Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Od prilike za 10ak sad cekam da istekne ovih 360h za unlock. Nadam se da se nece brikovati ako ga otkljucami predjem na xiaomi.eu. Takodje ni nema logike da udje u bootloop ako odradim clean install svaki put kada menjam rom...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Losa kalibracija boja...Ja pokusavam vec dugo da im objasnim da ubace KCAL u official rom...ali slaba vajda... :(
Kada vec imaju te probleme, ovo bi im bilo resenje...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Kada bi ubacili Kcal, onda bi falio jos samo gcam i to je to.

Sto se tice ARP vec se moze staviti i twrp i aosp na novu verziju v4 ARP, samo ne moze downgrade za sada. I vec izlaze nove verzije miui romova bez firmware-a, koji se mogu slobodno flesovati.
Ko ima novu v4 ARP-a bootuje twrp pa onda flesuje twrp i lazyflasher i ostaje twrp i onda flashuje sta hoce osim srarijih miui romova koji sadrze firmware.
 
Videh sad neki mtk. Kao troši ko sd625-tj malo
Naravno da moze, to je CPU koji izvrsava odredjene instrukcije, isto tako Kirin 970 ne zaostaje u CPU performansama za SD 835(jer ima visok klok na A73 jezgrima+mislim da je isti proces), a nema nikakva gold/silver jezgra.

MediaTek chipset-ovi nista ne zaostaju po CPU performansama takodje, samo je optimizacija potrosnje kod njih opsta katastrofa.
 
Jel koristi neko remix rom, kako radi, jel ima updejtova?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Note 5 (3gb) vs redmi s2 vs 5 plus kamera? Planiram da uzmem preko pretplate u ww neki xiaomi najbitnija mi je kamera i znacilo bi mi da ustedim svaki dinar. Note 5 je 6000din skuplji od ostala 2 telefona, vredi li doplatiti?
 
Imaš poseban podforum šta da kupim, tamo je najbolje da pitaš, jer ovo je tema o Redmi Note 5.
 
Note 5 (3gb) vs redmi s2 vs 5 plus kamera? Planiram da uzmem preko pretplate u ww neki xiaomi najbitnija mi je kamera i znacilo bi mi da ustedim svaki dinar. Note 5 je 6000din skuplji od ostala 2 telefona, vredi li doplatiti?
Ako ti je bitna kamera da.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Hoću da poručim masku sa alija. Da li da označim note 5 global version ili redmi note 5 pro? Zbunjuju me nazivi,ivam ovaj al,dual kamera....global verzija jeste...
 
Ko da je bitno, isto to sve

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako pise Note 5 i ima odgovarajuce rupe za kamere, to je to :)
 
Kako isto kada nije isto?

Svaki prodavac Ima par modela za 10ako xiami telefona,tako da ne vidim koje su rupice...samo nazivi...
 
Molim, pa valjda vidiš šta kupujes. Ako piše note 5, i ima otvor za dual kamere e to je taj

Ne razumem u čemu je problem, evo note 5 ukucao, i svi ti kejsovi su za note 5



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
697c6dad7a5a6fc5a2e08b7dee920673.jpg
 
Poslednja izmena:
Naglasi obavezno note 5AI global. Meni su poslali masku sa "istim" rupama. Rupa oko dualne kamere je malo više i malo je veća i nema šanse da telefon stane u tu futrolu za milimetar. Izguglala sam da je to neki note 5 za indiju, ili neku tamo državu. Još čekam rifund i čekaću ga za dolar ipo iz principa. Možda je to onaj 5+ koga zovu i note 5. Na oglasu je pisalo note 5 pro. Ako neko provali koji je model i treba mu maskica, poklanjam je (ženska maska).

