Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Izaberi bilo kog prodavca, valjda po nekom pravilu, onog sa najviše pozitivnih ocena... Samo, zašto bi to radio kad možeš i ovde da kupiš po istoj ceni koliko bi koštao i iz Kine sa našim dažbinama, plus odmah je "na upotrebi", bez čekanja i razmišljanja kako će proći u putu, osim ako ne postoji mogućnost zaobilaska
 
covek je iz crne gore, tamo ih nema, ustvari valjda ima samo na primorje negde i to za 250 evra. a i nemaju porez na robu do 150 evra, ovo ce ga ispasti 143.
 
Onda je to svakako bolja varijanta, nije kao kod nas, deru i za manje od 50 jura...
 
Čini mi se baterija još brutalnija od kako sam smrzo google app, stand by time mislim. Punio sam prekjuče [emoji1]
 
Ja za sada (pre)zadovoljan, prvo punjenje juče popodne kad sam ga uzeo
8ef5c7f1d992c4b347ae09201593ed78.jpg
11ff07ccf3cb52e5d3eb87a2aada05ca.jpg
5c30b18c6c8b702236525f6a457cf216.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel probao neko da zbudzi dva sim-a i SD karticu?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Posle 20 dana korišćenja mogu da kažem da je telefon RN4X stvarno vrh, absolutni best buy u sadašnjem trenutku. Sve vreme sam mislio da je MIUI više nedostatak nego prednost, sada mislim suprotno. A stvarno sam imao iskustva sa dosta romova, ali ovakav kao Global stable 8.2.2.0 još nisam video, stvarno mnogo dobro upeglan rom a uz to prepun drugih featurea za koje bi se inače kupovale aplikacije, recimo autostart, second space, dual apps, alarm za overheating sa temp threshold (!:zgran:), fw za izlaz na net, gestures launcher, lokalni backup... Rom nije ljubav na prvi pogled jer deluje ispremeštano i pretrpano, ali kad zagrebeš malo ispod površine shvatiš vrednost.

Ajde rom ok, sw je to, ali posle godina provedenih sa raznim linuxolikim sistemima gde sve stvari sa strujom uvek padaju u prvi plan, mislim da je najveća prednost ovog modela kombinacija SoC i kernela, da je to čudo jedno - deep sleep neprikosnoven (uz fp always stand by), uvek ladan ko špricer, long stand by time...

Za sada ne koristim usluge MI accounta, osim za download teme pa log out, ali što vreme više prolazi vidim da su i taj svoj <apple like eko sistem> sredili do perfekcije, 2-step verification, apsolutna kontrola kada se uloguješ i preko pc bez obzira na browser i os, jedinstveni login account za forum, za online backup, storage, find phone i sl... A nalog imam još od pre 4 godine kada sam kupio na Aliju neki mini router pa tražio driver za Ubuntu pa morao da se registrujem da bih skinuo sa foruma source i kompajlirao, jedva nađoh pass ali način na koji mi je dozvolio da se ponovo logujem posle par godina - standard za respect.

I naravno, hvala kidencetu na uvod u xiaomi svet :)
 
E ako su resili exchange ti ce biti cudo. Ovaj problem ih prati bar 2 godine

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Meni šljaka preko Exchange-a, doduše, uz sertifikat.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Ako neko bude imao problem (nakon rutovanja) da prilikom kačenja usb-om na pc telefon ne nudi opciju da se uključi mtp rešenje je da se dodaju sledeći redovi u build.prop, sačuva dodato i odradi restart telefona.

persist.service.adb.enable=1
persist.service.debuggable=1
persist.sys.usb.config=mtp,adb
 
Da, na kameru sam se navikao. Javio mi drugar da je trenutno nestašica SD625 verzija, pa ako u narednih pqr dana ne nađe, onda ću x20. Nije mi samo do podrške, generalno je SAD dosta bolji kada su u pitanju optimizacija sa aplikacijama, itd.

I, šta si uzeo? Mada mi je čudno Laki što za oko 200e ne gledaš P9 lite (dobio v7) ili Honor 8 lite? Ajde da ne kažem J7 2016 jer nema skener otiska. Tu su negde sa cenom kao 4x, ali sa garancijom kojoj opet dajem prednost.
 
I, šta si uzeo? Mada mi je čudno Laki što za oko 200e ne gledaš P9 lite (dobio v7) ili Honor 8 lite? Ajde da ne kažem J7 2016 jer nema skener otiska. Tu su negde sa cenom kao 4x, ali sa garancijom kojoj opet dajem prednost.
Stiže 4x ili 4. Videćemo u narednih par dana dok je tamo da li će naći 4x u nekoj od prodavnica. Do duše imaju verziju 64/4 ali je skoro 200e, a to mi je previše. 32/3 za 135e je bombona.

P9l sam gledao ali me nervira jer ga svaka druga osoba na ulici ima, a druga svaka druga ima samsungovu J seriju. Šalu na stranu, P9l sam iz prve ruke video da vremenom opasno uspori i počne da zeza. Sredio bih ja to verovatno uz root i custom rom, ali ne vidim neke velike prednosti koje bi opravdale 60ak evra višu cenu, jer ja Xiaomi uzimam iz Kine, pa je cena dosta niža od ove kod nas.
 
Poslednja izmena:
Stiže mi ota update a root-ovan mi je telefon. Da li smem da radim update preko flashfire?

Edit: Radi... [emoji1] Nije upao u bootloop...
 
Poslednja izmena:
Stiže 4x ili 4.

P9l sam gledao ali me nervira jer ga svaka druga osoba na ulici ima, a druga svaka druga ima samsungovu J seriju. Šalu na stranu, P9l sam iz prve ruke video da vremenom opasno uspori i počne da zeza. Sredio bih ja to verovatno uz root i custom rom, ali ne vidim neke velike prednosti koje bi opravdale 60ak evra višu cenu

Ja sam upravo prešao sa P9Lite na 4x.
Meni je p9l radio sasvim solidno u odnosu na honor 5x, koji je znao značajno da uspori posls nekog vremena. Nougat je na p9l odlično urađen. Od custom romova ima samo RR i Lineage cini mi se...

Ali je sve to brzo otišlo u istoriju nakon kupovine 4x :)
Prezadovoljan sam, izgled, fluidnost, baterija..definitivno best buy.




Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Скинеш званичан ЗИП кроз апликацију

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam upravo prešao sa P9Lite na 4x.
Meni je p9l radio sasvim solidno u odnosu na honor 5x, koji je znao značajno da uspori posls nekog vremena. Nougat je na p9l odlično urađen. Od custom romova ima samo RR i Lineage cini mi se...

Ali je sve to brzo otišlo u istoriju nakon kupovine 4x :)
Prezadovoljan sam, izgled, fluidnost, baterija..definitivno best buy.

Može neko poređenje, sem baterije, tu znam da je 4x bolji 100%, a imao si i noviji android na P9L.


Stiže 4x ili 4. Videćemo u narednih par dana dok je tamo da li će naći 4x u nekoj od prodavnica. Do duše imaju verziju 64/4 ali je skoro 200e, a to mi je previše. 32/3 za 135e je bombona.

P9l sam gledao ali me nervira jer ga svaka druga osoba na ulici ima, a druga svaka druga ima samsungovu J seriju. Šalu na stranu, P9l sam iz prve ruke video da vremenom opasno uspori i počne da zeza. Sredio bih ja to verovatno uz root i custom rom, ali ne vidim neke velike prednosti koje bi opravdale 60ak evra višu cenu, jer ja Xiaomi uzimam iz Kine, pa je cena dosta niža od ove kod nas.

