Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Dok cekam miui 12.5, polako pripremam telefon za factory reset.
Kako ide procedura, prvo podici na 12.5 pa onda uraditi ili prvo uraditi reset pa podici na 12.5?
I kako se radi reset, koja je najbolja i najjednostavnija procedura?
Poslednji put sam koliko se secam drzao neke tastere pa usao u neki recovery mode cini mi se pa sam tamo nesto cackao :)

Izbriši iz recovery moda (power & volume+). Ali odradi reset kada dobijes 12.5.

Nije obavezno. Samo ako te bude zezalo ono standarno štopanje i trzanje.
 
Zeza me miui biometric, trosi bateriju.
Ako se nastavi na 12.5 moracu da ga roknem.
 
Tastu se pokvario Note 9 Pro, i kad novi telefon mu iz Komtrejda dali Redmi Note 10S. Ja ga upalim, kad na njemu 12.5.
Kad ce nama? :)
 
Da li je neko porucivao foliju za zastitu ekrana ali da nije hydrogel posto takva upija tragove i posle nekog vremena bude folija sva u linijama udubljenim, reljef se pokaze :)
 
Yep. I meni jutros dosao. Sve dosta brze ide i izgleda bolje. Jedino fingers crossed za senzor. Nisam jos primjetio da se pali ekran.
 
Jel ovaj novi control center stil (kopija iOSa) nov na 12.5.1 ili je bio tu od ranije?
 
Ponadao sam se da ćemo na 12.5 moći pratiti koriscenje baterije od punjenja do punjenja, ali ne xiaomi ne odustaje od svojih ideja :D
 
Ima ovaj efekat da razcuve wallpaper. Kako ga deaktivirati? On se sam ugasi kada je baterija ispod 20%.
 
Ništa bolje, nista gore
Greske koje su bile ranije i dalje su tu, pokusacu za vikend factory pa ako ne uspe, da se ne ljubimo :D
 
Meni radi malo brze. Senzor jos uvek zna da zezne, ali su makar ispravili da, kada zakljucas ekran dok razgovaras, da se ne pali sam pri udaljavanju telefona od glave.

Ja imam pitanje za GCam, ako neko koristi, koju tacno verziju?
 
Koristim ja za zadnju kameru, prednja je uzas toliko upotrebi hdr da me postara 10 godina, dobijem bore.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-15-21-37-11-196_com.google.android.GoogleCameraEng.jpg
    Screenshot_2021-07-15-21-37-11-196_com.google.android.GoogleCameraEng.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 16
Pa moze solidna fotografija da se izvuce uz malo dorade u par programa za obradjivanje, ja najvise koristim za portret mode, jer je u fabrickoj kameri ocajan.
 
Najnoviji bug od pre par dana, osvetljenje mi stoji ovako kako je na slici 60-70%, a u realnosti je negde gde sam stavio ovu crvenu liniju.
U par navrata u zatvorenoj prostoriji vidim da mi je taman ekran, spustim slajder vidim da je na 60-70%
Ugasim upalim auto britness nista, sve rok rucno ne pomerim slajder nece da se otpuca
IMG_20210723_095732.jpg
 
Zbog cega mi se neki folderi u galeriji ne vide, napravio sam u odeljku DCIM folder uz pomic file menadzera i ubacio neke slike i nema ih?
Ne mogu da provalim sta je problem samo nestanu iz galerije
 
Poslednja izmena:
Da, kad napravim odmah čim udjem u internal memory onda ih pokaze.
Ne dozvoljava da sam kreiram novi folder u okviru DCIM
Probam u pictures, nece da pokaze. Neverovatna glupost :)
Umesto da mi u jednom folderu budu sve fotografije, ja moram skroz napolju da ih drzim razbacane

Mislim da je uzork problema, kada prebacujem foldere preko nekog drugog file menagera poput total comander folderi se zagube..
 
Poslednja izmena:
U okviru DCIM telefon sam napravi foldere Facebook, zedge, screenshot itd tako da sam ja dodao jos par za slike koje sam prebacio sa prethodnih telefona.
 
Da li je neko narucivao neku foliju koja nije hydrogel koji posle nekoliko dana izgubi formu, pojave se udubljenja koja se ne regenerisu.
 
Stigao update.
IMG_20210831_220956.jpg
 
Jos jedan od bisera, ne mogu da podesim ton zvona za sim1 i sim2
Tj podesim ali ne radi!
Izaberem 2 tona, ali uvek zvoni samo 1 isti za sim1.
 
Nazad
Vrh Dno