Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Nisu ni iz sbb-a svi isti. Meni je pre par dana dosao nov od njih. Primetna je razlika kad se drzi u ruci. Tasteri su nekako uvuceniji. I razlikuje se verzija softvera na njima u odnosu na ove ,,stare,, , noviji je.
 
Kada se izvadi baterija na levoj strani piše tačan model eon daljinca.
 
sve isto kao i kod mene, samo je proizvodnja 7.11.2019. ali ipak ne može da pali box.
kao što je @Gileb rekao, moguće je da je razlika u firmware-u samog daljinca.
ja nemam sbb i eon, pa ne mogu ni da proverim koji FW imam i da ga eventualno ažuriram.
 
Meni deluje kao da se raskaci bluetooth kada mi box ode u sleep mod, jer na daljincu pocne da treperi zelena lampica, pa samim tim sta god da se pritiska nista ne znaci.
Pitanje za ove kojima radi, da li vide box na cast-u(recimo youtube) kada sleep-uju box? Kod mene se ne vidi ni na cast-u, kao da box ode u neki deep sleep i raskaci sve. Pretpostavljam da je power dugme na originalnom daljincu preko IR.
 
Da li neko koristi Apple TV+ na Mi Box S?
Juče sam pokrenuo jedan film i zbog nekog razloga isti se ne prikazuje u HDR-u. Proverio sam i ništa od njioh ne pušta u HDR-u.
Ostali servisi, Netflix, D+, HBO Max prikazuju HDR bez problema.
Ima li možda neko predlog ili slično iskustvo ša mi je činiti.
 
"deinstaliraš" sistemske fajlove. I dalje su fizički tu na storage-u apk fajlovi samo je aplikacije tj package deaktiviran.
Nema pravog uninstall / baš baš brisanja i oslobađanja prostora bez root pristupa /system & /data particijama.
Pokusao sam sa adb obrisati Prime i Netflix,kao uspesno ali procesi su uvek tu i rade
Imam skoro 100 sistemskih apk i svega 10 svojih
Nema sanse brisati ove sistemske procese
TVision hub stick

Ima tu nekog resenja bez rota?

20221113_185759.jpg
 
Da pitamo očigledno pitanje : da li si posle "pm uninstall" komandi radio reboot uređaja? :D

Pitaj Google na temu debloat-ovanja tog uređaja (da nađeš ako ima info šta jeste a šta nije bezbedno rokati od sistemskih apk fajlova). Moguće da ima i taj poput Eon boxa sistemski service koji pri startovanju proverava da li su aktivne ili ne druge aplikacije pa ih aktivira ako nisu. Pa da bez disable tog app koji kontroliše džabe si krečio.
 
Ma probao sam i sa ADB appcontrol i isto
Kao ih deinstalira ali u procesima posle restarta uvek su tu svi fabricki

Moje apk kad deinstaliram vise nema procesa

Ne mogu da verujem da ubacili 100 sistemskih app a 2gb ram
 
Jel vam radi Spotify? Neće uopšte da me uloguje samo mi izbacuje kao da nemam net a imam net.
D6B651BA-6AB3-43E1-B8C4-0699066C5C8C.jpeg
 
Poslednja izmena:
Proradio, nešto je zabagovao wifi izgleda. Tipa YT pusta normalno a Spotify neće. 😂
 
Pozdrav. Vezano za Mi box S, kod daljinskog se baterije iscrpe za dva dana. Na novom daljinskom isto. Vratio na fabrička podešavanja, isto. Duraccel baterije trajale 3..-4. dana. Ovo se dešava posle 2.g.koristenja.
Da li je neko imao sličan problem?
 
Meni na Mi box 3 iz 2018 jos traju baterije koje sam stavio tad. Doduse ne koristi se svakodnevno. Na Eon daljincima menjam baterije na svaka 3-4 meseca.
 
sve isto kao i kod mene, samo je proizvodnja 7.11.2019. ali ipak ne može da pali box.
kao što je @Gileb rekao, moguće je da je razlika u firmware-u samog daljinca.
ja nemam sbb i eon, pa ne mogu ni da proverim koji FW imam i da ga eventualno ažuriram.
Ni mobilna aplikacija daljinca ne može da pali mi box. Inače sve ostalo radi!
Tako da, moguće je da nije do eon daljinca!
 
Da li ti je box azurirarn najnovijim firmvareom?
 
Pitao sam u temi za Eon box, možda je trebalo ovde da pitam: imam problem sa eon daljincem na Mibox s. Uparim ga, radi par sati, da l dok ne ode u sleep mode ili dok ga ne ugasim ne znam, ali posle par sati daljinac više ne radi. Sija plava lampica na njemu, ali ne reaguje ni na šta. Uradim unpair, opet ga povežem, opet radi nekoliko sati pa ponovo ne radi. Daljinac je kupljen na oglasima. Da li je neko imao ovaj problem?
Razmišljam da rasparim original daljinac sa eon boxa, pa da ga probam na miboxu, čisto da vidim da li će se isto ponašati.
 
Identican problem sam i ja imao i hteo da pitam ovde :) Ja sam izvadio baterije na par minuta i evo vec par dana radi bez problema. Bukvalno sam samo vratio baterije u daljinac i to je to. Sam se povezao na mi box i evo sigurno vec treci dan nije zakucao.
 
Ne verujem da to ima neke veze, ali čak sam i to probao juče, ništa, opet isto.
 
Porucio sam Mi Box S dok traju ove akcijske cene u Srbiji.

Interesuje me da li je to jedan isti model ili ima neke varijante? Vidim da se pojavio jos 2018.
 
Isti je model.
 
Појавио се као благи редизајн са истим хардвером као оригинални Ми Бокс из 2016. И даље су и више него употребљиви, али ипак превише стари, и са завршеном подршком да би их разматрао у сад малтене 2023.
 
Taj iz 2016 je Mi box 3. Imam ga od 2018 i dan danas radi odlicno za to za sta je namenjen. Dobija redovno azuriranja. Eon,Kodi,tivimate,Supernova,iris... Rade bez problema.
 
Kako vam radi glasovna pretraga na Youtube aplikaciji, na srpskom? To je bila ideja za stariju osobi da radi pretragu umesto da kucka preko daljinca.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje za korisnike EON android aplikacije na Xiaomi Mi Box S. Dali se EON aplikacija instalira direktno sa Google play prodavnice, i ako ne, pretpostavljam da postoji apk da se zasebno instalira van Google Play ?
Drugo pitanje je na koji nacin se autorizuje/aktivivira EON aplikacija (ne mislim na browser varijantu!) ? Dali preko aktivacionog koda ili preko SBB naloga (korisnicko ime / lozinka) ? Hvala unapred na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno