Šta je novo?

Xiaomi Pad 6

Stigla makina. Na prvu loptu, ekran bolji, brzi, tanji, kamera malo bolja. Videcemo za dalje. Za sada zadovoljan. 😁
 

Prilozi

  • AGC_20230815_115746201.jpg
    AGC_20230815_115746201.jpg
    155.3 KB · Pregleda: 217
Na koje tacno bagove mislis? Nisam primetio za sada ni jedan bug, do duse nisam nesto specijalno ni testirao, kada uhvatim malo vise vremena.
 
Mi Pad 6 Max je predstavljen u Kini pre dva dana ima 14" ekran, za mene matorog je prava stvar. Maloprodajna cena u Kini 510€. Valja će ga prodavati van Kine. Taj tablet vredi čekati (cena u preorderu valjda neće biti veća od 62.000din.)
Komentar pišem na Pad 5 koji je extra tablet.
 
Da li je neko povezao sa monitorom? Na recenzijama prijavljuju da ima samo kloniranje ekrana, da ne može da prikaže prošireni desktop. Bio bih zahvalan da neko isproba.
 
Ma jok, radi kao satic. 🙂
 
Ni meni. Radio je lepo pad 5. Ovaj je malo brzi i otvara sve u delicu sekunde, stvarno lepo radi.
 
Da li je neko ko je uzeo u Gigatronu dobio taststuru? Pisao sam im al su me seen-ovali.
 
Ne, jos nema ništa. Ja sam moj tablet uzeo 3.08., prijavio se za poklon 04.08, zaboravio sam da li bese rok za tastaturu 30 radnih dana ili samo 30 dana od dana prijave za poklon.
 
30 radnih dana. Trebalo bi da ispoštuju, u suprotnom nas par ovde da skupi potpise pa da šaljemo efektivi email.
Elem, juče kad sam ušao u Netflix( nisam palio wifi par dana), ubagovala aplikacija, crash i neki brojevi.., i widevine level je spao na L3. Reboot je rešio problem i deinstaliranje aplikacije. Sad je sve ok.
 
Gigatr. ispoštovao. Deluje fino kucanje, nije backlit. Nemam puno vremena danas za utiske.
 

Prilozi

  • IMG_3803.jpeg
    IMG_3803.jpeg
    98.1 KB · Pregleda: 137
  • IMG_3804.jpeg
    IMG_3804.jpeg
    374.7 KB · Pregleda: 185
27. Jula.
 
Ja još uvek čekam i tablet (i tastaturu) koju sam u Tehnomediji uplatio početkom avgusta. U kol centru mi rekoše - tokom avgusta, navodno je, već evo treću nedelju, na carini...
 
Meni juce stigla tastatura iz Gigatrona. Preuzeo drugar jer sam ja u Grckoj.
 
Dobio danas Pad 6. Imam i pad 5.
Utisci su sledeci:
6 brzi nekih 25% u 3d
Native hdmi over usb c radi fino. 5 to nije imao. Nervira me sto malo staje ikona na home (ko je provalio kako da promeni i "zgusne" ikonice neka javi).
E sad ekran, veca rezolucija ali slabije osvetljenje u odnosu na 5. Verovatno cena smanjivanja debljine pa je led lampa morala malo slabija da bude. Ne mogu da kazem tacno ali nekih 5-10% slabije osvetljenje. Moze da bude vazno ljudima koji koriste za čitanje i stripove kao i ja pa savetujem da ko primarno menja 5 za 6 a to mu je bitno da proba sam da uporedi u radnji ako imaju izlozen.

Za sada toliko. :) btw kako znate da je prijava za poklon prihvacena u gigatronu? Jel stize neki email da je prihvacena i proverena?
 

Prilozi

  • 20230912_184935.jpg
    20230912_184935.jpg
    551 KB · Pregleda: 121
Dobio danas Pad 6. Imam i pad 5.
Utisci su sledeci:
6 brzi nekih 25% u 3d
Native hdmi over usb c radi fino. 5 to nije imao. Nervira me sto malo staje ikona na home (ko je provalio kako da promeni i "zgusne" ikonice neka javi).
E sad ekran, veca rezolucija ali slabije osvetljenje u odnosu na 5. Verovatno cena smanjivanja debljine pa je led lampa morala malo slabija da bude. Ne mogu da kazem tacno ali nekih 5-10% slabije osvetljenje. Moze da bude vazno ljudima koji koriste za čitanje i stripove kao i ja pa savetujem da ko primarno menja 5 za 6 a to mu je bitno da proba sam da uporedi u radnji ako imaju izlozen.

Za sada toliko. :) btw kako znate da je prijava za poklon prihvacena u gigatronu? Jel stize neki email da je prihvacena i proverena?
Da nije možda uključen automatic brightness? Nisam čuo za proizvod gde naslednik odnosno bolja i skuplja iteracija ima niži brightness. Pad 5 je navodno oko 480 a Pad 6 oko 550 -- navodno.
 
Da nije možda uključen automatic brightness? Nisam čuo za proizvod gde naslednik odnosno bolja i skuplja iteracija ima niži brightness. Pad 5 je navodno oko 480 a Pad 6 oko 550 -- navodno.
Kljucna rec navodno. U praksi 5 jednostavno jače sija. Naročito vidljivo kad ima bele dosta. Probao sam sve moguće kombinacije color space-a. Naravno da sam poredio na max brightness bez auto opcije.
 

Prilozi

  • 20230912_194014.jpg
    20230912_194014.jpg
    171.4 KB · Pregleda: 114
Meni sutra dolazi,namucio sam se naci model 8/256gb,jel ipak bolje viska nego manjka,uvek je bolje bilo,e sad da mi neko objasni,jel podrzava ufs 4.0 sa verzijom 256gb...Screenshot_20230914_122302_Samsung Internet.jpg
 
Dobio danas Pad 6. Imam i pad 5.
Utisci su sledeci:
6 brzi nekih 25% u 3d
Native hdmi over usb c radi fino. 5 to nije imao. Nervira me sto malo staje ikona na home (ko je provalio kako da promeni i "zgusne" ikonice neka javi).
E sad ekran, veca rezolucija ali slabije osvetljenje u odnosu na 5. Verovatno cena smanjivanja debljine pa je led lampa morala malo slabija da bude. Ne mogu da kazem tacno ali nekih 5-10% slabije osvetljenje. Moze da bude vazno ljudima koji koriste za čitanje i stripove kao i ja pa savetujem da ko primarno menja 5 za 6 a to mu je bitno da proba sam da uporedi u radnji ako imaju izlozen.

Za sada toliko. :) btw kako znate da je prijava za poklon prihvacena u gigatronu? Jel stize neki email da je prihvacena i proverena?
Nema nikakvog obaveštenja da je prijava za poklon prihvaćena, samo je posle 20-25 dana stigla tastatura 😁
 
Stigao mi table xiaomi pad 6,prvi utisci su bas odlicni,jedino sto je meni minus je komplikovam miui jel trebam se navici na opcije,ekran je veliki top za ovaj ran cak i vise od toga...
 
Nazad
Vrh Dno