Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Imam pitanje za korisnike EON android aplikacije na Xiaomi Mi Box S. Dali se EON aplikacija instalira direktno sa Google play prodavnice, i ako ne, pretpostavljam da postoji apk da se zasebno instalira van Google Play ?
Drugo pitanje je na koji nacin se autorizuje/aktivivira EON aplikacija (ne mislim na browser varijantu!) ? Dali preko aktivacionog koda ili preko SBB naloga (korisnicko ime / lozinka) ? Hvala unapred na odgovorima!
Preko prodavnice se skine, i aktivira preko koda.
 
Hvala na odgovorima. Posto je meni u (Total TV) paketu ukljucen EON samo za telefon/tablet koji koristi iskljucivo SBB login/pass , dali je moguce skinuti i instalirati EON aplikaciju koja ne zahteva aktivacioni kod (koji nemam ukljuceno u moj placeni TV paket, dakle nece raditi) ? Drugim recima treba mi EON aplikacija koja je za Android telefone/tablete, a ne za Android TV... Ako postoji, gde da je skinem (a da radi lepo) ?
 
Moze i to, ali ti treba ona modovana aplikacija i air mouse za njeno koriscenje.
Da, ili telefonom ili bezicnim mišem koristiti aplikaciju, uglavnom da, moze se koristiti....
Hvala na odgovorima. Posto je meni u (Total TV) paketu ukljucen EON samo za telefon/tablet koji koristi iskljucivo SBB login/pass , dali je moguce skinuti i instalirati EON aplikaciju koja ne zahteva aktivacioni kod (koji nemam ukljuceno u moj placeni TV paket, dakle nece raditi) ? Drugim recima treba mi EON aplikacija koja je za Android telefone/tablete, a ne za Android TV... Ako postoji, gde da je skinem (a da radi lepo) ?
Ja, skidas je sa Google, apkmirror i slicnih sajtova u pretrazi. I koristis mis ili telefon za kontrolu eon aplikacije.
 
Ljudi može mala pomoć? Nedavno sam uzeo mi box s, povezao ga na tv preko wifi. Od tada potpuni haos sa internetom, znači nekako pobrljavi internet, nemam signal ne samo na boxu nego uopste nema interneta ni preko wifi a ni preko lana. Na neki način mi box ometa sbbov Technicolor CGA2121. Pokušao sam da prebacim box na mrežu od 5ghz ni to nije pomoglo. Ovi iz sbb su dolazili, menjali sve živo a poslednji put stavili novi Technicolor CGA2121 i ni to nije resilo problem. Još mi je ostalo da uzmem adapter i da probam da mi box koristim preko LAN kabla ne znam da li se nekome ovo dešavalo? Internet proradi kada ugasim box i restartujem ruter.
 
Postavi dve mreze na ruteru ali da ne menja automatski mrezu to iskljuci ako postoji takva opcija.
mi box zakaci samo na 5ghz i mora da radi, ako nije predaleko od rutera.

A mozda je jednostavno nestabilan rad rutera, ruteri od provajdera nisu bas najbolji izbor za stabilan rad.
 
Postavi dve mreze na ruteru ali da ne menja automatski mrezu to iskljuci ako postoji takva opcija.
mi box zakaci samo na 5ghz i mora da radi, ako nije predaleko od rutera.

A mozda je jednostavno nestabilan rad rutera, ruteri od provajdera nisu bas najbolji izbor za stabilan rad.
Imam dve mreže, 2,4 i 5ghz. Mi box s je okačen samo na 5ghz. Negde sam našao da može da bude i do bluetootha pošto radi isto na 2,4ghz a mi box ima daljinski preko bluetootha plus imam soundbar koji ima daljinski isto preko bluetootha. Ne znam više šta da radim, evo sad sam odradio factory reset boxa logovao se samo na 5ghz mrežu i čekam da li će opet da mi rikne internet
 
BT hoce da zeza samo na 2.4ghz ali taj problem je obicno izrazen na mobilnim telefonima jer oni koriste istu antenu za BT i za 2.4ghz wifi
5Ghz nema takve probleme.

Ako se resetuje ruter to je do njega.
Nisam bas razumeo kako ti to "pobrljavi" internet i sta se tacno desi?
Prekine konekciju?
Rebutuje se?

Koliko uredjaja imas zakacenih na tom ruteru?
 
Dok sam bio na SBB-u imao sam TC2121 i nikad nikakvih problema nije pravio sa Mi Boksom, mreze razdvojene 5/2.4 sa razlicitim imenima ssid-jeva.
 
@Igor86 Na 5Ghz stavi 80Mhz i izaberi neki kanal oko 40. Ja sam imao tih problema kod supernove na tc7210. Cim se mi box(ja imam mi box 3) nakaci na net pravio je problem kao tebi. Na kraju sam sam ustanovio u cemu je bio problem . Stavili su mi bili slab adapter za modem,od 1a. Probao drugi od 2a i od tad sve radi kako treba. Dosli iz SN i doneli nov,original adapter. Krstili se kad su videli koji su mi ostavili.Proveri pozadi na modemu koju voltazu i amperazu treba da imas,pa proveri sta pise na adapteru. Potpuno isti problem sam resio na ovaj nacin
 
Poslednja izmena:
BT hoce da zeza samo na 2.4ghz ali taj problem je obicno izrazen na mobilnim telefonima jer oni koriste istu antenu za BT i za 2.4ghz wifi
5Ghz nema takve probleme.