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Oglas je nedostupan pa ne mogu da ga linkujem ali su maske bile identične za note 5 pro kad ono međutim. Jesu one jeftine ali ih je trebalo čekati 30 dana.
736be701b15f6550a36336a22c1d6ade.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
5 plus ima singl kameru. Nikako ne može da pomeša, pre će biti da je to loše proizvedeno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
To je maskica za note 5 special edition ...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Šta je sad Note 5 special edition? [emoji15]
 
Pre ce biti da je ona dobila maskicu za Mi 6x ;) garant su pogresili kinezi sa ae kada su joj poslali.... Tako mi se cini gledajuci rupicu za kameru i fp jer je ona malo visocije od RN5...
Evo kako izgleda Mi 6x:


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


a9cbd63f546408f8a9019e27e846f30f.jpg
80df14be04f51e72f53150a7c157b51e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ni kucao, ali mogu reći da me je uhvatio sa tim, znajući koliki su papci i koliko istih modela imaju, iskreno ne bi me čudilo da ima i SE, LE, GT itd.
 
Pre ce biti da je ona dobila maskicu za Mi 6x ;) garant su pogresili kinezi sa ae kada su joj poslali.... Tako mi se cini gledajuci rupicu za kameru i fp jer je ona malo visocije od RN5...
Evo kako izgleda Mi 6x:


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


a9cbd63f546408f8a9019e27e846f30f.jpg
80df14be04f51e72f53150a7c157b51e.jpg
Meni izgleda kao da je za 6x. Možda ima još nađe za nju, da ne završi u kanti.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno i jedina stvar koja me nervira na ovom telefonu je polarizacija ekrana; kada ga koristim dok nosim naočare sa polarizacijom, ekran se ne vidi uopšte kada telefon držim uspravno.
Ako može neko da proveri na svom telefonu, i ako nema tog problema, neka napiše koje naočare ima, da kupim takve neke.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nema pomoći. I na 5 Plus je ista situacija. Nema naočara za to, sve su iste. Samo vodoravno. Ako ti je za utehu, drugarova iPhone sedmica isto. :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Hoću da poručim masku sa alija. Da li da označim note 5 global version ili redmi note 5 pro? Zbunjuju me nazivi,ivam ovaj al,dual kamera....global verzija jeste...

Na nekim oglasima pise koji je koji telefon uz eventualnu sliku ali na vecini nema slika. Nekim kinezima je redmi note 5 verzija za Indiju a nekima je to verzija za Kinu. Ja sam taj problem resio tako sto bi poslao sliku telefona prodavcu i pitao ga koju opciju iz prodavcnice da izaberem.
Naleteo sam na jednog retarda...joj kako sam se iznervirao :mad::mad:....lik ima staklo note 5 i note 5pro, slike iste za oba telefona a iz opisa ne mogu da provalim koju opciju da izaberem. Posaljem kinezu sliku fona i pitam da li treba da izaberem opciju note 5 ili note 5 pro? On mi 3 puta salje link ka prodavnici, dva puta mi napise redmi note 5 global da bi posle 5 sati napisao: aaaa znam sta ti treba, izaberi opciju note 5 :wall::wall:
 
Lepo izgleda, moze slika kako stoji na tel? Jel mnogo debeo?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pa deblji je od maske koja je stigla uz telefon. "Lepa" plastika tj nije silikon koji se stalno uvrtao na ivicama,bar meni. Slikacu cim pre. Nego sta da radim sa staklim?
 
Jel moze pomoc sta znaci global version i global rom? Ne zelim vise kineske verzije roma, trenutno imam problem na starom telefonu, hocu da predjem na xioami, ako moze neko da mi posalje pp, sa proverenim linkom neke prodavnice na aliju? Bitno mi je da radi play store, da ga kineska verzija ne odbacuje. Hvala
 
Global rom-ubacen globalni softver, dolazi sa CN punjacem i adapterom, nema Band20.

Global version-globalna verzija koja fabricki dolazi sa EU punjacem i globalnim softverom, podrzava sve frekvencije mreze(tj. ima i Band20).

Tebi treba global version, ne global rom.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, samo me jos interesuje, jel se normalno radi update sistema kada stigne?
 
Nazad
Vrh Dno