Ovde su cene identične kao i pomenuti modeli koje možeš naći sa garancijom/fiskalnim, a to je već druga matematika za 130e, što znači da će dosta pasti cena u jednom trenutku ako je preko 130e. Sad me malo razočara 4x, kad znam koliko će u jednom trenutku da gekne.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da mračim, ali puno ljudi se žali na zaglavljene piksele. Moj RN4X ih ima takođe. Mogu se videti kada se osvetljenje stavi na max i pusti crna pozadina. Primetio sam sinoć dok sam gledao neki tamniji klip, sitne zelene tačkice. Noću se bolje primete ili u mračnoj prostoriji. Izgleda su ekrani lošijeg kvaliteta generalno, možda za indijsko tržište, ne znam. Kucajte stuck ili dead pixels xiaomi, ima brdo rezultata na njihovom forumu i youtube.
 
Ja na rn4 nemam tih problema. Koji displej imaš na mobu ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Može neko poređenje, sem baterije, tu znam da je 4x bolji 100%, a imao si i noviji android na P9L.




Ovde su cene identične kao i pomenuti modeli koje možeš naći sa garancijom/fiskalnim, a to je već druga matematika za 130e, što znači da će dosta pasti cena u jednom trenutku ako je preko 130e. Sad me malo razočara 4x, kad znam koliko će u jednom trenutku da gekne.
Ista cena ako ne i niža je bila za RN3, pa je cena novog kod nas ostala dosta iznad toga. Zato i za 4/4x ne verujem da će kod nas pasti ispod 150-60e.



Ne bih da mračim, ali puno ljudi se žali na zaglavljene piksele. Moj RN4X ih ima takođe. Mogu se videti kada se osvetljenje stavi na max i pusti crna pozadina. Primetio sam sinoć dok sam gledao neki tamniji klip, sitne zelene tačkice. Noću se bolje primete ili u mračnoj prostoriji. Izgleda su ekrani lošijeg kvaliteta generalno, možda za indijsko tržište, ne znam. Kucajte stuck ili dead pixels xiaomi, ima brdo rezultata na njihovom forumu i youtube.

Imaš metode na YT da se to sredi. Pokušaj nešto od toga, ipak su to zaglavljeni a ne mrtvi pikseli.
 
Poslednja izmena:
Ja na rn4 nemam tih problema. Koji displej imaš na mobu ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Imam ovo: qcom,mdss_dsi_nt35532_fhd_video

Koliko sam saznao dolaze u neke 3 varijante: Tianma nt35596, Auo nt35596, and Boe nt35532
Sad šta se zapalo...koji je bolji/gori.

Pri normalnom radu se ne primećuje, samo na crnoj pozadini u mračnom okruženju i brightness na maksimumu.
Pustio sam ono da odradi jedno pola sata, nije dalo rezultata.
 
Evo malo statistike, sony/samsung senzor, 4x ili global, boje...

Pogledajte prilog 226912

Izvor je ova tema: http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1297376

Izgleda da je global+siva boja dobitna kombinacija ako zelite Sony senzor.
Nisam siguran koliko je baš ovako nasumično stavljan senzor. Mislim da je Sony u svim 4x koji se prodaju u Kini, za njihovo tržište, a Samsung za Indijsko tj global. A sve 4 imaju Samsung senzor. Tako sam ja razumeo.
 
wut? Cekaj ti ne zelis da verujes aktuelnim podacima, vec zelis da verujes rekla-kazal... OK?

Pogledaj link u temi, javljaju se stvarni korisnici, tj. kupci sa informacijama odakle su kupili, koju verziju su kupili, koju boju. Znaci ovo su cinjenice, tako da to sto si ti razumeo je potpuno pogresno, dosta veca je verovatnoca da ces dobiti 4x sa Samsung senzorom.


Inace, sto vise gledam slika Sony vs Samsung, vise mi se svidjaju slike sa Samsung senzorom, izgleda da je ovaj IMX258 kojeg su ugradili nije bas AAA klasa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno