Šta je novo?

Xiaomi Pad 6

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,890
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Isplatili se ovo po Vama?


Ja sam svojevremeno uzeo Mi Pad 5. Skupljao prašinu pa otišao na doboš. Sad se opet nosim mišlju da pazarim. Cena mi deluje ok. Pogotovo što u startu dolazi sa tastaturom.
 
Ja sam naručio na slepo.
Svakako mogu da prodam/vratim ako mi nešto bude odgovaralo.
Za ove pare u preorderu + tastatura svakako je dobra cena.
Najviše me brine (MI)UI i što koliko vidim i dalje nema GNSS.
 
Svih 10 bundle-ova rasprodato.
 
Interesantno je da se Xiaomi Pad 5 nikad nije pojavljivao na KP.
 
Interesantno je da se Xiaomi Pad 5 nikad nije pojavljivao na KP.
Ja sam kupio nov Xiaomi Pad 5 na KP.Pro verzija sa Snapdragon 870 nije mogla da se kupi na KP.
Ovo gore Xiaomi Pad 6 sa tastaturom ,uopste nije skup.Malo manje sam platio pad 5 pre dve godine.
 
Ja sam kupio nov Xiaomi Pad 5 na KP.Pro verzija sa Snapdragon 870 nije mogla da se kupi na KP.
Ovo gore Xiaomi Pad 6 sa tastaturom ,uopste nije skup.Malo manje sam platio pad 5 pre dve godine.
Moguće, ali u poredjenju sa Mi Pad 4 (čijji sam vlasnik) vrlo je ograničena ponuda bila. Mi Pad 4/Plus je bilo koliko se čoveku hoće.
 
I ja uzeh. Dobra ponuda za preorder.
 
I ja poručih u Gigatronu.
 
Jutros stigao tablet i tastatura.

Prvi utisci:
HW:
  • tablet je baš baš tanak, bez tastarure bukvalno nemaš za šta da ga uhvatiš
  • tastatura manje više je ok, osim što je ugao pod kojim stoji tablet previše strm pa i nije neka ergonomija da se kuca
  • takođe ako je zakačena tastatura, a nešto se gleda/igra "iz ruke" tasteri su sa druge strane. realno je da se tastatura skida kad se ne koristi
  • nedostaje mi fingerprint(n), 3.5 jack (n)(n) i definitivno nema GNSS (n)(n)(n).

SW:
  • uz ogradu da sam Samsung korisnik, meni je ovaj MIUI baš čudan. Kao neka kopija iOSa. Nisam ljubitelj
  • par stvari koje sam probao, se instaliraju i rade baš fino. Tu nemam zamerki
  • Probao sam iz Plex da pustim neki ozbiljan video i vide ide direct play, za audio TrueHD 7.1 transkoduje, ostale sa slike pušta direktno.
  • Zvuk je inače odličan. Nemam zamerki
  • Ekran bi mogao biti nešto svetliji (razmazio me Samsung S22 Ultra) Nisam podesio ekran kako treba. Odličan je.

1690371630006.png

Bottom line: Kao neki kućni gadžet da završiš nešto nije loše, ali ću ga verovatno zameniti za neki S Samsung ili iPad ako nešto naleti.

Inače, po slici sam (u)mislio da i stylus dolazi u paketu, mada stvarno nigde ne piše.
 
I evo već problem što nema GNSS.
RainViewer neće da se instalira.

Baš su zabrljali sa tim. :(

1690452052963.png

Update:

Fingerprint i nije ispao problem - FaceID radi odlično.
 
Pad 5 isto nije imao gps ,pa je mogao da se locira preko wifi,na mapama.
Redmi pad isto.
 
Porucio malo pre u Tehnomediji, pa javljam kada stigne, Na sajtu Mi stoji rasprodato vec 2 dana. U uscu nema nicega, u delti imaju tablet al nemaju tastature vise. Cisto ako nekoga bude zanimalo.
 
Ta cena je odlična za taj combo....

Samo za moj lični ukus i shvatanje tableta, ta veličina, uz pola kile težine i prilično tanak profil nije baš najzgodniji komad tehnike za manipulaciju. Zato i jeste najbolji da ga negde stacioniraš uz tastaturu.

Nikako mi je nije jasno zašto proizvođači odbijaju da upakuju jednako dobar tablet u 8-9".
 
Ja preorderovao u Tehnomediji, nadam se da ce da ispostuju. Kapiram da ce biti dobra zamena za odlican Pad 5 kojeg arcim svaki dan :)
 
Ja danas idem da podignem u Gigatronu. Jedva čekam da probam. Kontam da je samo malo bolji od Mi Pad 5 koji sam imao, ali uzbuđenje kod probanja nečeg novog je uvek tu.
 
Sad pogledah na sajtu Gigatrona. Kaže poklon se dobija po prijavi. Znači futrola sa tastaturm ne ide odmah?
 
U Gigatronu ne. Tehnomedija nema fabricki zapakovane uredjaje, po recima kontakt centra, navodno ce imati za 2-3 radna dana. Tehnomanija ima za sada na stanju i tablet i tastaturu.
 
Krenuli su i Indusi da štancuju romove.
Ima na tg grupa @mipad6 ko je voljan da proba.
 
Pokupio danas. Al ima toliko vremena, da do nedelje nema sanse ni da ga upalim.
 
Aj ako nadjes vremena, salji utiske, i kakav je u poredjenju sa prethodnikom. Ja cu mozda sutra uspeti da se docepam jednog :)
 
Uzeo danas tablet i tastaturu. Sta znam, nisam nesto mnogo cackao, otvorio, upalio, aktivirao. Totalno je izostao bilo kakav wow efekat za sada. Mada je i nerealno bilo ocekivati nesto spektakularno, ovo je bio mini upgrade posle 2 godine i to je to. Dacu mu sansu da osvetla obraz ovih dana uz malo duze koriscenje.
 
Ja dalje od paljenja nisam otišao. Živim u Velikom Gradištu, turističko mesto. Previše dešavanja ovih dana što u mom mestu što u Golupcu (Carevčevi dani, motorijada, alaske večeri, dani Dunava, nekoliko koncerata, sad i vašar). Pre podne radim u Domu zdravlja a po po podne u svojoj igraonici. U pauzi kupanje na Dunavu/Srebrenom jezeru. Da mi dan traje 48 sati - popunio bih ga opet. Čekam da prođe leto pa da pročačkam malo. Rekoh lepo u prvom postu. I Mi Pad 5 mi skupljao prašinu. Bio mi u koristi samo pod koronom koju sam 4 puta ležao (sa sve izolacijom). I ovo uzeh jer mi je top cena sa poklonom u preorderu i sviđa mi se ideja da ga imam, a koristiću ga - ne znam ni sam kada. Poneću ga na more sredinom avgusta, pa ću tad imati prilike da ga malo koristim.
 
Jel ima ikakve logike da se radi upgrade sa pad 5 na ovaj pad 6? Samo je malo bolji procesor na 6?
 
Isplati se, ako ni zbog čeg drugog, ono zbog baterije. Ja menjam ukućanima telefone na 2 godine. Nisu blesavi kod operatera što i ugovore prave na taj period. To je vreme za koje baterija već počinje da degradira. Ja sam recimo najmlađem klincu promenio fonove ovim redom - Realme 5 Pro - Redmi Note 9 Pro - Poco X3 Pro. Sve doplate između telefona su mi bile 50-70 eu. Zamena baterije na novim fonovima (jer su svi sealed) izađe 30-40eu. Plus nikad zamenjena baterija ne može da bude ko fabrička. Čak ni original zamenska. Dodatno, dobiju malo više performansi i nove fonove.

Isto i ti. Ako možeš da utopiš tvoj tablet na 250eu, a 6ica na akciji je otprilike 340eu, to ti je doplata 90eu. Dobiješ nov tablet, novu bateriju i malo više snage. Ja ne bi razmišljao ni sekund. Jer je akcijska cena 6ice top. Dodatno, dobijaš i cover sa tastaturom.
 
Jutros stigao tablet i tastatura.

Prvi utisci:
HW:
  • tablet je baš baš tanak, bez tastarure bukvalno nemaš za šta da ga uhvatiš
  • tastatura manje više je ok, osim što je ugao pod kojim stoji tablet previše strm pa i nije neka ergonomija da se kuca
  • takođe ako je zakačena tastatura, a nešto se gleda/igra "iz ruke" tasteri su sa druge strane. realno je da se tastatura skida kad se ne koristi
  • nedostaje mi fingerprint(n), 3.5 jack (n)(n) i definitivno nema GNSS (n)(n)(n).

SW:
  • uz ogradu da sam Samsung korisnik, meni je ovaj MIUI baš čudan. Kao neka kopija iOSa. Nisam ljubitelj
  • par stvari koje sam probao, se instaliraju i rade baš fino. Tu nemam zamerki
  • Probao sam iz Plex da pustim neki ozbiljan video i vide ide direct play, za audio TrueHD 7.1 transkoduje, ostale sa slike pušta direktno.
  • Zvuk je inače odličan. Nemam zamerki
  • Ekran bi mogao biti nešto svetliji (razmazio me Samsung S22 Ultra) Nisam podesio ekran kako treba. Odličan je.

Pogledajte prilog 398039

Bottom line: Kao neki kućni gadžet da završiš nešto nije loše, ali ću ga verovatno zameniti za neki S Samsung ili iPad ako nešto naleti.

Inače, po slici sam (u)mislio da i stylus dolazi u paketu, mada stvarno nigde ne piše.
Pozdrav. Gde si naručio tablet, kad ti je odmah stigla tastatura?
 
Ja imam mi pad 5 i narucio sam mi pad 6 .Zadovoljan sam 5, nema potrebe da ne budem i 6. Jeste da nije neki veliki update ali za ovu cenu sa tastaturom se isplati.
 
Nazad
Vrh Dno