 iz vipa i uzmem rmn5.
I jel uzimao neko u prodavnici ili samo preko nasih kolega sa foruma ^_^
Ma kakvi. Nisam primetio da se javilo nešto ljudi s tim problemom ovde. Nije kao svojevremeno mrtvi pikseli na Note 4. Bez brige. Spada u garanciju koliko ja znam.
 
Kod mene ne može da ažurira sistem na 9.6.4.0. Custom recovery-ja nema tako da nije do njega. U jednom momentu je opet zaglavio na mi logo.

Bacila je svemir zeku.
 
Sada sam probao. Ne radi ni kod mene OTA preko Red Wolf-a a podesio sam sve, ubacio 028 betu... Svakako nisam ni hteo da azuriram, ali rekoh da proverim zbog samog OTA i jok.
 
Stigao i meni update. Sad cu da ga instaliram...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Stigao update a ja se baš jutros vratio na 9.5.19 zbog ram menadžmenta, na 9.6.3 mi sistem vukao 2,2-2,5 konstantno nije ostavljao mesta aplikacijama. Sad ću da sačekam da se slegne malo utisci po pitanju baterije pa da vidim da li da radim update ili ne. Ako može neko da proveri zauzeće sistema na 9.6.4 bio bih zahvalan :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigao update a ja se baš jutros vratio na 9.5.19 zbog ram menadžmenta, na 9.6.3 mi sistem vukao 2,2-2,5 konstantno nije ostavljao mesta aplikacijama. Sad ću da sačekam da se slegne malo utisci po pitanju baterije pa da vidim da li da radim update ili ne. Ako može neko da proveri zauzeće sistema na 9.6.4 bio bih zahvalan :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Evo ga
982985a212f8efe67df2dfb6474af21b.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Klikni na tri tackice dole, pa Show Cached Processes, to je realno stanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo ga
982985a212f8efe67df2dfb6474af21b.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Hvala, ovo je već normalno i otprilike na nivou na kom je bio 9.5.19.

^
Relano stanje koliko aplikacija drži u memoriji ali ovde se vidi zauzeće sistema. Meni na 9.6.3 sistem kad povuče 2.4gb za running I cached ukupno ostane malo više od giga i u praksi se osetilo da često učitava aplikacije iznova.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene je ovde:
7ab86aa65bc7a7d0839653ab0018934f.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Dobro, ovako može da prođe.
Prešaltao sam se sa iPhone SE na Redmi Note 5, a navika mi je ostala da ga izvlačim iz donjeg menija slajdom na gore. Ali može i ovako.
Fala
 
To ti je najbolje resenje. Alternativa bi ti bila u vidu quick settings toggle-a pomocu npr ove aplikacije: Quick Settings. To ti je onda swipe dole i tap. Pa ti biraj, sta ti lakse.. swipe u desno, ili na dole. :D

Edit: Evo jedna na brzinu sa GCam HDR+, vreme oblacno, bez editovanja.
2018-08-31_02-12-52 by Miloš Lazić, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je na miui 9 ali na miui 10 Instaliras quick settings sa play storea i stavis ga gore u quick settings traku.
7f432cc7ef072f474f683d4dd7fa7a3d.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno