Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?
 
Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Да простите, морам да га извадим. Мислим на штапић. Из фиоке. 😁
Одрадићу ажурирање и користићу га наредних 10-ак дана. Искрен да будем - уређај сам добио на поклон за почетак рада канала и користио сам га свега мало јаче од сат времена. Инсталирао апликације, подесио, снимио како ради и запаковао.
Odlično štapić radi za te novce.
 
Uvek oni nesto zeznu sa nekim updateom. Imam i mi box 3 i muke su bile sa updateovima pre 5 godina. Sad je to kako treba.Uglavnom,evo ga i sad posle 5 godina fercera,radi kao da je juce uzet.
 
Nisam instalirao ni prethodni jer mi je pokazivalo da nemam dovoljno prostora, iako sam imao. I radi mi ok bez tog apdejta, pa ću sačekati sa apdejtovanjem dok neko ne napiše da su sve to sredili.
 
Зар је толико битно да ли пише у неком левом ћошку да имате оволико или онолико слободног простора? Смешно.
Штапић ради најнормалније после овог ажурирања.

ПС - Волео бих да сте прошли кроз Nvidia Shield фазу преласка са андроида 9 на андроид 11. Е ту је било проблема толико да су избацили неколико надоградњи за кратко време. И не - нису дошле саме ОТА. Морали сте да се пријавите да ЖЕЛИТЕ надоградњу за оно што су ОНИ зајебали.
 
Odlican je novi update 👍
 
Ne fali nista novom azuriranju osim ovog vizuelnog bug-a. Ja sam misleci da je neki problem do mog sticka (zbog nekih mojih prethodnih problema) uradio fabricki reset i radio benchmark storage da bi se uverio da je sve ok i to sam radio pre nego sto su ostali poceli da pisu da se i njima isto desava inace ne bih ni radio jer je ovo zaista minoran bug. Rezultati su za nijansu i bolji nego neki koje sam nasao na netu.
 
Zanimljivo da je Xiaomi TV Stick 4K na listi podržanih uređaja tvQuickActions aplikacije za AutoFrameRate:


Aplikacije koje su u potpunosti podržane:

buttons.png

 
Poslednja izmena:
Zanimljivo da je Xiaomi TV Stick 4K na listi podržanih uređaja tvQuickActions aplikacije za AutoFrameRate:


Aplikacije koje su u potpunosti podržane:

buttons.png

... and lot of another Amlogic device on Android TV 9, Android TV 10 and Android TV 11
 
Zanimljivo da je Xiaomi TV Stick 4K na listi podržanih uređaja tvQuickActions aplikacije za AutoFrameRate:


Aplikacije koje su u potpunosti podržane:

buttons.png

Ovu aplikaciju koristim 3 mjeseca na xiaomi 4k sticku skoro 3 godine na mi boks s super radi instaliro sam je i na TCL TV na android 11 međutim aplikacija prestane da radi svaki put kad se tv izgasi mora opet da se pokreće
 
Zdravo drugari. Planiram da kupim Mi TV Box S, ali sam video da je, barem po specifikacijama, Xiaomi TV stick bolji. Da ima Android 11,bolje kodake za zvuk i sliku. Ono što me zanima je da li se stik pregreva? Čitao sam da su se ljudi žalili na prethodnu verziju da se pregreva i isključuje. I da li je po vama sada bolje kupiti Mi TV Box S ili Xiaomi TV stick?
 
To mi dođe Xiaomi Discovery tab :)

Xiaomi also has its own PatchWall UI, which essentially does the same thing as the Discover app. Both of these like to show you content from different services and present them to you as if you can access it any time until you click one and are asked to first install the app it's from and then sign up for a subscription that immediately makes you click back and never bother again.
 
Jasno,ne smeta mi taj bug uopste. Imam instalirano par app i ne dodajem nista novo,tako da uvek imam dovoljno memorije
 
Pozdrav ljudi,
molio bih Vas neki savet tj. pomoc u vezi Xiaomi TV sticka 4K. Naime od juce mi se nesto cudno pocelo desavati u vezi sa njegovom brzinom preko wifi. Imam netflix i EON i tu sam cesto merio brzinu wifi kroz aplikacije. Imam Telekomov internet sa brzinom 50/8 i kontrolisuci ranije desavalo mi se da na Netflix-u i EON-u variraju brzine sto je i normalno i one su bile 39 Mbs pa 25 u najgorem slucaju 7Mbs . Od juce na oba sticka koja imam(podvlacim na oba) brzine idu od 0,7 do 4,2 Mbs i vise od toga ni da mrdnu. Napominjem da sam testirao wifi preko lap topa i mobilnih telefona i svuda imam te brzine oko 39-42 Mbs, samo na stickovima su katastrofa. Napominjem da sam ovaj problem imao pre azuriranja o kome ste gore pisali. Znaci i posle najnovijeg azuriranja i sto puta resetovanja rutera, androida i svega ostaloga ukljucujuci i ciscenje famozne cash memorije moja brzina na oba sticka je i dalje bedna. Znam da mi mozda jedino preostaje povratak na fabricka podesavanja ali pre toga Vas molim ako je neko imao slicnih problema da to ovde podeli sa mnom. Simptomaticno je i cudno da su oba sticka isti dan pocela da rade ovako sporo. Ajde da je jedan od njih pobrljavio ali oba u isto vreme e to me je bas zacudilo i bacilo u razmisljanje. Unapred hvala...
 
Koji ruter imaš? Ako je neki koji ima mogućnost za 5ghz mrežu poveži ih na tu mrežu, ako je neki stari 2.4ghz (only) to hoće da zeza i da pada brzina. Bar kod mene je tako bilo.
 
Pozdrav ljudi,
molio bih Vas neki savet tj. pomoc u vezi Xiaomi TV sticka 4K. Naime od juce mi se nesto cudno pocelo desavati u vezi sa njegovom brzinom preko wifi. Imam netflix i EON i tu sam cesto merio brzinu wifi kroz aplikacije. Imam Telekomov internet sa brzinom 50/8 i kontrolisuci ranije desavalo mi se da na Netflix-u i EON-u variraju brzine sto je i normalno i one su bile 39 Mbs pa 25 u najgorem slucaju 7Mbs . Od juce na oba sticka koja imam(podvlacim na oba) brzine idu od 0,7 do 4,2 Mbs i vise od toga ni da mrdnu. Napominjem da sam testirao wifi preko lap topa i mobilnih telefona i svuda imam te brzine oko 39-42 Mbs, samo na stickovima su katastrofa. Napominjem da sam ovaj problem imao pre azuriranja o kome ste gore pisali. Znaci i posle najnovijeg azuriranja i sto puta resetovanja rutera, androida i svega ostaloga ukljucujuci i ciscenje famozne cash memorije moja brzina na oba sticka je i dalje bedna. Znam da mi mozda jedino preostaje povratak na fabricka podesavanja ali pre toga Vas molim ako je neko imao slicnih problema da to ovde podeli sa mnom. Simptomaticno je i cudno da su oba sticka isti dan pocela da rade ovako sporo. Ajde da je jedan od njih pobrljavio ali oba u isto vreme e to me je bas zacudilo i bacilo u razmisljanje. Unapred hvala...
I kod mene je problem bio u ruteru, od kada je na 5 gHz, radi odlično
 
Neki ljudi prijavljuju problem sa brzinom interneta na sticku čak i kada se povežu na 5GHz. Ako prethodno pomenuto ne pomogne, pogledaj i ovo rešenje

Ja sam korisnik MTS-a i takođe mi je trenutna brzina 50/8. Povremeno je bilo raznih problemčića/gremlina sa brzinom neta preko wi-fi (preko kabla je uvek sve bilo OK). U međuvremenu sam kupio dva rutera koje sam stavio u AP mod. Jedan je bukvalno pored Telekomovog (na kojem je sada isključen wi-fi), a drugi na spratu (spojen kablom sa prizemljem). Imaju podršku za 5GHz, ali čak i kada su uređaji povezani na 2,4GHz brzine su najmanje duplo veće nego ranije, a i veza je daleko stabilnija. Pre par dana sam rešio da proverim kakve su brzine u letnjoj kuhinji koja je fizički udaljena od novog rutera 7-8 metara. Ne znam da li je telefon bio spojen preko 2,4GHz ili 5GHz ali je brzina je bila oko 36/7, tako da mi tamo ne treba dodatni ruter. Ranije je u letnjoj veza bila toliko loša da je bilo teško obaviti video poziv preko Vibera. Poenta ove priče je da vredi uložiti u dobar ruter i ne oslanjati se na ruter provajdera. Nekoliko ljudi mi je to reklo, ali sam bio skeptičan dok nisam probao.

Ako problem ne može drugačije da se reši (a verovatno će neko od prethodno pomenutih rešenja pomoći), uzmi onaj kabl OTG na micro USB i pored toga USB LAN adapter i spoji stick preko kabla sa ruterom. Onda ćeš imati punu brzinu :)
 
Nazad
Vrh Dno