Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Promenjeno odavno, ali ovo se desava i kada sam povezao box preko lana
Meni se isto desava na ruteru Asus RT AX86U. Wifi je bio podesen da se gasi preko noci pa u jutarnjim satima da se pali. Od kada sam to ugasio problema ima manje ali opet neresena situacija…
 
Moze li se android telefonom nekako upravljati mi boxom? Treba mi da pomeram miša.
Ni jedna aplikacija ne moze da zameni air mouse od 1000 dinara, kupis jednom i odlozis originalni daljinski,
promenis box opet imas daljinski.

Ako treba mis za nesto kratko bolje koristi pravi mis nego da se mucis sa aplikacijom.
 
Vec smo pricali o daljincima u onoj drugoj temi...
Ranije je bio popularan G10s, a sada je bolji, Air mouse Q6 Pro
To ima ovde na KP da se kupi.

ako hoces sa aliexpresa BPR1S Plus on ima i BT i RF i on najvise podseca na "fabricki" samo sto ima i air mouse

Svi su jeftini i odlicni tako da ces garantovano biti zadovoljan.
 
Vec smo pricali o daljincima u onoj drugoj temi...
Ranije je bio popularan G10s, a sada je bolji, Air mouse Q6 Pro
To ima ovde na KP da se kupi.

ako hoces sa aliexpresa BPR1S Plus on ima i BT i RF i on najvise podseca na "fabricki" samo sto ima i air mouse

Svi su jeftini i odlicni tako da ces garantovano biti zadovoljan.
hvala , narucujem, samo da nadjem jos free shipping ili neki normalan za BiH
 
Pa eto imate nekoliko modela, pa izaberite koji vam se svidja.

ja volim te jednostavne modele i njima uvek dajem prednost, gde su tipke krupne i bez gledanja koriste.
A jeftini su i steta je da nemate ni jedan a da se mucis sa aplikacijom....neuporedivo je.
 
Da li BPR1S Plus moze da se upari sa Firestick-om?
 
Vec smo pricali o daljincima u onoj drugoj temi...
Ranije je bio popularan G10s, a sada je bolji, Air mouse Q6 Pro
To ima ovde na KP da se kupi.

ako hoces sa aliexpresa BPR1S Plus on ima i BT i RF i on najvise podseca na "fabricki" samo sto ima i air mouse

Svi su jeftini i odlicni tako da ces garantovano biti zadovoljan.

koji od ova 3 za xiaomi box s 4k ??? hvala
 
@bakara ajd pitanje za tebe,posto mi delujes najozbiljniji po pitanju android box uredjaja... isplati li se kupiti ovaj Xiaomi Mi Box S ili ga je vec lagano pregazilo vreme?Mislim,star je to uredjaj,sa malo memorije,sa Android 9 u najboljem slucaju... A opet realno ista situacija je i sa Shieldom,i on polako gubi korak. Kada bi sad izasli novi uredjaji,ne bi bilo mnogo dilema,ali za ovo ipak nisam siguran... Mada,ja na TVu imam Android 6 i sve jos radi,ali mi se cini da ima 16Gb memorije,dok je ovaj 8,a od toga pretpostavljam da realnih nema ni 4Gb.Mislim,da skratim i konkretno pitam da l je uredjaj trenutno vredan tog novca?
 
Da l neko koristi ethernet preko usb-a na mi box s-u? Kada gledam Iris/Eon/Twitch nekada se desi reboot usred stream-a? Youtube/SmartTube/Chromecast rade bez reboot-a.

Testirano sa 4 razlicita usb/ethernet dongle-a i sa jednim self powered.
Testirano sa jacim napajanjem od 3A.
Ne pomaze, izgleda da radi samo preko WiFi-a bez tog problema.
 
@bakara ajd pitanje za tebe,posto mi delujes najozbiljniji po pitanju android box uredjaja... isplati li se kupiti ovaj Xiaomi Mi Box S ili ga je vec lagano pregazilo vreme?Mislim,star je to uredjaj,sa malo memorije,sa Android 9 u najboljem slucaju... A opet realno ista situacija je i sa Shieldom,i on polako gubi korak. Kada bi sad izasli novi uredjaji,ne bi bilo mnogo dilema,ali za ovo ipak nisam siguran... Mada,ja na TVu imam Android 6 i sve jos radi,ali mi se cini da ima 16Gb memorije,dok je ovaj 8,a od toga pretpostavljam da realnih nema ni 4Gb.Mislim,da skratim i konkretno pitam da l je uredjaj trenutno vredan tog novca?
Pa ima vise od 4gb. Tacnije 5.3 GB. Ako kupujes za tvoj LG jedino sto ces dobiti je DTS kojeg nemas na tvom tv-u. Mi box S ne podrzava ni dolby vision (samo HDR) ni dolby atmos. Koji su razlozi tvoje kupovine box-a? Moja preporuka Amazon fire TV stik 4k max (65e na kp)
Evo teme:
 
@bakara ajd pitanje za tebe,posto mi delujes najozbiljniji po pitanju android box uredjaja... isplati li se kupiti ovaj Xiaomi Mi Box S ili ga je vec lagano pregazilo vreme?Mislim,star je to uredjaj,sa malo memorije,sa Android 9 u najboljem slucaju... A opet realno ista situacija je i sa Shieldom,i on polako gubi korak. Kada bi sad izasli novi uredjaji,ne bi bilo mnogo dilema,ali za ovo ipak nisam siguran... Mada,ja na TVu imam Android 6 i sve jos radi,ali mi se cini da ima 16Gb memorije,dok je ovaj 8,a od toga pretpostavljam da realnih nema ni 4Gb.Mislim,da skratim i konkretno pitam da l je uredjaj trenutno vredan tog novca?
Sve zavisi za sta ti treba.

Nisu ovi noviju uredjaji nesto narocito superiorniji sa hardverom.
Svima njima google propisuje dizajn pa moraju tacno odredjeni hardver da koriste da bi bili sertifikovani.

Ovo pravilo prvi ne postuje Amazon, koji kao kompanija ima dovoljno novca da pokrene i istera sopstvenu pricu jer iza sebe ima sopstvene servise,
ali onda morate biti spremni da se odreknete specificnosti koje nudi gugl, tako da nije moguce sedeti na dve stolice.

Druge najociglednije razlike su form factor;
Svi noviji uredjaju u obliku stika sto nije dobro za hladnjenje ali proizvodjaci rade tako da bi izvukli maksimalnu zaradu uz minimlano potreban hardver.

S jedne strane je to dobro jer proizvodjac razvija softver za tacno specijalizovan hardver pa moze sve lepo da klizi i na slabijem hardveru,
sa druge strane korisniku ne odgovara jer dobije manje memorije i slabiji hardver nego sto moze da kupi za taj novac.

Najlosija stvar u tom konceptu je sto se izbacuju IO portovi, pa je sada potpuno uobicajeno da vise nema mreznog porta, ili USB porta.

Ide se ka tome da im izbace i napajanje pa ce biti jos jeftiniji za proizvodnju, naravno ne i za nas....

Druga bitna razlika je softverska, noviji procesori podrzavaju kodeke koje stariji hardverski ne podrzavaju.

I na kraju da li je mi box s zastareo?
hardverski nije definitivno,
i dalje se prodaju uredjaji slicne snage i kapaciteta memorije i na njemu sve i dalje radi kako treba, i jedini ima spdif, i USB, a to sto nema najnoviji android TV je potpuno marginalno za koriscenje.

Ali ako imas najnoviji OLED TV i AV risiver novije generacije i bas hoces maximum dolby atmos x.2, dolby vision ili neki "dolby" koji ce tek da izadje onda bolje da gledas neki drugi uredjaj jer mi box nece biti jeftiniji, a kosta isto kao i novije generacije uredjaja koje su tu ili tek dolaze.

Ako te te audio - video tehnologije ne zanimaju previse i samo zelis da gledas filmove i slusas muziku on ce sve to moci da pusti i narednih 10 godina.
 
Ma uopste nisam zahtevan korisnik... Samo zelim da mi uredjaj moze odgovoriti na vecinu mojih zelja.Ukoliko bih ga kupio verovatno bih A95X F4 (ako sam odbro zapamtio ime) prebacio sa obicnog TVa na C2,a Mi S stavio na taj obican tv,jer koliko sam ukapirao na njemu ne bih mogao gledati EON (koji se vodi kao za mobilni uredjaj),dok na A95 radi bez problema,pa bih na C2 tako dobio i EON. A ti zvucni formati mi vise ne igraju nikakvu ulogu,jer je navika cudo,pripitomio me je LG :D Znaci u sustini Mi S za Kodi,igrice i tako neke obicnije stvari radice posao!? Iskreno nisam se ni udubljivao u te silne analize oko Boxeva,al livim da taj S sad po nazovi povoljnijoj ceni.Pa pitam samo iz tog razloga. Shield mi u ovom momentu nekako preskup,a ostale pa i taj Amazaon Fire TV uopste nisam ni gledao
 
Instalirao.

Ponekad se Tune In pokrene sam od sebe. 🙂 Ili ja nešto uradim, pa se on pokrene, ali ne znam šta. 🙂
Ako imaš tune in na mobilnom on može preko chromecast da aktivira tunein na mi boxu.

@pinocio
Radiće eon i na mi boxu samo ti treba ona modovana apk i naravno air Mouse.
Mislim radice ti sve samo je ograničen android tv-om dok na a95 imaš full android pa je sve prostije.
 
Nemam Tune In na telefonu, instaliran je samo na Mi Box S.

Instalirao sam pre nekih nedelju dana. Primetio sam da se pokreće u isto vreme dok koristim Tivimate, samo se pokrene i ostane na home screen-u.
 
@pinocio
Radiće eon i na mi boxu samo ti treba ona modovana apk i naravno air Mouse.
Mislim radice ti sve samo je ograničen android tv-om dok na a95 imaš full android pa je sve prostije.
Blefirao sam ze EON jer Mi box ima isti android kao sto ga ima i Philips TV,a na njemu sam probao par modovanih verzija i nijedna nije htela da radi (eto,nije ni Philips idealan) :ROFLMAO: ,pa sam se vodio logikom da ni na tom Boxu nece raditi. Znaci eto postoji i ta sansa,za EON. Hvala
 
:) :) :)
Данке Бите Тенкју - Kupljeno!!! Pišemo se, preneću utiske
Evo ga, stigao box-ić! Moram reći da sam zadovoljan, za razliku od BeeLink-a GT1 ovaj je besprekoran - sad mi žao što ga ne uzeh ranije.
Namena ispunjena: EON, HBOmax, Kodi, Stremio - rade besprekorno na Wi-fi.
Ostalo mi je još da podesim da se i TV gasi sa box-om, kada ga upalim da se automatski pokrene EON a valjalo bi da premapiram taster Netflix i PrimeVideo jer nemam naloge na npr Kodi ili šta već. Iskreno, nisam isčitao temu, verujem da je pominjano.
Važno je da mašina kida - ostalo je šminka i zanimacija.
Hvala na preporuci!
 
Uzeo danas Mi Box S, podesio i probao Youtube samo radi lepo.Čekam kuma da mi da njegovu šifru za Eon da probam i to kako radi na MTS mreži.
Šta predlažete od aplikacija za gledanje filmova, serija i slušanje muzike, skroz sam van tokova pa ako može pomoć.
 
Nazad
Vrh Dno