Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Nema ni na stable verziji. Sad dođoh da pitam jel ima kakvo podešavanje za to? Stoji mi ono prikaži sva obaveštenja i njihov sadržaj na zaključanom ekranu. Upropastili su sve sa 9-kom.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Kidence mi je pomogao u vezi sa tim (ko bi drugi). U dev options dpi se stavi na 380 i opet se vidi sadržaj notifikacija.
 
Beta xeu je jadna postala, lock screen notifikacija ne prikazuje sadržaj. To me jako nervira.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ako si oženjen onda je to pozitivna promjena :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Bez otiska lica svakako ne piše sadržaj. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednji Havoc sa stock kernelom dobro radi i ne deluje mi da se greje kao sa prethodnim verzijama Illusion (Derp) kefnela.
 
Svi rom-ovi su lošiji otkad su se prebacili na novi firmware. Ocignedno im je potrebno malo vremena dok ih ispeglaju. Havoc je svakim novim update-om sve bolji, ali još uvek nije ono što je bio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
posto ne mogu da dajem reputaciju dok se ne napravi citav krug, a i svejedno - ja samo javno da se zahvalim svima, posebno coavasicu za smernice za sredjivanja svega sto je trebalo da se instalira gcam (BL, TWRP, Magisk) i da na miui kameri dobijem manual mode (patch).
gledao sam uputstva sa nekoliko strana, ponegde i nisu bila precizna, ponegde sam zapeo, ali za par sati sve zavrsio (po prvi put). thx!

razlika je stvarno vidna u svim uslovima, pogotovo sa slabim svetlom, a night mode sjajan.
prednja kamera postala upotrebljiva. ne znam gde je xiaomi-ju glava bila kad su radili software za prednju, na kojoj je sve bledo i mutno do beskorisnosti.

kad sam tu, moze i pitanje - dal mogu da budu instalirane razne verzije gcam odjednom, i koja je po vama najbolja?
takodje, vidim da svaka ima izbor od po pet verzija (tipa nexus 5, pixel 2, 3, xl...). koje su u stvari razlike, da ne testiram sad ko majmun ako se to vec zna? :D
 
Nema potrebe da imaš 3 GCam verzije kada GCam6 radi sve što treba.
U podešavanjima je najvažnije da za prednju kameru izabereš Nexus 5, ostalo će da radi.
Kompletna i dobra podešavanja je već kačio kolega @coavasic, pa se potrudi da nađeš taj post u ovoj temi. Tu takođe imaš i patch i GCam6 za download.
 
Poslednja xeu beta, od petka.Standardno dobro radi.
2d3bbab5440b997863973384b519ea7d.jpg
017de62b5d41a074d4c840550b5d1ceb.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nema potrebe da imaš 3 GCam verzije kada GCam6 radi sve što treba.
U podešavanjima je najvažnije da za prednju kameru izabereš Nexus 5, ostalo će da radi.
Kompletna i dobra podešavanja je već kačio kolega @coavasic, pa se potrudi da nađeš taj post u ovoj temi. Tu takođe imaš i patch i GCam6 za download.

da, da. po tim podesavanjima sam i radio, imam sacuvano i na kompu.
samo me zanimalo, a i mislim da nije pisalo ovo za nexus 5 tu. :)
hvala
 
U poslednjih par dana sam izmenjao nekoliko romova..tipa OOS , Masik,Xeu,AICP i PE ..i samo na PE mi radi wifi na poslu..na ostalim romovima wifi puca na svakih nekoliko sekundi..wifi u kuci radi bez problema..mts internet je na oba mesta..isprobao i stabile i weekly firmware..i nikako da radi wifi..imao mozda neko slicnih problema

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ali mene zeza nesto opasno.
Prvo sam zeznuo nesto oko enkripcije prilikom vracanja na xeu, pa sam preko miflasha stavio betu. Pa sam stavio xeu.
Naravno sve sam brisao, clean flash pravi.
I sve fercera kako treba.
Na kraju stavio @coavasic98 pec i gcam instalirao. Ranije mi nije radio video. Probao sada, radi video. Rekoh to je to, sad je sve u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
Posle toga restartovao telefon jos par puta.
Udjem u kameru, izbacuje. Kao da peca nema. Iskljucio, ukljucio pec, isto opet.
Zasto mi se ovo desava? Ubicu se.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I mene zeza svašta od kad je izašla 9-ka. Iz čista mira neće da uđe u neku aplikaciju ili u task, gestovi baguju po nekad. Isto me zezala gcam. Izbrisala gcam, deaktivirala iz magiska, ponovo ubacila patch i instalirali gcam i sad radi. Ali dosta sporije otvara prednju kameru i moram da proveravam kad slikam da li je slika ispala ok, desi se da ispadne ovako:
6bb0aaf7329da8ffb5ba4c89b07553be.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Meni je drugar koji se razume više od mene, odavno otključao Bootloader, pa je danas rutovao telefon, ubacio XEU stable, Gcam po preporuci Coavasica-hvala do neba, i sad fercera i pravi vrhunske fotke u mraku, tj sad se vidi šta ima u mraku, radi fluidnije I brže ali mi svako malo stizu nottifikacije Iz Chrome-a da sam dobio nagradu, da mi je Pošta nešto poslala sam, da je Viber poslao i to iskače kao blesavo [emoji3525]
Jer ima trik da se otkacim ovih gluposti a da ne radim fabrički reset i sve onda moram ponovo da konfigurisem a to ume da potraje. Slika sa terase je sasvim vidljiva a sa originalnom aolikacijom, maltene mrkli mrak.
636d4d8b65a46068fbcf6adc37e91966.jpg


a5da83aecff01427695033253dd15748.jpg


Sad vidim da me prijavio kao Saxi umesto kao Nerast [emoji848]

RN 5 Pro
 
Poslednja izmena:
Meni je drugar koji se razume više od mene, odavno otključao Bootloader, pa je danas rutovao telefon, ubacio XEU stable, Gcam po preporuci Coavasica-hvala do neba, i sad fercera i pravi vrhunske fotke u mraku, tj sad se vidi šta ima u mraku, radi fluidnije I brže ali mi svako malo stizu nottifikacije Iz Chrome-a da sam dobio nagradu, da mi je Pošta nešto poslala sam, da je Viber poslao i to iskače kao blesavo [emoji3525]
Jer ima trik da se otkacim ovih gluposti a da ne radim fabrički reset i sve onda moram ponovo da konfigurisem a to ume da potraje.
RN 5 Pro

Settings/apps Nadji Chrome i obrisi podatke. Dozvolio si notifikacije na nekom sajtu, ili neka reklama. Ubaci neki adblock(blokada ne treba root) ili adaway(treba root/magisk).
 
Pobrisao podatke iz Chrome aplikacije, izlogovao se i ponovo ulogovao na svom nalogu na Benchu, odsttiklirao u Chrome da je dozvoljena instalacija iz nepoznatih izvora i sad cemo da vidimo jer stizu obaveštenja lažna. Hvala na pomoći [emoji4]

PS Nema više uznemiravanja, sve se sredilo bez muke, hvala na savetu još jednom [emoji4]

RN 5 Pro
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam flešovao poslednji Havoc 2.8 + KangarooX r4.9 OC,sve šljaka savršeno(Gcam mi radi bez ikakvih pečeva).Nekako mi je telefon živahniji nego na Masik F romu,sigurno zbog oc kernela.Bateriju ću tek danas da proverim kako drži,ali mi se čini da je slabija za ~15ak%.

I jedino što mi nedostaje sa Miui-a je raise to wake opcija.Tamo radi 10/10,ovde postoji ambient display ali nije to to.

Krenuo je pre nekog vremena da mi se pojavljuje image retention.Ko ga ima,samo neka ubaci ovaj magisk modul i problem rešen. https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117931457

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ispao mi je telefon i puklo staklo skroz, je l menjao neko staklo i ako jeste gde, koliko kosta. Pomagajte molim vas

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Ako neko ima ili bude imao problem sa wifi-jem tipa pucanje veze,rekonekt na svakih par sekundi..uradi ovo ..privacy/location/scanning/wlan scaning >>> off i sve ce biti u redu. [emoji869]

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
kratko pitanje, mozda je o tome i bilo reci na temi...

da li svaka gcam u slabom osvetljenju pravi ponekad fotke sa ponegde rastrkanim belkastim tackicama koje se vide kada se slika maksimalno zumira (vide se bas na tamnim mestima slike)? kao neki beli noise...

e i da. sta su xtreme v3 libs i kako ih dobiti/enableovati/koristiti (ili sta vec) da unaprede fotke?
 