Ako se resetuje ruter to je do njega.
Nisam bas razumeo kako ti to "pobrljavi" internet i sta se tacno desi?
Prekine konekciju?
Rebutuje se?

Koliko uredjaja imas zakacenih na tom ruteru?
Prekine konekciju, nema interneta ni na wifi ni na lanu, onda lepo ugasim mi box i resetujem ruter da bi se vratio internet.
Ima par uredjaja, dva laptopa i dva telefona. Ali i kada sve otkacim sa mreze puca internet zbog mi boxa
 
Neverovatna mi je prica da mi box ubije ruter.
pre ce biti da mu samo zakuca ekser u mrtvacki sanduk.
 
Meni je ubijao jer adapter nije imao dovoljne snage da napaja ruter.Posto mi tehnicka nije resila problem mozgao sam saam i nasao u cemu je stvar.
 
@Igor86 Na 5Ghz stavi 80Mhz i izaberi neki kanal oko 40. Ja sam imao tih problema kod supernove na tc7210. Cim se mi box(ja imam mi box 3) nakaci na net pravio je problem kao tebi. Na kraju sam sam ustanovio u cemu je bio problem . Stavili su mi bili slab adapter za modem,od 1a. Probao drugi od 2a i od tad sve radi kako treba. Dosli iz SN i doneli nov,original adapter. Krstili se kad su videli koji su mi ostavili.Proveri pozadi na modemu koju voltazu i amperazu treba da imas,pa proveri sta pise na adapteru. Potpuno isti problem sam resio na ovaj nacin
Na ruteru stoji 12V i 2A dok na adapteru pise INPUT: 200-240V 50/60hz Max 0,7A OUTPUT:12V 2. 5A ne znam da li je tu problem moguci?
5ghz mi je vec na kanalu 44, nemam da biram 80mhz vec samo 20 40 ili auto. Kada je na auto onda hvata 80mhz svakako.
I tebi je isto nestajao internet?
Neverovatna mi je prica da mi box ubije ruter.
pre ce biti da mu samo zakuca ekser u mrtvacki sanduk.
I meni je potpuno ludilo ali meni su dani trebali da provalim da to ima veze sa tim sto upalim mi box. Promenili su mi i ruter evo sad je nov star 2 dana i isto se desava
 
Da,cim bi se box nakacio na net,posle nekog vremena bi zaglupeo net.Danima je tako bilo,priavljivao podrsci problem,oni daljinski ustanovili da je sve ok. Kad sam promenio adapter,sve je proradilo kako treba. Da li su ti menjali i adapter kada su ti menjali ruter?
 
Da,cim bi se box nakacio na net,posle nekog vremena bi zaglupeo net.Danima je tako bilo,priavljivao podrsci problem,oni daljinski ustanovili da je sve ok. Kad sam promenio adapter,sve je proradilo kako treba. Da li su ti menjali i adapter kada su ti menjali ruter?
E vidis to nisam siguran, mislim da nisu menjali, sad zovem lika koji je dolazio da potvrdim. Svakako hvala puno na informacijama
 
Meni je mi box pravio problem na wifi mreži (uređaji na lan-u na istom ruteru su radili normalno), problem je nestao kad sam dodao ekstender samo za box.
 
Da,cim bi se box nakacio na net,posle nekog vremena bi zaglupeo net.Danima je tako bilo,priavljivao podrsci problem,oni daljinski ustanovili da je sve ok. Kad sam promenio adapter,sve je proradilo kako treba. Da li su ti menjali i adapter kada su ti menjali ruter?
Potvrdio mi je lik da je promenio adapter ostaje mi da mu verujem tako da trazim dalje
Meni je mi box pravio problem na wifi mreži (uređaji na lan-u na istom ruteru su radili normalno), problem je nestao kad sam dodao ekstender samo za box.
Povezao upravo mi box preko lana, problem nije nestao :D Ovo je nerealno
 
koji adapter za lan koristiš?
 
Probaj jos ovo. Iskljuci na telefonu mobilne podatke. Konektuj se na svoj wifi pa ga seruj preko telefona.Povezi se Mi boxom pa proveri sta se desava.
 
Slab ruter, zaglubi se kada povuce previse podataka.
Postavi hotspot na telefonu da vidis da li ce da radi normalno.
 
Slab ruter, zaglubi se kada povuce previse podataka.
Postavi hotspot na telefonu da vidis da li ce da radi normalno.
Serovao sam wifi preko telefona, opet je zaglupeo net ali se vratio kako sam ugasio mi box nije bilo potrebe da resetujem ruter. E sad sta to znaci i sta ciniti :D
 
Probaj da rasparis i uparis daljinski opet, ako se problem pojavi opet raspari daljinski i kontrolisi preko telefona box malo i prati ponasanje
 
Da nemas neki konflikt sa IP adresama?

Probaj da dodeljujes lokalne staticke IP adrese uredjajima po kuci pa tako i Mi boksu a dhcp zaobidji.
 
Ne mogu da nađem temu za Mi Stick, a imam pitanje, da li podržava air play sa ajfonom? Na netu sam na par mesta našao da može ali nigde nisam video da oficijalno piše kao reklama da podržava to...
 
Nazad
Vrh Dno