Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?

Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Samo cepaj RD i pevaj...

Nego, jel može neki vodič kako si tastere za Netlix i Prime konvertovao u plus/minus kanale za Eon?
Može brat, instaliraj sa google play a tvQuickActions pro (placa se 250 din skroz ok), zatim idi u about device i otkljucaj DEVELOPER mod (7 puta kliknes ok na build) i izaberi USB Debug.

Nakon toga nazad u aplikaciju - nadjes ADB i ukljucis ga, zatim BUTTON remap, kliknes remap i onda zeljeno (NETFLIX dugme) i onda biras sta zelis da to dugme bude iz ponudjenih opcija😊

Eto to je to, e da npr imas i opciju duplog klika, meni je jedan klik CH+ a dva klika otvara EON👍

Zdravo,

Molim za malo pomoci,za xiaomi mi 4 k stick se radi,instalirao sam launcher manager pa wolf launcher i onda po greski sam uninstalirao wolf launcher i sad nema slike na ekranu,samo se pokrene pocetni logo i android tv logo i onda tamni ekran,nema launchera i nema slike,kako da se napravi hard reset bez menija,hvala

Pitanje, desi se povremeno da u toku filma, krene da kasni zvuk? Resim tako sto upalim ugasim stick i bude ok. Jel zna neko zasto se desava, ima li neko resenje bolje itd? Hvala

Preko čega puštaš film, HBO max, neki drugi striming servis?

Meni nikako nije jasno zašto je ljudima toliki problem da prošetaju kroz menije do nekog kanala, pa im trebaju numerički tasteri. Kako ih ne mrzi da pamte brojeve kanala?

Imaću na TV u prizemlju uredjaj sa daljinskim. Imam pravo na jednu EON aplikaciju za TV i 3 na uredjaje(mobilni, Laptop, PC). Pošto mi na spratu TV nije Smart, planiram tu na Mi Stick.
Pošto ćeš na mi stik,pretpostavljam da ćeš za smart aplikaciju, nije komplikovano prilagođena je upravljanju sa daljincem.

@dekismeki

Loguješ se na https://mojsbb.rs i piše ti lepo sve:

EON.png

Ovo prvo na slici je EON TV aplikacija za telefone, PC, tablete...

Ovo drugo je EON TV aplikacija za televizore:

Xiaomi TV Stick 4K je androidTV uređaj i računa se kao ovo drugo sa slike što daju 1 po nalogu.

MTS aplikacija za androidTV se zove iris SMART:

Supernova aplikacija za androidTV se zove MOVE Smart:

Orion aplikacija za androidTV se zove Orion TV:

Poslednja izmena:
Da li je moguće povezati Mi stick sa mišem?
Jeste moguće i lepo radi. Meni je trebao miš zbog aplikacije za video nadzor. Ne postoji fabrička aplikacija za smart TV, pa sam instalirao običnu. Ali je navigacija kroz aplikaciju sa daljincem veoma komplikovana, tako da povremeno koristim miš za to ili neke druge stvari. Može BT miš, a može i običan sa risiverom ako imaš onaj adapter sa USB priključkom.

Može li neko da potvrdi kako mu radi eon na ovom sticku?
Znači koristio bi se kao primarni uređaj za gledanje televizije. Gasio bi se samo noću možda. Imam mi box s. Na njemu hoće malo da trza slika.

Radi bez greske. Brze nego na vecini smart televizora👍

Nazad
Vrh Dno