Poslednja izmena:
kratko pitanje, mozda je o tome i bilo reci na temi...

da li svaka gcam u slabom osvetljenju pravi ponekad fotke sa ponegde rastrkanim belkastim tackicama koje se vide kada se slika maksimalno zumira (vide se bas na tamnim mestima slike)? kao neki beli noise...

e i da. sta su xtreme v3 libs i kako ih dobiti/enableovati/koristiti (ili sta vec) da unaprede fotke?
Možeš li da postaviš primer? Meni se tačke pojavljuju nekad na prednjoj kameri ali to je standardan bug na dosta uređaja sa gcam. Što se tiče libova, probao sam većinu i jedina koja ima smisla pored one koju koristi Gugl je ezsdman, nekad daje lepše i prirodnije slike.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
evo ovde za primer tri fotke nekog krsa iz coska sobe (zbog losih, low light uslova).

miui CAM - bleda ali bez tih belih tackica.
2wq8uau.jpg

gcam - ovo je taj "problematicni primer, gde kada se blize pogleda donji desni ugao moze da se vidi dosta noise-a.
aj sto je noise, normalno je, ali je prosaran tim belim tackicama, koje su nekad izrazenije.
ovde i nisu izrazene (ume da ih bude i po 2-3 puta vise u mracnim delovima slike), ali eto na brzinu - cisto kao primer.
2holb21.jpg

gcam night mode - cisto onako
jpyhyc.jpg
 
Poslednja izmena:
Još uvek sam na MIUI 9.5.13.0 Stable, Android 8.1.0 sve radi odlično. Da li da radim update na Pie, pošto vidim da dosta ljudi prijavljuje neke probleme u radu?
 
Još uvek sam na MIUI 9.5.13.0 Stable, Android 8.1.0 sve radi odlično. Da li da radim update na Pie, pošto vidim da dosta ljudi prijavljuje neke probleme u radu?
 
Još uvek sam na MIUI 9.5.13.0 Stable, Android 8.1.0 sve radi odlično. Da li da radim update na Pie, pošto vidim da dosta ljudi prijavljuje neke probleme u radu?
ja nemam nikakvih problema, ali ni ti nemas razloga da bilo sta menjas. ja na tvom mestu ne bih, jer se cini da su kameru malo oslabili softverski (ili mi posle prvobitnog zadovoljstva polako vremenom nalazimo mane) i ne mozes da koristis vise hotspot i wifi u isto vreme, ako si to ikada i radio.
po meni jedino zanimljivo (ne i nesto korisno) sto mozes da dobijes sa update-om na pie je dark mode. mozda i raise to wake, ili turn to mute ringing (ne secam se sta je bilo u fonu od ranije).
ja kad sam video da pie ne donosi nista spec (nema ai, nema manual mode, nema c2api), konacno sam prelomio i odradio sta treba da instaliram gcam. to je ono najbolje sto mi je pie i dao - odlucnost. XD

---

a apropo slika koje sam okacio, mislim da je bilo do verzija. cackao sam ih, menjao, i na kraju se vratio na prvu koju sam instalirao (MGC_6.2.030_Bulkin043_V8Y) i koja mi je pored coavasiceve najbolja (vecina ostalih preteruje sa saturation, a cini mi se da imaju i vise noise-a).

e sad i pitanje: ako update-ujem root-ovani fon (trenutno sa zvanicnim 10.3.1.0 miui pie) na 10.3.2.0 koji polako stize, da li cu ponovo morati da enable-ujem c2api ili se bakcem sa bilo cime?
sve se kao nadam da ce gurnuti malo bolji drajver za kameru, cini mi se da je pre pie bilo malo bolje. :)
 
Poslednja izmena:
Automatsko osvetljenje su na Pie upropastili, do 9-ke je odlično radilo, meni to smeta najviše od svih pogoršanja na zadnjem ažuriranju. A ispravke ni od korova...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Automatsko osvetljenje su na Pie upropastili, do 9-ke je odlično radilo, meni to smeta najviše od svih pogoršanja na zadnjem ažuriranju. A ispravke ni od korova...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
+1!

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi jel moze global beta miui kroz twrp da se instalira?..nemam laptop pri ruci

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stiglo je ažuriranje [emoji1]
a0a85415178017a947d807c9b24f7313.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno