Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Ne dozvoljava dok se druga kartica ne postavi kao default.
 
Što se tiče poruka od banke, imao sam opet situaciju da mi nije stizao One Time Password SMS, a u inboksu je bio već jedan od prošlog puta. Obrisao sam taj SMS, i ponovo zahtevao kod, istog momenta je uspešno primio poruku. Za sada se tako borim protiv ovog GLUPOG problema, dok ne dođe trajno rešenje.
 
Ali i dalje ne znaš da li problem u telefonu ili je problem relacija operater-banka? Eventualno da prebaciš karticu u neki drugi telefon, pa obaviš neku transakciju i vidiš da li ti stiže poruka.
 
Našao sam na netu da je Xiaomi već imao tih problema. Negde se spominje da je Google related problem.
 
Nekih 25 E jača od cene na KP,ali plaća se takoreći na rate 24 meseca i ispadne odlična opcija + garancija od 2 godine.
 
Neke nove glasine kažu da će X3 Pro doneti samo jači procesor, što i nije neki bitan apgrejd. Ako Redmi Note 10 zaista donese AMOLED ekran, ovaj model će konačno dobiti pravu konkurenciju. Aj da se strpim još nedelju dana da vidim šta će biti.
 
Posto ne mogu da nadjem nigde informaciju ili ne znam da li za ovaj telefon ima custom rom od XEU? Pregledom njihovog sajta ne vidim ovaj telefon u listi podrzanih ili opet sam gledao u pogresnom delu.

Nasao sam samo da imaju Stable rom, ali ovaj novi miui 12.5 to nisam nasao.
 
Ali i dalje ne znaš da li problem u telefonu ili je problem relacija operater-banka? Eventualno da prebaciš karticu u neki drugi telefon, pa obaviš neku transakciju i vidiš da li ti stiže poruka.
Prebacio na Google Messages kao default aplikaciju za SMS (bila je Textra) i sad stižu redovno poruke od banke. Takođe imam i MIUI Messaging aplikaciju, ali ona neće da se pokrene iz nekog razloga.
 
Stigao 12.0.8 update. Koliko vidim, samo februarski security patch implementiran.
 
Ljudi, postoji li odgovor na glupo pitanje, ne mogu da nađem, jer verovatno i ne postoji opcija za odvojen ton za sms i notifikacije?Ovo me dovodi do ludila.
 
Jel mozes da mi kazes odakle si porucio ovi Textured masku ili mozda ako ti ne odgovara da je prodas?
Sa lazade na Tajlandu :) odlična mi je, a nemam ni kako da ti je pošaljem, sorry...
Ovde inače i aliexpress normalno radi, ali je Lazada neuporedivo bolja.
 
Sa lazade na Tajlandu :) odlična mi je, a nemam ni kako da ti je pošaljem, sorry...
Ovde inače i aliexpress normalno radi, ali je Lazada neuporedivo bolja.
E hvala za info odakle da se naruci, prvi put sam i cuo sada za njih. Inace u ponedeljak bi trebao da porucim poco x3 od mts-a pa mi se ona maska sto se dobija u pakovanju ne svidja ali ova Textured je bas gotivna.
 
Ako ti treba hitno i brzo moraćeš preko KP, sve ostalo se čeka. Ja sam naručio sa Ali-a skoro mesec dana pre nego što sam uzeo telefon i opet sam čekao prilično.
 
Ne zuri mi se, imam dobar telefon Mi 9T koji sam uzeo nedavno ali posto nemam garanciju onda uzimanjem ovog poco x3 kod operatera dobijam za nijasnu bolji telefon sa 2 godine garancije a pritom dobijam veci ekran, vecu bateriju, bolju kameru i nesto tezi telefon. Maska koja dolazi u paketu ce biti ok za prvu pomoc dok nestigne ova. Ali prvo u ponedeljak da pregovaram sa mts oko boljih uslova za produzavanje ugovora.
 
stigao 12.0.8.0 update - sigurnosne zakrpe samo novo
ako ga nemate ukljucite "receive updates early" pod updates setings
 
Evo ni posle dve nedelje nisam resio problem nedobijanja SMS poruka od banke.
Probao da resim i sa bankom (Postanska stedionica) i sa MTS-om ali nece da moze.
Menjao SIM, prijavljivao, otvarali naloge za proveru i nista.
Brisao sam data, kes, probao vise app i ovu difoltnu, restartovao, cackao podesavanja, ali nista nije pomoglo.
Kod njih je sve ok, jedino sto ostaje kao problem je telefon.
Zanimljivo je da servis Card alarm radi ok, normalno dobijam poruke, ali SMS info ne dobijam.
Koliko sam razumeo u pitanju su razliciti serveri odakle se salju poruke. Zasto od jednog dobijam, a od drugog ne bemliga.
Inace poruke su redovno poslate. Proverio i sa bankom i sa MTS-om.
Koliko vidim po netu se dosta zale korisnici Poco x3 (pa i drugih modela) na ovaj problem.
Izgleda da cu morati da cekam ispravku u apdejtu, ako se uopste smiluju braca iz PRC.
 
Koliko vidim po netu se dosta zale korisnici Poco x3 (pa i drugih modela) na ovaj problem.
Izgleda da cu morati da cekam ispravku u apdejtu, ako se uopste smiluju braca iz PRC.
Nemoguće. Probaj da staviš tu sim karticu u neki drugi telefon. Ili kupi neki prepaid sim pa ubaci u Poco X3 kao dual sim pa u banci prijavi testa radi taj novi broj pa vidi da li ćeš dobijati poruku. Ali ovo prvo ti je prostije.
 
1.jpg2.jpg

Ranije je guralo po 9-11h sota a sada samo ovoliko... Otprilike pre nedelju dana je opalo, telefon je star 2 meseca. Šta može biti?
Pre mesec dana sam radio reset telefona i pre par dana ažurirao na 12.0.8.0 global. Da li da nosim na reklamaciju ili?
 
Samo da se prijavim i na ovu temu pošto sam od pre nekoliko dana postao vlasnik i ovog telefona.

Osim njega imam poco f1 i mi 9t.

Pošto imam 3 sim kartice za svakog će biti po nešto a van kuće ću furati Poco x3 i mi 9t.
Prvi utisci, mnogo bolji ips ekran nego na poco f1. Baterija sjajna, do sada nisam ni isprobavao fluidnost 120hz. Ali zato sam probao kameru, pogotovo video zapise, zbog čega sam ga i uzeo. Kamera, veličina ekrana, više nego solidan ips i dobra baterija. Sve mi je super baš kako treba i zadovoljan sam. I dalje mi nije jasno zašto ovakav telefon ne košta makar 400evra ali neću da se žalim :))
Telefon je baš heavy ali navikao sam se već drugi dan. Držim ga u džepu gde doduše ne držim ključeve ali se plašim da ne izgrebem onu dominu broja pet koja je u stvari set kamera :)) Maskica je malo deblja, pretpostavljam baš zbog te izbočine od seta kamera.

Moram da priznam da mojim starim očima sada više prija taj ips na poco x3 nego amoled na mi 9t. Do sada mi je više prijao amoled na mi 9t jer mi je ovaj ips na poco f1 baš nešto slab... I to mi je bila jedina mana kod poco f1.

Imam jednu pitanje, kako da snimim ekran na poco x3? Kod poco f1 i mi 9t je bilo potrebno pritisnuti zajedno volume down i power dugme.
Kod poco x3 to nije slučaj...
 
Trebalo bi na miuiju da može ss da se napravi i povlacenjem sa tri prsta odozgo prema dole. Meni tako lakse nego sa vol- i power tasterima na RN5Pro.
 
Pa pritiskao sam i neće...
Ali evo sada hoće kada malo duže držim, sekundu dve... Kod poco f1 i mi 9t momentalno odradi.

@Zoza Hvala! Ovo sa tri prsta mi mnogo lakše! Funkcioniše sjajno!
 
Prodao sam MI 9t.
Kupio bih sto pre drugi telefon, znam samo kada sam kupovao 9t pre godinu i po dana da je bio skoro 50000 u radnji.
Sada je ovaj telefon preko oglasa 200e sa dve godine garancije.

Koliko vidim jedina prednost bar na papiru koju bi 9t imao jeste amoled ekran, a cene su im neuporedive kada su tek izasli pa mi je nesto sumnjivo..

Zanima me posto sam bio zadovoljan sa performansama i kamerom ( samo me zadnja zanima ) 9t modela, da li da uzimam ovaj telefon ?

Ako je neko imao 9t pa sada ovaj jos bi bolje bilo posto je mogao dikretno da uporedi.

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno