Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Ovo je zaista iritirajuce, ne mogu razgovor da obavim a da nesto ne zabrlja. Drugovi Kinezi su zaboravili da oni prodaju telefon, pa tek onda sve drugo sto ide uz njega. Ako sledeci veci update to 100% ne resi (a ubedjen sam da nece), nikada vise kineski telefon ne kupujem.
Meni je najbolje radio kad sam ga kupio u avgustu. Svaki update je samo pogorsavao. Global verzija 12.1.4, sa 8/128GB ako to ima bilo kakve veze.
 
Ovo je zaista iritirajuce, ne mogu razgovor da obavim a da nesto ne zabrlja. Drugovi Kinezi su zaboravili da oni prodaju telefon, pa tek onda sve drugo sto ide uz njega. Ako sledeci veci update to 100% ne resi (a ubedjen sam da nece), nikada vise kineski telefon ne kupujem.
Meni je najbolje radio kad sam ga kupio u avgustu. Svaki update je samo pogorsavao. Global verzija 12.1.4, sa 8/128GB ako to ima bilo kakve veze.
Pa odradi backup svega i vrati na verizju roma na kojoj ti je telefon radio najbolje i ugasis update da ne radi i uzivas u uredjaju. Ali prvo moras da pokrenes da mu se odkljuca bootloader.
 
Ja sam vec jednom vratio na fabricka, jos jednom cu kad dodje 12.5
ako to ne pomogne, e onda kako neko napisa nikad vise - Ne kinez nego ne android :)
 
Ja sam vec jednom vratio na fabricka, jos jednom cu kad dodje 12.5
ako to ne pomogne, e onda kako neko napisa nikad vise - Ne kinez nego ne android :)
A sta mislis da ces sa IOS ili ti iPhone da se usrecis, tek ces odande da pobegnes i pre nego sa kineza.

Ako si vec radio hard reset onda ili ubaci custom rom ako umes ili vrati rom na stariju verziju i uzivaj.
 
Na iPhonu ce neko da radi na tvom problemu, a na xiaomiju trrba da molim boga da znaju za ovaj bug posto izbacuju 20 telefona mesecno
 
Na iPhonu ce neko da radi na tvom problemu, a na xiaomiju trrba da molim boga da znaju za ovaj bug posto izbacuju 20 telefona mesecno
Eto samo ce tebe cekati da zakukas iz Srbije i da odmah uzmu da resavaju problem. Steta sto Steve Jobs nije ziv pa da licno urgira za tebe u firmi da ti sto pre rese problem.

Ti mislis da to ide tako, cim jedan prijavi problem da oni odmah to uzimaju da vide sta ne valja. Ako mislis da to tako ide onda gresis mnogo. Znam kolegu koji je od prvog iphone kojeg je uzimao u Kanadi kada ode kod rodbine i onda opet sledece godine ode tamo da svoj stari telefon oni procene i daju mu najnoviji model iz doplatu. E kada je takav covek odustao od iphone i presao na android onda ne verujem da ces se ti zadrzati i dva meseca kada vidis koliko je sistem zatvoren i koliko je neke stvari daleko lakse obavljati na androidu nego na ios. Nije ni ios ono sto se za njega nekada pricalo.
 
Ne mislim konkretno na sebe, nego na mali broj telefona koji imaju u opticaju i imaju istu verziju softvera koji ako se pojavi greska na recimo 11 pro, resevaju brzo narednom nadogradnjom, nemoj biti bukvalista
Da ne sirimo temu.
 
Ne vidi mi se cela notifikacija za fb, da li je ovo problem do nekog podesavanja?

IMG_20210528_061710.jpg
 
Kod mene isto ovako za FB...
 
Nisam imao telefon koji ima ovoliko izrazen problem sa ekranom pri razgovoru tako da sta god on kupi nakon ovog kineza, bice mu bolji izbor. Pogotovo iPhone. Ljudi se na kraju krajeva ove 48 stranice zale na osnovne probleme koji nisu izrazajni na drugim brendovima dok sto se proxy senzora tice, on ni ne postoji na Note 10 lite vec koriste ultrasonic distance senzor.

Ono sto je frustrurajuce povrh loseg ultrasonic distance senzor, jeste bug koji zaobilazi gašenje ekrana na power dugme. Kada kliknes telefon treba ostati zakljucan. Ali ni to nije ispravno pa se telefon sam otkljuca, upali ekran i onda licem sve redom klikas.


Šajomi ima najjaci hardver ali djaba kada ni jedan model ne dobija dovoljno poaznje jer su nakucali stotinjak modela, pa je softver all aver the place. Da imaju u ponudi 10 telefona bila bi druga prica. Ovak im je interes samo da preplave tržište.
 
Da li je nekome stigao 12.5 i ima li razlike vezano za (ultrasonic) senzor?
Da li je nekome stigao 12.5 i ima li razlike vezano za (ultrasonic) senzor?
 
Ovo tvoje pitanje me podstaklo da pogledam malo po netu...
Koliko vidim ovde > Update 73 (May 29), krenuo je update 12.5.1.0 u Kini.
Kada stigne kod nas, ko prvi dobije, neka se javi 😀
Ja sam još uvek 12.0.3.0, nisam prešao na 12.1 zbog problema sa gestures na Android 11 na Nova launcheru. Ne znam da li je to sada već rešeno...
 
Jutros instalirao, početni utisci su OK, tj manje više samo šminka...
 
Nista, to je samo priprema za 12.5
 
Danas gledam neki decko priča na telefon s21 ultra i upaljen mu ekran :D braco ovi ekrani od ivice do ivice doneli su samo muke i probleme.
Ne moze se imitirati rad senzora...
Ja sam na s7 imao proximity, senzor koji drzi upaljen ektan dve dok gledam u njega, led diodu, kameru.
Sve je skakalo i i dalje sljaka bez ikakve greske.
Pa apple ne dira notch bas zbog toga sto nece sebi da stvori mnogo vece provoeme samo da bi dobio mali deo ekrana koji realno ne sluzi nicemu osim da bude neka notifikacija tu.
 
Ta opcija na samsungu, kada prati da li gledaš u ekran i bilo je jos nekoliko funkcija vezano za oči, je bila prije 8 godina na jeftinom Grand 2 od 250€. Idu u nazad.

Cekam ovaj update 12.5 k'o ni jedna do sada. Make it or break it.
 
Sta bi sa najavama za bateriju, kazu 30% duze ce drzati sa 12.5?Sinoc dobijem notifikaciju za update i krenem da skidam, dodje do 21% i zakuca... ja obrisem i pokusam ponovo da skinem medjutim eto od sinoc pise NEMA DOSTUPNIH AZURIRANJA..... svasta.
Neka greska, pustili pa se predomislili....
 
Danas gledam neki decko priča na telefon s21 ultra i upaljen mu ekran :D braco ovi ekrani od ivice do ivice doneli su samo muke i probleme.
Ne moze se imitirati rad senzora...
Ja sam na s7 imao proximity, senzor koji drzi upaljen ektan dve dok gledam u njega, led diodu, kameru.
Sve je skakalo i i dalje sljaka bez ikakve greske.
Pa apple ne dira notch bas zbog toga sto nece sebi da stvori mnogo vece provoeme samo da bi dobio mali deo ekrana koji realno ne sluzi nicemu osim da bude neka notifikacija tu.

Apsolutno tacno. Ovamo ismevaju Apple kako je "zaostao" i nije u stanju da pruzi iskustvo ekrana od ivice do ivice, a Apple u taj prostor spakuje vise kvalitetnog hardvera o koji ostali ne mogu ni da se ocesu kada je krajnja funkcionalnost telefona u pitanju.

Sto se tice MIUI, spekulacije su da se sprema kompletno novi OS, barem sudeci po plasiranju feedback anketa koje Xiaomi plasira cesto u poslednje vreme. Vise o tome


I mislim da je za ocekivati nesto skroz novo. Trenutno MIUI sa svojim bagovima i nekonzistentonoscu u radu polako postaje omrazen kao onomad kad je TouchWiz bio ne bas najmiliji medju Samsung korisnicima. S tim da je Samsung uspeo da okrene novi list i sa One UI isporuci jednu od najboljih Android iteracija koje postoje.

I negde ima logike, danas kada spomenes MIUI prva asocijacija bude "radovi u toku" asocira na nekozistentost, bagove, zakrpe... Kada spomenes Xiaomi telefon sve manje pomislis da dobijas najbolji telefon za pare, a sve vise se pitas da li na konkretnom modelu radi sve kako valja.

Jednostavno na ovaj nacin, ovim tempom hiper produkcije telefona i ovakvom optimizacijom MIUI-ja Xiaomi je na putu da uskoci sebi u stomak, i u buducnosti rizikuje cak i onu najverniju bazu potrosaca.
Najbolje sto moze da se desi jeste da iznedre kompletno novu softversku bazu koja ce posedovati visok stepen optimizacije sa hardverom od trenutka kada telefon napusti proizvodnu traku do kraja njegove podrske.
 
Poslednja izmena:
Da li je jos neko dobio 12.5 sa EU? Ocekivao sam pocetko msedmice ali još ništa.
 
I mene zanima kada bi konačno mogao 12.5 EU izaci?
 
Stigao mi je večeras MIUI 12.5.
Ono što osetno brže radi je otključavanje ekrana otiskom prsta. Od drugih stvari koje sam na brzaka primetio je redizajn malo kompletnog UI.
I čini mi se da je sve malo brže... Posle prelaska sa A10 na A11 sve je malo usporilo, a sada sam siguran da se sve ponovo malo ubrzalo.
 
Мање рам меморије заузима дефинитивно, то је оно што сам ја приметио после десетак дана коришћења.
 
Na temu senzora blizine, posto sam koristio ranije dva Xiaomi i napustio ih zbog toga, pominje se iPhone kao alternativa. Samo da kazem da trenutno imam SE 2020 i LG G7 (duze od dve godine) i Lg bih uzeo kao primer kako to treba da funkcionise, dok iP SE zna da zakuca, ne cesto, ali desilo se par puta, obicno ako stigne neka notifikacija u toku razgovora. Kog G7, a i prethodnog G3 radijus kretanja telefona je nekih 5-8cm napred, nazad i od uva u kojem apsolutno ni ne pomislja da ukljuci displej sta god da mu uradis. To tako treba da radi i nema tu price da li drzis telefon ovako ili onako, da li lezis, da li si na suncu itd. Ono sto me trenutno vise zanima je da li postoji uopste telefon sa punch hole, a da radi ovako kako sam opisao za G7, ali bukvalno bez ijednog paljenja displeja..?
 
Stigao mi je večeras MIUI 12.5.
Ono što osetno brže radi je otključavanje ekrana otiskom prsta. Od drugih stvari koje sam na brzaka primetio je redizajn malo kompletnog UI.
I čini mi se da je sve malo brže... Posle prelaska sa A10 na A11 sve je malo usporilo, a sada sam siguran da se sve ponovo malo ubrzalo.
EU ili Global?
 
Dok cekam miui 12.5, polako pripremam telefon za factory reset.
Kako ide procedura, prvo podici na 12.5 pa onda uraditi ili prvo uraditi reset pa podici na 12.5?
I kako se radi reset, koja je najbolja i najjednostavnija procedura?
Poslednji put sam koliko se secam drzao neke tastere pa usao u neki recovery mode cini mi se pa sam tamo nesto cackao :)
 
Nazad
Vrh Dno