Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Za zakljucavanje mozes i neku app da skines

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za zakljucavanje mozes i neku app da skines

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
A jel imaš predlog koja app da nema reklama i da je baš odlična,jer i mene nervira kada god zakljucam ekran moram opet da pritisnem na dugme da se upali da bih prstom kliknuo dole na sredini ekrana u cosak da se zakljuca,jer ako se ne zakljuca stavim u dzep tel i kada hodam on sam zove,kuca pise sve [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Ne znam, nisam koristio te app nikad, samo sam video da su pisali sto se tice budjenja treba root, a za zakljucavanje moze i sa app, probajte par pa nadjite neku

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bez ruta i kernela nema dvaput pritisak na ekran da se upali. A da se ugasi isto treba rut da se zaobidje da ekran bude crn, jer ga on ne stavlja odma u sleep. A ako ga stavi odmah u sleep onda morate da crtate sifru da bi ga otkljucali, zato treba rut, da se zaobidju te restrikcije.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Možda nije bas skroz za ovu temu, al da ne cepidlacimo. Imam ponudi da trampim A1 za neku uslugu, pa me zanima na sta obratiti paznju, cime zameniti A1. Nebitno da li je miui ili stock...sta je vredno ulaganja. Mene zulja mi mix2s...ali sta jos da izucavam.
Hvala u napred.
Da..dual sim je bitno da bude.
 
Poslednja izmena:
Хвала вам на одговорима, имам питање исто и у вези спикерфона, много ме слабо чују саговорници кад их пустим на спикерфон, да ли има неко проблем око тога и како га решити?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
supruga mi kaže da je primetila da joj sa septembarskim ažuiranjem baterija traje nešto kraće.
 
supruga mi kaže da je primetila da joj sa septembarskim ažuiranjem baterija traje nešto kraće.
Ne bih rekao, imamo i supruga i ja, ažuriran na septembarski i ne vidim nikakvu razliku u trajanju baterije. To zavisi od mnogo faktora i uklj/isklj opcija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugari,

treba mi pomoc ako neko ima volje, molim vas.

Kupio sam Tetki A1 i naravno sve super, Teca se odusevio sada hoce i on. Hteli bi da imaju iste telefone posto su stariji pa da se pomazu medjusobno.

I kupim ja josh jedan A1 , medjutim decko mi nije rekao da je telefon rutovan, a ja bih hteo da bude normalan , pogotovu sto Teca i Tetka hoce da imaju potpuno iste. Njima sto prostije to bolje.

Kako da vratim na klasicno stanje, dakle Global koji se prodaje kod nas sa play storom.

Na telefonu je neki AEX Rom koliko dobro vidim.

Napominjem da nisam do sada nikad radio root, ali pretpostavljam da mogu to da izvedem , plasi me samo da neshto ne uradim naopako, nadam se da ne mogu trajno da ga pokvarim nekako ?

Svaka pomoc dobrodosla.
 
Odnesi ti to nekome ko je radio. Nije teško ali .... Ima tutorijali na Utakmici dosta dobrih baš za a1 back to stock rom

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prvo skini adb drajvere i adb folder za komp, kucaj na yt ima dosta klipova za to (ako hoces samo da ga vratis na stock, onda ti folder ne treba).

Proveri da li je telefon otkljucan ( kad se pali pise unlocked i jos nesto pise i ima znak uzvika u trouglu), ako je otkljucan onda super, mada cim ima custom rom mora da je otkljucan. :)

Onda skines mi flash tool i fastboot rom (imas za svaki mesec drugi, mozes bilo koji, pa ga posle azuriras na poslednju zakrpu). Onda ubacis telefon u fastboot mod (Ugasis ga i drzis vol. down i power dok se ne pojavi zeka kako cacka androida [emoji23]). Zatim ga prikacis na komp, udjes u mi flash tool i tu izaberes rom (najbolje da ga stavis na desktop), na dnu izaberes clear all and lock, kliknes refresh ( pojavice se neki brojevi i slova) i onda kliknes flesh. On odradi svoje nekih 20-ak minuta, i kad zavrsi upalice ti se telefon. I to je to. Vracen je na fabriku, i izbrisani svi podaci.

Za sve ovo imas dosta yt klipova, imas i linkove za download u opisu. Isprati to i ovo uputstvo ako ti nesto nije jasno.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koliko vam izdrži baterija, znam da je sve to individualno, ali ipak neki prosek me interesuje, jer posle poslednjeg apdejta devojka se žali kako joj se baterija dosta brže prazni, pogotovo, preko noći?
 
Kao i uvek . 2 dana i preko i ⅝ sati dot sa bar 2 sata priče telefonom

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@Crow011

To je isto opcija da. Hvala

@dexter994

Hvala Puno za ceo info! Pokusacu danas.

Pozelite mi srecu :)
 
Bat skroz ok, sad ću da šibnem Mi ui na fon, da vidim kako fura.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
@MrBug mislim da ti je bolja varijanta da odneses u servis telefona da ti to odrade, nece uzeti vise od 500-1000 dinara, a sigurna ti je varijanta.
 
Zašto bi platio servis i bacao pare kad sam može i to je možda pola sata posla kad sve iscita? Sve posebna forumu, xda, 4pda, YouTube.
 
Jel vam SOT oko 6h? Tipa meni bude 6h na 15 posto i tad imam naviku da stavim fon na punjac. Ukljuceno mi je automatsko osvetljenje.
 
Jel vam SOT oko 6h? Tipa meni bude 6h na 15 posto i tad imam naviku da stavim fon na punjac. Ukljuceno mi je automatsko osvetljenje.

Zavisi. Od 5-8h SoT. Meni je osvetljenje na pola uvek. Kad koristim svoj 4g, 5h, maksimum 6. Kad sam na wi-fi i kad ne koristim zahtevne aplikacije pipne 8h. Mnogo faktora ima. Sve zavisi. Jednog dana 5h, drugog 7h. Mislim da je oko 6-7h prosek.
 
Ja na A1 nisam nikada video ni 7h, a kamoli 8h sota.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To sa vremenom je da kažem bez uvrede glupost. Ja nemam preko 5 sati Sot ali zato natrpam 2 sata minimum razgovora i punim na 2 dana. Pre par dana sam sticajem okolnosti gledao Yt na njemu i ako sam 5 sati na 61% baterije. Tako da ako ga koristim kao tablet imao bih veći Sot.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je jednom maksimum bio 7h i 15minuta, pre par meseci.
Sad tesko 6h predje. Verovatno nije mnogo merodavno, ali i baterija slabi...
 
Sot je individualan, ne može se reći da je prosek kao somiju ili gulftown-u... Nego nešto izmedju. Meni npr prosek bio od 4h ipo do 5h ipo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Može. Pc centar je ovlašćeni servis i distributer za Xiaomi. Okreni ih, pa vidi.
 
Koliko vam izdrži baterija, znam da je sve to individualno, ali ipak neki prosek me interesuje, jer posle poslednjeg apdejta devojka se žali kako joj se baterija dosta brže prazni, pogotovo, preko noći?

i moja supruga je primetila da baterija nešto kraće traje posle septembarskog apdejta.

dok ostali izgleda nisu.
 
Jel neki update resio problem tihog zvuka na slusalici? Drugar mi se zali kako mesecima vec mora da prica na spikerfon jer se zvuk utisao posle nekog update-a.
 
Jel očisti mrežicu od slušalice.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije to u pitanju, tel je bio star mesec i po dana kad se posle update-a utisao zvucnik. Vidim da na xda i po internetu ima jos ljudi sa istim problemom, ali ne znam da li postoji resenje.
 
Nazad
Vrh Dno